Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Koordinátor strategické komunikace vlády Faltýn nezačal zrovna šťastně

Na iDnes si můžete poslechnout i shlédnout představu koordinátora vlády pro strategickou komunikaci, jak bude vykonávat své poslání. Představení jeho názorů nedopadlo šťastně. Odkopal se víc, než chtěl.

Žoviální projev plukovníka Foltýna nezakryje strategii výhrůžné kobry. Nezapře v sobě přesvědčeného fanatika, který svým „pravdám“ neochvějně věří. Podívat se můžete zde.

Pan Koordinátor nezapře slovník vládních pohůnků. Hned na začátku se opřel do místopředsedy bezpečnostního parlamentu Růžičky, ačkoliv se během rozhovoru při každé druhé otázce dušoval, že nebude komentovat politické výroky, tak zde udělal „výjimku“ a připomněl jakýsi postoj tohoto poslance z roku 2022, kdy se mu nelíbilo poslat na Ukrajinu 4000 granátů (asi ještě před agresí Ruska). Poté se v jeho slovníku objevilo slovo „kňourat“. (až budou zase poslanci kňourat…) Z internetových diskuzí každý ví, která strana se nejčastěji posmívá „kňourajícím“.

Pan koordinátor nám objasnil, jaké hodnoty vyznává: „na prvním místě pomoc oběti agrese“. Zdalipak zpětně posoudí a dodatečně třeba i pomůže obětem v Afghánistánu, Iráku, Sýrii, Kosovu, Palestině, ale třeba i v Súdánu? Myslím, že pomlčí a v tom jej podpoří necenzurovaný mladý redaktor, který se jej na tyto paralely nezeptá a nezeptá a nezeptá. Neznalý, nevybavený a nepřipravený novinář je také cenzura. Jmenuje se Marek Zavřel. Za dobu rozhovoru nepoloží jedinou kontroverzní otázku, vše jen opatrně obchází. Bodejť, vždyť tento dobrovolný a ve své funkci neplacený koordinátor jistě může velmi ovlivnit, který novinář je pro noviny potřebný. A to je právě skrytá stránka cenzury. Novináři mají své hypotéky a jsou snadno vydíratelní. Protože když by padli ze své pozice, nenajdou snadno práci v oboru a hypotéku nezaplatí. Takže této předběžné cenzuře se říká auto cenzura.

Kde jsou ty časy, kdy se justice a vládní mašinerie stavěla bodře i k neonacistům a vydávala brožurky, jak je třeba „vychovávat“ neonacisty, proti nimž jistě je dostatek právních možností postihovat jejich „vlastní informace“ o holokaustu, nebo třeba o (ne)koncentračním táboře pro Romy v Letech. (Vzpomeňme výroky Okamury nebo Daliborka ve stejnojmenném dokumentu.) Dnes se údajně nikomu, kdo využije právo na svobodné vyjádření nic nestane, tvrdí vehementně pan koordinátor. Ale co profesní degradace profesora Druláka , a co vyhazov a následně trestní soud s učitelkou Bednářovou, která v příkladu školní diskuse údajně překročila zákon, ačkoliv byla trestním soudem osvobozena. Pavlíček Morozov by jistě zatleskal našim pohotovým žákům. Těm se nic nestalo? Naopak se skutečně nic nestalo někdejším protagonistům nenávistné anti islamistické kampaně. Jeden z jejích vůdců, který zinscenoval teroristický útok s velbloudy na Staromáku v Praze, dál nerušeně přednáší na vysoké škole.

Pan koordinátor nás masíruje svými hodnotami, mezi které patří například územní celistvost. Ta je v zájmu Ukrajiny, ale už asi nebyla v zájmu Srbska, když andílci z Kosovské UCK bojovali partyzánsky proti územní vládě. Dnes máme v Evropě stát, který neuznávají i mnohé evropské státy.

Bude prý žádat vůli, dezinformace nezvládne vyvrátit. Neřekl, co bude přímo dělat a novinář už se nezeptal. Bude žádat vůli. Nabízí se podezření, že bude nejspíš nějak kádrovat neposlušníky napříč rezorty. Bude žádat vůli k autocenzuře a bude ji vynucovat. Jak? Cenzurou normálních a vyvážených zpráv z Ruska. (Třetí říše a Rusko jsou identické, fašistické. Mučírny, koncentráky, vraždění.) Vidím práci koordinátora, že si vyžádá především agresivní vůli správno názorových dohlížitelů na sítích a v diskuzích, jako je třeba na zdejším blogu. Naslibuje jim na školeních věčnou slávu a doživotní karierní vlídnost státu. Navzdory tomu, že se smí nadávat jen Rusku a Putinovi, prohloubí se svévolné posuzování zdejších ruských švábů, páté kolony, chcimírství apod. Prohloubí se jistota těchto útoků na síti, protože i slovník vlády se tomu blíží a přináší totalitní příklad. Některé baví také už i jen samotná beztrestnost nadávání a šikanování (i to je úplatek). Nenechte se uchlácholit, cenzura existuje, jen nabyla nových, hnusnějších a záludnějších metod. Například v každé druhé diskuzi pod mými blogy najdete vyhrožování. Několikrát jsem se dozvěděl, „co se na mě vaří“, ale zdejší administraci to nevadí. Klidně se zanedlouho možná i přidá, stále jistější v kramflecích, podpořena vládním koordinátorem. Toto je asi jeho pravá práce, a proto nedokázal za celou půlhodinu říci, co bude ve své funkci skutečně dělat.

