Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Jde o stávku nebo destrukci státu?

Minulá vláda státní kasu zcela vyprázdnila. Není, co rozdávat. Ani adresně. Odbory usilují o snížení příjmů do eráru a zvýšení výdajů. Odbory přitom neví, co chtějí. Ví jen, že vláda musí pro svoji neschopnost padnout.

Nejsem politolog. Jde o moje osobní vnímání politiky. Nechci, abys mi věřil. Chci, aby ses nad mými slovy zamyslel. Žijeme v době vrcholného zápasu o naši liberální demokracii, občanské svobody a právní stát. U nás nejde o samovolné fungování demokracie, která funguje, aniž bychom pečovali o její kvality.

 

Naše demokracie je příliš mladá, neusazená, nevycválaná. Proto je snadno ohrozitelná zevnitř i zvenčí.

 

U nás je řada občanů spojených s komunistickou předlistopadovou érou. Řada z nich se na té zhoubné totalitě docela dobře přiživovala. Řada našich občanů byla uchvácena komunistickou mocí a byla ochotna pod dohledem ruských tajných služeb sloužit jako estébáci, propagátoři, prosovětští ideologové, soudci vykonávající politické vraždy, pronásledovatelé svobodného myšlení, nenávistní tyrani našich občanů schopných pro pravdu vraždit kvalitní lidi.

 

Tito občané se báli odvety, že by mohli viset na kandelábrech, a proto se dočasně stáhli z veřejného života. Ale záhy v té naší devastované občanské společnosti podporováni ruskými tajnými službami zdvihli hlavu a ujali se transformace a moci v naší společnosti politicky i ekonomicky.

 

Pro svoji amorálnost postavili základy naší nově utvářené společnosti na lži, komunistické nenávisti, na postsovětské korupci a protekci, na politickém byznysu a na zvrácených mezilidských vztazích. Absolutní nezájem o naši vlast a ochota sloužit ruské imperiální, agresivní mocnosti jsou rizikem pro naši státní svrchovanost

 

Proto jsme se zaštítili obranou silou Evropské unie a v obranném společenství Severoatlantické aliance. Od Listopadu se potýkáme s ruskou desinformační hybridní válkou vyzývající k opuštění Evropské unie a NATO. Usilovali o to především komunisti, neochvějní služebníci ruského imperialismu, velmi nenápadně o to usiloval Václav Klaus, o to nápadněji udržoval submisivní vztahy vůči Rusku Miloš Zeman.

 

Andrej Babiš se mi z tohoto hlediska jeví velmi zajímavě, chová se jako současný ruský oligarcha sloužící Putinovi. Ti z nečistých peněz si kupují nemovitosti v západní Evropě a slouží ruské zhoubné moci pro svůj osobní prospěch. Rád bych věřil, že to tak není! A kdo narativu ruské hybridní války u nás slouží dnes? Není to veliký „vlastenec“ Tomio Okamura se svojí SPD? Registrujete také, jak naši občané nejvstřícnější k ruskému imperialismu se hrnou do jeho strany?

 

A v této situaci na současné vládě pana premiéra Petra Fialy, která zdědila po minulé vládě vymetenou státní kasu, musela aktivně řešit naši závislost na imperialistickém Rusku, musela se postavit čelem k zanedbávané obraně v době napadení Ukrajiny agresivním Ruskem. A v této situaci jí opozice podráží nohy při řešení současných problémů.

 

Ruská desinformační hybridní válka jede na plné obrátky a společnost je hecována proti sociálnímu smíru. A k tomu se přidávají odboráři. Opozice lže, Babiš nehorázně lže a zaměňuje demokracii totalitou, Okamura lže a slouží vítězství Putina. A obory, do Listopadu ochotně sloužící komunistické totalitě, se místo služby pracujícím občanům snaží rozvrátit náš polistopadový systém politicky i ekonomicky.

 

Situace není příznivá. Bohatí bohatnou a chudí chudnou. Opozice a odbory usilují o pád vlády. Situace mi připomíná poválečný Vítězný Únor 1948, kdy komunisti pod ochranou ruských tajných služeb provedli svůj puč. Dnes jsou podobné podmínky. Ekonomicky jsme rozhodně nedohnali západní Evropu, naše zem je opět prošpikována ruskými agenty s jejich českou pátou kolonou a je zde řada politiků ochotných se chovat jako anarchističtí komunisté před 75 léty.

 

Dovedou odbory zhodnotit, kam vede jejich iniciativa? Lékaři jsou výjimeční, že stávkují za dodržování zákonů. K tomu se připojili zdravotnické odbory, aby se konečně změnili podmínky práce pro lékaře a sestry. Opět po létech upozorňují, že pokud politici neupraví podmínky práce zdravotníků, budou vysoce kvalitní nemocnice bez personálu. To už je dnes zcela zjevné. Jen mám obavu, aby odborářské aktivity nepřispěly k puči překabátěných postkomunistických oligarchů.

 

MUDr. Bohumír Šimek

 

Napsáno pro Seznam Zprávy a MchPD

 

P.S.

