Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Teroristé na Jílovsku a užiteční idioti

Nejen v Praze na autobusáku, ale i ve středních Čechách zuří hybridní válka. Jílovští dobrovolní hasiči v dubnu a květnu zasahovali u šesti mimořádných událostí s prokazatelně ruskou stopou!

Vítr z Kremlu u volnil plechy na střeše domu v Davli. S dýchací technikou museli hasiči zasahovat u požáru palet v Jílovém u Prahy. Na čarodějnice Rusové shodili strom na příjezdovou cestu na Žampach, a to ještě nebyl konec! Hasiči zjistili, že o něco dál v příkrém svahu přesekali kořeny u vzrostlého dubu. 1. května spadl strom na střechu chaty. Poslední zásah hasičů byl u požáru polního porostu u Jílového.

Zdá se, že ruské podvratné živly se činí více, než skupina bratří Mašínů za celou dobu své existence. Je nutné dávat pozor, co se děje kolem nás. Jako veterán studené války vím z hodin politického školení mužstva, že přisedne-li si ke mně nenápadný pán a bude vyzvídat, kolik máme vrtulníků, že mi za to zaplatí pivo, nesmím nic říkat, neboť bych se dopustil vlastizrady. Jsou takovými informacemi obdařeni dnešní mladí?

Nejen Jílovsko, ale i Polsko je cílem ruské zpravodajské služby (GRU). Stačí prý 15 tisíc euro a najatý palič založí požár:

Ze zjištění státního zastupitelství ve Vratislavi vyplynulo, že na příkaz GRU rekruti zapálili restauraci v Gdyni, sklad palet v Markách u Varšavy nebo se pokusili zapálit továrnu na barvy a stavební materiály v Gdaňsku.

Na rozdíl od ne-požáru na autobusáku na Klíčově je závažnější požár v polské zbrojovce společnosti Mesko, to dává smysl, že by to mohla být práce Ruska. Na ten náš hledí některá ruská košťata s pochybnostmi, proč by prý něco podobného Rusové dělali? Podobně se vyjádřil i bezpečnostní poradce Andor Šándor, mnohými označován za ruského trolla, z toho důvodu si myslíme, že toto vyjádření by nemělo být bráno v potaz a pan Šándor, by si měl své dojmy nechat pro sebe, neboť podrývají autoritu státu!!!

O podobných jasně proruských úvahách hovořil ve čtvrtek na CNN Prima News šéf strategické komunikace buldozer Otakar Foltýn společně s vojenským analytikem Jiřím Vojáčkem. Otakar Foltýn jasně řekl, že pokud předseda vlády a ministr vnitra Rakušan označil, prokazatelnou ruskou stopu při pokusu o požár na Klíčově, je to tak „vyfutrované“, že tomu musíme všichni věřit!!!

Vzhledem k důvěryhodnosti vlády ve společnosti je to však problém. Jenže to je právě cílem takových útoků: zasít zmatek, znejistit lidi, vyvolat strach, podrývat důvěru v již tak nedůvěryhodnou vládu. Vláda musí vykřičet do světa, že za tím stojí Rusové!!!

Vzpomeňme Vrbětice! Celý svět byl s námi, jen prezident Zeman závěrům vyšetřovací komise pořád nevěří, ale Zeman je stejný případ jako shora uvedený Šándor, také on by se měl zdržet svých jasně proruských narativů.

Pravda je jen jedna a tu má u sebe komandér strategické komunikace Otakar Foltýn:

„Rusko Česko označilo za nepřítele, aniž by to my chtěli, my jsme se nikdy nechtěli dostat do pozice nepřítele Ruska. Rusko Českou republiku samo aktivně označilo za nepřítele. My jsme nikdy nepasovali za nepřítele Ruska, bohužel s tím musíme žít. Rozhodně to nemáme dělat tím, že za to může naše zahraniční politika. Naopak sebevědomá zahraniční politika a členství v NATO je to, co Rusko odstraší od toho, aby to nedělalo ještě horší,“ jasné ano a jasné ne, jedině takové signály mohou přesvědčit společnost o správnosti naší politiky.

Přiznávám, že mi chvíli vyjádření pana Foltýna připadalo nelogické, připomnělo mi to školku: když jsem se odtud onehdá vrátil domů poškrábaný od Mirka Pojera, tak se mě maminka ptala proč? Jestli jsem mu něco udělal? Řekl jsem: „Nic, jen jsem na něj plivl.“ Dobře si uvědomuji si, že takové přirovnání není správné, že měl bych se takových vyjádření ve veřejném prostoru zdržet!!!

