Michael Laitman
Co je Kabala a jak vám prakticky může pomoci v životě se dozvíte v bezplatných kurzech na Kabala Academy.
- Počet článků 616
- Celková karma 7,07
- Průměrná čtenost 397x
Seznam rubrik
Michael Laitman
Proč se tolik lidí nestydí chlubit svým bohatstvím, když je kolem tolik chudoby?
Vždy existovali lidé, kteří chtěli své bohatství vystavovat na odiv, zatímco jiní chtěli svou zámožnost raději utajit.
Michael Laitman
Co znamená, že Tóra je dána hříšníkům? Když se necítím jako hříšník, nemohu studovat Tóru?
Tóru můžete studovat, ale aby vás něco naučila, musíte se cítit trochu jako hříšníci. To je důvod, proč je nám Tóra dána.
Michael Laitman
Komu věřit?
Komu více věříme: médiím, nebo vládě? Novinářům a televizním komentátorům, nebo tiskovým mluvčím volených zástupců lidu? Článkům New York Times, nebo Trumpovým tweetům?
Michael Laitman
Je něco špatného na tom mít prázdné srdce?
„Ten, kdo se naučí kráčet po duchovní cestě, musí se stát prázdným pohárem, aby se do jeho srdce mohlo vylít víno hudby a harmonie.“ – Hazrat Inayat Khan
Michael Laitman
Jak se stát odolným vůči manipulaci
Dostal jsem na sociálních sítích následující zprávu od Dimitrije, která vyjadřuje bolest z toho, jak politici a propagandisté umějí manipulovat společnostmi, které je následují, často až na jatka...
Michael Laitman
Co je duchovní potěšení?
Duchovní potěšení je uspokojení, naplnění nebo pocit blaženosti ze spojení s celým vesmírem. Jsme stvořeni tak, že v tomto stavu pociťujeme dokonalost celistvosti přírody a to je nejvznešenější naplnění, jaké můžeme pocítit.
Michael Laitman
Základ všech nemocí
Pokud má člověk správný postoj ke světu, je možné ho ponořit do ledové vody, držet ho tam hodinu, a nic se mu nestane.
Michael Laitman
Jak ve společnosti nahradit konkurenci vzájemnou spoluprací?
Především se jako společnost můžeme poučit z relativně harmonického fungování buněk a orgánů lidského těla. Části těla s různou úrovní důležitosti spolupracují ve vzájemném doplňování ve prospěch celého těla.
Michael Laitman
Co když někdo umí číst vaše myšlenky?
Když jsem žil v blízkosti svého učitele, velkého kabalisty Barucha Šaloma HaLeviho Ašlaga (RaBaŠ), měl jsem pocit, že mi dokáže číst myšlenky. Ptali se mě, jestli mě to děsí nebo jestli mi to vadí, ale nic podobného jsem necítil.
Michael Laitman
Proč nedokážeme naplnit princip rovnosti?
Podle kabalisty Jehudy Ašlaga (Baal HaSulam) lze stavu rovnosti dosáhnout tehdy, kdy každý z nás dává tolik, kolik může, a dostává tolik, kolik potřebuje.
Michael Laitman
Fáze nápravy egoistické touhy od prvního seznámení s kabalou
Jsme stvořeni touhou po potěšení se záměrem pouze vlastního prospěchu. Tato touha zaměřená na vlastní naplnění definuje naši egoistickou povahu.
Michael Laitman
Co je to rovná životní úroveň?
Rovná životní úroveň znamená, že žádná skupina nebo národ nemá více nebo méně než potřebuje, s ohledem na zvyky, životní styl a potřeby každého národa.
Michael Laitman
Nejdůležitější volba v životě
My lidé se od zvířat lišíme tím, že kromě živočišných potřeb po jídle, sexu, přístřeší a rozmnožování máme i tzv. sociální touhy po bohatství, moci a znalostech, které lze uspokojovat na úkor okolní společnosti.
Michael Laitman
Nezbytná změna v mezilidských vztazích
Stojíme před velkými změnami ve světě. Pod pojmem „svět“ mám na mysli mezilidské vztahy. Na ničem nezáleží víc než na vazbách mezi lidmi a ty se musí změnit.
Michael Laitman
Jak uděláme z jedné zeměkoule jeden svět, lepší svět?
Musíme zlepšit mezilidské vztahy, dokud nebudeme mít pocit, že žijeme v jedné místnosti v lásce a pohodě.
Michael Laitman
Davidovy žalmy se staly na začátku roku 2024 jedním z pěti nejvyhledávanějších termínů
Slovo „Tehilim“, označující Davidovy žalmy, se umístilo mezi pěti nejvyhledávanějšími termíny na internetu. Když lidé prožívají úzkostné stavy a cítí se obecně špatně, skutečně se často obracejí k Davidovým žalmům.
Michael Laitman
Má pandemie potenciál ohrozit cokoli co zbylo ze světového míru
Během pandemie jsme byli svědky, jak vojenské a policejní systémy fungovaly ve prospěch obyvatelstva svých zemí.
Michael Laitman
Dilema vlastního já: Rozlišování své egoistické povahy od vlastního duchovního potenciálu
Necítíme duchovní kvality, nesoucítíme s nimi a necítíme potřebu se k nim přiblížit. Jsme pohlceni pouze sami sebou, svými egoistickými zájmy.
Michael Laitman
Proč máme dojem, že se činy odehrávají mimo nás?
Naše vnímání reality se dělí na vnitřní a vnější. To, co je uvnitř nás, si představujeme jako laskavé a dobré, protože cítíme, že to k nám patří, a naopak to, co je mimo nás, si představujeme jako škodlivé, zlé a cizí.
Michael Laitman
Jak je důležité projevovat lásku druhým i když ji necítím?
Abychom dosáhli vyšší kvality lásky, než jakou pociťujeme v každodenním životě, musíme hrát hru. Proč právě hru? Je to proto, že si ve hře nehrajeme na to, kým jsme nyní, ale na to, kým bychom chtěli být.
Michael Laitman
Poslání lidu Izraele
Až si izraelský lid uvědomí své poslání sjednotit se a být zářným příkladem jednoty pro celý svět – tedy že pouze cílené úsilí o vlastní jednotu přinese světu dobro, pak svět tuto zemi a její lid přijme.
Michael Laitman
Má reakce na báseň Anny Akhmatové
Šťastný je ten, kdo je uprostřed muk, uprostřed úzkostí a hlučných vášní života, jako růže, která bezmyšlenkovitě kvete, a lehčí než stín, který běží po vodě. - Anna Akhmatová
Michael Laitman
Jak se učíme z chyb?
K porozumění můžeme dojít v momentě, kdy pochopíme spojení dvou protikladů. Současně tak potřebujeme provést analýzu, rozdělení, syntézu a spojení.
Michael Laitman
Můžou nám myšlenky škodit?
Rozum slouží touhám. Pokud své touhy zaměřujeme na dosažení konečného životního cíle, kterým je pozitivní spojení lidstva s přírodou a dosažení harmonické rovnováhy, pak jsou takové myšlenky přínosem.
Michael Laitman
Děvčátko a jeho panenka
Celý svět byl stvořen z touhy přijímat. Člověk se chce těšit od prvního až do posledního dne svého života. Již od narození dítě vyžaduje, abychom si s ním hráli, protože ve hře nachází radost a potěšení.
předchozí | 1 2 3 4 5 6 7 ... | další |