Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Komu vadí sbírka na drony pro Ukrajinu a její organizátoři?

Zakladatel spolku Skupina D Ondřej Vetchý čelí výhrůžkám. Je napadán za organizaci sbírky na nákup dronů Nemesis pro ukrajinskou armádu. Zdá se, že „mírotvorci“ vyhlásili podporovatelům a sympatizantům Ukrajiny válku.  

Útoky na mediálně známé osobnosti podporující Ukrajinu jsou logickým vyústěním faktu, že každý osmý našinec podporuje Vladimira Putina a jen méně než třetina Čechů důvěřuje Volodymyru Zelenskému, což je pro zajímavost stejná podpora jaké se těší Viktor Orbán. Shodou okolností oněch cca 12% je stejné procento, jako je u nás funkčně negramotných jedinců. Nelze ovšem předpokládat, že každý negramota je Putinův obdivovatel a že každý putinovec je mentálně hendikepovaný. Naopak lze dle mého soudu konstatovat, že každý z této skupiny obyvatel je hendikepovaný morálně. Neexistuje taková statistika, ale z některých indicií lze usuzovat, že i Adolf Hitler měl u nás ve 40. letech podobné procento podporovatelů.

Na základě výše uvedeného by se dalo zkonstatovat, že tak to prostě bylo, tak to je a nic se s tím nedá dělat, ale já osobně se s tím docela těžko smiřuji a kladu si snad docela logickou otázku, jak se může stát, že někdo sympatizuje s agresorem a strůjcem utrpení a zmaru statisíců životů a odmítá pomoc těm, kdo brání svou zemi a s ní i civilizaci, jejímiž jsme sami příslušníky. Neochota pomáhat Ukrajině a jejím občanům je dle mého soudu v těchto časech lakmusovým papírkem lidských kvalit – cti, morálky, empatie a zásadovosti. Existují jistě i lidé, kteří putinovskému Rusku nefandí, ale odmítají pomoc Ukrajině v rámci svého bláhového přesvědčení o možném spravedlivém mírovém řešení.

Je asi jasné, že sbírku na 10 000 dronů Nemesis organizovanou spolkem Skupina D, kterou kromě Vetchého podporuje i náčelník Generální ho štábu AČR Karel Řehka a náčelník Vojenské kanceláře prezidenta republiky Radek Hasala také podporuji a stal jsem se jedním z mnoha přispěvatelů. V tomto ohledu mě těší, že už více jak čtvrtina cílové částky, tj. cca 40 milionů korun, byla vybrána. Do jaké míry mohou zmíněné drony pomoci ukrajinské armádě, aby zvrátila aktuálně nepříznivý vývoj války, je velmi nejisté, ale určitý finanční příspěvek je minimem toho, co může našinec dělat. Tím podstatným, co však může udělat každý občan svobodného a demokratického světa, je to, že bude vyjadřovat Ukrajině a jejím občanům podporu, protože jen od podpory občanů se odvíjí pomoc ze strany států a nadnárodních organizací. Převládnou-li v Evropě a v USA na základě vůle občanů politické síly, které se od pomoci Ukrajině distancují, bude její osud zpečetěn a pak už jen můžeme čekat na obdobný vývoj, který nastal po Mnichovské dohodě, tedy zradě motivované naivní představou, že se lze s diktátory a válečnými zločinci nějak dohodnout.

Žijeme ve svobodné zemi, takže je na každém, aby se svobodně rozhodl, jestli někoho materiálně či jen morálně podpoří, či nepodpoří, ale dovolím si vyzvat všechny, kteří se snaží škodit těm, kdo chtějí aktivně Ukrajinu podporovat, aby byli alespoň zdrženliví. Pokud nepřekročí meze zákona, což se v některých případech asi už stalo, nikdo je nemůže trestat, ale nikdo a nic z nich nesmyje hanbu, která vždy a všude ulpí na těch, kteří se přikloní na stranu bezpráví, nelidskosti a zločinů páchaných na nevinných lidech.   

