Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Další kroky ke třetí světové?

Namísto jednání a uklidnění - eskalace konfliktu. Silnější zapojení NATO je podle Orbána jako hašení požáru plamenometem. Napětí po celém světě sílí.

Podle Charity Česká republika:

Na světě zuří v současnosti rekordní množství konfliktů a krizí od konce druhé světové války.

Izrael decimuje Palestince na území Gazy, konflikt je v Súdánu, Sýrii a Kongu. Krize může eskalovat i v Jemenu, Myanmaru nebo Nigeru. Podobně jako na Ukrajině se chystá převrat - euromajdan v Gruzii. Nám je neblíže válka na Ukrajině.

Generální tajemník NATO je pro použití západních zbraní na ruském území. Antony Blinken byl ve vyjádření opatrnější, v Moldavsku odpověděl větou hodnou chytré horákyně:

USA ani nepovzbudily ani neumožnily údery na ruské území. Zdůraznil nicméně, že Ukrajina „musí uskutečnit vlastní rozhodnutí o nejlepších způsobech, jakým bránit sama sebe. „Musíme zajistit, že mají vybavení, aby tak mohli učinit,“ uvedl.

Některé plátky mají ve svém titulu za to, že už je to hotové: „USA umožní údery na Rusko, Biden zmírnil zákaz,“ píše iDnes.

Kamarila odhodlaných: Británie, Nizozemsko, Finsko, Švédsko, Kanada, Česká republika, Polsko či pobaltské země daly Kyjevu souhlas, přidalo se i Německo. Napětí se stupňuje, válečná psychóza sílí.

Francouzský prezidenta Macron, je odhodlanější, než odhodlaní. Ten již na Ukrajinu plánuje poslat instruktory, kteří již tam patrně jsou, na zbraňové systémy. Doma se mu to hroutí, a tak si myslí, že po vyhrané válce bude zvolen, jako Margaret Thatcherová po válce o Falklandy.

Prezident Putin k této západní aktivitě podotkl, že zvláště malé státy mají hustě osídlené území. Je nabíledni koho tím myslel. Česká smečka vládních hujerů zřejmě zcela rezignovala na svou povinnost starat se o bezpečí svých obyvatel, sháněním munice pro Ukrajinu od pochybných obchodníků se smrtí se snaží zalíbit USA. Takto devotní snad nebyli vůči Sovětskému svazu ani komunisti! Ti se aspoň snažili zachovat jistý zbytek národní suverenity.

Blinken také podepsal s Lipavským „memorandum o spolupráci s agenturou Global Engagement Center (Stadep) v boji proti dezinformacím“. Podepsání smlouvy doprovodil Blinken kouzelnými slůvky, která by nevymyslel ani zdejší talent Karel Trčálek:

Dezinformace označil za „jed vstřikovaný do našich demokracií našimi nepřáteli.“

Ve 360% Terezie Tománkové na CNN Prima News, Putinovy páté kolony - jak se o zpravodajské stanici vyjádřil Zdeněk Šarapatka na Fóru 24, komentovali nové události kolem války na Ukrajině koordinátor strategické komunikace Foltýn společně s generálem Šedivým. Oba souhlasí s použitím zbraní na ruském území.

Foltýn nám předvedl jak má vypadat správný strakom: situace na Ukrajině je 1a, Ukrajinci chtějí bojovat. Generál Šedivý jeho slova musel poněkud korigovat. Ukrajinci jsou již po více než dvou letech války unaveni a noví rekruti se shání těžko.

Další Foltýnův fejk je prohlášení, že Česko na válce vydělává! Patrně zapomněl na balíčky sankcí proti Rusku, které poškozují především Evropu.

Podle Foltýna je dlouhodobé poskytování pomoci Ukrajině pro naši zemi pouhá láce. Pan generál Šedivý byl, vzhledem ke kondici naší ekonomiky, i k této otázce přece jen trochu zdrženlivější.

Strategická komunikace rovná se oblbování obyvatelstva přikrašlováním skutečnosti, zatímco dezinformace je všechno, co do tuto pohádkovou skutečnost kazí. Podle aktivistických médií jest to rovnou ruská propaganda.

Ano, jak jsem uvedl, válečná psychóza sílí. Na oběti civilního obyvatelstva se nehledí, Ukrajina nesmí podlehnout, nesmíme podlehnout mnichovanství, laciné floskule podporovatelů války se na nás valí ze všech stran.

Přes všechnu snahu propagandy bylo podle lednového průzkumu STEM 69 % Čechů pro ukončení války na Ukrajině i za cenu ztrát jejího území. Podpora ukrajinským uprchlíkům stále spíše převažuje. Podle téhož výzkumu se 56 % Čechů domnívá, že bychom měli být rozkročeni mezi Východem a Západem. Vláda tedy zcela nerespektuje vůli lidu, pokud někdo dělá opak, označí jej nálepkou populista.

https://www.stem.cz/cesi-nepolevuji-v-podpore-uprchliku-z-ukrajiny/

Z našich odpovědných míst nás ujišťují, že NATO silnější a přijde na pomoc, stále se odvolávají na článek 5. Vinou vlády se stáváme pěšáky v jejich hře. Konflikt tedy dál eskaluje, z Moskvy zaznívá bojovný pokřik:

Chce to atomový hřib v přímém přenosu, aby se nás zase začali bát.

