Tak mě mami okradli!
Houby! Nepoznala jsem nic a toho, že mám kompletně vybranou kabelu, jsem si všimla až v práci. Jasně, že mi až v tu chvíli došlo, proč měl ten chlápek v autobuse přes ruku hozenou bundu, i když bylo pětatřicet ve stínu, a vrážel do mě, i když nejbližší výmol byl na prvním kilometru brněnský dálnice, zatímco my jsme si to razili směrem k ZOO.
V práci jsem samozřejmě ukradenou peněženku, doklady, lesk na rty (oblíbený jahodový!), sluchátka (nefunkční, protože rozbitá) a parfém (podle nejmenovaného dámského časopisu ideální na léto) poctivě obrečela, zavolala do banky, abych blokla přístup na můj už tak vyhublý studentský účet a hrdinně se vydala na služebnu, abych tam minimálně policejnímu prezidentovi vylíčila, jak je ten svět nespravedlivej.
Od představy osobně vyšetřujícího policejního prezidenta jsem upustila ještě v tramvaji, před vchodem na místní oddělení jsem ale počítala alespoň s tím, že si kluci policajtský vezmou k srdci heslo „Pomáhat a chránit“. No, nevím – na služebnu kousek od Karláku tenhle slogan asi ještě nedorazil.
„Dobrý den, co potřebujete?“ vylezl po deseti minutách jeden z osazenstva služebny.
„No, okradli mě v autobuse, tak jsem to přišla hlásit,“ odtušila jsem.
„A co vám vzali?“
„Peněženku, doklady a pár drobností…“
„A TOHLE jste jako přišla hlásit? To si jako myslíte, že ho teď chytneme?! Že teď vyrazíme do ulic a budeme ho nahánět?!“ Div se mi nevysmál do obličeje a já jsem celkem ztuhla.
„No, tak ukradli mi doklady, tak to bych asi hlásit měla, ne?!“
Hodil výraz „Óóó bože, za co mě trestáš, vždyť jsem jen blbej policajt“ a oznámil mi, že pokud opravdu chci sepsat protokol, tak musím DLOOOOUHO počkat, neb teď mají spoooooustu práce. Jestli existuje bobřík za trpělivost, tak by měl Mirek Dušín fakt radost, protože jsem si tam těch dvě stě pět minut poctivě odseděla a s vítězným úsměvem, že se mě tak snadno nezbaví, po třech hodinách nakráčela dovnitř.
„Tak nám popište, jak se to stalo, a co vám vzali,“ zasedl k počítači a začal datlovat…
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Po měsíci mi dorazila červená obálka, že se jim bohužel pachatele prozatím nepodařilo vypátrat, ale že samozřejmě usilovně pátrají dál. Samozřejmostí je také to, že prohledali místo činu a pokusili se zajistit stopy i pachatele dle mého popisu… Usoudila jsem z toho, že na Policii České republiky pravděpodobně zaměstnávají i věštce a jasnovidky, neb v protokolu, který jsem jim na začátku srpna (bohužel) podepsala, nakonec není o místě, kde se to celé stalo ani zmínka, a popis pachatele sloužící policista odmítl s tím, že už je jim stejně na nic, protože je moc pozdě od chvíle, kdy se to stalo.
Jasně, mohla bych to řešit dál a podat pár stížností, ale obíhání úřadů kvůli ukradeným dokladům mě od dalších střetů se státní mocí na dlouho odradilo. Ve frontách jsem v součtu strávila snad několik týdnů, ruka mě od podepisování stohů lejster bolí ještě teď a věčným běháním na poštu jsem si prošoupala dvoje botky.
Jen se tak trochu děsím toho, že budu muset na služebnu jednou zavítat kvůli něčemu vážnějšímu, než je pár stovek v peněžence a doklady, a zase uslyším: „A TOHLE my jako máme řešit?! To si jako myslíte, že je chytneme?“
Lucie Štěrbová
Na nízký tlak jedině Tachecí
Trpím na nízký tlak. Doktorka mi už několik let vyhrožuje tím, že mám sklony k „tichýmu omdlívání“. Vždycky říká, ať si dám občas kafe, nebo párkrát vyběhnu do schodů. Jenže já kafe nerada a na běhání jsem líná. Takže si radši párkrát do měsíce pouštím po sedmý večer Fakta na Primě,... protože projev a vystupování hlavní aktérky Barbory Tachecí mi tlak zvedne zaručeně vždycky.
Lucie Štěrbová
„A kdo zachrání velryby?!“
Při průchodu vestibulem metra na Florenci si připadám dost často jako lovná zvěř. Kdo má těmito místy párkrát do týdne cestu, určitě ví, o čem mluvím. Obratně se vyhnete slečně rozdávající letáky, svým nasupeným výrazem odradíte prodejce mobilních tarifů všeho druhu, aby vás ze zálohy přepadla jiná slečna nabízející „originální a 100% pravé francouzské parfémy za úžasnou zaváděcí cenu 199 korun“ - mimochodem, kdo k nim někdy čuchal, tak ví, že líp voní snad i Biolit. I tu zvládám setřást. Ale „grýnpísáci“ ... to je jiná liga a občas FAKT DOST neodbytná.
