Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Andrej Babiš to opět myslel dobře

Andrej Babiš si objednal „komromateriál“ na Jana Lipavského, ministra zahraničí. Zajímaly ho podrobnosti o manželce a dětech pana ministra. Jenže objednávku poslal na špatnou adresu. Nekritizujme ho, mýlit se je přece lidské.

     Na první pohled to vypadá jako groteska a člověk by se tomu možná i zasmál, kdyby se z toho nestal spíše dokument o praktikách naší politické mafie. Bývalý a možná i budoucí premiér ČR shání informace o rodině ministra. Nemáme v tom ale hledat nic špatného, on to totiž myslí velice dobře. Jako vzorný otec, který by pro své děti udělal první i poslední, má jen obavy o děti pana ministra, aby je jejich otec, kterého nazval zm*dem, nezatáhnul do války.
Podle čerstvého předvolebního průzkumu mu to věří téměř 40% voličů a ještě paní Alena Schillerová. Tu tahle aktivita šéfa nechává klidnou, mnohem více ji „děsí, s jakou samozřejmostí novináři vytahují soukromou konverzaci“.

       Další politici už tak vstřícní k těmto STBáckým praktikám nejsou. Například Mirek Tolopánek, jeden z řady expremiérů, napsal na adresu šéfa ANO: „Tak po tomhle se potichu mizí z veřejného života.“
Něco podobného prohlásila i šéfka Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová: „Jednou agent StB, vždycky agent StB. Andrej Babiš často mluví o mafiánských praktikách. To hlavně proto, že on je v nich mistr světa.“ A pak dodává: „V každé zemi na západ od nás by musel na své politické funkce rezignovat sám, nebo by jej k tomu donutili spolustraníci.“
Jenže donuťte rezignovat na funkci svého šéfa, který má nejspíše někde v trezoru složku i na vás. To se pak těžko hlasuje proti. Bývalý ostravský primátor nebo také hejtman Moravskoslezského kraje by mohli vyprávět.

     Mirka Kalouska jsem nikdy zrovna moc nemusel. S jeho dnešním zhodnocením ale tentokrát souzním: „Všichni víme, že již od komunistické éry je Andrej Babiš odpudivý fízl a práskač. Leč to, že je tak neschopným fízlem, aby to práskal sám na sebe, je přece jenom překvapení.“

     V celé té nechutné kauze ale přece jen vidím něco pozitivního. Andrej Babiš chtěl svou objednávku poslat Janu Rovenského, svému poradci. Jenže se spletl a tak ji dostal omylem jiný Jan Rovenský – ekologický aktivista, který jako nestraník za ANO sedí ve výboru pro životní prostředí města Litvínov. Ten k tomu všemu napsal: „Dost jsem váhal, jestli ten mail zveřejnit. Fakt nejsem žádný babišobijec, na Letnou jsem nechodil a s panem Babišem jsem si v minulosti pracovně normálně psal a volal. V zásadě jsem smířen i s tím, že na sebe politici sbírají kompro, i když se mi to nelíbí. Ale tahat do toho děti a manželky svých protivníků je fakt přes čáru. Je to odporné, a je to podle mě ve veřejném zájmu, aby se o tom lidé dozvěděli. Kdyby mi omylem přišel podobný mail od Ivana Bartoše či premiéra Fialy, zachoval bych se úplně stejně...
Je příjemné zjistit, že ne všichni, kdo v minulosti spojili svůj život s hnutím ANO, přestali sami myslet a nechali se řídit mozkem Andreje Babiše. Pan Rovenský je dalším z těch, kdo si uvědomili, že nechtějí být loutkou v rukách člověka, kterého nejvíce zajímá jen vlastní prospěch. Pokud někde ucítí možnost zisku, přestože se tváří jako pacifista a mírotvůrce, je pro něj schopen jít i přes mrtvoly.

     Dnes mu v cestě stojí pan ministr se svou rodinou. Pokud znovu ovládne naši zemi, pak mu v cestě může stát kdokoliv z nás, kdo nebude souhlasit s tím, že se stane loutkou muže, který se považuje za centrální mozek lidstva. I když ten v tomto případě možná trochu zadrhl", tohoto predátora to jen tak nezastaví.

Autor: Vlastík Fürst | pondělí 11.3.2024 20:30 | karma článku: 44,06 | přečteno: 4287x
  • Další články autora

Vlastík Fürst

Hlavně, žes je nesnědla

Jak se vám dnes vstávalo? Už jste se těšili na vše, co vás v průběhu dne čeká? Ovenka, naše čtyřiadevadesátiletá babička, vstávala s obavami. V noci se jí ztratily její „spodní zuby“.