Autor: Zdenek Horner | pátek 31.5.2024 22:20 | karma článku: 30,42 | přečteno: 738x
  • Další články autora

Zdenek Horner

Netanjahu jako klon Putina

Jak je ošidné se jeden den zastat agresora a druhý den se agresor odvděčí tím, že provede ještě horší útok, o kterém jsme se domnívali, že nelze srovnávat s ruským barbarstvím.

14.7.2024 v 15:05 | Karma: 19,19 | Přečteno: 397x | Diskuse | Občanské aktivity

Zdenek Horner

Brutální útoky nelze tolerovat nikomu

Ať se brutálního útoku dopustí kdokoli, je nutno se proti tomu vymezit. Ruský útok na nemocnici nelze ničím hájit. Izraelský útok na civilní objekty také nelze ničím hájit. Nechci to nikomu odpouštět, přesto je mír nejvyšší metou.

10.7.2024 v 12:50 | Karma: 18,76 | Přečteno: 498x | Diskuse | Občanské aktivity

Zdenek Horner

Kde je Foltýn, aby poradil

Přiznám se, opět v tom mám hokej. Odpůrci uvažování budou z mého zmatku jistě mít radost a budou oslavovat nadávkami. Ale před tím mi jistě rádi poradí, co si mám mysle

8.7.2024 v 22:55 | Karma: 28,30 | Přečteno: 778x | Diskuse | Občanské aktivity

Zdenek Horner

Dva rozstřely a jedna pravda

V poslední době oceňuji sérii rozhovorů cyklu Rozstřel zde na iDnes. Zaujaly mě dva z nich v poslední době. Rozhovor s Hanou Marvanovou a s Otakarem Foltýnem.

7.7.2024 v 0:52 | Karma: 30,28 | Přečteno: 769x | Diskuse | Občanské aktivity

Zdenek Horner

Co by se muselo stát, aby i koalice ctila důstojnost a bolest pozůstalých

Přestat mlčet tváří tvář důkazům. Neopírat se jen o jednostranné vyšetřování aktérů, kteří vyšetřují sami sebe. Přestat UK považovat za nesvéprávný objekt, který si na akademické půdě neumí s ničím poradit a žije ve středověku.

22.6.2024 v 21:36 | Karma: 27,51 | Přečteno: 822x | Diskuse | Občanské aktivity
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

Francouzský volební šok. Vyhrála levicová koalice, Le Penová je až třetí

7. července 2024  14:25,  aktualizováno  8.7 6:05

Druhé kolo předčasných parlamentních voleb ve Francii překvapivě ovládla levicová Nová lidová...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

Věk odchodu do důchodu může růst pomaleji, Jurečka zkusí přesvědčit koalici

15. července 2024  16:10,  aktualizováno  19:41

Pětikoalice jedná o zmírnění důchodové reformy. Pomalejší růst věku odchodu do penze, než jak ho...

Nová kolektivní smlouva zvýší zemědělcům minimální mzdové tarify

15. července 2024  19:39

Nová kolektivní smlouva zemědělců s odbory s platností od 1. července 2024 zvýší minimální mzdové...

Smířili se s výhrou Trumpa. Útok ztišil výzvy demokratů k výměně Bidena

15. července 2024  19:37

Víkendový útok střelce na amerického exprezidenta Donalda Trumpa alespoň na čas upozadil spory...

Celý týden budou teploty okolo 30 stupňů, varují meteorologové. Hrozí i bouřky

15. července 2024,  aktualizováno  19:09

Po celý týden očekávají meteorologové teplé letní počasí s občasnými bouřkami. Varují před vysokými...

Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA
Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA

Maminky, pojďme si po sérii dětského testování dopřát také něco pro sebe. Ať už vás trápí strie, jizvy, dehydrovaná pokožka, pigmentové skvrny nebo...

  • Počet článků 846
  • Celková karma 26,13
  • Průměrná čtenost 968x
Genealog, absolvent HTF UK. Mými hlavními zájmy jsou: historie, poezie, filosofie a nekonfesní teologie.

Seznam rubrik