Anekdoty D

Myslel jsem, že během Silvestra zveřejním celou abecedu starých anekdot. Děti a známí mě vtáhli do jiné zábavy. Pokračuji anekdotami o dětech a domorodcích.

Děti

Ptá se Pepánek své tety: "Teto, proč nemáš děti?" Ona na to: "Protože mi je čáp nepřinesl!" Pepa odvětí: "No jo, když věříš na takové ptákoviny, tak nebudeš mít děcka nikdy!"

Požár ve velkém obchodě s hračkami. Hasiči vynášejí těžce popálené lidí a ohořelé mrtvoly. Přihlížející děvčátko pozná mezi lehce zraněnými svou maminku a pláče a povídá: "Vynesli jste ji moc brzy, vždyť mi ještě nestačila nic koupit!“

 

„Klárko, ty jsi jedináček?“ - „Ne, ještě máme tři psy.“

Pepíček přijde do obchodu a chce sto rohlíků. Prodavačka se diví: - "Neříkej, že sníš sám sto rohlíků.“ - "Ne, sám ne, jeden dám bráchovi."

Přijdou rodiče do obchodu s hračkami a chtějí pro svého nezbedného synka puzzle. Prodavač doporučí nejjednodušší, 100 kousků. Druhý den jsou zpátky, že chtějí něco složitějšího, synkovi to zabralo sotva 10 minut. Dostanou 1000 kusové. Další den se to opakuje, tentokrát dal synek pokoj sotva 30 minut a tak rodiče chtějí to nejsložitější puzzle co v obchodě je. Prodavač vytáhne zezadu skutečný skvost pro mistry, 30 000 kousku v deseti krabicích. Další den jsou rodiče, již značně naštvaní zpátky, synek to mel hotové za hodinu a ptají se, jestli nemají něco ještě složitějšího, aby od něj měli pokoj alespoň celý večer. Prodavač se zamysli, vytáhne z pod pultu pytlík strouhanky a povídá: "Ať si zkusí složit tři rohlíky".

Malá Mařenka budí ve 3 ráno otce: "Tatínku já chci vidět slonečky!" - "Teď ne, Mařenko, víš, že teď se musí spinkat." - "Ale já chci vidět slonečky!" - "Už jsem ti minule říkal, že se to nesmí dělat." - "Ale já moc moc chci! Když mě neukážeš slonečky, tak řeknu mamince, že jseš na mě zlej!" - "No tak teda dobře. Ale naposled, je ti to jasný?!!" Otec jde k telefonu, vytočí číslo a povídá: "Dobrý večer, tady major Novák. Vyhlaste 3. chemické rotě poplach."

Malá holčička zvedla telefon a po chvilce poslouchání povídá: "A který šéf mého tatínka vy jste? Ten špekoun nebo ten debil?"

Hurvínek jen tak z legrace zavolá do řeznictví a ptá se: „Máte prasečí ouška?“ § “Ano máme.“ - “A máte prasečí nos?“ - “Ano máme.“ - “A prasečí ocásek?“ - “Ano máme.“ - “A máte taky telecí kopýtka?“ - “Ano taky máme.“ -
„No vy musíte ale vypadat!“

Malý synek jménem Jiříček se ptá otce: ˝Proč je Tichý oceán tichý?˝ Tatínek se nazlobí:˝Nemůžeš se zeptat na něco rozumnějšího?˝ - ˝Tak tedy jo. Jak vlastně umřelo to Mrtvé moře?˝

˝Pepíčku, vyjmenuj mi druhy masa,˝ žádá paní učitelka. ˝Prosím, kuřecí, vepřové, hovězí, telecí.˝ - ˝Na jedno jsi zapomněl. Napovím ti sko... sko... sko˝. - ˝Z kočky˝.

˝Mami,kup mi velblouda!˝ - ˝A čím bychom ho krmili?˝ - ˝Kup mi toho ze zoologické zahrady, ten se krmit nesmí!˝

O Vánocích říká maminka Pepíčkovi: "Pepíčku, zapal vánoční stromeček." Za chvíli přijde Pepíček a říká: "A svíčky taky?"

Domorodci

Na dalekém severu žili tři Eskymáci s rodinami a jednou večer se začali trumfovat, kdo z nich má studenější iglú. Vlezli k prvnímu, ten povídá: "Sledujte tohle!" Nato vytáhl z kabátu termosku s kávou a obrátil ji dnem vzhůru. Na zem dopadl hned rampouch. Druhy povídá: "No, ujde to, ale nic moc. Jdeme ke mně." Přejdou do druhého iglú a on povídá: "Koukejte se na tohle!" Pak chvilku zadrží dech, pomalu začne vydechovat a před pusou se mu z páry okamžitě dělají sněhové vločky. Třetí povídá: "To je nuda. U mne poznáte, co je to pořádná zima." Přejdou do třetího iglú, usadí se na kožešinách a ti dva koukají, co bude. Ten třetí sáhne, rozhrne hromadu kožešin, které tvoří postel, a tam leží pár ledových kuliček. On jednu sebere, dá ji nad plamen svíčky a po dvou vteřinách se ozve: "Prrrdddd!"