19.5.2024 v 8:30 | Karma: 19,33 | Přečteno: 371x | Diskuse| Osobní

Vlastík Fürst

Budu plnit sliby, které jsem ti dal

Dnešní žalm má v záhlaví napsáno: „Davidova píseň pro sólový zpěv za doprovodu strunného nástroje.“ Jako mnohé Davidovy písně i tato začíná naléhavým voláním, doslova „úpěním“.

17.5.2024 v 19:10 | Karma: 12,71 | Přečteno: 217x | Diskuse| Osobní

Vlastík Fürst

Včera básníkem, dnes atentátníkem

Slovensko včera zažilo šok – jedenasedmdesátiletý básník Juraj Cintula vytáhl zbraň a vypálil několik kulek, z nichž tři skončily v těle slovenského premiéra. Poeta vyměnil boj slovem za skutečnou zbraň...

16.5.2024 v 14:48 | Karma: 30,88 | Přečteno: 2302x | Diskuse| Společnost

Vlastík Fürst

Jourová se prý úplně zbláznila

Tvrdí to o ní Andrej Babiš. Není to sice žádná žhavá novinka, protože to zveřejnil už před měsícem, přesto nebude na škodu se u jeho vyjádření ještě jednou na chvíli zastavit.

10.5.2024 v 10:39 | Karma: 33,91 | Přečteno: 3584x | Diskuse| Společnost

Vlastík Fürst

8. květen – nejdůležitější výročí mého života

V mém životě je mnoho významných dnů, ale 8. květen je od roku 1986 tím nejdůležitějším a nejvýznamnějším výročím a svátkem mého života.

8.5.2024 v 8:47 | Karma: 24,73 | Přečteno: 513x | Diskuse| Osobní
  • Nejčtenější

Atentát na Fica. Slovenského premiéra postřelili

15. května 2024  14:56,  aktualizováno  17:56

Slovenského premiéra Roberta Fica ve středu postřelili. K incidentu došlo v obci Handlová před...

Fico je po operaci při vědomí. Ministr vnitra mluví o občanské válce

15. května 2024  19:25,  aktualizováno  23:12

Slovenský premiér Robert Fico, který byl terčem atentátu, je po operaci při vědomí. S odkazem na...

Drahé a rezavé, řeší Ukrajinci zbraně z Česka. Ani nezaplatili, brání se firma

18. května 2024  12:02

Premium České zbrojařské firmy patří dlouhou dobu mezi klíčové dodavatele pro ukrajinskou armádu i tamní...

Fica čekají nejtěžší hodiny, od smrti ho dělily centimetry, řekl Pellegrini

16. května 2024  8:42,  aktualizováno  15:38

Zdravotní stav slovenského premiéra Roberta Fica je stabilizovaný, ale nadále vážný, řekl po...

Pozdrav z lůžka. Expert Antoš posílá po srážce s autem palec nahoru

13. května 2024  18:48,  aktualizováno  14.5 22:25

Hokejový expert České televize Milan Antoš, kterého v neděli na cestě z O2 areny srazilo auto, se...

Za Raísího truchlí Rusko i Hamás. My to nebyli, ujišťuje Izrael

20. května 2024  9:59,  aktualizováno  10:34

Do Íránu po smrti prezidenta Ebráhíma Raísího a ministra zahraničí Hosejna Amírabdolláhjána míří...

Zemřel advokát Pavel Smutný, prezident Česko-izraelské obchodní komory

20. května 2024  9:51

V neděli 19. května zemřel ve věku nedožitých 65 let advokát, filantrop a prezident Česko-izraelské...

Íránský prezident je po smrti, potvrdila televize. Našly se trosky vrtulníku

20. května 2024  6:24,  aktualizováno  9:03

Íránský prezident Ebrahím Raísí a ministr zahraničí Hosejn Amírabdolláhján zemřeli při nedělní...

Lajky nestačí, věda potřebuje peníze, říká nový ministr Ženíšek

20. května 2024

Premium Přichází nový ministr Marek Ženíšek, který má za úkol, slovy Miroslava Kalouska, „tančit na...

  • Počet článků 3341
  • Celková karma 28,21
  • Průměrná čtenost 793x
Jsem spokojený důchodce, který má právo na svůj subjektivní názor i na pohled na svět.
Mám rád diskuze, ve kterých se dovím něco nového. Pochopím ale i ty, kteří si jen potřebují schladit žáhu. Pokud jim to pomůže jako terapie nebo detox, má to smysl.
Jsem jen člověk s právem zmýlit se, protože neomylný je prý jen Bůh.