Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Tři tisíce tři sta třicet tři

Co se vám vybaví, když slyšíte číslovku tři tisíce tři sta třicet tři? Je to tři tisíce tři sta třicet tři stříbrných stříkaček, které přeletěly přes tři tisíce tři sta třicet tři stříbrných střech?

Tento jazykolam se mi vybavil, když mi došlo, že můj dnešní blog na iDNES.cz bude mít pořadové číslo 3333. Na jednu stranu velice pěkné číslo, na druhou stranu mne z něho trochu mrazí, protože si uvědomuji, kolik času už uteklo od okamžiku, kdy jsem zde zveřejnil svůj první blog.
Na podzim to bude 15 let, co jsem tu v pondělí 19. října 2009 zveřejnil první blog s názvem „Češi nejsou ateisté“. S určitou nostalgií jsem si ho našel a podíval se i pod něj do diskuze.

Při tom vzpomínání mi také došlo, jak se za těch 15 let změnila doba. Už jen ta diskuze pod blogy byla úplně jiná, než dnes. Nejpilnější a nejdrsnější byli diskutéři skrývající se pod přezdívkou, protože tehdy mohl ještě diskutovat každý. Bylo také mnohem méně témat, která byla tabu. Dalo se vlastně psát o čemkoli, protože taková tehdy byla doba.
Pohlaví byla jen dvě, neřešil se gender a nikoho u nás nenapadlo, že by mohl být nebinární. Také jsme nepochybovali o tom, že manželstvím může být jen vztah muže a ženy. Většina sociálních sítí byla teprve buď v plenkách nebo v hlavách těch, kteří na nich později neskutečně zbohatli. Neexistovalo ANO ani SPD...

Ale vraťme se k blogu. Byl svobodnější, protože, jak už jsem zmínil, taková byla tehdy i naše společnost. Tím pádem bylo zdejší prostředí drsnější a bylo možné téměř vše. To do diskuzí lákalo individua, která si přišla jen vybít zlost nebo se potřebovala vyblít z blbé nálady. Pak přišla nová pravidla a diskuze se trochu umravnily.

Díky blogu jsem za těch 15 let našel pár dobrých přátel, které bych bez něho nikdy nepotkal. Vlastně totéž platí i obráceně, protože jsem tu potkal i lidi, kteří mne po pár článcích zařadili mezi své úhlavní nepřátele a i kdybych napsal cokoliv, tak na tom nic nezměním.
V diskuzích jsem se učil reagovat i nereagovat. To druhé je mnohem těžší. U některých diskutérů už dnes také předem vím, co bude obsahem jejich příspěvku.
S některými z vás jsem v diskuzích dokonce i „válčil“, protože na něco máme odlišný názor, ale pořád mezi námi není nevraživost, čehož si vážím. To ale platí jen u lidí, kteří si tak jako já uvědomují svou omylnost a nemají problém poopravit svůj názor, když zjistí, že byl chybný.

Jak už jsem zmínil, to číslo 3333 je na jedné straně velice pozitivní, ale na druhé straně si uvědomuji fakt, že se blíží chvíle, kdy napíšu svůj poslední blog. Jaké číslo bude mít? Dostanu se na tři a půl tisíce, čtyři tisíce nebo snad na další krásné číslo 4444?
To není podstatné.
Když jsem začal psát, šel jsem do toho s přáním, aby každý můj blog přinesl radost mně, když ho budu psát, a alespoň jednomu člověku, který ho bude číst. Pokud se mi to podařilo, tak jsem tři tisíce tři sta třicet třikrát přispěl někomu k lepší náladě, což není vůbec špatné.

Děkuji vám všem, kteří mé blogy čtete. Zvláštní díky patří vám, kteří pod nimi reagujete v diskuzi. Pokud je to k tématu, poskytujete mi důležitou zpětnou vazbu. Když je to jen k mé osobě nebo k mému povolání, beru to jako součást vaší terapie či detoxu.
Zvláštní díky patří iDNES.cz za prostor, který mi poskytl. Děkuji i všem adminům, minulým i současným, za jejich trpělivost, se kterou mi pomáhají, když se mi něco zadrhne a také za to, že mne vždy slušně upozorní, když se někdy vlastní blbostí nebo neznalostí dostanu za hranu kodexu.
Zdravím i všechny blogerské kolegyně a kolegy. Je to fajn, že tu vedle sebe mohou tvořil lidé s rozdílnými názory. My staří i vy mladí. Ti, kteří berou blogování jako soutěž o co nejvyšší karmu, stejně jako ti, kteří se sem „jen“ přicházejí podělit o svůj pohled na svět.

Mějme dnes prima den.

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Vlastík Fürst | středa 24.4.2024 8:12 | karma článku: 18,38 | přečteno: 313x
  • Další články autora

Vlastík Fürst

Palestina: Lze pomáhat v „černé díře“?

