Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Omluva Markétě Šichtařové

Včera jsem po ránu na blogu iDNES.cz zveřejnil článek s názvem „Nemám ráda EU, ale korýtko v EP bych brala“. Inspiroval mne k němu billboard, na kterém je Markéta Šichtařová mezi pány Divišem a Vondráčkem.

     Billboard strany Svobodných (viz obrázek) je cílen na volby do Evropského parlamentu, o čemž svědčí nápis: "Patříme do Evropy, ne €vropě." Jelikož je na něm Markéta Šichtařová mezi dvěma kandidáty do Evropského parlamentu (Karlem Divišem a Liborem Vondráčkem, předsedou strany Svobodní), usoudil jsem, že došlo ke změně a paní Šichtařová nahradila třetího delegáta, pana Matěje Gregora, protože ona je veřejnosti známější. Považoval jsem to za skvělý marketinkový tak, protože tato strana nepatří mezi favority voleb.

     V diskuzi pod jejími články jsem se jí ptal, zda by nyní, jako mediálně velmi aktivní politička, neměla publikovat své blogy v „Politické aréně“, ale ona na mé dotazy nereagovala. Proto jsem napsal zmíněný článek, ve kterém jsem vycházel z mého chybného předpokladu, že je Markéta Šichtařová kandidátkou do EP.

     Poslal jsem také dotaz Patrikovi Bangovi, vedoucímu blogu iDNES.cz, zda je v pořádku, že politička nepublikuje své blogy v „Politické aréně“, která je právě k tomuto účelu zřízena.
Po zveřejnění mého článku jsem od Patrika Bangy dostal následující informaci: Přečetl jsem diskusi a jen pro pořádek doplním. Pokud by Markéta Šichtařová kamkoliv kandidovala, platí pro ní stejná pravidla, jako pro ostatní politiky. Články by musela povinně zařadit do rubriky Politická aréna, kterou jsme pro tyto texty zřídili. S blogerkou jsem vedl včera na toto téma diskusi a vyplynulo z ní, že je členkou politické strany, nikam ale nekandiduje. Není aktivní politik. Je tváří bilboardové kampaně. Pokud se v tomto směru cokoliv změní, administrace samozřejmě zasáhne.“  

     Omlouvám se paní Markétě Šichtařové za to, že jsem ji na základě mého mylného pochopení billboardu strany Svobodní označil za kandidátku do Evropského parlamentu a myslel si, že usiluje o dobře placené místo. Teď už vím, že kandidátkou v současné době není, protože je jen a pouze celostátní „billboardovou tváří kampaně“ strany Svobodní ve volbách do EP.
Má omluva patří i vám, které jsem uvedl v omyl. Sami můžete posoudit, zda je z onoho billboardu jasné, že se nejedná o tři kandidáty do EP, ale jen o dva kandidáty a jednu „billboardovou tvář kampaně“. Já osobně jsem to tak nepochopil.

     Také volební heslo „Patříme do Evropy, ne €vropě“ není jednoznačné, ale patří spíše  do kategorie „ani ryba ani rak“. Každý si ho může vysvětlit po svém. Ono „Ne Evropě“ můžeme pochopit tak, že „nepatříme Evropě“, že nás Evropa nevlastní. Pokud se ale podíváme do cílů strany Svobodní, tak ho můžeme chápat jako další pokus o získání pozornosti těch, kteří volají po našem vystoupení z EU. Nebo jako důraz na odmítnutí €.

     Billboard strany Svobodní je dobrým marketinkovým tahem, který možná naláká některé méně pozorné, kteří si stejně jako já budou myslet, že vidí tři kandidáty do voleb o místa v Evropském parlamentu. Je to skvělý reklamní trik. Současně ale zavání zavádějící a  klamavou reklamou, která v nás má vzbudit dojem, že když dáme ve volbách hlas straně Svobodní, dáváme ho nejen Karlu Divišovi a Liboru Vondráčkovi, ale i Markétě Šichtařové. Ve skutečnosti ho ale v takovém případě dáme Matěji Gregorovi, kterého většina z nás zná nejspíše ještě méně, než pány Diviše a Vondráčka.

     Osobně nesouzním s rozhodnutím administrace blogu iDNES.cz. I nadále mám za to, že by Markéta Šichtařová měla publikovat v „Politické aréně“. Nevnímám totiž zásadní rozdíl mezi tím, když je někdo jen celostátní „tváří billboardové kampaně“, nebo když sám kandiduje. Za aktivního politika totiž nepovažuji jen toho, kdo má nějakou „politickou placenou funkci“ či o ni právě usiluje ve volbách, ale každého, kdo je součástí nějakého politického uskupení a v rámci předvolební kampaně aktivně vystupuje ve prospěch své strany, což je i případ naší kolegyně.

