StarDance XIII - představení soutěžících pánů

Česká televize po pětici soutěžících dam odtajnila i druhou polovinu startovního pole.
K Martině Ptáčkové, Martě Dancingerové, Chili Ta Thuy, Janě Paulové a Lucii Vondráčkové přibyla pětice mužů z oblasti sportu, herectví a zpěvu. Vůbec poprvé bude mezi účastníky handicapovaný aktér.
Budou muži rovnocenými soueři ženám? Pojďme si představit pánskou pětku letošní řady:

Patrik Hartl (47)
Patrik je mistr pera a režisér. Jeho divadelní hry se těší velké oblibě diváků a jeho knihy zdobí nejednu domácí knihovnu. Sám říká, že strávil třicet let u notebooku a je tedy otázkou, jak na tom bude s pohybem a rytmem. Mým očekáváním je výkon ve slabší polovině startovního pole, ale Patrik může pozitivně překvapit. V soutěži jistě sehraje svou roli i sympatie.

Oskar Hes (25)
Oskar je zástupcem nové generace herců. Přes svůj nízký věk už dostal poměrně významné role, například ve filmu Bratři, v minisérii Iveta nebo Král Šumavy: Fantom temného kraje. Je úspěšný i na divadelním poli. K tanci by mohl mít blízko, jeho otcem byl Richard Hes, zakladatel skupiny UNO, tanečnicí byla i jeho maminka. Objeví se taneční vlohy i u Oskara? Oproti ostatním má výhodu ve svém mládí i v tom, že taneční prostředí určitě zná od svých rodičů. Mohl by patřit mezi favority soutěže.

Ondřej Ruml (42)
Ondřej je hudebník a zpěvák. V roce 2008 obsadil druhé místo v X faktoru. Objevuje se v muzikálech. Samozřejmě bude mít cit pro rytmus, ale jak na tom bude s pohybem? Těžko odhadnout, někteří zástupci zpěvu byli velmi dobří (Tereza Černochová), jiní totálně propadli (Bohouš Josef). Něco mi napovídá, že pro něj bude lepší standard než latina a celkově bude někde uprostřed startovního pole.

Jiří Ježek (49)
Jiří je úspěšný spotovec, cyklista paralympionik. Získal celkem šestkrát olympijské zlato, je šestinásobným mistrem světa, mistrem Evropy a čtyřnásobným vítězem Světového poháru. Je zvyklý na tréninkovou dřinu. Je prvním účastníkem s handicapem. V deseti letech přišel při autonehodě o svou pravou nohu. Upřímně si nedokážu dobře představit, jak moc bude v tanci limitován a nakolik se to projeví v kvalitě tance. Na jeho straně budou sympatie diváků a je pravděpodobné, že právě kvůli nim dojde daleko.

Filip Blažek (50)
Matěj z Nesmrtelné tety, kapitán Pražák z Případů 1. oddělení, to jsou asi dvě nejslavnější Filipovy role. Jako herec má určitě pohybovou průpravu, ale ta není v tanci až tak směrodatná. Filipovi by také měly více sedět standardní tance, v latině u něj očekávám větší rozevlátost se slabší technikou. Předpokládám výkony v polovině startovního pole, ale Filip může příjemně překvapit. Frak mu bude hodně slušet a to by mu mohlo získat sympatie u divaček.
Jak si povede desítka soutěžících v letošní řadě StarDance? Na to si počkáme půl roku do 19. října. Zhruba od půlky července bude čekat účastníky náročný program tréninků s jejich tanečními polovičkami, aby po čtvrt roce intenzivní dřiny ukázali na parketu to, co se stihli naučit.
Každopádně už teď jsou všichni vítězi, protože jen ten, kdo měl kdy s tancem a tréninky co do činění, ví, jak těžká práce všechny čeká a že si každý z desítky účastníků zaslouží úctu a obdiv, že do toho šel.
Logo a fotografie: ©Česká televize, 2024
Petr Fabera
Let’s Dance X - 6. večer

Desátá řada slovenské soutěžní taneční zábavné show Let’s Dance dospěla svým šestým večerem do své druhé poloviny.
Petr Fabera
Let’s Dance X - 5. večer

Dalším, pátým večerem pokračovala na Slovensku desátá řada soutěžní taneční zábavné show Let’s Dance.
Petr Fabera
Let’s Dance X - 4. večer

Desátá řada slovenské soutěžní taneční zábavné show Let’s Dance pokračovala svým čtvrtým soutěžním večerem.
Petr Fabera
Let’s Dance X - 3. večer

Desátá řada soutěžní taneční zábavné show Let’s Dance pokračovala svým třetím soutěžním večerem, ve kterém soutěž opustil druhý pár.
Petr Fabera
Let’s Dance X - 2. večer

Před necelým týdnem proběhl na Slovensku druhý večer desáté řady soutěžní taneční zábavné show Let’s Dance.
Další články autora |
Herci, sportovci i politici. Podívejte se na VIP, které dorazily na rozlučku s Bartoškou
Nejen známé tváře z uměleckého světa se přišly v úterý večer rozloučit se zesnulým prezidentem MFF...
Křišťálové glóby a nezapálená cigareta. Bartoškovi vzdávali lidé hold sedm hodin
Široká veřejnost se v úterý naposledy rozloučila s Jiřím Bartoškou. Pražské Rudolfinum bylo pro...
Šok a ticho. Evropští lídři po telefonátu Trumpa s Putinem nevěřili svým uším
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a evropští lídři oněměli poté, co se s nimi americký...
Tragicky zahynul moderátor počasí v České televizi Jan Šrámek
V sobotu odpoledne při nehodě v italských Alpách zemřel dlouholetý meteorolog a moderátor počasí...
Válečná loď se při spuštění na vodu rozbila. Kim Čong-un přihlížel a zuřil
Kolaps sebeúcty, nedbalost, trestný čin! Tak zuřil severokorejský vůdce Kim Čong-un, který...
Proč Hamás zabil moji dceru? Netanjahu pochybil a uhýbá, volá otec po vyšetřování
Premium Po útoku hnutí Hamás ze 7. října 2023 izraelská vláda stále mlží a odmítá státní vyšetřovací...
Centimetr navíc a kufr se prodraží. Cestující si stěžují na aerolinky
Spotřebitelské organizace včetně českého dTestu si u Evropské komise stěžují na chování aerolinek....
Vláda neví co chce. Česká ekonomika potřebuje důkladnou očistu, říká ekonom
Premium Česká ekonomika je zablokovaná, nedýchá pod tíhou státních zásahů, tvrdí v rozhovoru pro MF DNES...
Posíláme sanitu bez lékaře. Ušetříme. K méně vážným případům vysílá Praha řidiče
Premium Máte horečku? Lehký úraz? Potřebujete lékařskou pomoc seniorovi kvůli senilitě? V Praze a dalších...

Vůně ranní rosy, květin a pohody. Ranní Louka od Manufaktury nás okouzlila
Lehká, svěží a plná přírody – taková je parfémová voda Ranní Louka od Manufaktury, kterou jsme v naší redakci měly možnost otestovat. Proč se hodí...
- Počet článků 142
- Celková karma 9,10
- Průměrná čtenost 3273x
Na stránkách revue.idnes.cz jsem v roce 2008 komentoval soutěžní večery StarDance.
Počet přečtení všech článků k 15.12.2024:
463519