Vrána k vráně sedá

Po devadesátém roce se někteří estébáci rychle zorientovali, a zjistili, že svými znalostmi a kontakty se mohou dopracovat k značnému majetku. Jedním z nich  byl agent  s  registračním číslem 16 777 a krycím jménem Vlastimil.

Jeho skutečné jméno je Vlastimil Dvořák. StB se upsal celkem třikrát, a svými podpisy získal pocit nedotknutelnosti.  Vlastimil Dvořák byl zloděj, korupčník, úplatkář, vekslák, pasák a podvodník. Začínal jako číšník v hotelu Esplanade v Mariánských Lázních. Možná vám to něco říká. Ano v tomto hotelu, který patří Vlastimilu Dvořákovi se ženil jeho velký přítel, tehdejší předseda vlády Jiří Paroubek.

V roce 1977 Vlastimil Dvořák přestoupil do pražského hotelu Intercontinental jako barman, poté se stal vedoucím provozu, který podle zpráv, které StB dostávalo, měl větší moc než ředitel. Po čase opět povýšil. Stal se ředitelem hotelu Ambasadoru - Zlatá Husa, který sídlí na Václavském náměstí. Okamžitě zavedl takový režim, že 65 zaměstnanců dalo okamžitou výpověď z důvodu porušování zákoníku práce.

V listopadu 1989 se Vlastimilu Dvořákovi, a nejenom jemu, otevřely nové obzory.

Novou příležitost chytil za pačesy. Koupil od pochybné restituentky Ireny Neumanové hotel Ambasador - Zlatá Husa v kterém dělal ředitele.  Podle zprávy NKU ze dne 28.3. 1993 nemohl být hotel restituován, protože byl znárodněn 1. února 1946, protože měl víc jak padesát zaměstnanců. NKU doložilo, že v roce 1947 měl hotel 230 zaměstnanců. Z toho jich NKU dohledalo 120. Dále bylo zjištěno, že závěť pana Weyra, který zemřel dřív než mohl nárokovat svou restituci, byla padělaná, a ani nebylo prokázáno, že by pan Weyer měl československou státní příslušnost. Z těchto důvodů neměl být hotel vydán.

NKU předalo zprávu vládě. Vláda tuto zprávu projednala...A ticho po pěšině. Vládě nevadilo, že se k miliardovému majetku dostal podvodník, nota bene bývalý komunista a velmi aktivní agent StB.

A ani další vlády nepřihlédly k zprávě NKU a Paroubkova vláda dokonce odpouští Vlastimilovi Dvořákovi na daních 26 milionů korun.

Ne nadarmo se Jiří Paroubek  ženil v jeho hotelu a zakládající sjezd jeho nové strany se konal v kongresovém sále Ambasadoru.

 

Autor: Vladislav Svoboda | úterý 2.4.2024 9:35 | karma článku: 25,88 | přečteno: 803x

Další články autora

Vladislav Svoboda

Michal Klusáček - Stačilo

V roce 2019 kandiduje ČSNS s koalici Patrioti České republiky. Několik členů ČSNS, které Michal Klusáček nepozval na sjezd, zvolilo stejnou taktiku a svolalo sjezd.

21.1.2025 v 9:14 | Karma: 14,42 | Přečteno: 321x | Diskuse | Politika

Vladislav Svoboda

Michal Klusáček - tunelář

Michal Klusáček musel být celých šest měsíců jak na trní. A když uběhly, věděl že vyhrál. Vyhrál díky neschopnosti některých členů. Další soudy které proběhly byly stereotypní. Promeškali jste dobu pro podání žaloby.

16.1.2025 v 8:28 | Karma: 5,74 | Přečteno: 136x | Diskuse | Politika

Vladislav Svoboda

Michal Klusáček - podvodník.

Michal Klusáček konečně dosáhl toho co chtěl: stal se předsedou strany, a to dokonce s ohledem na její historii - významné strany. Pravda podvodně, ale to pro něho nebylo a není směrodatné.

15.1.2025 v 8:49 | Karma: 4,78 | Přečteno: 154x | Diskuse | Politika

Vladislav Svoboda

Michal Klusáček - natěrač

Jak jsem uvedl v minulé části stal se Michal Klusáček místopředsedou ČSNS. A pomalu si začal vytvářet okruh lidí jemu nakloněných, kteří byli ochotni ho následovat a podporovat.

