Moraváci, gratuluji Vám! Už skoro nic nepostavíte.
Je vidět, že Moraváci jsou prostě lepší lidi a zaslouží si proto větší ochranu. A příroda na Moravě je o hodně cennější než v Čechách. Obyvatelé Moravy budou uchráněni od staveb dalších dálnic, zřejmě i železnic a pravděpodobně tedy nedojde ani na onen kanál Labe-Dunaj-Odra. Brouček je důležitější než nějakých pár desítek lidských životů, které odešly, zatímco se povolovaly a povolovaly stavby dálnic D5 a D8. Taktika podání odvolání v poslední den lhůty krátce před půlnocí byla jistě v zájmu věci a nikoliv jen výstředním naschválem všem, kdo na tu dálnici čekali jak na smilování boží.
Tyto spolky jsou alergické, když je někdo nazve zelenými, nebo ekologickými, teroristy. Faktem zůstává, že když riziko terorismu pomine, nebo se aspoň sníží, tak si člověk oddychne. A já se cítím trochu uvolněněji, doufaje, že se snad tedy v Čechách už dostaví D3, D11, D6, D7 a okruh kolem Prahy. Ostatně poslední úsek D11 k hranici je již vlaštovkou na lepší časy, kdy se všichni diví, že proti vydanému územnímu rozhodnutí se nikdo (rozuměj především Děti země) neodvolal.
Na Moravě to je trochu jinak. Poslední úsek D1 u Přerova se jen tak stavět nebude. To už víme všichni. A kolegové Moraváci, Děti země to s vámi jistě myslí dobře, ale vy to asi nebudete schopni docenit. To my v Čechách teď jistě uroníme slzičku, když se o nás tento dojemný spolek již nebude starat.
Ono to prohlášení Dětí země je vůbec i nadále veselé. Kromě výše uvedeného se v něm totiž uvádí i že od teď v Čechách tyto stavby jen pečlivě sledují a do jejich přípravy samy aktivně vstupují jen ve vážných a v naléhavých případech.
Úžasné. Takže do teď nevstupovali do řízení ve vážných a naléhavých případech? A jakých tedy?
Tomáš Flaška
Mládeži, nesaháte nám ani po kotníky
Do Poslanecké sněmovny se loni dostalo nebývalé množství mladých lidí a je jedno z jakých stran. Snad konečně svěží závan.
Tomáš Flaška
Severokorejský ministr v naší vládě
Schopnosti ministra dopravy Ivana Bednárika (navržený SPD) překonávají možná i schopnosti severokorejského vůdce Kim Čong-una. Posuďte sami.
Tomáš Flaška
Mikromanagement zbídačelých českých cestovatelů
Vláda, musím uznat, dokazuje každým dnem svou pověst sboru snaživých komiků. Naposledy v souvislosti s íránskou krizí.
Tomáš Flaška
1938, 1948, 1968. Jaké byly rozdíly?
Magická osmička na konci letopočtů 20. století se do našich dějin navždy smutně vepsala. Bude pokračování?
Tomáš Flaška
Kdo všechno hodil Ukrajinu přes palubu, a proč
Dnes jsou to čtyři roky, co ruská vojska vtrhla na Ukrajinu. Válčí tam již déle, než válčila za 2. světové války, postoupila podstatně méně.
| Další články autora |
OBRAZEM: Miss Czech Republic 2026 představila TOP 10 finalistek. Máte mezi nimi favoritku?
Ředitelka soutěže Miss Czech Republic Taťána Makarenko představila desítku finalistek pro rok 2026....
U Dvoreckého mostu už jsou jámy. Krištof Kintera promění zanedbané místo ve světelný hit
U Dvoreckého mostu vzniká světelný park, který má přilákat turisty i místní. Okolí zkratky mezi...
Pradávní tvorové na Smíchově „přežijí“. Zanikne ovšem slavná nádražní hospoda a zmizí bariéry
Jižní část Smíchova prochází výraznou proměnou. Vedle developerského projektu tu roste také...
Pražské ulice jsou zajímavý retroautosalon. Havlův Golf, sovětská Lada, německé Scorpio a další
Když pojmete procházku po městě jako výlet za automobilovými veterány, určitě neprohloupíte....
OBRAZEM: Flora je po měsíci prací k nepoznání. Stanice metra působí až strašidelně
Stanice metra Flora na lince A je zhruba měsíc po uzavření velkým staveništěm. Původní sovětské...
Miliony pro vybrané? Dotace v libereckém mládežnickém sportu provází kritika
Mají dotace v Liberci směřovat k úspěšným akademiím, nebo se rovnoměrně rozdělit mezi všechny děti?...
Plzeňské farmářské trhy startují 17. sezonu, od Velikonoc se přesunou ke Zvonu
Oblíbené Plzeňské farmářské trhy startují o víkendu už 17. sezonu. Tradičně se konají na náměstí...
Budova knihovny v Mostě se promění v kreativní a vzdělávací centrum
Budova knihovny v Mostě se promění v kreativní a vzdělávací centrum. Město nyní vyhlásí veřejnou...
Dělníci v Příbrami za 4,5 milionu Kč opraví terasu kulturního domu
Dělníci začali v Příbrami opravovat terasu kulturního domu. Práce vyjdou na 4,5 milionu korun a...

TECHNOLOG VÝROBY VHODNÉ I PRO ABSOLVENTY S NÁSTUPNÍM BONUSEM 40-50.000KČ
Advantage Consulting, s.r.o.
Středočeský kraj, Ústecký kraj
nabízený plat:
40 000 - 50 000 Kč
- Počet článků 1496
- Celková karma 31,45
- Průměrná čtenost 2844x



















