Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Je Babiš bezpečnostní riziko?

Mimořádná schůze sněmovny, tentokrát svolaná vládní pětikoalicí, které přetekl kalich trpělivosti, a která zvažuje riziková chování opozice, a opozice obviňující z bezpečnostního rizika vládu. Kdo má pravdu?

V úvodu našeho zamyšlení si porovnejme agresi nacistického Německa se současnou agresí nacionalistického Ruska:

 

Nástup Adolfa Hitlera k moci byl založen na pokoření Němců po první světové válce. Všechny jeho kroky byly postaveny na jeho úsilí o zachování míru v Evropě. Požadoval anexi Sudet v zájmu utlačovaného německého obyvatelstva. Evropa mlčela a v zájmu míru české Sudety Adolfu Hitlerovi přepustila. V zájmu zachování míru byl uzavřen pakt o neútočení Ribbentrop-Molotov mezi Německem a Ruskem, pak v zájmu míru si Německo a Rusko rozdělily Polsko. A nakonec Adolf Hitler vyrukoval k ovládnutí světa.

 

Nástup Vladimíra Vladimíroviče Putina byl umožněn, když po rozpadu Sovětského svazu došlo ke ztrátě velmocenských ambicí po neúspěšném pokusu o demokratizaci ruské společnosti.. Putin byl vysoce postavenou figurou ruských tajných služeb a mobilizoval Rusy k obnově ruského impéria.

 

Začal svůj zápas hybridní válkou, Rusové za peníze z šedé ekonomiky skupovali po Evropě strategické podniky, strategické budovy a rozjeli desinformační kampaň utvářející u nás alternativní myšlení, kterému uvěřily špičky naší politiky a šířili ji tu především komunisti a nyní také Tomio Okamura se svojí SPD.

 

V zájmu této hybridní války byl v Petrohradě (dle investigace Respektu) utvořen speciální ústav jehož dobře placení zaměstnanci byli pověřeni trollingem v Evropě i v Americe. V této fázi trollingu měli za úkol obsadit diskuse v Evropě a možná postupně i v celém světě a diskutovat zmatečným způsobem, proměňovat pravdu v lež a lež v pravdu. Množství stoupenců alternativního myšlení u nás je svědectvím jejich úspěšnosti.

 

Následovalo utváření proruského myšlení a dehonestace Evropské unie, obranného společenství Severoatlantické aliance a významných politiků místních, evropských a amerických. Dodnes se v USA mluví o ovlivňování amerických voleb. Bylo též uvažováno o ovlivnění politiky v Nizozemsku a ovlivnění britského referenda o vystoupení z Evropské unie. Ale nevím o tom, že by to bylo prokázáno. Každopádně z tohoto hlediska je každé referendum pro možné vnitřní i vnější ovlivnění vysoce rizikové.

 

Cílem petrohradského trollingu je vytvoření páté kolony v zemích mocenského zájmu. Kromě sociálních sítí a přeposílaných emailů k šíření alternativního myšlení slouží veřejné trollingové diskuse, kdy zmatete posluchače tak, že neví, co je pravda, a co je lež. Perfektními mistry tohoto umění jsou především Radek Vondráček a Karel Havlíček.

 

Putin znásilnil ruské občany sešněrováním svobody slova tak, že když jste vyslovil slovo „válka na Ukrajině“ šel jste až na 15 let do vězení. Stačí jen veřejně projevit souhlas s ruskou opozicí, která je převážně vyvražděna nebo v gulazích, a octnete se také v base.

 

Takto si Putin připravil terén a zkoušel mezinárodní společenství, co řeknou na malé lokální války. Reakcí bylo mlčení. Putin projevil svůj záměr vrátit ruským lidem vědomí světové mocnosti. Rozhodl se, že bývalé státy Sovětského svazu se musí navrátit do soustátí Ruské federace, a že státy bývalé Varšavské smlouvy zůstávají předmětem jeho mocenského zájmu. Má požadavek, aby hranice NATO nabyly podob před rokem 1997. Není to vměšování se do cizích států?