Právě taková záludná vnuknutí a pochybnosti o hodnověrnosti závěrů bezpečnostních složek jsou cílem ruské propagandy. Nenechme se tím mýlit, pro naši bezpečnost je určitě lepší - jak v rozhovoru pravil Otakar Foltýn:

„Když si spousta užitečných idiotů myslí, že Foltýn vyskočí i z konzervy na žrádlo.“

Hodlám si právě otevřít vepřové ve vlastní šťávě a mám trochu strach…

https://www.novinky.cz/clanek/krimi-cizinec-se-pokusil-o-zharsky-utok-40475739

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-za-15-tisic-eur-zalozi-pozar-vlna-ruskych-sabotazi-v-polsku-je-bezprecedentni-rika-analytik-40474342

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/polsko-zbrojovka-tovarna-vybuch.A240610_131913_zahranicni_jhr

https://cnn.iprima.cz/porady/360deg/13062024-otakar-foltyn-jiri-vojacek

Autor: Jan Lněnička | pátek 14.6.2024 17:29 | karma článku: 32,76 | přečteno: 878x
  • Další články autora

Jan Lněnička

Jurečka přidá důchodcům na 2 krabičky cigaret!

Penze by se měla všem zvednout o 290 korun, takže ještě pár kaček zbude. Můžeme žehrat na vládu, ale vláda inspirována argentinským prezidentem Mileiem by nemusela dávat vůbec nic.

11.7.2024 v 19:02 | Karma: 29,88 | Přečteno: 964x | Diskuse | Společnost

Jan Lněnička

Voliči vládních stran se vyznačují vyšším sklonem k přemýšlení než voliči jiných stran.

Tak pravil Miroslav Kalousek v pořadu ČRo „Osobnost Plus“. Podprahově tak všem voličům jiných stran vzkázal, že jsou inteligenčně méně vyvinutí. Skutečně? Kdo se cítí, ten se vtípí.

9.7.2024 v 17:32 | Karma: 31,66 | Přečteno: 805x | Diskuse | Politika

Jan Lněnička

Dostane Donald Trump Nobelovu cenu za mír?

Donal Trump se opakovaně prsí, že válku na Ukrajině sfoukne do 24 hodin. Jde o to, zda mu do jeho plánů jestřábi z Pentagonu a deep state nehodí vidle.

8.7.2024 v 16:25 | Karma: 22,22 | Přečteno: 402x | Diskuse | Politika

Jan Lněnička

„Lidé jsou největší hrozba pro lidstvo“ Carl Sagan

Svět je kolem nás ve varu: „Někde se plíží pachatelé a podminujou koleje, někde se končí s kulkou v těle a tady se nic neděje,“ vzpomněl jsem si v souvislosti s citátem na písničku Jana Buriana „Božskej klid“.

3.7.2024 v 16:43 | Karma: 18,43 | Přečteno: 328x | Diskuse | Společnost

Jan Lněnička

Koleje na Václavském náměstí

Do tří let budeme mít na Václavském náměstí koleje. Nepovedou prostředkem, ale budou po krajích a uprostřed bude promenáda. Proč tam mají být koleje, to kromě pana Hřiba nikdo neví...

1.7.2024 v 19:13 | Karma: 31,41 | Přečteno: 874x | Diskuse | Společnost
  • Nejčtenější

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

Francouzský volební šok. Vyhrála levicová koalice, Le Penová je až třetí

7. července 2024  14:25,  aktualizováno  8.7 6:05

Druhé kolo předčasných parlamentních voleb ve Francii překvapivě ovládla levicová Nová lidová...

Spadlý strom v Praze zranil dva lidi. Bouřky v Česku komplikovaly dopravu

6. července 2024  11:58,  aktualizováno  22:56

Silné bouřky, které v sobotu večer přecházely přes Česko, za sebou zanechaly mnoho škod, potíže v...

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

Vraťte se domů! Barceloňané stříkali vodu na turisty, ti opouštěli restaurace

8. července 2024  9:51

Zatímco turisté obědvali nebo se jinak občerstvovali v centru Barcelony, téměř tři tisíce místních...

Atentátník na Trumpa jednal sám, FBI hledá motiv. Zabil hasiče, vezl výbušniny

14. července 2024  15:36,  aktualizováno  22:05

Atentátník na exprezidenta Donalda Trumpa jednal sám, uvedli vyšetřovatelé z FBI. Stále neznají...

Zvířata budou mít v Česku větší zastání, chránit je má ústava

14. července 2024  20:41

Vlk zavřený v kleci. Svoboda uměleckého projevu, nebo týrání? Na konci května pražská Karpuchina...

Po deštích opět horko. Na začátku týdne se vrátí tropické třicítky

14. července 2024  12:10,  aktualizováno  20:36

Přímý přenos V neděli se postupně snižovaly zvýšené toky některých řek po vydatných deštích, ale už na začátku...

Hákové kříže a orlice. Evropskými zeměmi putují drogy s nacistickými symboly

14. července 2024  19:48

Evropou se v posledních měsících šíří drogy s nacistickými symboly. Koncem minulého měsíce takové...

  • Počet článků 400
  • Celková karma 26,02
  • Průměrná čtenost 1013x
Jsem čelní a zatím jediný protagonista Venturismu. Venturismus znamená odvahu, odvážné vyslovení pravdy, ale také riskantní podnik. V ekonomii venture kapitál představuje finanční prostředky sloužící k investování do velmi rychle rostoucích inovativních projektů. Před rokem 1989 jsem založil hnutí „Tupohlaví“, které žádnou měrou přispělo k pádu socialismu. Venturismus a venturisté chtějí tímto odvážným směrem pokračovat...

Seznam rubrik