Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Dojde po vítězství ANO k resuscitaci StB?

Andrej Babiš opět prozradil, že má rád „kompro složky“ na každého oponenta. I vrabci na střeše prý cvrlikají o tom, že je vyžaduje i na každého člena ANO. Důvod je pochopitelný - lépe se mu pak s nimi manipuluje.

     Tato Andrejova úchylka, které se věnoval už v minulosti, se naposledy znovu proflákla, když „omylem“ poslal na špatnou adresu objednávku založení složky na ministra zahraničí. Ty předchozí připomíná ve svém článku kolega Ivan Chválny.Spousta lidí se směje „nešikovnosti“ předsedy ANO. Je ale také možné, že Andrej Babiš není zase až tak hloupý, jak se nám snaží namluvit. Co když je za tím vším jen odvážný „průzkum“ politického trhu.

     Je zvláštní, kolik lidí má s touto zálibou Andreje Babiše pochopení. I některé zdejší blogery trápí mnohem více to, že Jan Lipavský řekl veřejně svůj názor na svého oponenta, než fakt, že tu politik shání na jiného politika kompromitující údaje, kterými by ho mohl vydírat nebo alespoň zastrašit.
Ještě hůře dopadl pan Jan Rovenský, který, podle paní Aleny Schillerová i jejich spolustraníků Patrika Nachera a Karla Havlíčka, spáchal skoro hrdelní zločin, když se mu udělalo špatně z toho, co mu přišlo mailem a vše zveřejnil.

     Jak je možné, že Andreji Babišovi, přestože tu zase předvádí estébácké praktiky, věří stále více lidí? Důvodů bude asi více.
Spousta nás starších má například problém s moderními vymoženostmi, internet nevyjímaje. Lidem, kteří bojují s tímto handicapem, musí imponovat vůdce, který řeší úplně stejné problémy jako oni. Je jim najednou takový bližší, prostě lidový. Říkají si: „Je to sice agrobaron, ale je náš.“
Další skupina lidí se možná v životě setkala se šikanou. Jsou proto citliví na to, když je někdo tlačen na okraj společnosti jen proto, že je jiný než většina. Andrej Babiš žije v České republice už skoro čtvrt století, ale na jeho češtině to nejde poznat, takže bývá terčem výsměchu. Zvláště starší ženy s neukojeným mateřským pudem tak mají pocit, že když mu dají svůj hlas, tak toho chudáčka šikanovaného trochu ochrání.
Mohl bych pokračovat ve výčtu toho, co vše vede lidi k tomu, že dobrovolně vstupují do stále rostoucího davu voličů ANO.

     Vraťme se ale k tomu, co píšu v nadpisu. Ta špatně adresovaná žádost o „komro“ na pana Lipavského nemusí být omyl. Může jít o test toho, co vše ještě snesou voliči ANO. Podle jednoho průzkumu volebních preferencí atakuje Babišovo ANO hranici 40%. To už je dost na to, aby se dalo trochu zariskovat, že přijdete o pár procent voličů.
A tak může přemýšlivého člověka napadnout, zda Andrej Babiš pouze nezjišťuje, co vše mu jeho voliči ještě budou tolerovat. Spolknou i to, že si zakládá složku na každého, kdo by mu mohl stát v cestě? Nebudou mu vyčítat, že si připravuje podklady pro to, aby mohl ty druhé vydírat třeba přes rodinu a děti? Tak to dělala StB.
Jak už jsem zmínil, i zde na blogu jsou autoři, kteří o Andreji Babišovi nikdy nezapochybují. Jejich reakcí bylo, že sice naznačili určité pohoršení nad tím, co Andrej Babiš udělal, ale dali také jasně najevo, že ještě horší bylo zveřejnění této „soukromé korespondence“.

     Je docela možné, že si chtěl Andrej Babiš zjistit, jak by naše společnost reagovala na to, kdyby po vítězných volbách vzkřísil k životu StB. V jejich řadách prý ulovil spoustu svých spolupracovníků na tu trochu špinavější práci. Pokud archivy StB nelžou, tak se toho v StB i hodně  naučil, což vám potvrdí každý, kdo měl s tímto pánem něco do činění a dovolil si s ním nesouhlasit.

     V nadpisu jsem položil otázku: „Dojde po vítezství ANO k resuscitaci StB?“ O tom nám hodně napoví příští průzkum volebních preferencí. Pokud bude mít ANO 40 % a více, pak bychom se na to měli začít připravovat. Andrej Babiš to bude od svých voličů považovat za vzkaz, že jim estébácké praktiky nevadí. Dají mu tím najevo, že pokud bude třeba, rádi mu s tím sháněním „kompra“ na nás, nepřizpůsobivé, pomohou a možná přijmou i nabídku na spolupráci.
Je také možné, že Andrej Babiš touto kauzou míří i na voliče SPD a PRO. Mezi těmi je totiž spousta těch, kterým by návrat starých časů, nebo inspirace v Rusku, vůbec nevadila. Nakonec, pokud někdo nesouhlasí, může třeba vypadnout z okna.

     Tak si počkejme, co napoví příští průzkum volebních preferencí. Je už u nás většina těch, kteří by resuscitaci StB přivítali? Najdou se v řadách voličů ANO lidé, kterým se, podobně jako panu Janu Rovenskému, udělá z Andreje Babiše tak špatně, že se s ním a s ANO jednou provždy rozejdou? Na to si budeme muset počkat.

