Foto

Také blahopřeji. Já se také jako romantik chtěl ženit v květnu. Bylo mi to rázně zatrženo výkřikem v máji máry. Prý se to odvozuje od toho, že děti počaté v květnu se rodí v únoru, v době největšího nedostatku a hladem zesláblá rodička často zemřela. No a další podobnost. Na ten starý svátek 9.5. jsem vítězně v roce 1969 přistál v Johannesburgu. No a když ještě dva roky vydržíme, budeme mít diamantovou svatbu.

Vašek

Foto

Keď som bola na škole, hovorievalo sa, že láska v máji-skúšky v háji. 😃 a mala som to odskúšané, že to bola pravda.

Foto

Hodně štěstí, spokojenosti a lásky do dalších let.

A brambory na loupačku? Úžasná mňamka.

Foto

K tomu moje gratulace a obdiv, Vlastíku, jste statečnější, tohle já holt nezvládl.

Foto

Se zájmem přečteno a vzpomenuto: také jsem směřoval svoji svatbu co nejblíže k nějakému významnému dni (aniž by to nutně musel být státní svátek) a zvolil jsem (zvolili jsme) 27. září, tedy "předvečer" svátku knížete Václava. Jako milovníku české církevní historie mi záleželo na budově, kde se obřad bude konat - a volba padla na pražskou Novoměstskou radnici. (1419 první defenestrace, o 190 let později stavovský sněm, který přiměl Rudolfa II. k vydání Majestátu zaručujícího v českých zemích náboženskou svobodu). --- 27. září je také významné datum z pohledu světových dějin. Toho dne roku 1822 oznámil Champollion, že rozluštil staroegyptskou Rosettskou desku, což byl přelomový objev na cestě k porozumění hieroglyfickému písmu.---Stejně jako Vy, jsem i já na výběr našeho svatebního data hrdý.

OF
  • Počet článků 3345
  • Celková karma 28,21
  • Průměrná čtenost 793x
Jsem spokojený důchodce, který má právo na svůj subjektivní názor i na pohled na svět.
Mám rád diskuze, ve kterých se dovím něco nového. Pochopím ale i ty, kteří si jen potřebují schladit žáhu. Pokud jim to pomůže jako terapie nebo detox, má to smysl.
Jsem jen člověk s právem zmýlit se, protože neomylný je prý jen Bůh.