Co všechno musí matky dospělých dětí ustát
Motto "Ženu statečnou kdo nalezne? Je daleko cennější než perly. Srdce jejího muže na ni spoléhá a nepostrádá kořist..." (Přísloví Šalomounova, Menší sbírky, Chvála ženy statečné)
V názvu svého blogu jsem záměrně zvolila silné sloveso "musí", sice "měly by" by znělo měkčeji, jenže ono to zkrátka mnohdy nejde. Tím, čím si matky dospělých dětí musí projít, není kolikrát nic záviděníhodného.
Jsem ze staré školy, která udávala jasná pravidla. Že žena musí být za každých okolností ženou, chovat se jako žena, dbát o svůj zevnějšek jako žena, umět se chovat k muži a ctít společenské chování. Bohužel dnešní doba přináší obraz mladých žen, někdy i žen středního věku, které vybočuji z toho, co tu odjakživa generace respektovaly a uznávaly.
Mám jediného syna, nad jehož narozením se vznášel velký otazník. Přesto jsem jeho život vybojovala. A protože vím, že láska je především svoboda, dala jsem ji i svému synovi. Když se rozhodl žít v zahraničí, bylo to pro mě bolestné, nicméně jsem se s tím musela srovnat. Stejně tak jsem se musela srovnat s partnerkami, které se v jeho životě objevovaly. Všechny tahá z tzv. stejného pytle. A je už jedno, kolik jim je let, jaké barvy jsou, jakého jsou vyznání. Všechny mají jedno společné. Nejsou ženami v pravém slova smyslu. Nepořádné špindíry, kterým sporák nic neříká, nemají v sobě ani zbla ženskosti, lenivé s velkou zálibou sedět rozvalené na pohovce a viset na sociálních sítích.
Synova poslední přítelkyně je o patnáct let starší, jeden by řekl, že starší žena si bude svého mladšího partnera hýčkat. Opak je pravdou. Nová milá, věru stará, mého syna se chová tak, že je mi záhadou, proč zvolil vztah se starší partnerkou, když mu, dle mého soudu, nic pozitivního nepřináší. Přiletěli na Vánoce a mně se plní má nejčernější očekávání. Že půjde jen o další ženu, která v podstatě vůbec nic neví, co činí ženu ženou.
Jsme na půdě České republiky. Panují zde zažité představy i mýty. Každá žena by měla mít svůj domov čistý, prodchnutý vánoční atmosférou. Máme zde i své pověry, jež je zapotřebí respektovat. Platí i o praní prádla o vánočních svátcích, to naše tradice nedoporučují, protože mohou přinést do rodiny neštěstí. Synova přítelkyně přiletěla ve špinavém oblečení a dnes se mě zeptala, zda si může vyprat. Na Boží hod. Odvětila jsem jí, že to je něco, co je v rozporu s našimi tradicemi. Ale ona se bránila tím, že má oblečení od krve apod. Co jsem na to mohla říci. Ukázala jí, jak se pouští pračka, a odjela pryč. Řízení mě uklidňuje a raději jsem jezdila kolem dokola, protože jsem se nechtěla vrátit do svého domova, jenž se vždy snažím udržovat v čistotě. Bylo mi do pláče.
První svátek vánoční a mně je hodně do breku. Nerozumím dnešní době, nerozumím ženám, které úplně zapomněly, že se ženami narodily. Do této kategorie zahrnuji všechny špindíry, všechny ty, které vůbec nevědí, co se sluší a patří, když někoho navštíví. Do této kategorie zahrnuji všechny mužatky, které využijí muže jen k tomu, aby jim zplodil dítě, a pak jej odkopnou.
Žijeme v době, která přináší spoustu frustrací a depresí, na což doplácejí především děti. V mém dětství tomu tak nebylo, role ženy nebyla upírána, stejně tak respekt k muži. Dnes je to vše obráceno na ruby, což se nám zákonitě jednou strašně vrátí.
Jsem pyšná na to, že pocházím ze staré školy, že vím, jak se chovat na návštěvách, že vím, jaká je mužova odvěká role a jaká je ta ženina. Má-li být žena ženou, pak jí musí být vzdálené špindírství, odpírání dětem setkávat se se svými biologickými otci, má-li být žena ženou, musí to být na jejím konání znát. Žena musí vonět, dbát o sebe, vytvářet útulný a voňavý domov, dětem laskavou náruč. To vše je něco, co mnohé dnešní ženy mladší než já bohužel postrádají.