     Jsem optimista a proto věřím, že většina voličů v této zemí nechce návrat starých časů, včetně StB a praktik, ve kterých má Andrej Babiš takové zalíbení.

Autor: Vlastík Fürst | čtvrtek 14.3.2024 17:20 | karma článku: 29,57 | přečteno: 731x
  • Další články autora

Vlastík Fürst

Budu plnit sliby, které jsem ti dal

Dnešní žalm má v záhlaví napsáno: „Davidova píseň pro sólový zpěv za doprovodu strunného nástroje.“ Jako mnohé Davidovy písně i tato začíná naléhavým voláním, doslova „úpěním“.

17.5.2024 v 19:10 | Karma: 10,92 | Přečteno: 164x | Diskuse| Osobní

Vlastík Fürst

Včera básníkem, dnes atentátníkem

Slovensko včera zažilo šok – jedenasedmdesátiletý básník Juraj Cintula vytáhl zbraň a vypálil několik kulek, z nichž tři skončily v těle slovenského premiéra. Poeta vyměnil boj slovem za skutečnou zbraň...

16.5.2024 v 14:48 | Karma: 30,80 | Přečteno: 2237x | Diskuse| Společnost

Vlastík Fürst

Jourová se prý úplně zbláznila

Tvrdí to o ní Andrej Babiš. Není to sice žádná žhavá novinka, protože to zveřejnil už před měsícem, přesto nebude na škodu se u jeho vyjádření ještě jednou na chvíli zastavit.

10.5.2024 v 10:39 | Karma: 33,85 | Přečteno: 3580x | Diskuse| Společnost

Vlastík Fürst

8. květen – nejdůležitější výročí mého života

V mém životě je mnoho významných dnů, ale 8. květen je od roku 1986 tím nejdůležitějším a nejvýznamnějším výročím a svátkem mého života.

8.5.2024 v 8:47 | Karma: 24,73 | Přečteno: 511x | Diskuse| Osobní

Vlastík Fürst

Na fotce nestárneme

Díváte se rádi na své fotky? Třeba na momentky ze svého dětství? Nebo na ty maturitní či dokonce svatební? Já osobně se k tomu dostanu jen velmi zřídka, přesto je mám rád.

5.5.2024 v 13:31 | Karma: 17,09 | Přečteno: 310x | Diskuse| Osobní
  • Nejčtenější

Atentát na Fica. Slovenského premiéra postřelili

15. května 2024  14:56,  aktualizováno  17:56

Slovenského premiéra Roberta Fica ve středu postřelili. K incidentu došlo v obci Handlová před...

Fico je po operaci při vědomí. Ministr vnitra mluví o občanské válce

15. května 2024  19:25,  aktualizováno  23:12

Slovenský premiér Robert Fico, který byl terčem atentátu, je po operaci při vědomí. S odkazem na...

Fica čekají nejtěžší hodiny, od smrti ho dělily centimetry, řekl Pellegrini

16. května 2024  8:42,  aktualizováno  15:38

Zdravotní stav slovenského premiéra Roberta Fica je stabilizovaný, ale nadále vážný, řekl po...

Pozdrav z lůžka. Expert Antoš posílá po srážce s autem palec nahoru

13. května 2024  18:48,  aktualizováno  14.5 22:25

Hokejový expert České televize Milan Antoš, kterého v neděli na cestě z O2 areny srazilo auto, se...

Putinova časovaná bomba. Kadyrov umírá, rozjíždí se krvavý boj o trůny

17. května 2024  14:16

Premium Ramzan Kadyrov ještě dýchá, v Čečensku se však už začíná hledat jeho nástupce. Naznačují to i...

Alpský hotýlek centrem špionáže? Číňané měli výhled na základnu pro F-35

18. května 2024  14:02

Švýcarský hotel Rössli ve vesnici Unterbach se v posledních letech stal tématem hovorů členů...

Střelec na Fica přiznal vinu. Premiérův stav se lepší, převoz ještě není možný

18. května 2024  11:09,  aktualizováno  13:55

Slovenský premiér Robert Fico, kterého ve středu postřelil atentátník, je ve stabilizovaném, ale...

Sudetští Němci na sjezdu pochválili dialog s Čechy. Zahráli i českou hymnu

18. května 2024  12:35,  aktualizováno  13:51

V sobotu, na druhém dni sjezdu Sudetoněmeckého krajanského sdružení (SL), které zastupuje zájmy...

Soud poslal do vazby muže podezřelého z pobodání řidiče v Rokycanech

18. května 2024  13:30

Šestatřicetiletý muž, kterého policie obvinila z pokusu o vraždu za ozbrojený útok v Rokycanech,...

  • Počet článků 3340
  • Celková karma 28,37
  • Průměrná čtenost 784x
Jsem spokojený důchodce, který má právo na svůj subjektivní názor i na pohled na svět.
Mám rád diskuze, ve kterých se dovím něco nového. Pochopím ale i ty, kteří si jen potřebují schladit žáhu. Pokud jim to pomůže jako terapie nebo detox, má to smysl.
Jsem jen člověk s právem zmýlit se, protože neomylný je prý jen Bůh.