14.1.2025 v 9:05 | Karma: 9,49 | Přečteno: 266x | Diskuse | Politika

Vladislav Svoboda

Kdo je Michal Klusáček?

Možná, že už někdo toto jméno zaregistroval v souvislosti s komunistickým Stačilo. Jedná se o předsedu České strany národně sociální, z které vzešli osobnosti jako byla Františka Plamínková, Vladimír Krajina, Milada Horáková....

13.1.2025 v 8:57 | Karma: 15,24 | Přečteno: 644x | Diskuse | Politika

Nejčtenější

Fotky metra, které vás dostanou: Vyhlásili jsme výherce fotosoutěže

Podzemní poetika zaujala stovku fotografů. Tento snímek jsme vybrali jako...
3. prosince 2025  7:31

Pražské metro se proměnilo v galerii. Alespoň tedy v očích desítek fotografů, kteří se zapojili do...

Kdo ví víc o Vánocích? Otázky, které prověří i Ježíška

Na plzeňském náměstí Republiky opět září vánoční strom. (1. prosince 2024)
vydáno 3. prosince 2025

Zazvonil zvoneček! Je čas zjistit, jestli máte srdce vánočního elfa, nebo duši lehce kyselého...

Prahu ovládla vánoční flotila. Galerie na kolech svítí víc než strom na Staromáku

Po celý advent až do Tří králů, tedy do pondělí 6. ledna 2026, mohou cestující...
30. listopadu 2025  14:20,  aktualizováno  1. 12. 7:04

Pražské ulice se krátce před první adventem proměnily v netradiční galerii. Jen místo obrazů po...

Kde mají nejlevnější burger? Porovnali jsme pět největších fastfoodů v Česku

Five Guys burger
5. prosince 2025  10:21

Už za pár dní rozvíří vody českého fastfoodového rybníčku příchod nového, dlouhé měsíce očekávaného...

Dvorecký most či most Anežky České? O anketě slibované náměstkem Hřibem zatím není rozhodnuto

Ve středu se uskutečnila prohlídka finální fáze stavby Dvoreckého mostu v...
1. prosince 2025

Hlavní město Praha se připravuje na rozhodnutí o oficiálním názvu nového mostu přes Vltavu, který...

„Zvuk musí bouřit i šeptat.“ Mistr zvuku Jiří Klenka o filmu Neporazitelní

Zvukař Jiří Klenka při natáčení ruchu na hokejovém stadionu
7. prosince 2025  17:01

Česká kina právě baví i dojímá film Neporazitelní, jenž sbírá velmi povzbudivé kritiky. Zaujal i...

Lupáčova ulice

Lupáčova ulice
vydáno 7. prosince 2025  16:54

Tlačítko pro chodce v Lupáčově ulici v Praze 3 na Žižkově.

V Plzeňském kraji se lyžuje na Špičáku, Nad Nádražím a Weissově louce

ilustrační snímek
7. prosince 2025  15:13,  aktualizováno  15:13

V Plzeňském kraji se lyžuje na Špičáku, Nad Nádražím, Weissově louce a na Samotách, kde je ale v...

Doškové chaloupky skanzenu v Rymicích ožily hanáckými vánočními tradicemi

Muzeum v přírodě v Rymicích na Kroměřížsku hostilo vánoční jarmark. Lidé si...
7. prosince 2025  16:42

Muzeum v přírodě v Rymicích na Kroměřížsku hostilo o druhé adventní neděli vánoční jarmark. Na...

Otestujte s malými pasažéry stavebnice LEGO® DUPLO®
Otestujte s malými pasažéry stavebnice LEGO® DUPLO®

O Vánocích vyráží většina rodin za příbuznými a pětina z nich cestuje vlakem. Pro rodiče s malými dětmi může být taková cesta náročná – aktivní hra...

  • Počet článků 286
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1371x
Důchodce, občas si přivydělávající v komparsu. Člen klubu Milady Horákové. Snažím se nemít stádní názory a řídit se heslem: Důvěřuj, ale prověřuj!

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.