Premiér Fiala se postavil proti nesmyslnému unijnímu zákazu
Tuto zprávu uvedl web Echo24.cz s odvoláním na rozhovor na CNN Prima News. „Návrh na zákaz automobilů se spalovacími motory, to by ohrozilo existenčně řadu lidí, kteří u nás osobní automobil nepoužívají jako nějaký luxus nebo pro zábavu,“ uvedl mimo jiné premiér Petr Fiala.
Nelze než jeho slovům zatleskat, a ukázalo se, že opravdu nebude slepě ve všem následovat Brusel, jak tady někteří méně chytří a vzdělaní jedinci předvídali. S Petrem se znám ještě z Brna a vím, že je bytostný konzervativec, který nenávidí blouznivá kolektivistická levicová třeštění. Ano, proti tomuto nesmyslu musíme bojovat ze všech sil. Nápad, že elektromobily jednou nahradí benzínové a dieselové vozy, nemusí být špatný. Třeba se to v budoucnu ukáže jako výhodné. V současné době jsou však elektromobily drahé, takže by si je řada rodin nemohla dovolit, a pak by třeba jejich členové nemohli dojíždět za prací, do škol, apod. Dalším problémem je také malý počet dobíjecích stanic a dlouhá doba nabíjení elektromobilů proti daleko kratšímu doplňování nafty či benzínu do aut se spalovacími motory.
To všechno jsou fakta, která nemůžeme přehlížet. Opakuji, časem to může být lepší řešení, ale nesnažme se takové problémy řešit direktivními příkazy.
Jsem rád, že Petr Fiala si zachoval zdravý rozum a tento návrh nevýhodný pro Českou republiku zavrhl. Na druhé straně si zase musíme uvědomit, že Evropská unie jako celek je nás nejdůležitější obchodní partner. Do členských zemí míří na 80% našeho exportu a dovážíme z nich zhruba dvě třetiny importu. A to se nedá v současné době změnit. Takže se nemůžeme tvářit, že EU pro nás nemá žádný význam.
Jan Ziegler
Českým letcům RAF Sověti zakázali pomoc Pražskému povstání
V Praze při pouličních bojích v květnu 1945 umírali lidé, ale českoslovenští letci museli zůstat na letištích v Anglii, nesměli přiletět na pomoc. Jejich návrat byl komunisty záměrně oddalován a domů se dostali až v srpnu.
Jan Ziegler
Putinovská mafiánská diktatura v praxi, ruský soud vyloučil z voleb opoziční Jabloko
„Stalo se tak na příkaz Kremlu,“ uvedl pro tento článek komentátor a znalec Ruska Jefim Fištejn. Podle něj šlo pouze o hru na zákonný postup, byla to však fraška, protože Putin a spol. nechtěli, aby Jabloko vedlo volební kampaň.
Jan Ziegler
Polsko odmítlo udělit víza ruským volejbalistům, účinná zbraň proti agresorům
Je to velmi dobrá zpráva a vzor pro Česko. Polsko odmítlo vpustit na své území ruské sportovce, kteří dostali od FIVB souhlas ke startu na volejbalovém mistrovství světa. Rusko pak raději svůj svůj tým samo odhlásilo.
Jan Ziegler
Výborné kritické zhodnocení Edvarda Beneše bez falešné adorace
Spisovatel Pavel Kosatík zvládl těžký úkol, napsat reálný životopis druhého československého prezidenta, se ctí. Byl to člověk, který opakovaně selhal, například v servilitě vůči Stalinovi, a bylo by nesprávné to zamlčovat.
Jan Ziegler
Řada železničních tratí se musí zrušit, to však Babišovi strach nedovolí
Současná rozsáhlá železniční síť v České republice není dlouhodobě ufinancovatelná a její údržba stojí kolem 20 miliard korun ročně. Komunisté proto škodí, když populisticky prosazují zachování silně prodělečných lokálek.
| Další články autora |
Kolik toho víte o vesmíru?
Planety, černé díry, Měsíc nebo slavné vesmírné mise. Vesmír fascinuje lidstvo od nepaměti a dodnes...
Jste milovníkem italské kuchyně? Tak se ukažte!
Pizza, těstoviny, tiramisu nebo Aperol Spritz. Italská kuchyně patří bezpochyby k nejoblíbenějším...
V Letenských sadech hořelo, na nábřeží se odkláněla veřejná doprava
V Praze v Letenských sadech hořelo. Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů. Podle policie byl...
Tichý zabiják neodpočívá ani v létě. Horko umí zamávat se zdravím, pozor na tlak
Léto je období, kdy máme konečně pocit, že se život zpomalil. Dny jsou delší, kalendář méně...
Tesco může v Česku změnit majitele. Ve hře je i polská Biedronka, ta ale míří jinam
Britští vlastníci Tesca zvažují prodej svých aktivit ve střední Evropě. Pokud by k němu skutečně...
Díky participativnímu rozpočtu přibyly v Jablonci n.N. herní prvky i knihobudka
Nové herní prvky, knihobudka na rohu ulice či streetartové velkoplošné malby patří mezi některé...
Dvě smrtelné nehody ve Středočeském kraji. Obě zavinil náraz do stromu
Noční cesta se stala osudnou pro mladého řidiče a jeho spolujezdce, kteří ze zatím neznámých příčin...
Nejdřív práce, potom zábava. Přípravy na letošní festival Königsmühle vrcholí
V termínu od 21. do 23. srpna se v zaniklé osadě Königsmühle nedaleko Loučné pod Klínovcem...
Slavonický filmový festival vybíral své nejlepší filmy, rozhodovali diváci
Nejlepším mezinárodním snímkem se na festivalu Filmová renesance Slavonice stal Mistr a Markétka, v...
- Počet článků 3772
- Celková karma 17,05
- Průměrná čtenost 1672x
Kontakt: jan.ziegler@seznam.cz




















