Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Že na to populistické téma okamžitě naskočil pan Nožička, se nedivím. Ale že zrovna vy?

0 0
možnosti
JZ

Rozhodnutí Ústavního soudu je třeba respektovat, i když se nám nelíbí. Jinak hrozí anarchie.

1 0
možnosti

Vyšší plat by chtěl asi každý, ale v tomto případě se jedná o stávku a požadavky soudních úředníků, nikoli soudců, takže Váš blog, pokud tedy reaguje na aktuální situaci, je dost mimo.

0 0
možnosti

Paní reaguje na aktuální situaci a dokonce zmiňuje i oprávněné požadavky administrativních zaměstnanců soudů.

0 0
možnosti
Foto

Pokud vím, soudci se nedožadují zvýšení platů. Platy jim byli nale zmrazeny a oni se proti tomu ohradili, že je to protiústavní. A ústavní soud jim vyhověl stejně tak, jak už jednou předtím.

5 0
možnosti
Foto

Hlavně, že vy jste vždycky v obraze. Jako třeba s tím Jágrem.

1 1
možnosti
PR

P92a91v18e85l 60R73u10s85ý

29. 5. 2024 19:25

Předně byste si nejprve měla ověřit informace. O zvýšení platů nežádají soudci, ale pracovníci na soudech, tedy nižší funkce.

1 1
možnosti
LH
PD

P43e12t74r 12D47r74a27p70a77l

29. 5. 2024 19:18

35 let po revoluci. Myslím, že pred revoluci mnoho soudců mladsich 30 let nebylo...tedy těch, které zminujete, budou dnes jednotky kusů. Ve škole jste se asi učila o denacifikaci v Německu po válce. Co ste se ale už asi neucila, bylo, jak dopadla. Za éry Konráda Adenauera bylo do státní služby přijato zpět 80% bývalých členů NSDAP, v justici to bylo dokonce 90%. Nejen že dostali zpět svá místa, ale byl jím doplacen ušlý plat. Obdobně to bylo třeba po pádu Franka ve Španělsku. Oni totiž jenom komunisti si mohli dovolit ten luxus, že inteligenci po unoru nahnali na stavby a do dolu a soudci se stali soustružníci a dojičky po půlročním kurzu.

0 0
možnosti
IK

Odnacifikování po válce mělo za cíl vymýcení nacistické ideologie, zákaz nacionalistických zákonů, organizací, odstranění zúčastněných osob z úřadů a probíhalo konkrétně v Bavorsku za přísného dozoru USA, (jiné západní spol. země měly pod dohledem Francie a Anglie). Proces se úplně nezdařil hlavně proto, že nebyla ze strany německého obyvatelstva vůle klasifikovat aktéry jako účastníky, nýbrž byli atestovánimnohdy jen jako "kývači" s režimem. USA také brzy od požadavku přísného odsouzení všech viníků částečně odklonila a za důležité považovala znovuzískání funkčnosti státu, ekonomické ozdravení a západní integraci jako posílení státu jako americké zóny. Z vedení státu se sice podařilo odstranit elity NSDAP, ne ale všechny úředníky. V r. 1948 bylo 14 400 úředníků znovu přijato do služby. Jiná statistika říká, že z 800 000 zaregistrovaných bylo 20 000 propuštěno, což je málo.

Přece jen, vláda v Bavorsku byla po válce obsazena lidmi, kteří neměli s nacismem nic společného. Starosta města Mnichov byl bezúhonný.

Odvolávat se na parely s německým nacistickým režimem není zpracování vlastní minulosti. to je jako bychom říkali, že se nic nestalo a jako by nás jiná totalita očistˇovala a mimochodem také stará metoda, jak zastírat vlastní pochybení. Je potřeba se postavit k vlastní minulosti přímo.

Osobně jsem názoru, že je od soudců znakem nenasycenosti, nechávat si dorovnávat platy při výhodách, které jim plynou.

0 0
možnosti
Foto

Sametovka byla před 35 lety, nejmladší absolventi měli v tu dobu 25 let a ještě nebyli soudci. Dnes mají minimálně 60 let a těší se za 5 let do důchodu.

2 0
možnosti
  • Počet článků 1303
  • Celková karma 20,19
  • Průměrná čtenost 1128x
Jsem především žena a v ženství spatřuji smysl svého života. Mám ráda život i s jeho těžkostmi, vážím si maličkostí, neuznávám konzumní způsob života, jsem zastánkyní svobodné vůle člověka.

Seznam rubrik