Poručíme větru dešti
V dnešní demokratické společnosti už totiž nelze jen tak někomu „poroučet“, a to dokonce ani přírodním živlům. Ale o tom, jak se mají déšť a vítr, potažmo celé zemské klima, chovat, je třeba vést demokratickou diskuzi. V té mohou všichni naprosto svobodně souhlasit s názorem, že je za vývoj klimatu za poslední staletí odpovědný člověk. A tedy, že když dokázal zařídit globální oteplování, tak nepochybně zařídí i globální neoteplování. Což se v roce 2015 taky v Paříži slavnostně odhlasovalo a my se tak stali svědky naprosto unikátní a v historii lidstva přelomové události, kdy byly poprvé přehlasovány přírodní zákony. .
Toto hlasování však vytvořilo jen základní rámec, který je nutné konkrétními kroky teprve naplnit. V Evropě je to třeba befel o snížení emisí u aut, generující logický požadavek na zvýšení podílu elektromobilů. Což otevírá řadu otázek. Například kde vzít dostatek „čisté“ elektrické energie, kterou bude možné plechové (případně plastové) miláčky krmit. A co to vlastně ta „čistá“ energie je? Zjednodušeně řečeno ta, pro jejíž výrobu není třeba spalovat fosilní paliva. Kupodivu mezi „čistou“ energii nepatří jaderná. Byť v jejím případě se žádná fosilní paliva nespalují, takže to zdánlivě nemá logiku. Ovšem výraz „jaderná energie“ se stal pro bojovníky s větrem a deštěm téměř sprostým slovem příliš se neliším od takových nechutností jako „nacismus“, „rasismus“ a „pojídání masa“.
Jako řešení problému, kde vzít dostatek „čisté“ energie, se však nabízejí některé nové a netradiční metody. Jednou z nich je větší zapojení lidské síly. Počet lidí na Zemi totiž neustále roste a s tím i naléhavost řešit problém jejich zaměstnanosti. Takže dát jim práci v humanelektrárnách se přímo nabízí. V nich budou zaměstnanci šlapat do pedálů pevně ukotvených jízdních kol a takto vzniklá kinetická energie bude přenášena do generátorů, kde se přeměnění na energii elektrickou. Výhodou je, že tuto práci může vykonávat prakticky kdokoliv, kdo je toho fyzicky schopen. Tím by se vyřešil třeba problém zaměstnání imigrantů bez dostatečné kvalifikace a absolventů vysokých škol sice s kvalifikací dostatečnou, ale v oboru, který je k ničemu.
Ale jen nalezením nových zdrojů „čisté“ energie se problém oteplování nevyřeší. Dojde totiž ke snižování objemu pouze jednoho ze skleníkových plynů – kysličníku uhličitého. Což je sice fajn, ale nestačí to. A tak je třeba usilovat o totéž i u dalších. Třeba u metanu.
Doposud se předpokládalo, že jeho zdrojem je především prdící hovězí dobytek. Nejspíš by ale bylo v této souvislosti chybou zanedbat rostoucí počet lidí na planetě produkujících tím pádem více střevních plynů. Každý člověk jich vytvoří asi půl litru denně, přičemž metan dělá zhruba 4 % jejich objemu. Při lidské populaci cca 7,5 miliardy je to denně téměř 150 miliónů litrů metanu. Což může sice někomu připadat jako prd, ale to by bylo hrubé podcenění situace.
Je totiž zřejmé, že růst počtu lidí na planetě bude sice na jedné straně znamenat více párů nohou pro humanelektrárny, ale na straně druhé i růst objemu metanu v atmosféře. Proto bude nutné s okamžitou platností přestat konzumovat potraviny způsobující větší plynatost jako například brokolici, zelí, kapustu, luštěniny, jablka, čerstvé pečivo a popíjet sycené nápoje. Každý, kdo si dá k obědu čočkový salát a zapije to koka-kolou, je totiž v podstatě zločinec a měli by ho zavřít. Zodpovědný člověk by naopak měl konzumovat nadále jen maso, rýži, brambory, okurky a mléčné výrobky s živými kulturami.
Nicméně tato opatření nestačí. Chvályhodnou snahu člověka o omezení skleníkových plynů totiž sabotují zvířata, která ne a ne pochopit nutnost úpravy jídelníčku a stále trvají na tom, že budou žrát to, na co jsou zvyklá. Pravda jsou mezi nimi rozdíly. Třeba klimatický dopad vylučování střevních plynů veverek se s dopadem sloních prdů nedá srovnávat. I když takové přemnožené veverky...
