Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Co chceš? Anarchii? Totalitu?

Proč odmítáš vládu zvolenou ve svobodných, demokratických volbách? Stýská se ti po komunistech, po jejich fízlech poškozujících normální, solidní, pracovité české občany?

Současná doba mi připomíná dobu po druhé světové válce. Žijeme prošpikováni ruskými agenty a je mezi námi dost politiků ochotných nám vládnout za každou cenu bez ohledu na budoucnost státu. Je jim jedno, zda máme liberální demokracii, občanské svobody a právní stát. To nepotřebují! A záštita cizí velmoci jim nevadí.

 

Po druhé světové válce zde byla bída, nedostatek všeho a morální devastace. Pomocí kremelského režimu jsme zde zakázali všechny pravicové strany a otevřeli tak cestu anarchistické komunistické straně, která se stala stranou pro všechny, a která zde totálně uchvátila moc ve svém Vítězném Únoru v roce 1948.

 

Dnes není bída, dnes máme dostatek všeho, můžeme svobodně studovat, můžeme jezdit po celém světě, aniž bychom se museli upisovat ďábelskému režimu, jediné straně pro všechny a její tajné policii sloužící ruským tajným službám. Dnes nemusíme sloužit této straně, abychom mohli s protekcí pracovat, studovat nebo cestovat.

 

Dnes není bída, ale stále vyvoláváme pocity bídy, pocity strachu z neexistujících problémů. Demokraticky zvolenou vládu prohlašujeme za totalitní a nevážíme si občanských svobod a právního státu. Preferujeme autoritářské strany, které slouží svému guru a jdou za ním jako krysy za pištcem v Andersonově pohádce.

 

Václav Havel měl osobní zkušenosti s totalitním, komunistickým režimem. Věděl, že takový režim stojí na strachu, na lži, na závisti a nenávisti. Proto nám zanechal svoje heslo, že pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí. Bez poctivého vztahu k pravdě a bez úcty k druhému člověku není možná liberální demokracie, ani občanské svobody, ani právní stát!

 

A my jsme si do čela volili opakovaně soudy prokázané lháře budující mosty zpět do Kremlu, žijeme vzájemnou nenávistí a lží. Na pravdě nám nezáleží! Sloužíme falešným heslům, zatemňujeme občanům jejich mysl, když prohlašujeme demokracii za totalitu.

 

Také dnes lze vrátit naši společnost skrze autoritářské systémy k totalitě jedné strany. I tu kremelskou svrchovanost můžeme opět přijmout! Vše je k tomu připraveno! Ruské tajné služby a naše Putinova pátá kolona jsou připraveny. A už na tom pracují!

Autor: Bohumír Šimek | pátek 1.3.2024 23:05 | karma článku: 35,24 | přečteno: 2470x
  • Další články autora

Bohumír Šimek

Jsme jako malé děti

Politika má být služba občanům, má být produktem vlády lidu. Místo služby občanským svobodám a služby právnímu státu, si jen hloupě hrajeme!

28.6.2024 v 12:49 | Karma: 4,99 | Přečteno: 77x | Diskuse | Miniblogy

Bohumír Šimek

Sbohem, Slovensko!

Spolu se Zuzanou Čaputovou mělo Slovensko šanci definitivně se vzdát komunismu. Místo toho nastoupilo cestu zpět od liberální demokracie k autoritativní demokracii s potenciálním návratem k totalitě a vstřícností k Putinovu Rusku.

21.6.2024 v 20:52 | Karma: 17,89 | Přečteno: 290x | Politika

Bohumír Šimek

Volby jako lakmusový papírek

Volby do EP byly testem, jaká část z nás usiluje o liberální demokracii, občanské svobody a právní stát, a jaké části je budoucnost našeho státu lhostejná.

13.6.2024 v 14:00 | Karma: 15,99 | Přečteno: 330x | Politika

Bohumír Šimek

Strany demokratické a nedemokratické

Takto můžeme naše strany rozdělit podle jejich směřování a podle vnitřního fungování. V zájmu naší budoucnosti se nad tímto zamysleme.