 

Autor: Jiří Turner | pondělí 15.1.2024 15:12 | karma článku: 31,50 | přečteno: 775x
  • Další články autora

Jiří Turner

Proč ještě nebyl Babiš vyloučen z ANO?

Tato otázka se v souvislosti s nevyloučením Pavla Novotného z ODS logicky nabízí. Novotný je provokatér, sprosťák, hulvát, bulvární eskamotér a také dost dobrý starosta. A co je Babiš?

14.6.2024 v 8:41 | Karma: 38,44 | Přečteno: 3638x | Diskuse| Společnost

Jiří Turner

Možná nejsou radikální, ale jenom pitomí

Mám na mysli určitou část občanů, kteří volí antisystémové strany, a to bez ohledu na nějaké obecné principy. Stačí, aby v nich někdo umně vyvolal pocit nespokojenosti, frustrace a zášti.

12.6.2024 v 11:23 | Karma: 37,84 | Přečteno: 3839x | Diskuse| Společnost

Jiří Turner

Kdy postavíme mimo zákon tu nejhorší drogu?

Hystericky jsou stíháni nešťastníci, pěstující pár rostlinek konopí na išias, a produkty s tou nejhorší drogou považujeme za naše národní dědictví.

4.6.2024 v 11:41 | Karma: 37,37 | Přečteno: 4994x | Diskuse| Společnost

Jiří Turner

Hokejisté prý posílili naši národní hrdost. A k čemu je to dobré?

S národní hrdostí je to podobné jako s vlastenectvím. Obecně pozitivní emoce se dle mého názoru aktuálně projevují spíše negativně, budí nacionální vášně a tím i konflikty.

30.5.2024 v 15:09 | Karma: 32,67 | Přečteno: 3195x | Diskuse| Společnost

Jiří Turner

Je Země plochá nebo dutá?

Na Slovensku to asi brzy budou rovnocenná stanoviska se skutečností, že je Země obecně kulatá a že žijeme na jejím povrchu, a ne v dutině.

15.5.2024 v 8:16 | Karma: 17,94 | Přečteno: 390x | Diskuse| Ostatní
  • Nejčtenější

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Hasiči měli stovky výjezdů

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  22:58

Přes Česko prošly velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

Češi vjeli do vojenské zóny, fotili se u tanku. Dítě pak usmrtil nalezený granát

21. června 2024  8:52,  aktualizováno  18:16

Chorvatská policie propustila Čecha vyšetřovaného kvůli výbuchu u města Obrovac, při němž zemřelo...

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Východem Česka prošly silné bouřky a krupobití. Padající strom zabil člověka

19. června 2024  7:32,  aktualizováno  20.6 6:37

Velmi silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Moravu a Slezsko, mají jednu oběť. V Českém...

Město duchů Kirjat Šmona. Ostřelovaný sever Izraele, o němž se nemluví

23. června 2024

Premium Od spolupracovnice MF DNES v Izraeli Domy zničené raketami a dělostřeleckými granáty, žáci, kteří nemohou složit maturitu, požáry...

Rajchl má sponzory, kteří o darech nic nevědí. Pokud jdou vůbec dohledat

23. června 2024

Premium Strany a koalice musely tři dny před evropskými volbami zveřejnit na svých webových stránkách...

Prach bitvy opláchl v Suezu, jeho fotka stvrdila bleskový triumf Izraele

23. června 2024

Seriál Izraelský voják s tmavýma očima a zářivým úsměvem se stal ze dne na den hrdinou svého národa....

Egypt odebral licence 16 firmám kvůli pouti do Mekky, klienti měli běžná víza

22. června 2024  21:50

Egyptský premiér Mustafá Madbúlí v sobotu nařídil, aby bylo zbaveno licence šestnáct cestovních...