Pro všechna zvířata tak musí platit, že pokud chtějí nadále na naší planetě žít a neutopit se ve vodách stále stoupajících oceánů, budou muset přistoupit ke svým stravovacím zvyklostem zodpovědněji a svůj jídelníček upravit. Pokud to neudělají dobrovolně, nezbude než si to vynutit silou. Buď v lokalitě jejich výskytu vyhubit závadné rostliny a živočichy, nebo neukázněná zvířata pochytat a v uzavřených areálech jim poskytovat žrádlo klimaticky nezávadné.
Je zřejmé, že boj o záchranu zemského klimatu je třeba brát opravdu vážně. A také, že jde o úkol nelehký, s celou řadou netušených překážek, a tak je třeba hledat nová a netradiční řešení. Úspěch je přitom do značné míry dán také způsobem, jakým je větru a dešti předkládáno, co má dělat. Komouši chtěli poroučet a tak není divu, že se na ně oba živly vykašlaly. Ovšem demokraticky přijaté usnesení podpořené konkrétními kroky má takovou právní a morální sílu, že klimatu nezbývá než kapitulovat.
PS: Jen pro jistotu - jde o absurdní nadsázku a fikci.
Kateřina Lhotská
Příručka zeleného oblbování
Taky máte dojem, že všechny ty klimaalarmistické články jsou psané podle stejné šablony? Pokud ano, máte dobrý postřeh. On totiž opravdu existuje návod pro novináře, jak mají o klimatu „správně“ psát.
Kateřina Lhotská
Jasné signály Petra Fialy
Jestli si v něčem pan premiér opravdu libuje, tak je to ve vysílání jasných signálů. Nelze je přehlédnout, protože žádný z nich neopomene zdůraznit. Mnohem jasnější jsou však ty, které vysílá mimoděk.
Kateřina Lhotská
Existenci cenzury už „západ“ neokecá
Na povrch vyplouvá stále více skutečností dokládajících prorůstání cenzury „západní“ společností. Vedle autocenzury vyvolené zastrašováním lidí s „nesprávnými“ názory se čím dál častěji setkáváme i s cenzurou otevřenou.
Kateřina Lhotská
Progresivistům se to hroutí
Víte, co mají společného firmy Jack Daniel’s, Harley-Davidson, John Deere a Tractor Supply? Kromě toho, že jde vesměs o firmy americké, tak především to, že všechny odmítly „woke politiku“.
Kateřina Lhotská
Kritizuješ? Táhni do Ruska!
Když si u nás člověk dovolí kritizovat směr, jakým se současný „západ“ ubírá, koleduje si jednak o to, že bude označen za „proruského“ a jednak že mu bude doporučeno, aby se do toho „Ruska odstěhoval“.
Další články autora |
Barbaři na hranicích. Fotky od Hamásu zahanbily západní média
Seriál Pokud vás už válka na Blízkém východě unavuje, podívejte se na fotky ze 7. října loňského roku. Ty...
K romskému chlapci po konfliktu s učitelem jela záchranka. Zasáhla policie
Policie řeší incident, při kterém se v Koryčanech na Kroměřížsku fyzicky střetl učitel s žákem....
Obsese zbraněmi, morbidní porno a stres. Vrah z fakulty střílel už na střední
Premium Čtyřiadvacetiletý muž ze středostavovské rodiny bez ekonomických problémů a se slibně rozběhlou...
Malý Vilík prohrál svůj boj s rakovinou. Sbírka pomohla rodině strávit čas spolu
Rodiče malého Vilíka na stránce Donio v červenci vybírali peníze, díky kterým se mohli plně věnovat...
Za zpackanou digitalizaci mimořádné odměny. Bral je i obviněný z Dozimetru
Premium Ministerstvo pro místní rozvoj zaplatilo za digitalizaci stavebního řízení k 9. září letošního roku...
Střelce musíme poznat dopředu, říká bývalý šéf pražské pobočky FBI
Premium To je takovej ten typ chlapa, kterému dáte batoh a on s ním dvakrát oběhne zeměkouli a ani se...
Peníze z dohod unikají jinde, než se čekalo. Ministerstvo zváží změny
Premium Odhadem o dvě miliardy ročně přichází státní rozpočet kvůli souběhu pracovního poměru a dohody...
ANALÝZA: Pozor, Harrisová začala mluvit. Jenže tím jen nahrála Trumpovi
Premium Kdyby vnímali, co slyší, dozvěděli by se Američané od Kamaly Harrisové v posledním televizním...
Jak dostat zvěřinu na talíře. Státu se do velké propagace masa nechce
Lidé se obávají konzumace zvěřiny. Podle obchodníků je to přitom kvalitní a zdravé maso, které...
Prodej pozemky pro bydlení, 1 000 m2 - Veselí nad Lužnicí - Horusice
Veselí nad Lužnicí - Horusice, okres Tábor
2 650 000 Kč
- Počet článků 297
- Celková karma 40,26
- Průměrná čtenost 4783x