Libor Čermák
- Počet článků 2384
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1899x
Seznam rubrik
- 2. světová válka
- Adventní kalendář 2016
- Adventní kalendář 2018
- Cesta za tajemnou čelenkou
- Dělostřelecká tvrz Libor
- Dovolená 2015 - Broumovsko
- Dovolená 2017 - Chebsko
- Dovolená 2018 - Orlické hory
- Dovolená 2019 Králický Sněžník
- Dovolená Český ráj 2016
- Drážďany 2016
- Hrdinové Čeksasu (seriál)
- Chiranikenovy záhady (seriál)
- Jaroslav Foglar na mém blogu
- Kruhy v obilí - rok 2015
- Kruhy v obilí - rok 2018
- Kruhy v obilí 2017
- Kruhy v obilí rok 2016
- Kruhy v obilí rok 2019
- Páťa a kolo Zláťa (seriál)
- Plitvická jezera 2018
- Vánoční doba 2015 (seriál)
- Velikokoční Jeruzalém 2017
- Velikonoce 2015
- Výročí havárie UFO (seriál)
- Záhady států USA
- Křesťanské záhady a zázraky
- tábornictví a turistika
- záhady
- myšlenky
- výlety a tramping
- Politika a společnost
- stavitelství a architektura
- křížovky, luštěnky, kvízy, log
- Kruhy v obilí - rok 2008
- UFO - případy 2009
- ekologie
- Kruhy v obilí - rok 2009
- Tajemná místa dávné Anglie
- příběhy
- multidimenzionální prostor
- Po stopách trampské historie
- archeoastronautika
- Vesmír a život v něm
- Galerie
- Keltové
- Záhadologické zprávičky 2010
- Kruhy v obilí - rok 2010
- agrosymbolová ohlédnutí
- Kruhy v obilí - rok 2011
- Havárie UFO
- Obrázky z cest
- Kruhy v obilí - rok 2012
- dovolená 2012 Sloupsko
- inline bruslení
- adventní kalendář 2012
- Kruhy v obilí - rok 2013
- 7 divů světa archeoastronautic
- cyklistika
- dovolená 2013 - Jeseníky
- Velikonoce 2014
- Zima a lyžování
- adventní kalendář 2013
- děti, výchova a vzdělávání
- Záhady sluneční soustavy
- Kruhy v obilí - rok 2014
- dovolená 2014 - Chorvatsko
- adventní kalendář 2014
- Inlajnový duch (seriál)
- NE islamizaci Evropy
- NE juvenilní justici
- Záhady starověkého Egypta
- Osobní
- Nezařazené
Oblíbené stránky
Co právě poslouchám
Libor Čermák
Kde se nalézá Rodrigova skála?
Víte, co je to Rodrigova skála a kde se nalézá? Je to skutečně velmi zajímavé a romantické místo v jedné přírodní rezervaci. A nádherné je i její okolí. Proslavil ji především Jaroslav Foglar ve své knížce "Devadesátka pokračuje".
Libor Čermák
Jaké čtení teď pořídit dětem? Co takhle příběhy z Klárova?
Je možné, že teď, když jsou děti doma, mají za úkol si přečíst nějakou knížku. Rád bych vám nějaké doporučil. Kromě foglarovek, na které dělám na blogu recenze, mne také zaujmula čtveřice knížek příběhů z Klárova.
Libor Čermák
Poklad Černého Delfína
Chcete zažít Staré Město pražské tak, že jeho uličkami namísto cizinců pobíhají hrající si děti a teenageři, a kromě nich nikdo jiný? A také dobrodružství ve Vys. Tatrách? Pak si přečtěte Foglarův román Poklad Černého delfína.
Libor Čermák
Nejsou boby jako boby
Je tu zima, a tak bych se rád zas věnoval jednomu zimnímu sportu. Co si představíte, když se řekne „boby“? Možná sáňky ve tvaru pekáče. Ale to není všechno. Co vám třeba říká pojem „skibob“? Sport, na který můžou být Češi pyšní.
Libor Čermák
Inspirace v Dobrodružství v Zemi nikoho
Před několika týdny vyšlo v nakladatelství Albatros 6. vydání románu Jaroslava Foglara "Dobrodružství v Zemi nikoho". Dovolte tedy, abych jako skalní foglarovec napsal několik postřehů a inspirací, které jsem v knížce nalezl.
Libor Čermák
Pod junáckou vlajkou
Výročí 17. listopadu, a tedy 30 let od revoluce bych chtěl připomenout něčím, co mělo přímo vliv na mne, jako tehdy na jedenáctiletoho chlapce. A to tím, že se tehdy obnovilo vydávání knížek spisovatele a skauta Jaroslava Foglara.
Libor Čermák
Foglarovku "Když duben přichází" by si měl přečíst každý
Už jste si někdy přečetli Jestřábovu knihu "Když duben přichází"? Pokud ne, tak vám ji doporučuji. Je to psychologický román zabývající se rozvrácenou školní třídou a i žáky, kteří se z prapodivných důvodů staly jejími vyděděnci.
Libor Čermák
Proč doporučuji dětem Historii Svorné sedmy?
Jsou prázdniny a jako kluk jsem o prázdninách rád hltal foglarovky. A to samé doporučuji i dnešním dětem. Dnes vás seznámím s Historií Svorné sedmy. A mám několik důvodů proč ji současným dětem doporučit.
Libor Čermák
Ešus je jeden z nejpraktičtějších vynálezů
Zkusili jste se nad tím někdy zamyslet? Že klasické třídílné ešusy, které známe především z letních táborů, jsou praktické věci, a to dokonce na více druhů použití? Skoro jak "Party James" z Lucie postrach ulice. No posuďte:
Libor Čermák
Jak bylo na národním oldskautském táboře 2019?