Lucie Štěrbová
Chcete (něco) provést?
Už jako malej prcek jsem obdivovala slečny průvodkyně na hradech. U pasu měly svazek klíčů, kterým by se nechala rozbít hlava nesympatického návštěvníka, bez zaškobrtnutí chrlily data, jména a názvy měst a znaly odpověď na každou otázku. Mám za sebou tři měsíce průvodcování po budově bývalého Federálního shromáždění – místo svazku klíčů jsem nafasovala magnetickou kartu (a tou hlavu nerozbijete), data a jména jsem první dny jejich učení div nekřičela hrůzou ze spaní a měla štěstí na návštěvníky, kteří ze mě dokázali udělat jedním přesně mířeným dotazem blbečka před celou skupinou – „Slečno, jestli jsem to dobře pochopil, tak tyto částečně předepnuté rámové příčle s parabolickými pásy představují zajímavou alternativu klasických příhradových vazníků, je to tak?“ „Eh?“
Lucie Štěrbová
Jsem hudební negramot a ignorant – byla jsem totiž na Kabátech!
Každý rok v polovině srpna řeším co koupit taťkovi k narozeninám. Z různých sprejů, vod po holení a kolínských by si mohl založit slušnou živnost, má jich totiž už plnou skříň. Oblečení má pod palcem mamka, čokoláda nebo láhev alka je poslední varianta pro chudáky bez fantazie. Letos to ale bylo o dost jednodušší – Kabát ohlásil „po čertech velkej koncert“ a mě napadlo, že by mohl taťka svoji sbírku cédéček podepřít „live zážitkem“ z koncertu.
Lucie Štěrbová
Se slušností nejdřív pojdeš
Rodiče mě vychovali, jak nejlíp uměli. Sousedy zdravím, starší lidi pouštím sednout, nekradu, nevraždím, myslím, že osoba, kterou denně po ráno vídám v zrcadle ( „Neznám tě, ale učešu tě!“), patří do kategorie slušných lidí. Jen si ale říkám, jestli to není místo přednosti v dnešní době spíš handicap a já se nevymykám průměru...
| Další články autora |
Myslíte, že znáte Česko? Tento letní test vás možná překvapí
Léto je ideální čas objevovat krásy Česka. Nabízí se hned několik míst, které rozhodně stojí za...
Zapomenutá historie slavného pražského lunaparku Eden. Jeho horská dráha měřila 5 km!
Do Edenu v pražských Vršovicích dnes míří lidé hlavně na koncerty nebo za fotbalem. Před sto lety...
Vypečené pražské semafory. Našli jsme v Praze přechod pro chodce, kde by uspěl jen Usain Bolt
Spěcháte a zelený panáček ne a ne se rozsvítit. Neustálým nervózním mačkáním čudlíku se sice...
Od běžné řidičky k ikoně pražských historických tramvají. Karolína Hubková slaví 13 let
Karolína Hubková je nejznámější pražskou „dámou na kolejích“. Její příběhy vyšly také knižně a už...
Harry Potter míří do Prahy. Na výstavě přesadíte mandragoru a vyzkoušíte si famfrpál
Už za necelý měsíc se v areálu PVA EXPO Praha Letňany otevře putovní výstava Harry Potter: The...
Místo trubek z elektrárny příjemné nábřeží s bytovými domy, pro je i opozice
Finanční skupina CFIG chystá přestavbu okolí Labské ulice v centru Pardubic. Od zdymadla tak zmizí...
Dětský park Hříčky zve na lana i tobogan, nová je okružní cesta pro pěší
Vícepatrový domek s toboganem, skluzavky a lanové prvky. Dětský park Hříčky s vodními korýtky...
Hukvaldskou oboru oživí tábory i večerní výpravy za tajemnými nočními letci
Hukvaldské ekocentrum Hubert připravilo letní program pro veřejnost, který nabídne pět turnusů...
V Třemošnici na Chrudimsku se v září otevře studijní obor pro práci s drony
Střední odborná škola a Střední odborné učiliště technické v Třemošnici na Chrudimsku začne v září...

Otestujte na eMiminu svítící lahvičku na učení NUK Perfect Match Koala
Chcete, aby si vaše dítě vybudovalo správné návyky pro dodržování pitného režimu? Práci vám usnadní dětská lahev NUK Perfect Match Koala, jejíž...
- Počet článků 26
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 5670x
Cestuju, čtu, sleduju filmy (kvalitní i nekvalitní), poslouchám muziku (spíše nekvalitní:) Snažím se skloubit školu a práci a nezbláznit se z toho :)
Seznam rubrik
Co právě poslouchám
- NightWork - parta mladých a krásných umělců z Prahy :))
- Desmod - nabíječi ze Slovenska:)
- UDG - mladá ústecká krev
Oblíbené blogy
- Nedostižná blogerka Renata F.
- Kamarádka, exspolužačka, dobrá duše Marťa P.
- Anglické pozdravy od Jany F.



