Matka musí umět vše ustát. Malé děti šlapou po chlebu, dospělé děti šlapou po srdci. Něco takového teď zažívám a v zachování dobrých vztahů vím, že musím být zticha. A to je věru velmi těžké. Snažím se, ale v duši je mi úzko. Není to sice příjemný pocit, ale nikdy bych nevzdala to, že jsem se narodila jako žena a podle toho se i chovám...
Helena Vlachová
Jako občanku České republiky mě zajímá
Jako občanku České republiky (a nejen tu) mě zajímá, jak Andrej Babiš naloží se svým střetem zájmů. Připouštím, že hnutí ANO zvítězilo v posledních volbách...ale
Helena Vlachová
Patříme mezi demokratické země
Dle demokratického indexu za rok 2024 se naše země zařadila mezi země plně demokratické. Nejlepší zemí je Norsko, které získalo 9.81 bodů z celkových 10, Česká republika získala 8.08 a skončila na 23. místě
Helena Vlachová
Budoucí vláda bude toxická
Je strašné, že jsme se dosud nevyrovnali s komunistickým syndromem. Je mi velmi líto konstatovat, že i přes veškeré snahy pana prezidenta Petra Pavla jde o člověka, který se svou minulostí zkompromitoval. Zaprodal se komunistům.
Helena Vlachová
Do you speak English?
Už uplyne 36 let od chvíle, kdy se u nás změnila politická situace, což mělo samozřejmě velký dopad i na naše školství. Ruština přestala být povinným jazykem, na její místo nastoupila angličtina.
Helena Vlachová
Lásky není nikdy dost
Znechucena hnilobným podhoubím české politické scény, rozhodla jsem se, že raději budu psát o lásce. I v ní se najdou vzestupy a pády, i v ní se najdou nenávisti znepřátelených stran, přesto chci o lásce psát.
| Další články autora |
Rezignace? Zveřejnit intimní video je zásah do soukromí. Rajchla se zastává i Rakušan
Nejen členové nové vládní koalice se zastávají poslance za SPD Jindřicha Rajchla při jeho sporu s...
Obluda smrdící sírou drtila vše, co jí stálo v cestě. Zemřelo přes 20 tisíc lidí
Sopka Nevado del Ruíz, jež leží v Andách asi 130 kilometrů západně od kolumbijské metropole Bogoty,...
Duku na pohřbu uctili prezidenti i herci. Na Hradě zněl zvon Zikmund, proletěla letadla
V katedrále sv. Víta na Pražském hradě se veřejnost, církev i představitelé státu rozloučili s...
Budou platit všichni, vzkazuje Rajchl a chystá žaloby. Zvažoval konec v politice
Poslanec SPD a předseda strany PRO Jindřich Rajchl prohlásil, že hodlá zažalovat platformu pro...
Bill objal Moniku. Zapomenutý snímek po letech otřásl Bílým domem
Seriál Byla to jen vteřina. Zjihlý pohled mladé stážistky, objetí prezidenta a cvaknutí závěrky. Dirck...
Firma, která měla napravit vztahy v pražské zoo, odstoupila od smlouvy
Firma Konsent Solutions, kterou si pražský magistrát najal na prověření pracovního prostředí v...
Zastřelení myslivce na Tachovsku řeší policie jako nedbalost, muž byl na místě mrtvý
Sobotní zastřelení myslivce na honu v lesích u Kladrub na Tachovsku řeší policisté jako ublížení na...
Vlků v Pardubickém kraji přibývá. Majitelům lesů pomáhají, zvířata trpí
Na vlka lze v Pardubickém kraji narazit už prakticky kdekoli. Žádný důvod k obavám nemusejí mít...
Stalin byl jak bedna, Lenin visel nad zemí. Příběhy soch komunistických diktátorů
Celých 77 let uplynulo od vztyčení první sochy sovětského vůdce Stalina v Československu. V...

Servisní technik /čka, elektro + IT, FIX 60 - 63 000 Kč, home office, plná výbava
MIKUPEX TRADE s.r.o.
Praha, Středočeský kraj
nabízený plat:
60 000 - 63 000 Kč
- Počet článků 1340
- Celková karma 19,51
- Průměrná čtenost 1124x



















