VIP blogeři
Helena Herynková
Bobíka do každé rodiny
Bobík je pes, odborně kokršpaněl, ale podle jeho vlastních slov fofršpaněl, protože umí běhat fofrem. A tenhle Bobík se rozhodl napsat svůj příběh, samozřejmě s velkým přispěním spisovatele Jiřího Žáčka.
Ladislav Kolačkovský
Hustopeče nad Bečvou - vzácný klenot - baronská koruna a stopy flanderského rodu Baillou
Jméno rodu Baillou není u nás příliš známé. V Hustopečích nad Bečvou se s ním můžeme setkat a vidět jejich baronskou korunku, což je velká vzácnost v našich zemích. O rodu a koruně.
Pavel Král
Kdo je Bůh jako Hospodin?
Kdo je Bůh? To je otázka, která provází člověka od nepaměti. Jak by člověk mohl poznat, zda Bůh skutečně existuje?
Veronika Valíková Šubová
Pokochejte se! Modře zbarvený svět akademického malíře Pavla Kocha
Pavel Koch je můj Malíř. Jeho obrázky znám od roku 1990, několik jich zdobí mou pracovnu, některé i mou knihovnu. Je to i můj modrý svět.
Daniel Trojan
Film Motorkáři: Dokáže láska zachránit rebela ze spárů rozvráceného gangu? (75 %)
Motorkářský klub Vandalů se s novými členy proměnil v semeniště hříchu a brutálního násilí. Pro původní členy by bylo nejlepší vymanit se z jeho krutých spárů. Jeden z rebelů se při tom může spolehnout na pomoc milující dívky.
Jiří Zedník
Ezio Pinza, (bas)
"Jiří, kde bereš tahle jména? Jaký Ezio Pinza? Jsi šílenec!" Ano, možná jsem šílenec, ale není můj problém, že neznáte tohoto velkého umělce.
Pavel Čáp
Olympijská nástupová kolekce aneb Návrat poznání?
Návrhář Jan Černý za svůj bezpohlavní plášť, což měla být „brutálně speciální“ oversize kombinace českého baloňáku a ve Francii oblíbeného trenčkotu, zpočátku schytal pořádnou bídu.
Dita Jarošová
Nepohodlný III. odboj?
Dnes se stále více ukazuje, že III. odboj rozhodně oním rokem 89 neskončil. Množství kauz se značkou levicového radikalismu můžeme pozorovat i nyní a v blízké minulosti. Například kauza Vrbětice.
Jiří Zedník
„Hoffmanovy povídky – Les Contes d’Hoffmann“, Jacques Offenbach
• Jediná dokončená opera Jacquese Offenbacha o pěti dějstvích. • Zvláštností je, že E. T. Hoffmann opravdu existoval a byl to německý právník, skladatel a básník (1776–1822).
Eva Štěpánková
Splněné přání paní Hany Benešové
Dlouho byla veřejnosti nepřístupná, změnila podobu a směli do ní jen ti vyvolení, ale časy se naštěstí změnily. Ovšem pozor, letos máte čas jen do konce září.
Yngvar Brenna
Ještě jednou o povaze Norů
Pokud jde o nepsaná pravidla pro chování a interakci, tak je Norsko „země jinakosti“, jež nezapadá do vzorců a bývá vnímána jako jedna z nejpřísnějších kultur světa. Posviťme si na tyto a další zvláštnosti.
Ondřej Šebesta
Alain Delon – muž na zabití
Francouzské filmy a humor jsou nám určitě z těch zahraničních nejbližší a také k nim komunistická cenzura, která prakticky nepouštěla americké filmy, nebyla tak přísná.
Ladislav Kolačkovský
V srpnu 1968 stále žila dáma z jiných dob – Ernestina Thun – Hohenstein od sv. Andělů
Hrob Karla Kryla, básníka a písničkáře patří mezi nejnavštěvovanější na břevnovském hřbitově. V srpnu 1968 však ještě žila i jiná osobnost. A je zde také pohřbená. Poslední kapitulářka Šlechtického ústavu od sv. Andělů v Praze.
Pavel Král
Jak jedná Hospodin se svým lidem
Když se nad tím zamyslím, tak mi připadá, že Hospodin jedná se svým lidem podobně jako s vládci. Protože co jsme to četli na začátku? „Stalo se něco takového ve vašich dnech nebo ve dnech vašich otců?“ A pokud si vzpomenete na ...
Jiří Zedník
Opera a sex
Pohlavní styk v opeře? „Jiří, zbláznil ses? Opera je přeci suchopárný žánr, tam sex žádný nenajdeš!!“ Větší nesmysl jsem nikdy neslyšel.