 

Je vhodné si také připomenout, že Medvěděv se vysmíval mezinárodnímu společenství, že Rusko nezná svoje hranice. Také je autorem myšlenky, že Veliká Rus bude sahat od Lisabonu po Vladivostok.

 

Putin v roce 2014 pomocí „zelených mužíčků“ anektoval ukrajinský Krym a pohraniční území Ukrajiny. Samozřejmě v zájmu zachování míru v Evropě a v zájmu ochrany Rusů na Ukrajině. Evropa na anexi Krymu mlčela a Miloš Zeman byl přesvědčen, že se s tím nedá nic dělat. Jako za Adolfa Hitlera v Mnichově. To byla chyba. Putin to považoval za slabost evropských leaderů.

 

Proto se rozhodl pro blitzkrieg, že za tři dny vymění vládu v Kijevě za svoji vládu proruskou. Svůj postup měli Rusové už nacvičený v okupaci Československa v roce 1968. Putin vtrhnul na Ukrajinu v několika směrech a chtěl uspořádat v Kijevě přehlídku svojí moci. Amerika nabídla Volodymyru Zelenskému ochranu v emigraci. Ten ji odmítnul a úspěšně vyburcoval svůj národ, aby se bránil ruské agresi. Byl obyčejným hercem, ale stal se rozvážným státníkem, před kterým musím smeknout klobouk.

 

Putin byl přesvědčen, že se Ukrajina musí vzdát, protože David nad Goliášem tak snadno nezvítězí, zvláště po vydatné masírce desinformační hybridní válkou. Putin počítal s tím, že Evropská unie také rozvrácená hybridní válkou, ruskými agenty a Putinovými pátými kolonami v jednotlivých státech se rozhádá a nebude schopna akce. Mýlil se. Ukrajina se nevzdává, ale bojuje. Češi byli první, kteří se postavili za pomoc Ukrajině odevzdáním nepotřebné munice, která se do ruských děl na Ukrajině hodila.

 

Ruská hybridní válka však vykonala své i u nás. U nás jsou politici, kteří odmítají pomoci Ukrajině s vyzbrojením. Jejich vůlí je, aby se Ukrajina vzdala ruské agresi přes všechny ruské válečné zločiny, odevzdala Putinovi anektovaný Krym a východní území Ukrajiny. Proč? Protože Putin nám všem vyhrožuje použitím atomových zbraní a zničením celé planety, pokud nebudeme vůči němu povolní.

 

Dejme Putinovi část Ukrajiny a on přes veškeré svoje výhrůžky dál nepůjde. Hitlerovi jsme odevzdali Sudety, ucítil naši slabost a šel dál. Putinovi jsme mlčky odevzdali Krym a rozpakujeme se nad celou východní Ukrajinou. Putin to bude brát jako naši slabost a bude pokračovat na západ se svými mocenskými sny. To je každému jasné. Kromě hlupáků a politiků, kteří by nám chtěli za každou cenu vládnout znovu pod ruským protektorátem!

 

Je pro nás Babiš potenciální riziko naší liberální demokracie, občanských svobod a právního státu? To si zvažte každý sám! Připomínám jen, že chce mít svoji stranu ANO pro všechny občany, jako měli komunisti.

 

Všichni chceme mír! Ale ne všichni v rámci liberální demokracie, občanských svobod a právního státu!

 

Vážení čtenáři! Těším se na racionální diskusi s vámi!

 

……………………………………………………..

 

 

Perfektní ukázka pokročilého petrohradského trollingu:

 

https://www.ceskatelevize.cz/porady/10095426857-interview-ct24/224411058040320/

 

 

Autor: Bohumír Šimek | pondělí 25.3.2024 18:15 | karma článku: 24,55 | přečteno: 756x
  • Další články autora

Bohumír Šimek

Sbohem, Slovensko!

Spolu se Zuzanou Čaputovou mělo Slovensko šanci definitivně se vzdát komunismu. Místo toho nastoupilo cestu zpět od liberální demokracie k autoritativní demokracii s potenciálním návratem k totalitě a vstřícností k Putinovu Rusku.

21.6.2024 v 20:52 | Karma: 16,72 | Přečteno: 265x | Politika

Bohumír Šimek

Volby jako lakmusový papírek

Volby do EP byly testem, jaká část z nás usiluje o liberální demokracii, občanské svobody a právní stát, a jaké části je budoucnost našeho státu lhostejná.

