Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Nevyloučení Pavla Novotného z ODS odkrývá Gleichschaltung společnosti

Velký vůdce ODS se symbolicky postaral o správný signál svým barones na všech úrovních společnosti. Od vyhlášení výsledků evropských voleb do osvobození Novotného …

… vládlo pár hodin příměří, kdy „barones“ na všech úrovních čekali na změnu či nezměnu postoje ODS, jak se mají chovat ke všem těm „dezolates“ v naší společnosti. Tak se stalo, že útočné články začaly pršet až den po osvobození vulgárního delikventa. Příznačné bylo, že se ani nedostal před posudkovou komisi a jeho opětné svatořečení přednesl syn politika Václava Bendy, sám celoživotní jenompolitik, Marek Benda, syn obdivovatele diktátora antikomunisty Pinocheta. Žádná náhoda.

Pokud se týče slova „Gleichschaltung“, často jej používal Václav havel, když definoval způsob vnitřní demoralizace a vládního umravňování nejednotného názoru v komunismu. Pokud zadáte výraz do vyhledavače, nenajdete jeho vysvětlení česky snadno. Jako by se nás netýkal. Pokud by totiž jeho vysvětlení trčelo na každém rohu, nemělo by patřičný kýžený účinek.

Co se týče výrazu „barones“, jde o historické označení oblíbenců kolem britského trůnu. Příkladně v souvislosti záhadné vraždy kardinála Thomase Becketa. Doporučuji film Becket s Peterem o’ Toolem a Richardem Burtonem v hlavních rolích. Pokud chcete chápat problém přesněji historicky pak začněte alespoň u časopisu Epocha. Barones jsou společníci panovníka, vůdce či diktátora, kterým není nutno dávat nějaké písemné rozkazy, ale stačí vysílat signály rozhořčení, rozčilení a pohoršení a barones se už postarají, aby o nich bylo u všem vládnoucího slyšet.

Osvobození Novotného je prostě velká morální prohra vlády. Spustí další vlnu nenávisti, kterou, jak sám Novotný naznačuje, ODS od něj a barones na všech úrovních nezbytně potřebují. Každý sní o nějaké kariéře, prostupu splečností na výšiny výjimečnosti. Na tom se dokola rodí noví a noví barones ve všech režimech světa. Někde na ně ovšem mají zákony a pak se to dá považovat za demokratické uspořádání věcí občanských.

V tomto kontetu i zde baron Trčálek útočně vyzývá „pana Hornera“ k nějakému veřejnému prohlášení o genocidě. V tom pan Horner nemá problém. Jsem proti každé genocidě nebo i jen zbytečného útlaku, který v genocidu může vyústit. Čtenář by čekal, že Trčálek ve svém článku dodrží kodex blogera a poukáže prostřednictvím odkazů, kde Horner vzývá Hamás a schvaluje terorismus. Nic takového v jeho článku nenajdete. Pokud páchá genocidu kdokoli, i Hamás na vlastních lidech, pak to Horner samozřejmě odmítá a odsuzuje. Pokud si Horner vybavuje, určitě psal víckrát proti Hamásu v zájmu palestinského lidu, lidí jako takových, kteří bohužel žijí v onom režimu a sdílejí všechna protivenství, která z toho vyplývají od narození. Mnozí se na jejich vzniku nijak nepodíleli a nechápou dědičnou kolektivní vinu, která tím na ně dopadá a pak bohužel stojí i za Hamásem. To není souhlas, ale vysvětlení logiky tamního úhlu pohledu, který je třeba vnímat a uznávat, pokud se chce opravdu jednat a vyjednávat mír.

Kontroverze se opět vyostřují na všech frontách svobodomyslnosti a frivolnosti. Například nedávný zdejší článek, podle mne skandální více diskuzí pod ním než samotným obsahem o problému souhlasu či nesouhlasu s migrací a současně s příslušností k rasismu nebo xenofobii. Zde se opačný tábor jino názorového vidění problému a příčin migrace potýká podle nich se stejným problémem jako dezoláti a proruští švábové, kterým je podsouvání formou buď – anebo. Jsi proti migraci, jsi rasista a tak dále dokola. Případně pro silnější nátury odkazuji článek v hlavním vydání iDnes, kde se diskutuje o nenávistných komentářích ohledně 4. místa naší černé spoluobčanky Manuel na právě skončeném ME v atletice v Římě. O tom všem rozhoduje současně a zcela vědomě ODS prostřednictvím postoje k instituci pragmatických barones, kteří konají a vedení má „čisté ruce“. Do parlamentních voleb nebude líp. Vypijeme si to s Fialou a všemožnými barones od Novotného po Trčálky až do hořkého konce.

