Nejkrásnější město
Ve vytržení ducha mě vyvedl na velikou a vysokou horu a ukázal mi svaté město Jeruzalém, jak sestupuje z nebe od Boha, zářící Boží slávou; jeho jas jako nejdražší drahokam a jako průzračný křišťál. (Zjevení 21,10-11)
Apoštol Jan pokračuje ve své "kosmické výpravě". Mnohé už viděl, ale to nejdůležitější je teprve před ním. Jeho průvodce mu ukazuje, co se během tisícileté vlády spasených odehrává v nebi.
Zatímco opuštěná planeta Země je pustá, podobně jako na počátku, v "nebi" je živo. Na dalekou cestu se právě vydává zvláštní kosmické plavidlo, jehož cílem je Země. Tím kosmickým tělesem je nádherné město, které se má stát domovem všech lidí, kteří přijali nabídku věčného života.
Na naši planetu se pomalu snáší Nový Jeruzalém. Je to "Město pokoje". Tentokrát už mu nehrozí zničení Babylóňany ani Římany, protože hřích je jednou provždy poražen a brzy bude vykonán rozsudek i nad původcem zla a všemi bytostmi, které zlo podporovaly.
Jan vidí nádherné zářící město. Třpytí se, jako by bylo ze zlata a drahých kamenů. Je neskutečně krásné a dokonalé. Jan ho ani není schopen popsat, protože mu chybí slova. Vidí materiály, které nezná a technologie, které není schopen pochopit. Nezapomene ale zaznamenat to nejdůležitější. Tím, co tomuto městu propůjčuje všechen ten lesk, je Boží sláva.
Bože, snažím se představit to nádherné město, ale moc se mi to nedaří. Přesto se těším. Na to město, ale hlavně na Tebe.
Článek je součástí mozaiky, kterou postupně vytvoří 366 dílů série s názvem "Na počátku všeho bylo Slovo". Najdete je v rubrice se shodným názvem.
Minulý díl: Rozhodl jsem se být vítěz!
Vlastík Fürst
Jak jsme vyháněli zlého kousavého koníka
Máte rádi koně? Teď nemám na mysli, jestli vám chutnají, ale zda se vám líbí a zda jste rádi v jejich přítomnosti.
Vlastík Fürst
Petr Fiala končí
Petr Fiala oznámil, že na sebe bere zodpovědnost za prohrané volby a proto se už na příštím sněmu ODS nebude ucházet o post předsedy. Umíte si představit, že by něco podobného udělal Babiš?
Vlastík Fürst
Zeměkoule jako chutná minutka
„Dědo, budeme jíst zeměkouli“, prohlásila malá Adélka, když se dostatečně přivítala s „bábinkou“, kterou má tak ráda, že kvůli ní se mnou jednou za měsíc jede vlakem z Prahy do Brna.
Vlastík Fürst
Zalévání macbooku nesvědčí
Adélka, naše malá vnučka rádá zalévá zahrádku i rostlinky v květináčích. Nejraději by zalévala pořád.
Vlastík Fürst
Den poté (22. srpna 1968)
Včera jsme si už po třicáté šesté svobodně připomínali 21. srpen 1968. Pro většinu národa to byla prachsprostá okupace, pro soudruhy komunisty (i jejich spojence ve Stačilo) je to stále „bratrská internacionální pomoc“.
| Další články autora |
Rezignace? Zveřejnit intimní video je zásah do soukromí. Rajchla se zastává i Rakušan
Nejen členové nové vládní koalice se zastávají poslance za SPD Jindřicha Rajchla při jeho sporu s...
Obluda smrdící sírou drtila vše, co jí stálo v cestě. Zemřelo přes 20 tisíc lidí
Sopka Nevado del Ruíz, jež leží v Andách asi 130 kilometrů západně od kolumbijské metropole Bogoty,...
Duku na pohřbu uctili prezidenti i herci. Na Hradě zněl zvon Zikmund, proletěla letadla
V katedrále sv. Víta na Pražském hradě se veřejnost, církev i představitelé státu rozloučili s...
Budou platit všichni, vzkazuje Rajchl a chystá žaloby. Zvažoval konec v politice
Poslanec SPD a předseda strany PRO Jindřich Rajchl prohlásil, že hodlá zažalovat platformu pro...
Bill objal Moniku. Zapomenutý snímek po letech otřásl Bílým domem
Seriál Byla to jen vteřina. Zjihlý pohled mladé stážistky, objetí prezidenta a cvaknutí závěrky. Dirck...
Apple se čím dál intenzivněji připravuje na odchod svého šéfa, píše tisk
Tim Cook by mohl již příští rok skončit jako výkonný ředitel Applu. Americký technologický gigant...
Příměří na Ukrajině do jara nebude, Evropa musí vytrvat, říká finský prezident
Příměří na Ukrajině pravděpodobně do jara nebude, řekl v rozhovoru pro agenturu AP finský prezident...
Konec automatických dávek. Británie chystá přísnější podmínky pro migranty
Britská vláda chystá zpřísnění podmínek pro migranty, kteří do země přicházejí nelegální cestou v...
Zlikvidovali jsme 57 ukrajinských dronů, nejvíc nad Samarskou oblastí, tvrdí Rusko
Ruská protivzdušná obrana zlikvidovala v noci na neděli 57 útočících ukrajinských bezpilotních...

Vyhrajte poukaz na masáž v hodnotě 1 500 Kč a sladký box od Verbeny
Je čas dopřát si chvilku klidu a rozmazlování. Zapojte se do naší soutěže a vyhrajte poukaz na masáž v hodnotě 1 500 Kč spolu s Verbena boxem plným...
- Počet článků 3407
- Celková karma 23,25
- Průměrná čtenost 802x
Mám rád diskuse, ve kterých se dovím něco nového. Chápu ale i ty, kteří si jen potřebují zchladit žáhu. Pokud jim to pomůže jako terapie nebo detox, má to smysl.
Nemám nic společného s neomylností, tu přisuzuji jen Bohu.
Seznam rubrik
- Inspirováno biblickým Žalmy
- Novozákonní rezonance
- Na počátku všeho bylo Slovo
- Rady moudrého starce
- Komentáře
- Křesťanství je...
- Kuchař pro začínající kuchaře/
- Paprsky
- Přísloví a Perly krále Šalamou
- 50+
- Společnost
- Střípky nejen z prázdnin
- Vážím si
- Vztahy
- ZOO nebo ráj ?
- Život není fér
- Osobní
- A co když žádný Bůh není?
- Co když Bible nelže?
- Dopisy apoštola Petra
- Evangelium svatého Pavla
- Hádanky
- 365 dnů s Matoušem
- Viděl jsem Boha
- Pořádek nebo anarchie?
- Začalo to zklamáním
- sobotní blog
- Jaký je Bůh ?



