Ladislav Kolačkovský
Kterak se Jiřík stal Georgem Wagnerem a ženichem dcery purkmistra – Mezříč 17. století
Příběh Jiříka z Valašského Meziříčí, který zažil vzestup a vzdor zlému osudu 17. století se vypracoval na ženicha dcery purkmistra a váženého úředníka Žerotínů.
Eva Štěpánková
Od Patti Smith k dřevorytu
Stojím v rozlehlém výstavním sále muzea umění Louisiana nedaleko Kodaně a nechce se mi věřit, že obrovské plátno na protější straně není obrovská zvětšená fotografie, ale malba, která mě přitahuje jako magnet.
Jiří Zedník
Richard Strauss "Salome“
Opera "Salome" od Richarda Strausse je jedním z nejvýznamnějších děl německé operní literatury. Premiéra této provokativní opery se konala 9. prosince 1905 v Drážďanech.
Dita Jarošová
Happening jako východisko z momentální krize
Umělecký happening vytváří show, známe ho již dlouho a pro nastolení šoku a následného adrenalinu se hodí jako krajní řešení pro občany, kteří potřebují rychlé řešení nějaké krize. Posuďte sami:
Eva Štěpánková
První sexuální skandál v americké politice?
Když jsem před šesti lety odlétala do New Yorku, jedním z mých snů bylo vidět na Broadwayi muzikál Hamilton, který byl tehdy senzací. Show byla ovšem vyprodaná a lístky na černém trhu nabízeny za ceny mně nedostupné.
Jiří Zedník
Operní kladní hrdinové řečení klaďasové (1. část)
Tento cyklus asi bude vcelku dlouhý. Pro dnešek vybereme tři kladné charaktery, které mě nejvíce oslovují. Nějak jsem zjistil, že jsou to všechno ženské. Do příště se nad tím zamyslím.
Ladislav Kolačkovský
O zakleté Antoinettě na Loudonském hřbitově a nesvaté době pod Svatým Hostýnem
Loudonský hřbitov pod Svatým Hostýnem znepokojivě připomíná dobu, kdy děti musely nést viny svých otců a nebylo jim souzeno zažít životní štěstí. Antoinetta hr. Sailern, rozená Loudon
Pavel Král
Jak Hospodin jedná s vládci
Řekněte mi, proč se vůbec Hospodin zabýval Nebúkadnesarem? Neměl ho naopak okamžitě ztrestat? Vždyť v tomto duchu zněla třeba Jeremjášova proroctví.
Jiří Zedník
Operní bídáci aneb nejzákeřnější záporné charaktery v opeře (3. část z českých krajin)
I české opery obsahují záporné charaktery, které sice nejsou možná tak záporné jako Scarpia nebo Jago.
Jiří Zedník
Operní bídáci aneb nejzákeřnější záporné charaktery v opeře (2. část)
Druhá část cyklu obnáší více titulů než ta první. Někomu mohou připadat některé volby malinko kontroverzní, ale já si za nimi stojím
Daniel Trojan
Film Horizont: Americká sága: Divoký západ je plný příběhů lidské nezdolnosti (82,5 %)
Za časů americké občanské války jsou obyčejní lidé vtaženi do víru osídlování západu, střetů s indiány a touhy po zlatém bohatství. Rodiny i jednotlivci se během toho musí vypořádat s četnými hrozbami, které před ně osud postaví.
Zdeněk Fekar
Je důvod kvůli srpnu 1968 zabít Jiřího Mádla?
Ačkoli jde o pozvánku na nejnovější český film Vlny, otázka z titulku má svůj smysl. „Jsme s vámi, buďte s námi!“ Čtěte a dozvíte se víc.
Jiří Zedník
Jon Vickers
(Jonathan Stewart Vickers, 29. října 1926 – 10. července 2015), byl kanadský tenorista a velmi výrazná osobnost historie klasické hudby.
Jiří Zedník
Henri-Georges Clouzot, Messa da Requiem by Giuseppe Verdi (1967)
Tento film je podle mého názoru nejlepší verzí Verdiho Requiem, která kdy byla nahrána. Navzdory technickým omezením, která jsou dána stářím filmu, je to na kvalitním plátně s dobrou zvukovou aparaturou opravdu dechberoucí zážitek
Dita Jarošová
Konec kronikářů v Čechách?
Ubývá míst, kam si člověk může jít prohlédnout kroniku, věc dříve celkem běžnou. Nejrůznější školní i jiné srazy, či dny otevřených dveří, mívaly k dispozici zpravidla ručně psanou knihu. Nyní dochází k zániku i této retro funkce
Jiří Zedník
Nejextatičtější místa v klasické hudbě – 3. část
Jsou místa v klasické hudbě, kdy člověk automaticky přivírá oči, tečou mu slzy a nechává se unášet směsí harmonie a tónů. Předchozí části byly docela lehké. Zkusíme tedy třetí část.
