Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Ruská sekyra štěpí Česko

Jen slepý a hluchý ještě nevnímá aktivity ruských agentů u nás po otočení kormidla na Slovensku od směřování k liberální demokracii, občanským svobodám a právnímu státu přímo k obrazu ruské totality.

Nejen u nás, ale i v celé Evropě, a zdá se že i v Americe, systematické formování občanů ke vstřícnosti vůči ruské totalitní společnosti, je jednou z forem ruské hybridní války zaměřené k obnově ruského impéria ve velkém ruském stylu.

V první fázi ruské tajné služby organizovaly z Petrohradu (dle Respektu) trolling, jehož účelem bylo rozvracení nejrůznějších diskusí ve státech Evropy i Ameriky s cílem proměňovat pravdu v lež a lež v pravdu.

Vytvářely se nejrůznější servery, které formovaly společnost proti vlastním veřejnoprávním médiím, k dehonestaci kvalitních politiků, k dehonestaci Evropské unie, obranného společenství Severoatlantické aliance a dehonestaci americké demokracie. V týdeníku Respekt jsme si mohli přečíst, které servery to jsou, a že jich jen v Česku funguje přes čtyřicet!

Tyto aktivní servery fungují dodnes a semení nejrůznější lži do jednotlivých zemí, které jsou v zájmové sféře Ruska. Solidní média zveřejňují jen zprávy dvakrát potvrzené v důvěryhodných a na sobě nezávislých médiích. Servery ruské desinformační hybridní války však typicky si navzájem předávají svoje fantastické zprávy mezi sebou, čímž pro jednodušší občany vytváří zdání pravdivosti.

Proto také kromě šíření neuvěřitelných zpráv proměňujících pravdu v lež a lež v pravdu, útočí na seriosnost veřejnoprávním médií, usilují o jejich znedůvěryhodnění a likvidaci. V naší postkomunistické společnosti, ve které občané dosud mají jen mlhavé představy o fungování liberální demokracie, snadno odkloňují občany od směřování k liberální demokracii a představují „výhody“ totalitní společnosti. Podle posledních výzkumů ve výhody totalitní společnosti u nás věří jedna třetina obyvatel!

Od Listopadu v šíření těchto jedovatých myšlenek pomáhaly a stále pomáhají komunisté, kteří vypadali ideologicky velmi bizardně, když šířily vstřícnost k ruskému agresivnímu imperialismu. Vstřícně se zde také angažovali nejrůznější vysocí představitelé státu. Miloš Zeman se zcela nepokrytě věnoval vstřícnosti k Putinskému Rusku a sám osobně a ochotně šířil tyto desinformace.

Na rozdíl od něj, Václav Klaus, byl mnohem opatrnější jeho pár vstřícných akcí bylo téměř přehlédnuto, ale dobře známé jsou jeho sympatie k destruktivní Alternativě pro Německo a jeho nevstřícnost k Evropské unii, kterou poznamenal svoji ODS. Členové ODS stále odmítají Euro sjednocující hospodářství Evropské unie.

Ještě před několika léty jsem odhadoval počty občanů podléhajících ruskému alternativnímu myšlení na třetinu (podle Elfů pouze 15%). Ale pokud si sečteme preference stran šířích a podporující narativ ruské hybridní války dnes, tak se toto množství blíží k polovině.

Proto aktuálně dějiny Slovenska mohou být pro nás memento mori naší demokracii! Vnímám, jak Slovensko nakročilo jednoznačně k totalitě. Ale i u nás podle posledních výzkumů přijímá totalitu bez občanských svobod již třetina společnosti jako výhodu oproti demokracii!

Příští rok máme u nás nejdůležitější volby, které rozhodnou i o směřování Česka. Na této křižovatce se buď pevně vydáme na demokratickou cestu, nebo se rozhodneme pro totalitu, jako mají Rusové. Záleží na tom, koho si zvolíme! Zatím u nás na sociálních sítích převládá úsilí po totalitě!