13.6.2024 v 14:00 | Karma: 15,74 | Přečteno: 327x | Politika

Bohumír Šimek

Strany demokratické a nedemokratické

Takto můžeme naše strany rozdělit podle jejich směřování a podle vnitřního fungování. V zájmu naší budoucnosti se nad tímto zamysleme.

5.6.2024 v 23:51 | Karma: 12,50 | Přečteno: 316x | Politika

Bohumír Šimek

Právo veta v EU

Jde o současný vážný politický problém v Evropské unii, který rozděluje politiky po celé Evropě. Pojďme si vysvětlit, o co jde.

2.6.2024 v 0:13 | Karma: 20,66 | Přečteno: 1550x | Politika

Bohumír Šimek

Co volíš?

Naši státní svrchovanost zajištěnou soustátím Evropské unie a obranným společenstvím Severoatlantické aliance? Nebo autoritativní demokracii směřující k totalitě potenciálně pod ruským jhem?

30.5.2024 v 13:02 | Karma: 14,81 | Přečteno: 355x | Politika
  • Nejčtenější

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Hasiči měli stovky výjezdů

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  22:58

Přes Česko prošly velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

Češi vjeli do vojenské zóny, fotili se u tanku. Dítě pak usmrtil nalezený granát

21. června 2024  8:52,  aktualizováno  18:16

Chorvatská policie propustila Čecha vyšetřovaného kvůli výbuchu u města Obrovac, při němž zemřelo...

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Východem Česka prošly silné bouřky a krupobití. Padající strom zabil člověka

19. června 2024  7:32,  aktualizováno  20.6 6:37

Velmi silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Moravu a Slezsko, mají jednu oběť. V Českém...

Ve Švýcarsku zemřela česká řidička. V autě ji zasáhl kámen z náklaďáku

22. června 2024  19:19

Česká řidička zahynula v pátek při dopravní nehodě na západě Švýcarska. V autě ji zasáhl do hlavy...

Na Floridě udeřili proti Číňanům. Dům už si nekoupí, hrozí jim vysoké pokuty

22. června 2024  18:58

Číňané na Floridě se bouří proti zákonu, který těm bez zelené karty znemožňuje pořídit si...

O manžela s Alzheimerem se starala šest let. Po jeho smrti pomáhá dalším

22. června 2024  18:14

Seriál Sylva Dneboská se svým manželem Milošem celý život aktivně sportovala a cestovala. Pak se ale u...

Vydělávají na migrantech miliardy. Jak v USA funguje byznys neziskovek

22. června 2024

Premium Komu by se to nelíbilo? Plat milion dolarů pro ředitele, půl milionu pro hudební terapeutku....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 645
  • Celková karma 19,57
  • Průměrná čtenost 1075x
Celý život jsem studoval medicínu a pracoval jako klíč ke zdravotní péči, jako venkovský praktický lékař. Po Listopadu jsem se zabýval organizací zdravotní péče a diskutoval v různých odborných časopisech. Po Listopadu jsem se účastnil politiky zakládáním Občanského fóra a Občanské demokratické strany v jedné pohraniční obci. Pak jsem postrádal u ODS nejprve konservativismus, ale posléze i pravicovost. Tak jsem vystoupil. Celý život od dětství jsem se snažil řešit vztah mezi determinismem a svobodnou vůlí. Zajímavé jsou konsekvence v teologii a justici. Celý život jsem řešil problémy věřících Bohu a atheistů. Klíčovým je, že Bůh není součástí tohoto světa. Sleduji polistopadový vývoj politiky a obávám se o naši liberální demokracii, naše občanské svobody a o právní stát, protože na můj vkus zde příliš mnoho občanů podléhá alternativnímu myšlení, jehož zdrojem je již desetiletí trvající ruská hybridní válka v Evropě, v Americe i v Africe. Pokud si chceme uchovat demokratické hodnoty, musíme se navrátit k Václavu Havlovi, že pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí. Bez těchto hodnot nefunguje demokracie, občanské svobody ani právní stát!