5.6.2024 v 23:51 | Karma: 12,80 | Přečteno: 319x | Politika

Bohumír Šimek

Právo veta v EU

Jde o současný vážný politický problém v Evropské unii, který rozděluje politiky po celé Evropě. Pojďme si vysvětlit, o co jde.

2.6.2024 v 0:13 | Karma: 21,04 | Přečteno: 1555x | Politika
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Kompletní OH 2024 v Paříži díky televizi Telly

15. července 2024,  aktualizováno  22.7 8:34

Získejte 100 televizních kanálů na 30 dní zcela zdarma díky internetové televizi Telly. Součástí...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

„Katastrofa pro Ukrajinu.“ Trumpův výběr viceprezidenta rozklepal Evropu

16. července 2024  10:28,  aktualizováno  12:04

Jméno J.D. Vance naznačuje, kam by se mohla ubírat zahraniční politika Spojených států v případě...

Vláda schvaluje „český“ Green Deal. Prudce zdraží benzin, uhlí i stavby

17. července 2024

Premium Benzin a nafta podraží od roku 2027 až o deset korun, stavět nové domy bude složitější kvůli...

Pořízek Oliver vážil po porodu přes pět kilo. Na svět přišel ve zlínské nemocnici

23. července 2024  13:04

Výjimečnou událost zažili v porodnici Krajské nemocnice T. Bati (KNTB) ve Zlíně. Před několika dny...

KOMENTÁŘ: Biden to vzdal, ale i tak má v ruce trumfy Trump

23. července 2024

Premium Joe Biden si přiznal, že je moc starý, aby obhajoval prezidentský post. Nahradit ho má...

Po srážce dodávky se třemi auty je osm zraněných, mezi nimi tři děti

23. července 2024  11:46,  aktualizováno  12:40

Silnice I/50 poblíž Slavkova u Brna na Vyškovsku je neprůjezdná poté, co se zde v kopci srazila...

V cizině hlasovat, pak si to rozmyslet a volit jinak. Senátoři návrh nechápou

23. července 2024  10:41,  aktualizováno  12:22

Možnosti, kterou dá korespondenční volba Čechům v zahraničí, odvolit poštou a pak si případně...

Single máme s miminkem ze spermabanky: Jak to funguje?
Single máme s miminkem ze spermabanky: Jak to funguje?

Zuzana Bergrová, bývalá vrcholová sportovkyně, si pro svého syna doběhla do spermobanky. O životě single mámy píše úspěšný blog „Plody dna: Příběhy...

  • Počet článků 646
  • Celková karma 17,53
  • Průměrná čtenost 1073x
Celý život jsem studoval medicínu a pracoval jako klíč ke zdravotní péči, jako venkovský praktický lékař. Po Listopadu jsem se zabýval organizací zdravotní péče a diskutoval v různých odborných časopisech. Po Listopadu jsem se účastnil politiky zakládáním Občanského fóra a Občanské demokratické strany v jedné pohraniční obci. Pak jsem postrádal u ODS nejprve konservativismus, ale posléze i pravicovost. Tak jsem vystoupil. Celý život od dětství jsem se snažil řešit vztah mezi determinismem a svobodnou vůlí. Zajímavé jsou konsekvence v teologii a justici. Celý život jsem řešil problémy věřících Bohu a atheistů. Klíčovým je, že Bůh není součástí tohoto světa. Sleduji polistopadový vývoj politiky a obávám se o naši liberální demokracii, naše občanské svobody a o právní stát, protože na můj vkus zde příliš mnoho občanů podléhá alternativnímu myšlení, jehož zdrojem je již desetiletí trvající ruská hybridní válka v Evropě, v Americe i v Africe. Pokud si chceme uchovat demokratické hodnoty, musíme se navrátit k Václavu Havlovi, že pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí. Bez těchto hodnot nefunguje demokracie, občanské svobody ani právní stát!