Ruská sekyra desinformační části hybridní války začala petrohradským trollingem proměňující pravdu za lež a lež za pravdu. Pomocí emočního náboje dochází k utváření alternativního myšlení postaveného na fiktivní realitě, která se stává jedinou preferovanou „pravdou“. A všechny poctivě sdělené pravdy podle řádných zásad zpravodajství se pomocí emocí proměňují v lež.

Pro simplexního člověka je nadlidský výkon umět rozlišit falešné alternativní myšlení od reálného myšlení odpovídajícího realitě. U nás jsou dokonce celé strany, které této obtížnosti rozlišení zneužívají, soustřeďují se na narativ ruské hybridní války a utvrzují tyto simplexní občany jako svoje voliče. To vnímám jako bezmeznou snahu o totální ovládnutí země za jakýchkoliv podmínek.

Ruská sekyra rozštípla naši společnost na dvě nesmiřitelné části a tento narativ ruské hybridní války u nás dokonce celé strany přijímají za svoji ideologii! To je vysoce nebezpečné pro budoucnost našeho státu!

Tyto strany dnes ve sněmovně odmítají Čechům v zahraniční usnadnit splnění jejich ústavního práva. Jaká je pravá příčina sporu stran? Češi v zahraniční nejsou pod takovou masáží ruské hybridní války jako občané u nás doma.

Totalita stojí na destrukci, na lžích, na nenávisti, na pohrdání druhým člověkem, na politickém byznysu, na klientelismu a korupci. Proto veliký zastánce liberální demokracie, občanských svobod a právního státu nám zde zanechal svoje heslo, že Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí!

………………………………………..

Pohled Alexandra Mitrofanova na ruskou agresi na Ukrajině v kontextu s naší společností:

https://www.novinky.cz/clanek/komentare-ocima-sasi-mitrofanova-v-cem-je-ano-objektivne-na-jedne-lodi-s-kremlem-40470509#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.web.nexttoart

Rozhovor s Janem Šírem a Vladimírem Votápkem na ČT24 dle hodinového odpočtu od 21.25 do 21.44:

https://www.ceskatelevize.cz/porady/11412378947-90-ct24/224411058140508/

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Bohumír Šimek | pátek 10.5.2024 21:13 | karma článku: 31,06 | přečteno: 1768x
  • Další články autora

Bohumír Šimek

Petrohradský trolling

Co to je? Jde o moderní, efektivní metodu vymývání mozků proměnou pravdy v lež a lži v pravdu, která se stala efektivním nástrojem ruské hybridní války.

25.5.2024 v 11:50 | Karma: 20,28 | Přečteno: 375x | Politika

Bohumír Šimek

Politika a politikaření

Stát má budoucnost, pokud na tvorbě zákonů spolupracuje vláda s opozicí. Pokud se politici jen perou o moc, takový stát snadno přijde o svoji státní svrchovanost. Položme si otázku, jak jsme na tom u nás.

17.5.2024 v 11:23 | Karma: 14,29 | Přečteno: 269x | Politika

Bohumír Šimek

Vlastenci a zbabělci

Žijeme v postfaktické době, kdy pravdu proměňujeme v lež a lež proměňujeme v pravdu, kdy úmyslně klameme společnost, aby volila naše populistické až anarchistické strany.

26.4.2024 v 16:25 | Karma: 21,46 | Přečteno: 557x | Politika

Bohumír Šimek

Je Babiš bezpečnostní riziko?

Mimořádná schůze sněmovny, tentokrát svolaná vládní pětikoalicí, které přetekl kalich trpělivosti, a která zvažuje riziková chování opozice, a opozice obviňující z bezpečnostního rizika vládu. Kdo má pravdu?

25.3.2024 v 18:15 | Karma: 24,55 | Přečteno: 753x | Diskuse| Politika

Bohumír Šimek

Akce překabátěných komunistů

Nabízím zcela subjektivní pohled na příčiny naší současné politiky, bez nichž nejsem schopen pochopit současnou politiku. Nabízím k osobnímu přemýšlení a nenabízím k tupému věření.

