Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

V Putinových službách. O novomnichovanství a falešných mírotvůrcích

Chceme mír, pojďme už vyjednávat. To říkají ti, kteří ve skutečnosti podporují brutální válku Kremlu. Zaštiťují tím, že jen oni jsou výlučnými emisary míru a ostatní přiživovači ozbrojeného konfliktu. Realita je zcela opačná.

Již přes dva roky zuří válečný konflikt na Ukrajině, který vyvolalo imperiálně smýšlející Rusko. Napadený stát se i se západní pomocí úporně brání přesile, v této válce nejde o nic jiného než o právo si vybojovat a obhájit vlastní suverenitu, nezávislost a svobodu rozhodovat, jakým vnitřním i zahraničněpolitickým směrem se bude země ubírat dál, aniž by mu do toto mluvil někdo druhý. Rusko má opačné plány, i když to nahlas neřekne. Chce vytvořit z Ukrajiny loutkový stát po běloruském způsobu, zbavit ji atributů suverénního státu a začlenit definitivně do své vlivové sféry.

Po více než dvou letech válčení se pak vynořují znovu temné stíny Mnichova. Jejich představitelé, kteří si uzurpovali roli jediných reprezentantů míru, nechtějí ve skutečnosti jeho dosažení, ale zastřeně usilují o kapitulaci Kyjeva. Pokud někdo říká, aby se nedodávaly zbraně napadené zemi, protože to eskaluje válku, tak ve skutečnosti podporuje zvrácenou Putinovu válečnou kampaň.

Přeloženo do srozumitelného jazyka to znamená, že beze zbraní, a tedy možnosti se účinně bránit agresi ponecháme Ukrajinu svému osudu a žádný mír se konat nebude. Rusko by si ve skutečnosti nadiktovalo takové kapitulační podmínky, které by zbavovaly Ukrajinu nezávislosti a stal se z ní de facto ruský satelit či vazal. Jestliže by agresor ovládl celé území Ukrajiny, rozmístil by zde přirozeně svá vojska, která by byla na hranici několika členských států NATO, mimo jiné i Slovenska. Pak by vzniklo iminentní riziko vzplanutí velkého světového konfliktu, protože právě nedodáváním zbraní Ukrajině a falešným mudrováním o ruském míru by se otevřela stavidla dalším možným vojenským agresím Kremlu. Pak by teprve naši přední ,,vyslanci míru“ viděli, co svými postoji vlastně způsobili.

Vzniká tak až stěží uvěřitelný paradox, že falešní mírotvůrci a novomnichované jsou dnes vlastně jedinými zastánci míru, a druhý tábor, který se staví za spravedlivou podporu válkou zkoušené země, je válečným štváčem. To by potom ale museli naši novomnichované označit USA za druhé světové války též za válečné štváče, protože podporovaly v rámci zákona o půjčce a pronájmu (Lend-Lease Act) Evropu tváří v tvář nacistické agresi. Tudíž USA také eskalovaly válku. Hitlerovi se tedy podle této zvrácené logiky mělo ustoupit a okupované evropské země neměly vyvolávat protinacistická povstání, ale definitivně se smířit se svou porobou, protože by jejich odpor přece eskaloval válku.

Rusko již zkoušelo uzavřít „mír“ těsně po napadení Ukrajiny. Vznikl jakýsi mýtus o tom, jak mohlo být dosaženo v březnu 2022 míru, ale bývalý britský ministerský předseda Boris Johnson mu svou svévolnou intervencí zabránil. Jenže se nejednalo o žádný mír, ale kapitulační podmínky. Rusko by diktovalo suverénnímu státu, jaký stav vojska má vydržovat, do jakých mezinárodních organizací má vstupovat či nevstupovat. Johnson varoval Kyjev, že takové podmínky by Ukrajina neměla přijmout, a měl pochopitelně pravdu.

Žádný suverénní stát nemůže takový „mír“ připustit, aniž by část své nezávislosti odevzdal jinému státu, protože výše zmíněné podmínky, jež autoritativně Rusko po Ukrajině vymáhalo, odporují základním pravidlům mezinárodních vztahů o nevměšování se do věcí druhé země. Jenže Rusko tuto poučku neuznává a naopak na Ukrajinu stále nahlíží jako na svou sféru vlivu, i když se SSSR dávno rozpadl a Rusko není o nic méně nástupnickým státem než Ukrajina.

