Dobrej gólman za vyříznutý srdce
Mám k fotbalové Slavii vřelý vztah.Jako rodilý Plzeňák jsem asi od tří let chodil na Škodovku a chodím dodnes na Viktorku.Ale kdysi, v časech kdy se krčila v druhé lize, odskočil jsem si sem tam na fotbal do Prahy abych viděl trochu lepší šutéry než doma.
A ještě v dobách starého Edenu a dřevěné tribuny jsem si Slávinku trochu adoptoval a ona si adoptovala mne.Takže v posledních letech procházím trošku fanouškovským rájem.Po období kdy předváděla strhující fotbal momentálně již trošku uvadlá Viktorka ji v čele tuzemského fotbalu vystřídala právě Slavie.
Úplně jsem nebyl nadšený z toho, že její resuscitace proběhla zrovna za čínské peníze.Ale člověk tu myšlenku potlačil.Čína je dnes partnerem a v módě v podstatě celosvětově.Dávno již prolomila mantinely bezduchého kopírování technologií a její možnosti jsou zvlášť z pohledu našeho maličkého rybníčku neomezené.Tak proč si přidělávat vrásky.
Ale ouha...Nyní se projevuje, že rychlé dospívání na technologickém poli ještě neznamená dospívání v rovině vnímání okolního světa.Vendeta vůči všemu co zavání slovem Praha započala pražskými filharmoniky.Zdárně pokračuje vypovězením sesterského partnerství mezi Prahou a Pekingem.A prý podle pana prezidenta bude pokračovat tím, že skončí nejúspěšnější čínská investice v Česku, financování fotbalové Slavie.
Jistě, nadpis a perex mého blogu je nejspíš trochu nadnesený.Ale do demokracie a chápání základních lidských hodnot, včetně ceny života má čínské chápání světa daleko našemu pohledu.Takže mě napadjají vlastně jen dvě věci spojené s nejnovějšími fotbalovými informacemi.
Tou první je fakt, že pokud je Slavie nejúspěšnější čínská investice u nás, není důvodu se hroutit.Investice z řady jiných zemí jsou pro nás momentálně mnohem důležitější.Fotbalová Slavie při vší úctě nezachraňuje ani nijak neovlivňuje náš trh práce.A pokud se něco skutečně semele, nepochybuji, že Luftjarda se někam vrtne a stejně tak většina výborných fotbalistů nepomře hlady.
A druhá věc mě napadá po návštěvě fanouškovských fór, kde už se volá po hlavě primátora Hřiba a nadává se na kavárnu, která nám to zase zavařila.Kdopak si to zase chytře přihřál svou hustou polívčičku a postavil další zdi mezi námi jednou větou?
Díky a ahoj Filip.
Filip Vracovský
Šaty Evy Decroix.
Nejsem konzumentem bulváru, přesto zákeřný algoritmus z nějakého důvodu přihrál do mého zorného pole příspěvek Blesku...
Filip Vracovský
Devadesátky? No jo, to jsem byl mladej, hezkej a chytrej... Kde ty časy jsou :D
Dva střípky z doby +- před třiceti lety, kdy by mě ve snu nenapadlo, kam všude mě osud a toulavý nohy zanesou...
Filip Vracovský
Jak se vaří další volební debakl...
Ne, opravdu ne... Žádné vychytané recepty u mě dneska nenajdete. Z téhle šmakulády nám bude ještě těžko...
Filip Vracovský
Letošní čtvrtfinále fotbalového šampionátu bude mít devět účastníků !!!
Že vám to přijde jako nesmysl? Chyba lávky holenkové. Heslo o chlebu a hrách musí být dotažené do úplné dokonalosti...
Filip Vracovský
Díky Rocky! Zlomenej nos a nateklý oko není důvod se vzdát...
Jo já vím, život není biják. Navíc tenhle už má svou patinu... Ale někdy jsou ty nejprostší návody k němu ty nejlepší.
| Další články autora |
Špičatý výdech z metra na náměstí Jiřího z Poděbrad budí rozpaky. Ptákům ale neublíží
Po více než dvouleté rekonstrukci se veřejnosti znovu otevřelo náměstí Jiřího z Poděbrad. Jeho...
Třesně vs. mléko. Znáte mýty o jídle?
Strašily vás babičky bolavým břichem po zapití třešní nebo angínou z bleskově snědené zmrzliny v...
Nejroztomilejší fotogalerie prázdnin je tu. Zoo se chlubí novými mláďaty
Zvířecí školky se během léta pořádně rozrostly. Návštěvníci mohou v Brně pozorovat šest malých...
Rybářka z Prahy ulovila vysněného albína. Na jedinou rybu čekala celé roky
O některých rybách rybář ví dlouho. Ví, kde se zdržují, kdy se ukazují, v jakých podmínkách by...
Pražský autobusák, který zmizel z mapy. Pankrác nahradily kanceláře a metro zůstalo
Film Florenc 13.30 z roku 1957 proslavil nejen herce, především Josefa Beka v roli řidiče autobusu,...
Centrální park Praha 13
"Tak jako slunečnice každým dnem otáčí se za sluncem, tak já stále hlavu svou obracím jen za...
Galerie Klatovy/Klenová připravila na Klenové kolektivní výstavu Zvířata
Kolektivní výstavu sedmi autorů nazvanou Zvířata/Transformace vnímání připravila na letní sezonu...
Kvůli demolici nadjezdů uzavřeli část Pražského okruhu
V sobotu v 19:08 začala plánovaná uzavírka Pražského okruhu v úseku mezi Slivencem a Řeporyjemi....
Festival Jiráskův Hronov nabídne téměř 150 představení a desítky akcí
Festival amatérského divadla Jiráskův Hronov letos nabídne téměř 150 divadelních představení, 20...
- Počet článků 899
- Celková karma 20,69
- Průměrná čtenost 1942x
Jak jde čas, stal se ze mne spolutvůrce dvou kuchařek, učitel a výrobce sušených, či fermentovanýchj lahůdek...



















