MB

Navrhuji kompromis. Čas posuneme o půlhodiny. Každý dostane půl toho, co si přeje.

PC

Přirozený je čas středoevropský, t.j. ten "zimní". Nepřirozený je čas letní a naprosto zvrácené je střídání středoevropského ("zimního") času s časem letním.

P.S. Jde o nepřípustné zasahování člověka do přírodních zákonů, které pak logicky způsobuje řadu problémů, i když si to mnozí lidé vůbec neuvědomují.

Ten "přirozený čas" si ovšem vymysleli jen lidé, když stanovili časová pásma. Přirozený čas byl jen ten, když lidé vstávali s kokrháním kohoutů a šli spát, když pokrmili a zavřeli slepice do kurníků. A to znamená, že své zvyky průběžně měnili, jak šel během roku čas.

Foto

J22a48n 75Š38i77k

31. 3. 2024 18:45

Kdysi jsem taky byl pro zrušení, jenže jaký teď zvolit? Podle odborníků je lepší "zimní" (čti přirozený) čas pro lidský organismus. Jenže většina lidí si dnes chce "užívat" světla a je jedno z jakého důvodu. Z toho vyplývá, že společnost bude opět rozdělena a to výrazně. Když se zavede zimní čas, vzniknou petice za čas letní a vstanou noví bojovníci za světlo. A samozřejmě totéž i naopak. Vzhledem k tomu, že převážná část populace si zvykla, nechal bych to být. Nevím, zda je nutný další příval keců a nadávek a invektiv v diskuzích a na sociálních sítích, záplava nových odborníků, kteří byli odborníci na Covid, roušky, Ukrajinu, politiku, atd.. Někdy je prostě lepší nechat některé věci být. A třeba za čas, až někdy v předalekém budoucnu se společnost ve své komunikaci posune o level, ne raději dva levly, výše, tak potom rozhodnout. Tedy správně rozhodnout. Hezký den

JB

Ne přirozený, ale standartní. (To je původní.)

Foto

Komunisté se snažili v mnohém církev nahradit. Poutě byly nahrazeny různými průvody (prvomájový, lampionový atd.) Bible, marxismem - leninismem, skutky svatých, životopisy různých pohlavárů. V podstatě šlo o získání slepé víry. Církev se změnila, komunisti ne. Změny času se jen tak nedočkáme, něco tak zvrhlého jako starost o blaho občanů, dnešní státní ani evropští politici nepěstují. Momentálně to není téma získávající volební preference.

Vašek

DR

Nemám tenhle naprostý nesmysl rád stejně jako vy. Ovšem lišíme se ohledně toho Vašeho optimismu. Mám totiž za to, že toho zrušení se bohužel nikdy nedočkáme. Všichni jsou totiž schopni se shodnout max. na tom, že se to střídání zruší a to je tak všechno. Pak totiž začnou klasické hádky, zda-li ponechat čas ten či onen a tím ta veškerá snaha skončí.

Foto

Kom měli i heslo ,poručíme větru dešti! Asi i tomu sluníčku, neb babičky říkávaly ,,je poledne Božího času". Asi ještě k ,,dokonalosti" zbývá již jen posunout sluneční hodiny všude, kde ještě přirozeně fungují

MM

Opět jste se svou přirozenou a všeobjímající moudrostí osvěžil diskuzi. Nuďte se dál, lidstvo by vás postrádalo..

Reagovat na vás nebudu, moje první signální na to nestačí.

Foto

Je pravda, že letos se ten posun času povedl. Přišli jsme ze sobotní večerní bohoslužby, která normálně při Bílé sobotě trvá dvakrát déle než ta standardní, přesunul jsem hodiny (ostatní se naštěstí přesunou automaticky) a ráno vstával standardně jako každou neděli.

Nicméně během dne se můj mladý, leč poněkud již unavený organismus srovnal, byť i letos platí, že večer Velikonočního pondělí říkám, že teď by se mi hodily ještě jedny odpočinkové Velikonoce.

AL

Mně osobně přijde každoroční změna času jako zajímavá a teším se na ni.

DR

Tak tak. Tahle otravná změna času, to je opravdu velmi zajímavé a plné napětí.

Foto

A proč tu vzpomínám tyhle staré „věčné časy“? Protože právě konec této epizody našich dějin mi dodává naději, abych věřil, že i ta pravidelná jarní změna zimního času na letní a podzimní návrat k zimnímu času jednou skončí.

Zdroj: https://vlastikfurst.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=815083

Tak přirovnat změnu/nezměnu času k změně/nezměně režimu a rozpadu totality je brilantní.

VF

Tak, doufám, že když už nemáte nic k tématu, tak se Vám alespoň ulevilo a měla jste klidné spaní.

Přeji Vám příjemný den.

IS

Argumentuje se často nízkou kvalitou spánku za světla. I proto preferuji celoroční letní čas. Odpadne střídání, které někdo nemusí dobře snášet a v létě navíc nezačne rozbřesk již ve tři ráno.

MB

Uvědomujete si, vy celoroční letní čase, že okolo zimního slunovratu by Slunce vycházelo až po osmé hodině?

Už jste někdy budil děti za hluboké tmy a přesvědčoval je, že je nutno se obléci, nasnídat a jít po tmě do školy???

Odstěhujte se někam k rovníku, tam se vám nebude rozednívat ve tři ráno...

  • Počet článků 3340
  • Celková karma 28,37
  • Průměrná čtenost 784x
Jsem spokojený důchodce, který má právo na svůj subjektivní názor i na pohled na svět.
Mám rád diskuze, ve kterých se dovím něco nového. Pochopím ale i ty, kteří si jen potřebují schladit žáhu. Pokud jim to pomůže jako terapie nebo detox, má to smysl.
Jsem jen člověk s právem zmýlit se, protože neomylný je prý jen Bůh.