Sedí dva indiáni u řeky a najednou uvidí dýmové signály. "Něco důležitého?" ptá se mladší staršího. "Zatím jenom reklama."

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Ladislav Jílek | pondělí 1.1.2024 21:01 | karma článku: 20,34 | přečteno: 516x
  • Další články autora

Ladislav Jílek

Poznámky k atentátu na Roberta Fica

Atentáty na vůdce tady byly od nepaměti a patrně tady budou i nadále. Jsou však místa na světě, kde se vyskytují častěji. Třeba v USA jich bylo docela dost, pokud počítáme i ty nezdařené.

21.5.2024 v 15:36 | Karma: 13,33 | Přečteno: 422x | Diskuse| Politika

Ladislav Jílek

Všem bylo jasné, že to musí fungovat – a ono nic, část IV – Vzdělanost

V době renesance se začala prosazovat vzdělanost, před tím se více cenilo umění válečnické. A taky se v renesanci začaly hlásat pansofistické myšlenky. U nás byl významným zastáncem těchto myšlenek Jan Amos Komenský.

13.5.2024 v 14:42 | Karma: 13,96 | Přečteno: 250x | Diskuse| Kultura

Ladislav Jílek

Všem bylo jasné, že to musí fungovat – a ono nic, část III – Revoluce

Když jsem studoval za minulého režimu, říkali nám ve škole, že revoluce jsou lokomotivami dějin. I mnoho nekomunistických historiků vyzvedá revoluce. Oprávněně?

2.5.2024 v 15:06 | Karma: 15,97 | Přečteno: 253x | Diskuse| Politika

Ladislav Jílek

Všem bylo jasné, že to musí fungovat – a ono nic, část II - Kolonie

Vzpomínám si, že v padesátých letech minulého století mnoho lidí na argument, že ve Francii, Velká Británii či jiné západoevropské zemi mají vysokou životní úroveň, odpovídal: „Díky koloniím mají vysokou životní úroveň.“

22.4.2024 v 11:10 | Karma: 21,48 | Přečteno: 577x | Diskuse| Politika

Ladislav Jílek

Všem bylo jasné, že to musí fungovat – a ono nic, část I - Války

Již mnohokrát se stalo, že někdo přišel s novou myšlenkou, která chytla. Všem lidem bylo jasné, že to je ono, nadchli se pro ni, realizovali ji – a nakonec se ukázalo, že to nefunguje.

16.4.2024 v 17:36 | Karma: 16,31 | Přečteno: 497x | Diskuse| Politika
  • Nejčtenější

Drahé a rezavé, řeší Ukrajinci zbraně z Česka. Ani nezaplatili, brání se firma

18. května 2024  12:02

Premium České zbrojařské firmy patří dlouhou dobu mezi klíčové dodavatele pro ukrajinskou armádu i tamní...

Fica čekají nejtěžší hodiny, od smrti ho dělily centimetry, řekl Pellegrini

16. května 2024  8:42,  aktualizováno  15:38

Zdravotní stav slovenského premiéra Roberta Fica je stabilizovaný, ale nadále vážný, řekl po...

Putinova časovaná bomba. Kadyrov umírá, rozjíždí se krvavý boj o trůny

17. května 2024  14:16

Premium Ramzan Kadyrov ještě dýchá, v Čečensku se však už začíná hledat jeho nástupce. Naznačují to i...

Turisté si zajeli do Afghánistánu. Střelci část Evropanů povraždili i s průvodci

18. května 2024  17:57

Neznámí ozbrojenci v pátek večer v provincii Bámján v centrální části Afghánistánu zabili tři...

Královna fetiše rozdráždila Ameriku. Její fotografce se klaní i feministky

22. května 2024

Seriál „Nejkrásnější fotografka“ či „nejlepší pin-up fotografka na světě“. Taková čestná přízviska si...

ANALÝZA: Terorismus se vyplácí, vzkázali Palestincům. Gesto ve špatnou dobu

24. května 2024

Premium Od spolupracovnice MF DNES v Izraeli Je to vzácnost, když Izraelci od rána vědí, co je ten den čeká. Ve středu to tak bylo. Od rána byly...

Turek: Z Nerudové mi bývá špatně, o hlasy komoušů a progresivistů nestojím

24. května 2024

Bývalý automobilový závodník a lídr Přísahy s Motoristy Filip Turek patří mezi černé koně...

Rozhodněte o vítězi ankety Bloger roku 2023, hlasujte do konce května

24. května 2024

Anketa Bloger roku 2023 je ve finále a o vítězi se rozhodne do konce května. Právě do posledního...

Na Mallorce se zřítila restaurace. Nejméně čtyři lidé zemřeli, desítky zraněných

23. května 2024  22:48

Po pádu části budovy přímořské restaurace ve městě Palma na španělském ostrově Mallorca večer...

  • Počet článků 424
  • Celková karma 16,73
  • Průměrná čtenost 525x
Žiji v Ostravě, povoláním hutník, narozen 1943, katolík - dost důvodu pro to, abyste mne nečetli.