Jiří Zedník
Nesmyslné operní náměty
Řada lidí bere argument o nesmyslnosti operních námětů jako základní pilíř odporu proti opeře. V reálu však jde o nepochopení. Stále totiž zůstávají situace, zvraty a emoce v ději, které všem těm nesmyslům dávají právo na život
Jiří Zedník
Operní bídáci aneb nejzákeřnější záporné charaktery v opeře (1. část)
Následující seznam není žebříček, ale spíše výběr záporáků. Některá jména vám možná přijdou kontroverzní a jejich zařazení na tento seznam může vypadat jako přehnané. Není tu jen Iago. Musíte se podívat pod to credo.
Ladislav Kolačkovský
Lesk i smutek dam Tereziánského ústavu šlechtičen na Pražském hradě
Byly to dámy ze zcela jiného světa, které odpočívají na břevnovském hřbitově zaniklého Ústavu šlechtičen na Pražském hradě. Pojďme je navštívit do časů, kdy se procházely zahradami Pražského hradu.
Pavel Liprt
Už ne jako z řetězu utržený, ale stále báječný Martin Kraus
Metrem na stanici Můstek ani Vlakem na Kolín jsme nejeli, nýbrž autem o kousek dále, do Hradce Králové, kde se konal úžasný koncert ještě úžasnější skupiny Krausberry.
Pavel Král
Jak se vyrovnat s těžkou ztrátou?
Toto je zvláštní slovo. „... hle, já ti náhlou ranou vezmu žádost tvých očí ...“ A co bylo tou prorokovou žádostí očí? Byla to jeho vlastní žena. Obvykle bible považuje žádost očí za něco špatného a pro člověka nebezpečného.
předchozí | ... 2 3 4 5 6 7 8 ... | další |
-
Mirka Pantlíková
Vzpomínka na Paříž roku 1968
-
Zbyněk Glos
Západní Tatry s úžasnými výhledy a smradlavými ponožkami
-
Tomáš Flaška
Trocha adventu u západních sousedů
-
Tomáš Vodvářka
Vyhrají slovenští lékaři nebo premiér Fico?
-
Ondřej Vejsada
Postřehy od volantu aneb povolání vskutku seriálové
-
Vlastimil Podracký
Migrace – zhouba nebo záchrana?
-
Mirka Pantlíková
Vzpomínka na Paříž roku 1968
-
Vít Hassan
„Na silikonových prsech nevidím nic špatného“, říká streetartový umělec JW Mind Strike
-
Václav Kunft
Adventní zima
-
Karel Wágner
Znepokojivý vývoj v Sýrii
-
Ladislav Pokorný
Čtvrtina rumunských voličů vážně pochybila. Na poslední chvíli zasáhl ústavní soud
-
Karel Polata
Jak sociální systém „pomáhá“ seniorům v nouzi
-
Petr Fabera
StarDance XIII - 9. večer
-
Josef Nožička
Nesmiřitelný pirátský boj proti oligarchům se včera zadrhl
-
Blog Info
Bůh a nekonečno? Dokazuju, že neexistují, říká bloger Fikáček
-
Jan Ziegler
KSČM proti NATO nepřekvapuje, komunisté kolaborovali i s nacisty
-
Jiří Turner
Třikrát velký grýndýl, prosím!
-
Eva Kislingerová
Národ miluje korunu, podniky ale hlasují nohama
-
Lukáš Burget
Mobily o 90,- Kč dražší. Děkuje Váš Ochranný svaz autorský.
-
Miroslav Václavek
Zahrádkáři Kersku, Motoristé sobě
-
Ladislav Pokorný
Čtvrtina rumunských voličů vážně pochybila. Na poslední chvíli zasáhl ústavní soud
-
Josef Nožička
Nesmiřitelný pirátský boj proti oligarchům se včera zadrhl
-
Lukáš Burget
Historický okamžik pro ČR: Pravicový premiér a odboráři táhnou za jeden provaz!
-
Josef Nožička
Když vyhraje nesprávný kandidát, zruší se volby (aneb demokracie á la Rumunsko)
-
Vladimír T. Gottwald
O bílém sajrajtu, eurosměrnicích a krtcích — Úsměvy a úšklebky CCV.
-
Karel Polata
Jak sociální systém „pomáhá“ seniorům v nouzi
-
Jan Ziegler
KSČM proti NATO nepřekvapuje, komunisté kolaborovali i s nacisty
-
Lukáš Burget
Mobily o 90,- Kč dražší. Děkuje Váš Ochranný svaz autorský.
-
Jaromír Šiša
Švédové před Brnem, ale dál už ani krok.
-
Ladislav Jakl
Vybuchne papiňák společenských nálad?