Zatímco děti se na svá prázdninová dobrodružství rozjíždějí až dnes, já už jsem jeden letní tábor absolvoval. Byl to národní oldskautský tábor pod hradem Pařez v Prachovských skálách. A jaký byl ten letošní?
Libor Čermák
Postavte si scénu volby velkého Vonta ze Záhady hlavolamu
Nedávno došlo k velké foglarovské události. Albatros vydal nové vydání Záhady hlavolamu, podle mého názoru jedné z nejlepších knížek pro mládež na světě. A tak se připojuji i já. Připravil jsem papírový výjev volby velkého Vonta.
Libor Čermák
V současné době bych se bál předat oddíl někomu z generace dvacátníků
Svůj turistický oddíl vedu už přes dvacet let. Ale v současné době mám velké obavy, co by se stalo, kdyby ho měl převzít někdo z generace současných dvacátníků. Vedl by ho politicky neutrálně? Anebo by do dětí cpal sluníčkářství?
Libor Čermák
Kde se nalézá "tajuplná" Řásnovka?
Tuto zimu se věnuji četbě foglarovek. Čtvrtou, kterou jsem od prosince přečetl, je "Tajuplná Řásnovka". Řásnovka je Jestřábem vymyšlená městská čtvrť, o které podobně jako o Stínadlech foglarovci diskutují, kde by se měla nalézat.
Libor Čermák
Zajímavé souvislosti Foglarova románu "Modrá rokle"
Dnes je to přesně 20 let od úmrtí spisovatele Jaroslava Foglara. Proto tento článek věnuji jeho poslednímu románu "Modrá rokle". A našel jsem v ní i souvislosti s jiným českým velikánem, a to záhadologem Ivanem Mackerlem.
Libor Čermák
Jaká je druhá řada "třinácti bobříků"?
Je 13. den v roce. Tak proč zas nevěnovat jeden článek Jaroslavu Foglarovi, který si toto číslo velmi oblíbil? A to jeho knížce "Strach nad Bobří řekou", kde přináší 2. řadu třinácti bobříků. A i další pedagogické přínosy.
Libor Čermák
I Jaroslav Foglar psal o nesvobodě a nedemokracii
Ví to každý, kdo si někdy přečetl jeho knížku "Strach nad Bobří řekou". Ačkoliv v knížce se píše jen o "Nepříteli", je patrné, že Jaroslav Foglar v knížce popisuje život dětského oddílu v době nacistické okupace.
Libor Čermák
Jak se loví třináct bobříků?
Nedávno znovu vyšla knížka Jaroslava Foglara „Hoši od Bobří řeky“ Myslím si, že je to moc dobře, neboť současné děti potřebují takovou inspiraci, která je vrátí zpět do přírody a do touhy po dobrodružstvích.
Libor Čermák
Za hraštickými betlémy
Když jsme v Novém Kníně navštívili výstavu betlémů, na našem tábořišti udělali návštěvu Lucie, ozdobili stromeček pro zvířátka a udělali nadílku, netušili jsme, že se s nádhernými betlémy setkáme ještě jednou v Malé Hraštici.
Libor Čermák
Za betlémy z Nového Knína
Před vánoci se tradičně snažím udělat dětem z našeho turistického oddílu nějakou vánočně laděnou výpravu. Letos jsme zvolili Nový Knín, kam jezdíme na tábory. A zde se v Muzeu zlata konala výstava velmi hezkých betlémů.
Libor Čermák
Vlastní desková hra - typ dětem, co dát někomu za vánoční dárek
Vážené dívky, vážení kluci. Chcete dát někomu nějaký zajímavý dárek, který by ho mohl potěšit a přitom vás bude stát jen minimálně? Fantazii jistě máte. Co kdybyste jim vyrobili vlastní deskovou či stolní hru?
Libor Čermák
Knížka "Chata v Jezerní kotlině" jako zajímavý dárek pro děti k Vánocům
Knížku Jaroslava Foglara "Chata v Jezerní kotlině", která nedávno vyšla v nakladatelství Albatros, doporučuji všem dětem. A těch důvodů, proč by tento příběh mohl být pro děti hezkým i užitečným dárkem, mám více.
Libor Čermák
Jak s dětmi využít zbytek větví z adventních věnců k dekoraci?
Každý rok na přelomu listopadu a prosince si s dětmi z našeho turistického oddílu vánočně zdobíme klubovnu. Využíváme větve, které zbydou při výrobě adventních věnců. A na ně děti vyrábějí nejrůznější ozdoby podle své fantazie.
Libor Čermák
Mají pedagogové indoktrinovat multukulturalismus nebo pěstovat vlastenectví?
Je možné, že řada tzv. uvědomělých pedagogů a vedoucích řeší problém, zda do svých svěřenců indoktrinovat multukulturalismus a nebo v nich pěstoavat vlastenectví. Jenže u mne se ale děti indoktrinace multikullturalismu nedočkají.
Libor Čermák
Cože? Na tábor s keramickým talířem?
"Ešusy nepotřebujete. Máme talíře", zní jedna hláška z filmu "Pan Tau na pionýrském táboře". Některé letní tábory se tím však i teď inspirují. Domnívám se ale, že právě toto není pro klasické tábory v přírodě ten nejlepší nápad.
Libor Čermák
Pátrání po činnosti skautů za 2. světové války
Ani nacistická diktatura nedokázala úplně zakázat mnohé záliby lidí, jako je například skauting. Já jsem se například pustil do pátrání po skuatingu za 2. světové války u nás v Uhříněvsi a zjistil jsem zajímavé věci.
předchozí | 1 2 3 4 | další |