14.3.2024 v 15:50 | Karma: 39,01 | Přečteno: 5012x | Diskuse| Politika
  • Nejčtenější

Královna fetiše rozdráždila Ameriku. Její fotografce se klaní i feministky

22. května 2024

Seriál „Nejkrásnější fotografka“ či „nejlepší pin-up fotografka na světě“. Taková čestná přízviska si...

„Krok ke třetí světové.“ Ukrajinci zasáhli klíčovou ruskou radarovou stanici

25. května 2024  12:55

Ukrajinská armáda zřejmě tento týden zasáhla významnou ruskou radarovou stanici, která je součástí...

Turek: Z Nerudové mi bývá špatně, o hlasy komoušů a progresivistů nestojím

24. května 2024

Bývalý automobilový závodník a lídr Přísahy s Motoristy Filip Turek patří mezi černé koně...

Česko explodovalo zlatou hokejovou radostí, fanoušci v Praze kolabovali

26. května 2024  11:40,  aktualizováno  23:29

Česko v neděli zažilo hokejový svátek. Fanoušci vyrazili sledovat finále mistrovství světa na...

Nemocnému synovi vstříkla do krve vodu. Chtěla jsem, aby to skončilo, řekla

29. května 2024  13:51

Mimořádně nešťastný případ matky samoživitelky a jejího vážně nemocného dítěte řeší Městský soud v...

Opozice vyčetla Jurečkovi tvrzení, že lidé v penzi stráví v průměru 21,5 roku

29. května 2024  6:06,  aktualizováno  21:25

Přímý přenos Poslanci opozičního ANO se přeli s ministrem práce a sociálních věcí Marianem Jurečkou z KDU-ČSL...

V čele fakulty po Ševčíkovi bude Zubíková, zvolil ji akademický senát

29. května 2024  21:22

Kandidátkou na děkanku Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze je Adéla...

Senát schválil redefinici znásilnění, potvrdil také zvýšení příspěvků na péči

29. května 2024  8:20,  aktualizováno  21:12

Ne znamená ne. Senát potvrdil nový pohled na to, co je znásilnění, a schválil změnu jeho vymezení v...

Česko platí vraždy dětí, vykřikovali podporovatelé Palestiny před vládou

29. května 2024  19:28,  aktualizováno  20:31

Na podporu Palestiny se ve středu v podvečer před Úřadem vlády ČR sešlo několik set lidí. Akci...

  • Počet článků 640
  • Celková karma 26,56
  • Průměrná čtenost 1079x
Celý život jsem studoval medicínu a pracoval jako klíč ke zdravotní péči, jako venkovský praktický lékař. Po Listopadu jsem se zabýval organizací zdravotní péče a diskutoval v různých odborných časopisech. Po Listopadu jsem se účastnil politiky zakládáním Občanského fóra a Občanské demokratické strany v jedné pohraniční obci. Pak jsem postrádal u ODS nejprve konservativismus, ale posléze i pravicovost. Tak jsem vystoupil. Celý život od dětství jsem se snažil řešit vztah mezi determinismem a svobodnou vůlí. Zajímavé jsou konsekvence v teologii a justici. Celý život jsem řešil problémy věřících Bohu a atheistů. Klíčovým je, že Bůh není součástí tohoto světa. Sleduji polistopadový vývoj politiky a obávám se o naši liberální demokracii, naše občanské svobody a o právní stát, protože na můj vkus zde příliš mnoho občanů podléhá alternativnímu myšlení, jehož zdrojem je již desetiletí trvající ruská hybridní válka v Evropě, v Americe i v Africe. Pokud si chceme uchovat demokratické hodnoty, musíme se navrátit k Václavu Havlovi, že pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí. Bez těchto hodnot nefunguje demokracie, občanské svobody ani právní stát!