Jsou to falešní mírotvůrci, kteří jsou ve skutečnosti válečnými štváči, protože podporují ruský válečný stroj na zabíjení a snahu se vojenskými prostředky zmocnit Ukrajiny. Chtějí ve své proruské zaslepenosti připravit Ukrajině nový Mnichov, přitom je jen na Kyjevu, jak dlouho chce bojovat proti imperiálnímu Rusku, a nikdo mu nemůže diktovat, kdy mají boje skončit. Všichni normální na světě lidé přece chtějí mír, válku chce jen psychopaticky uvažující člověk. Ale to, co chtějí naservírovat falešní mírotvůrci Ukrajině, žádným mírem není, ale pouhou pozvánkou či pobídkou Rusku, aby Ukrajinu definitivně pohltilo jako suverénní stát. Lidé se zkrátka z historie nejsou schopni poučit, bohužel.

Autor: Petr Duchoslav | středa 1.5.2024 12:21 | karma článku: 19,67 | přečteno: 349x
  • Další články autora

Petr Duchoslav

Socialismus jako věčná utopie aneb trpné čekání na revoluci, která už asi nikdy nepřijde

I dnes existují ve světě desítky komunistických stran, které usilují o revoluční překonání kapitalistické společnosti a nastolení sociálně spravedlivé. Nemálo lidí tomu věří i po hrůzách, jež způsobily komunistické režimy.

20.6.2024 v 22:30 | Karma: 11,92 | Přečteno: 179x | Diskuse| Politika

Petr Duchoslav

Mír a diktát. Pojmy, které se i dnes často pletou

Putin zveřejnil své podmínky míru, které však ve skutečnosti nejsou žádným mírem, ale diktátem, který chce vnutit druhému. Ukrajinu by zbavil velké části vlastní suverenity, která by byla v budoucnu ještě více okrajována.

16.6.2024 v 11:17 | Karma: 34,42 | Přečteno: 1724x | Diskuse| Politika

Petr Duchoslav

Jak dál na Slovensku? Ve hře je i příklon k autoritářštějšímu stylu vládnutí

Jaký bude další politický vývoj na Slovensku po atentátu na Roberta Fica? Není vyloučena cesta autoritářštěji vedeného státu. To vše pod záminkou toho, že liberální styl vládnutí v podstatě selhal a je napříště zhoubným reliktem.

19.5.2024 v 22:19 | Karma: 12,89 | Přečteno: 258x | Diskuse| Politika

Petr Duchoslav

O kohoutech a lidech. Narazili jsme už na politické dno?

Ve volebních kampaních hnutí ANO začíná mít zřejmě neodmyslitelné místo kohout, s nímž se nyní zvěčnil i z jeden z kandidátů do europarlamentu. Člověk se jen může zamýšlet, do jaké míry se už vyprázdnil věcný obsah politiky.

12.5.2024 v 13:07 | Karma: 27,53 | Přečteno: 2537x | Diskuse| Politika

Petr Duchoslav

Máme v ČR novou totalitu? Ale kdeže, je to jen vyfabulovaný politický konstrukt

Někteří představitelé některých politických stran se nám snaží vážně říct, že v ČR existuje jakási nová totalita. Je to ovšem jen snaha politiků vytvořit vyfabulovanou realitu, aby tento umělý konstrukt dobře politicky posloužil.

15.4.2024 v 15:48 | Karma: 11,83 | Přečteno: 408x | Diskuse| Politika
  • Nejčtenější

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Hasiči měli stovky výjezdů

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  22:58

Přes Česko prošly velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

Češi vjeli do vojenské zóny, fotili se u tanku. Dítě pak usmrtil nalezený granát

21. června 2024  8:52,  aktualizováno  18:16

Chorvatská policie propustila Čecha vyšetřovaného kvůli výbuchu u města Obrovac, při němž zemřelo...

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Hasiči měli stovky výjezdů

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  22:58

Přes Česko prošly velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

Novým ukrajinským velvyslancem v Česku bude Vasyl Zvaryč, přesune se z Polska

21. června 2024  22:31,  aktualizováno  22:44

Novým velvyslancem Ukrajiny v České republice se stane Vasyl Zvaryč. Ten dosud působil v čele...

V pouští u Las Vegas se objevil tajemný sloup. Policie řeší, kdo za tím stojí

21. června 2024  21:53

Necelé čtyři roky poté, co se úřady v americkém státě Utah potýkaly s tajemným kovovým kvádrem...

Po masové střelbě v americkém Arkansasu jsou dva lidé mrtví, osm zraněných

21. června 2024  21:37,  aktualizováno  21:50

Při páteční masové střelbě před supermarketem v Arkansasu byli zabiti dva lidé a dalších osm...

  • Počet článků 10
  • Celková karma 20,25
  • Průměrná čtenost 762x
Jsem novinář a publicista, kterého zajímá každodenní dění v naší zemi i ve světě. Tyto události pak kriticky reflektuji ve svých četných blozích či komentářích.

Seznam rubrik