Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Nemám ráda EU, ale korýtko v EP bych brala

Možná jste tu zprávu také zaznamenali. Naše kolegyně, několikanásobná „blogerka roku“, se v listopadu minulého roku tak trochu potichu stala členkou „Strany Svobodných“ a momentálně kandiduje do Evropského parlamentu.

     Většina politiků, kteří zde na blogu prezentují své názory, uvádí své členství ve straně - například Věra Kovářová, Jaromíra Vítková, Marek Novák, Pavel Staněk a další. Paní Markéta Šichtařová nikoliv. Otázkou je, proč tu stranickou příslušnost tají před svými čtenáři.

     Napadají mne tři možnosti:
- Nejsem už nejmladší a tak si umím představit, že na to jen prostě zapomněla. Má velkou rodinu, roky přibývají, do toho vedení firmy, psaní knih a teď ještě schůze a dohadování se o to, kdo bude na volitelném místě kandidátky do EP... To se pak může stát, že zapomenete. Já si například nedávno s ročním zpožděním uvědomil, že bych měl absolvovat povinnou lékařskou prohlídku kvůli řidičskému průkazu. Takže i paní Markéta mohla jen zapomenout.
- Druhou možností je, se za své členství ve Straně Svobodných stydí. Možná nešlo o "svatbu z vzájemné náklonosti a lásky, ale o sňatek z rozumui". Ona chce do EP a Strana Svobodných ji bere jako dobrou reklamu a zajímavou tvář na billboardy. Paní Markéta možná docela nesouzní s programem Strany Svobodných, ale bere ji jen jako zkratku na cestě do Evropského parlamentu.
- Třetí možnost – pragmaticky si vyhodnotila, že jakmile si většina čtenářů uvědomí, že si tu někdo dělá předvolební kampaň, jejich zájem opadne, podobně jako to před léty potkalo původně hojně čteného blogera Tomia Okamuru, který se tu opakovaně zaklínal, že v žádném případě nemíří do politiky.
Jak znám paní Markétu Šichtařovou z jejích článků, tipoval bych poslední možnost.

     Pamatuji na dobu, kdy jsem si její články rád přečetl. Časem mi ale došlo, že má v podstatě jen jedno téma - kritiku. Kritiku vlády, Evropské unie nebo České národní banky a dalších institucí, které nejsou v souladu s tím jediným správným názorem, který má a zná jen ona.
Poslední roky se její kritika zaměřuje nejvíce na Evropskou unii. Strana Svobodných ve svém programu prosazuje uspořádání referenda o vystoupení České republiky z Evropské unie. Z článků paní Markéty Šichtařové to skoro vypadá, jako by si přála, aby se občané v referendu vyslovili pro ukončení členství naší země v Evropské unii.

     Přemýšlím o tom, jaká bude její role v EP, pokud ve volbách získá dost hlasů. Její strana usiluje o získání aspoň dvou mandátů. Veronika Blažková, mluvčí Strany Svobodných napsala, že „Svobodní chtějí v Evropě hájit zájmy České republiky, bránit její suverenitu a spolupracovat s dalšími euroskeptickými a liberálními stranami.“
Přiznávám, že se v těch malých stranách, kterým máme v naší zemi hojně, už přestávám orientovat. Jak už jsem zmínil, byla doba, kdy jsem paní Markétě Šichtařové fandil. Dnes, přestože mám sám spoustu výhrad k Evropské unii, bych jí ale hlas nedal. Mimo jiné proto, že mi politik, který tají svou stranickou příslušnost, nepřipadá zrovna věrohodný.

     Paní Šichtařové jsem se v diskuzích pod jejími články opakovaně ptal, proč zde, na blogu iDNES.cz nepublikuje v „Politické aréně“, tak jako ostatní politici, ale odpovědi jsem se nedočkal. A tak vznikl tento článek.
Markéta Šichtařová patří k největším odpůrcům našeho členství v Evropské unii. Proto loni v listopadu vstoupila do Strany Svobodných a teď kandiduje do Evropského parlamentu. Jako by tím vším říkala: „Evropskou unii bych nejraději zrušila, ale případnému ‚korýtku‘ v Evropském parlamentu bych se nebránila a udělám vše pro to, abych ho získala.“

     Nechávám na vás, co si o tom myslíte. Já osobně nesdílím názor, že bychom ji měli k tomuto „teplému místečku“ pomáhat svými hlasy.