Tímto podpisem náš prezident generál Petr Pavel prokázal, že je demokrat, který neslouží polistopadovým, překabátěným oligarchům:

https://www.novinky.cz/clanek/domaci-pavel-podepise-konsolidacni-balicek-40451574#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=8&utm_campaign=abtest198_novy_panel_sluzeb_varA&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Autor: Bohumír Šimek | středa 22.11.2023 20:29 | karma článku: 26,92 | přečteno: 981x
  • Další články autora

Bohumír Šimek

Jsme jako malé děti

Politika má být služba občanům, má být produktem vlády lidu. Místo služby občanským svobodám a služby právnímu státu, si jen hloupě hrajeme!

28.6.2024 v 12:49 | Karma: 4,99 | Přečteno: 77x | Diskuse | Miniblogy

Bohumír Šimek

Sbohem, Slovensko!

Spolu se Zuzanou Čaputovou mělo Slovensko šanci definitivně se vzdát komunismu. Místo toho nastoupilo cestu zpět od liberální demokracie k autoritativní demokracii s potenciálním návratem k totalitě a vstřícností k Putinovu Rusku.

21.6.2024 v 20:52 | Karma: 17,89 | Přečteno: 290x | Politika

Bohumír Šimek

Volby jako lakmusový papírek

Volby do EP byly testem, jaká část z nás usiluje o liberální demokracii, občanské svobody a právní stát, a jaké části je budoucnost našeho státu lhostejná.

13.6.2024 v 14:00 | Karma: 15,99 | Přečteno: 330x | Politika

Bohumír Šimek

Strany demokratické a nedemokratické

Takto můžeme naše strany rozdělit podle jejich směřování a podle vnitřního fungování. V zájmu naší budoucnosti se nad tímto zamysleme.

5.6.2024 v 23:51 | Karma: 12,80 | Přečteno: 319x | Politika

Bohumír Šimek

Právo veta v EU

Jde o současný vážný politický problém v Evropské unii, který rozděluje politiky po celé Evropě. Pojďme si vysvětlit, o co jde.

2.6.2024 v 0:13 | Karma: 21,04 | Přečteno: 1555x | Politika
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Kompletní OH 2024 v Paříži díky televizi Telly

15. července 2024,  aktualizováno  22.7 8:34

Získejte 100 televizních kanálů na 30 dní zcela zdarma díky internetové televizi Telly. Součástí...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

„Katastrofa pro Ukrajinu.“ Trumpův výběr viceprezidenta rozklepal Evropu

16. července 2024  10:28,  aktualizováno  12:04

Jméno J.D. Vance naznačuje, kam by se mohla ubírat zahraniční politika Spojených států v případě...

Vláda schvaluje „český“ Green Deal. Prudce zdraží benzin, uhlí i stavby

17. července 2024

Premium Benzin a nafta podraží od roku 2027 až o deset korun, stavět nové domy bude složitější kvůli...

Hrubka na dopravní značce baví obyvatele Milířů, zhotovitel se omluvil

23. července 2024,  aktualizováno  13:55

Slyšet, mlýn, blýskat se, Milýře… Podobně poupravená verze vyjmenovaných slov pravděpodobně zněla v...

V Jičíně po výbuchu hoří bytový dům. Zemřel jeden člověk, další dva jsou zranění

23. července 2024  13:55

Dva záchranářské vrtulníky a sedm hasičských vozidel zasahuje u požáru bytového domu v Jičíně....

Požár v Postřekově mohl způsobit popel z grilu. Škodu vyčíslili na 4,5 milionu

23. července 2024  11:35,  aktualizováno  13:44

Škodu, kterou způsobil nedělní požár pneumatik, jenž se následně rozšířil na několik budov v...

Ve Vídni zatkli dvaatřicetiletého Čecha. Dvěma meči napadl jiného muže

23. července 2024  13:26

Dvaatřicetiletý český občan v úterý ráno v bytě ve vídeňské čtvrti Favoriten dvěma meči napadl...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 646
  • Celková karma 17,53
  • Průměrná čtenost 1073x
Celý život jsem studoval medicínu a pracoval jako klíč ke zdravotní péči, jako venkovský praktický lékař. Po Listopadu jsem se zabýval organizací zdravotní péče a diskutoval v různých odborných časopisech. Po Listopadu jsem se účastnil politiky zakládáním Občanského fóra a Občanské demokratické strany v jedné pohraniční obci. Pak jsem postrádal u ODS nejprve konservativismus, ale posléze i pravicovost. Tak jsem vystoupil. Celý život od dětství jsem se snažil řešit vztah mezi determinismem a svobodnou vůlí. Zajímavé jsou konsekvence v teologii a justici. Celý život jsem řešil problémy věřících Bohu a atheistů. Klíčovým je, že Bůh není součástí tohoto světa. Sleduji polistopadový vývoj politiky a obávám se o naši liberální demokracii, naše občanské svobody a o právní stát, protože na můj vkus zde příliš mnoho občanů podléhá alternativnímu myšlení, jehož zdrojem je již desetiletí trvající ruská hybridní válka v Evropě, v Americe i v Africe. Pokud si chceme uchovat demokratické hodnoty, musíme se navrátit k Václavu Havlovi, že pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí. Bez těchto hodnot nefunguje demokracie, občanské svobody ani právní stát!