Autor: Vlastík Fürst | čtvrtek 22.2.2024 10:10 | karma článku: 30,86 | přečteno: 2068x
  • Další články autora

Vlastík Fürst

Holky nemají ujika

Malé děti jsou kouzelné nejen tím, jak nám rostou před očima, ale také tím, jak malebně a současně i s vědeckým zápalem dokážou popsat objevy, které dělají při pozorování nejen svého těla.

21.6.2024 v 6:20 | Karma: 18,91 | Přečteno: 462x | Diskuse| Osobní

Vlastík Fürst

Pohádka o zlém Rakušanovi

Milé děti, za devatero horami a devatero řekami žil jeden velice hodný Andrej. Měl rád lidi a ti si ho zvolili králem. ANO, byl to ten nejlepší člověk na celém širém světě.

18.6.2024 v 8:32 | Karma: 34,81 | Přečteno: 3362x | Diskuse| Poezie a próza

Vlastík Fürst

Ještě nemáš jateční váhu

„Teď nééé“, prohlásila Ovenka, když se jí její dcera cestou do sprchy zeptala, zda si chce stoupnout na váhu. „Teď su po jídle, tam musím jít hladová!“

16.6.2024 v 9:08 | Karma: 22,07 | Přečteno: 506x | Diskuse| Osobní

Vlastík Fürst

Jak poznám, že skutečně miluji?

Dnes začnu jedním z nejznámějších textů Nového zákona, který ale vychází ze Starého zákona. Ježíš v něm rozmlouvá s mužem, který hledal smysl života a chtěl mít jistotu, že jde správným směrem.

15.6.2024 v 8:31 | Karma: 12,21 | Přečteno: 233x | Diskuse| Osobní

Vlastík Fürst

ANO – vítěz i poražený

Ve volebním štábu hnutí ANO bouchalo v sobotu před půlnocí šampaňské. Slavilo se vítězství ve volbách do Evropského parlamentu. Opravdu je ale co slavit?

11.6.2024 v 7:24 | Karma: 34,10 | Přečteno: 2903x | Diskuse| Politika
  • Nejčtenější

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Hasiči měli stovky výjezdů

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  22:58

Přes Česko prošly velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

Češi vjeli do vojenské zóny, fotili se u tanku. Dítě pak usmrtil nalezený granát

21. června 2024  8:52,  aktualizováno  18:16

Chorvatská policie propustila Čecha vyšetřovaného kvůli výbuchu u města Obrovac, při němž zemřelo...

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Východem Česka prošly silné bouřky a krupobití. Padající strom zabil člověka

19. června 2024  7:32,  aktualizováno  20.6 6:37

Velmi silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Moravu a Slezsko, mají jednu oběť. V Českém...

Kritiku od pozůstalých nesu těžce, Bek využil majáček legitimně, říká Rakušan

25. června 2024

Premium Nerezignuji a nikoho neodvolám. Ministr vnitra Vít Rakušan trvá na tom, že policie při pátrání po...

ANALÝZA: Ukrajina vyhlíží stíhačky F-16. Její spásou však spíše nebudou

25. června 2024

Premium Vytoužené americké stíhačky F-16 se ještě neobjevily na ukrajinské obloze, ale už je na ně vypsaná...

V belgickém Lutychu hoří rezidenční budova, jedna z nejvyšších v zemi

24. června 2024  22:55

V Lutychu na východě Belgie hoří jedna z nejvyšších rezidenčních budov v zemi. Výšková budova...

Požár budovy u Moskvy má osm obětí, zůstaly uvězněny v ohni uvnitř

24. června 2024  15:34,  aktualizováno  22:05

Nejméně osm obětí si podle předběžných údajů vyžádal požár v budově ve Frjazinu u Moskvy, uvedla...

Pronájem bytu 1+1, J. Š. Baara
Pronájem bytu 1+1, J. Š. Baara

J. Š. Baara, České Budějovice - České Budějovice 3
9 000 Kč/měsíc

  • Počet článků 3356
  • Celková karma 26,59
  • Průměrná čtenost 795x
Jsem spokojený důchodce, který má právo na svůj subjektivní názor i na pohled na svět.
Mám rád diskuse, ve kterých se dovím něco nového. Pochopím ale i ty, kteří si jen potřebují zchladit žáhu. Pokud jim to pomůže jako terapie nebo detox, má to smysl.
Jsem jen člověk s právem mýlit se, protože neomylný je prý jen Bůh.