P.S.: Před chvílí jsem se od Patrika Bangy dověděl, že Markéta Šichtařová do EP nekandiduje, ale je pouze "tváří billboardové kampaně". Tímto se jí omlouvám, že jsem špatně pochopil smysl billboardu, na kterém je s pány Divišem a Vondráčkem.
Čtenáři nechť posoudí, zda je z uvedeného billboardu na první pohled zřejmé, že se jedná jen o tváře Strany Svobodných a ne o kandidáty za tuto stranu.

 

Autor: Vlastík Fürst | středa 21.2.2024 8:10 | karma článku: 31,66 | přečteno: 1476x
  • Další články autora

Vlastík Fürst

Pohádka o zlém Rakušanovi

Milé děti, za devatero horami a devatero řekami žil jeden velice hodný Andrej. Měl rád lidi a ti si ho zvolili králem. ANO, byl to ten nejlepší člověk na celém širém světě.

18.6.2024 v 8:32 | Karma: 34,38 | Přečteno: 3205x | Diskuse| Poezie a próza

Vlastík Fürst

Ještě nemáš jateční váhu

„Teď nééé“, prohlásila Ovenka, když se jí její dcera cestou do sprchy zeptala, zda si chce stoupnout na váhu. „Teď su po jídle, tam musím jít hladová!“

16.6.2024 v 9:08 | Karma: 21,54 | Přečteno: 487x | Diskuse| Osobní

Vlastík Fürst

Jak poznám, že skutečně miluji?

Dnes začnu jedním z nejznámějších textů Nového zákona, který ale vychází ze Starého zákona. Ježíš v něm rozmlouvá s mužem, který hledal smysl života a chtěl mít jistotu, že jde správným směrem.

15.6.2024 v 8:31 | Karma: 11,57 | Přečteno: 223x | Diskuse| Osobní

Vlastík Fürst

ANO – vítěz i poražený

Ve volebním štábu hnutí ANO bouchalo v sobotu před půlnocí šampaňské. Slavilo se vítězství ve volbách do Evropského parlamentu. Opravdu je ale co slavit?

11.6.2024 v 7:24 | Karma: 33,93 | Přečteno: 2894x | Diskuse| Politika

Vlastík Fürst

Ovenko, ještě se jednou vyspinkáš a pak ...

Pokud vás napadlo, že tu budu popisovat ovčí zabijačku, tak vás zklamu. Nepůjde o žádný horor či zabíjení, a nikdo nepřijde ani o kapku krve.

9.6.2024 v 9:03 | Karma: 19,58 | Přečteno: 394x | Diskuse| Osobní
  • Nejčtenější

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Východem Česka prošly silné bouřky a krupobití. Padající strom zabil člověka

19. června 2024  7:32,  aktualizováno  20.6 6:37

Velmi silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Moravu a Slezsko, mají jednu oběť. V Českém...

Komentátor Schmarz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Tři dny v práci, poté domů s majákem. Ministr Bek jel záchranářskou uličkou

19. června 2024

Premium Ministerstvo školství proplácí coby přespolnímu politikovi Mikuláši Bekovi (STAN) přes 57 tisíc...

Východem Česka prošly silné bouřky a krupobití. Padající strom zabil člověka

19. června 2024  7:32,  aktualizováno  20.6 6:37

Velmi silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Moravu a Slezsko, mají jednu oběť. V Českém...

Pátek přinese tropické teploty i silné bouřky, některé doprovodí kroupy

20. června 2024  6:30

Přímý přenos Podle meteorologů bude ve čtvrtek slunečno, jen na západě se k večeru mohou objevit přeháňky. „V...

Kdyby evakuovali školu, žil by, říká bratr oběti. Rakušan podle něj něco kryje

20. června 2024

Premium Rodiny obětí střelby na fakultě kritizují policii – ta i ministr vnitra mlčí. „Kdyby policie řekla,...

Romance dvou diktátorů. Severokorejský vůdce Kim kuje pikle s přítelem Putinem

20. června 2024

Premium Tak už to prasklo: severokorejský diktátor Kim Čong-un si našel nového „nejlepšího přítele“....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 3355
  • Celková karma 27,07
  • Průměrná čtenost 795x
Jsem spokojený důchodce, který má právo na svůj subjektivní názor i na pohled na svět.
Mám rád diskuse, ve kterých se dovím něco nového. Pochopím ale i ty, kteří si jen potřebují zchladit žáhu. Pokud jim to pomůže jako terapie nebo detox, má to smysl.
Jsem jen člověk s právem mýlit se, protože neomylný je prý jen Bůh.