Autor: Zdenek Horner | čtvrtek 13.6.2024 6:54 | karma článku: 29,72 | přečteno: 819x
  • Další články autora

Zdenek Horner

Netanjahu jako klon Putina

Jak je ošidné se jeden den zastat agresora a druhý den se agresor odvděčí tím, že provede ještě horší útok, o kterém jsme se domnívali, že nelze srovnávat s ruským barbarstvím.

14.7.2024 v 15:05 | Karma: 19,19 | Přečteno: 397x | Diskuse | Občanské aktivity

Zdenek Horner

Brutální útoky nelze tolerovat nikomu

Ať se brutálního útoku dopustí kdokoli, je nutno se proti tomu vymezit. Ruský útok na nemocnici nelze ničím hájit. Izraelský útok na civilní objekty také nelze ničím hájit. Nechci to nikomu odpouštět, přesto je mír nejvyšší metou.

10.7.2024 v 12:50 | Karma: 18,76 | Přečteno: 498x | Diskuse | Občanské aktivity

Zdenek Horner

Kde je Foltýn, aby poradil

Přiznám se, opět v tom mám hokej. Odpůrci uvažování budou z mého zmatku jistě mít radost a budou oslavovat nadávkami. Ale před tím mi jistě rádi poradí, co si mám mysle

8.7.2024 v 22:55 | Karma: 28,30 | Přečteno: 778x | Diskuse | Občanské aktivity

Zdenek Horner

Dva rozstřely a jedna pravda

V poslední době oceňuji sérii rozhovorů cyklu Rozstřel zde na iDnes. Zaujaly mě dva z nich v poslední době. Rozhovor s Hanou Marvanovou a s Otakarem Foltýnem.

7.7.2024 v 0:52 | Karma: 30,28 | Přečteno: 769x | Diskuse | Občanské aktivity

Zdenek Horner

Co by se muselo stát, aby i koalice ctila důstojnost a bolest pozůstalých

Přestat mlčet tváří tvář důkazům. Neopírat se jen o jednostranné vyšetřování aktérů, kteří vyšetřují sami sebe. Přestat UK považovat za nesvéprávný objekt, který si na akademické půdě neumí s ničím poradit a žije ve středověku.

22.6.2024 v 21:36 | Karma: 27,51 | Přečteno: 822x | Diskuse | Občanské aktivity
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

Francouzský volební šok. Vyhrála levicová koalice, Le Penová je až třetí

7. července 2024  14:25,  aktualizováno  8.7 6:05

Druhé kolo předčasných parlamentních voleb ve Francii překvapivě ovládla levicová Nová lidová...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

Celý týden budou teploty okolo 30 stupňů, varují meteorologové. Hrozí i bouřky

15. července 2024,  aktualizováno  19:09

Po celý týden očekávají meteorologové teplé letní počasí s občasnými bouřkami. Varují před vysokými...

Španělsko, nebo Anglie? Velvyslanci sledovali fotbalové finále pospolu

15. července 2024  18:50

Ke sledování nedělního finále fotbalového mistrovství Evropy, kde se utkala Anglie se Španělskem,...

Vhodnější plodiny mohly následky povodní zmírnit, řekl Výborný. Farmáři nesouhlasí

15. července 2024  18:37

Velký vliv na ničivých následcích opakovaný bleskových povodní na Přerovsku mají podle ministra...

Rozervaná supervelmoc. Trumpovo krvavé ucho podtrhlo křeč Ameriky

15. července 2024  18:33

Podcast Tak nám postřelili Donalda Trumpa a Amerika se zase šťourá v otázce, jak moc je vzdálená od...

Kompletní péče o pleť v jedné tyčince? Podle Manufaktury to jde
Kompletní péče o pleť v jedné tyčince? Podle Manufaktury to jde

Na cestách může být péče o pleť a pokožku náročná. Abyste s sebou nemusela neustále nosit denní a noční krém, sérum, balzám či masku, přišla...

  • Počet článků 846
  • Celková karma 26,13
  • Průměrná čtenost 968x
Genealog, absolvent HTF UK. Mými hlavními zájmy jsou: historie, poezie, filosofie a nekonfesní teologie.

Seznam rubrik