Po celém světě probíhají propalestinské demonstrace, na kterých se volá po potrestání Izraele a zvýšení pomoci Palestině. Izrael je vyobrazován jako predátor ničící životy nevinných lidí.

29.5.2024 v 9:24 | Karma: 37,82 | Přečteno: 1710x | Diskuse| Společnost

Vlastík Fürst

Zlato „proruským švábům“ navzdory

Naši zlatí hoši prý vlastně tak úplně zlatí nejsou, protože opravdovými mistry světa mohou být jen a jen hokejisté Ruska. Všem je přece jasné, že právě ti jsou nejlepší.

28.5.2024 v 7:46 | Karma: 26,98 | Přečteno: 689x | Diskuse| Společnost

Vlastík Fürst

Příznivci Palestiny požadují svobodu pro vrahy

Také u nás se stále najdou lidé, kteří se v konfliktu mezi Izraelem a hnutím Hamás staví na stranu teroristů, pro které je znásilňování žen a vraždění civilistů záslužným činem.

24.5.2024 v 19:27 | Karma: 31,96 | Přečteno: 585x | Diskuse| Společnost

Vlastík Fürst

Ústavní soud a změna pohlaví

Ústavní soud počátkem května tohoto roku rozhodl, že při úřední změně pohlaví nebude potřeba kastrace. Je to dobře, nebo zle? Názory na to se i v naší společnosti velice různí.

22.5.2024 v 15:15 | Karma: 13,12 | Přečteno: 469x | Diskuse| Osobní

Vlastík Fürst

Hlavně, žes je nesnědla

Jak se vám dnes vstávalo? Už jste se těšili na vše, co vás v průběhu dne čeká? Ovenka, naše čtyřiadevadesátiletá babička, vstávala s obavami. V noci se jí ztratily její „spodní zuby“.

19.5.2024 v 8:30 | Karma: 22,21 | Přečteno: 490x | Diskuse| Osobní
  • Nejčtenější

„Krok ke třetí světové.“ Ukrajinci zasáhli klíčovou ruskou radarovou stanici

25. května 2024  12:55

Ukrajinská armáda zřejmě tento týden zasáhla významnou ruskou radarovou stanici, která je součástí...

Turek: Z Nerudové mi bývá špatně, o hlasy komoušů a progresivistů nestojím

24. května 2024

Bývalý automobilový závodník a lídr Přísahy s Motoristy Filip Turek patří mezi černé koně...

Česko explodovalo zlatou hokejovou radostí, fanoušci v Praze kolabovali

26. května 2024  11:40,  aktualizováno  23:29

Česko v neděli zažilo hokejový svátek. Fanoušci vyrazili sledovat finále mistrovství světa na...

Nemocnému synovi vstříkla do krve vodu. Chtěla jsem, aby to skončilo, řekla

29. května 2024  13:51

Mimořádně nešťastný případ matky samoživitelky a jejího vážně nemocného dítěte řeší Městský soud v...

Ženě se do ruky zakousl pes. Muž, který jí přispěchal na pomoc, zvíře zabil

29. května 2024  15:12

Ženu v Žihli na Plzeňsku vážně pokousal volně pobíhající pes. Na pomoc jí přiběhl příbuzný, který...

Co budou dělat končící europoslanci? Zvažují zkusit politiku i návrat k profesi

30. května 2024

Premium Sedm současných europoslanců z jedenadvaceti se po nadcházejících volbách do parlamentních lavic v...

Otočka v Berlíně: deportace už nevadí. Němci zvažují posílat běžence do Afriky

30. května 2024

Premium V Německu dlouho bylo pravidlem, že britské plány na deportace žadatelů o azyl do africké Rwandy...

Ortel měl hrát v dětském zábavním parku, po tlaku rodičů koncert zrušili

29. května 2024  10:29,  aktualizováno  23:13

Pražský zábavní park Krtkův svět v Horních Měcholupech ohlásil na 7. července koncert. U lunaparku,...

Opozice vyčetla Jurečkovi tvrzení, že lidé v penzi stráví v průměru 21,5 roku

29. května 2024  6:06,  aktualizováno 

Poslanci opozičního ANO se přeli s ministrem práce a sociálních věcí Marianem Jurečkou z KDU-ČSL...

Rozdáváme mléčnou výživu ZDARMA
Rozdáváme mléčnou výživu ZDARMA

Už jste slyšeli o nové pokračovací mléčné výživě BEBA SUPREMEpro 2 určené dětem od ukončeného 6. měsíce? Nyní můžete tuto nejdokonalejší recepturu...

  • Počet článků 3345
  • Celková karma 28,21
  • Průměrná čtenost 793x
Jsem spokojený důchodce, který má právo na svůj subjektivní názor i na pohled na svět.
Mám rád diskuze, ve kterých se dovím něco nového. Pochopím ale i ty, kteří si jen potřebují schladit žáhu. Pokud jim to pomůže jako terapie nebo detox, má to smysl.
Jsem jen člověk s právem zmýlit se, protože neomylný je prý jen Bůh.