Výhrůžka? Prý jen strašení, ujišťují nás experti. Tomu, že Putin napadne Ukrajinu, také málokdo věřil, jenže Putin je nepředvídatelný, můžeme jen doufat, že se kvůli harašení strategickými jadernými hlavicemi realisticky nenaplní úvodní slova naší hymny:

„Kde domov můj, kde domov můj?“

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-nato-je-podle-orbana-kazdym-tydnem-bliz-k-valce-s-ruskem-40474273

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/usa-blinken-ukrajina-valka-rusko-udery-zbrane-nato.A240530_103528_zahranicni_jhr

https://ct24.ceskatelevize.cz/clanek/svet/zive-americky-ministr-zahranici-blinken-priletel-do-prahy-349748

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-chce-to-atomovy-hrib-v-primem-prenosu-aby-se-nas-zase-zacali-bat-zni-z-moskvy-40474200#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Autor: Jan Lněnička | neděle 2.6.2024 16:19 | karma článku: 30,56 | přečteno: 843x
  • Další články autora

Jan Lněnička

Jurečka přidá důchodcům na 2 krabičky cigaret!

Penze by se měla všem zvednout o 290 korun, takže ještě pár kaček zbude. Můžeme žehrat na vládu, ale vláda inspirována argentinským prezidentem Mileiem by nemusela dávat vůbec nic.

11.7.2024 v 19:02 | Karma: 29,88 | Přečteno: 963x | Diskuse | Společnost

Jan Lněnička

Voliči vládních stran se vyznačují vyšším sklonem k přemýšlení než voliči jiných stran.

Tak pravil Miroslav Kalousek v pořadu ČRo „Osobnost Plus“. Podprahově tak všem voličům jiných stran vzkázal, že jsou inteligenčně méně vyvinutí. Skutečně? Kdo se cítí, ten se vtípí.

9.7.2024 v 17:32 | Karma: 31,66 | Přečteno: 805x | Diskuse | Politika

Jan Lněnička

Dostane Donald Trump Nobelovu cenu za mír?

Donal Trump se opakovaně prsí, že válku na Ukrajině sfoukne do 24 hodin. Jde o to, zda mu do jeho plánů jestřábi z Pentagonu a deep state nehodí vidle.

8.7.2024 v 16:25 | Karma: 22,22 | Přečteno: 402x | Diskuse | Politika

Jan Lněnička

„Lidé jsou největší hrozba pro lidstvo“ Carl Sagan

Svět je kolem nás ve varu: „Někde se plíží pachatelé a podminujou koleje, někde se končí s kulkou v těle a tady se nic neděje,“ vzpomněl jsem si v souvislosti s citátem na písničku Jana Buriana „Božskej klid“.

3.7.2024 v 16:43 | Karma: 18,43 | Přečteno: 328x | Diskuse | Společnost

Jan Lněnička

Koleje na Václavském náměstí

Do tří let budeme mít na Václavském náměstí koleje. Nepovedou prostředkem, ale budou po krajích a uprostřed bude promenáda. Proč tam mají být koleje, to kromě pana Hřiba nikdo neví...

1.7.2024 v 19:13 | Karma: 31,41 | Přečteno: 874x | Diskuse | Společnost
  • Nejčtenější

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

Francouzský volební šok. Vyhrála levicová koalice, Le Penová je až třetí

7. července 2024  14:25,  aktualizováno  8.7 6:05

Druhé kolo předčasných parlamentních voleb ve Francii překvapivě ovládla levicová Nová lidová...

Spadlý strom v Praze zranil dva lidi. Bouřky v Česku komplikovaly dopravu

6. července 2024  11:58,  aktualizováno  22:56

Silné bouřky, které v sobotu večer přecházely přes Česko, za sebou zanechaly mnoho škod, potíže v...

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

Vraťte se domů! Barceloňané stříkali vodu na turisty, ti opouštěli restaurace

8. července 2024  9:51

Zatímco turisté obědvali nebo se jinak občerstvovali v centru Barcelony, téměř tři tisíce místních...

Atentátník měl v autě výbušniny. Nemyslitelnému zabránil Bůh, řekl Trump

14. července 2024  15:36,  aktualizováno  21:23

Muž považovaný za pachatele útoku na amerického exprezidenta Donalda Trumpa měl podle amerických...

Zvířata budou mít v Česku větší zastání, chránit je má ústava

14. července 2024  20:41

Vlk zavřený v kleci. Svoboda uměleckého projevu, nebo týrání? Na konci května pražská Karpuchina...

Po deštích opět horko. Na začátku týdne se vrátí tropické třicítky

14. července 2024  12:10,  aktualizováno  20:36

Přímý přenos V neděli se postupně snižovaly zvýšené toky některých řek po vydatných deštích, ale už na začátku...

Hákové kříže a orlice. Evropskými zeměmi putují drogy s nacistickými symboly

14. července 2024  19:48

Evropou se v posledních měsících šíří drogy s nacistickými symboly. Koncem minulého měsíce takové...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 400
  • Celková karma 26,02
  • Průměrná čtenost 1013x
Jsem čelní a zatím jediný protagonista Venturismu. Venturismus znamená odvahu, odvážné vyslovení pravdy, ale také riskantní podnik. V ekonomii venture kapitál představuje finanční prostředky sloužící k investování do velmi rychle rostoucích inovativních projektů. Před rokem 1989 jsem založil hnutí „Tupohlaví“, které žádnou měrou přispělo k pádu socialismu. Venturismus a venturisté chtějí tímto odvážným směrem pokračovat...

Seznam rubrik