Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Danuše porazí Babiše

O paní Danuši Nerudové panuje všeobecné přesvědčení, že jaksi není úplně „nejostřejší tužkou v penálu“. Pravdou je, že tomu svými veřejnými vystoupeními hodně napomáhá. Zdání ovšem klame.

Poprvé se veřejnost výrazněji představila před několika lety, kdy šéfovala „Komisi pro spravedlivé důchody“, která měla pro vládu Andreje Babiše připravit návrh penzijní reformy. Výsledkem byl paskvil, který řešil pouze to, komu na penzičku kolik přisypat a ignoroval fakt, že musí být také přisypávat odkud. Ostatně „kvalitu“ tohoto návrhu nejlépe dokládá skutečnost, že se jím odmítla zabývat i tehdejší vláda. Bylo to zkrátka příliš silná káva i pro kabinet, který jinak neměl s rozhazováním peněz rozhodně žádný problém.

Ti, kdo paní Nerudovou nezaznamenali v souvislosti s tímto návrhem, dostali další šanci při její kandidatuře na prezidentku naší země. Ze začátku se zdálo, že by mohla postoupit dokonce do finále, ale jak přibývalo jejích veřejných vystoupení, klesaly i naděje, že se tak opravdu stane. Prostě se odkopala a lidé si řekli, že někoho tak prázdného na Hradě prostě nechtějí.

Nicméně díky prezidentské kampani se paní Nerudová dostala do veřejného povědomí, což je „kapitál“, který se rozhodla zúročit ve volbách evropských. Dokonce padaly i návrhy, aby nás zastupovala v Evropské komisi. I tentokrát však její veřejná vyhlášení přispěla k tomu, že se nad tímto nápadem začali ošívat i koaliční politici a zdá se, že do Komise má dveře zavřené. Stále však živí naději na europoslanecký post za hnutí STAN, jehož se teď stala dokonce čerstvou členkou.

Volební kampaň však přinesla další várku jejích veřejných vystoupení, a protože jsou stejně prázdná a směšná jako ta předešlá, není divu, že si z ní lidé utahují a ona stala se symbolem povrchnosti a nedůvtipnosti. I já jsem ji tak dosud viděla. Nicméně po jejím duelu s panem Turkem na CNN Prime News jsem si musela své mínění zásadně poupravit. Šla do něj jako někdo, kdo je na sítích „nespravedlivě“ pronásledován, urážen a šikanován a místo aby to proměnila v získání veřejné přízně (lidé mají zkrátka sklon fandit „slabším“), dosáhla pravého opaku. Vrcholem byla její reakce na to, když panu Turkovi vpálila vydání nějaké knížky o ezoterice a on vysvětloval, že to souvisí se úmrtím jeho matky. A ona místo aby se projevila jako empatická dáma a řekla něco ve smyslu „promiňte, to jsme nevěděla, ale můžete to prosím s tou knihou vysvětlit“, tak se infantilně uchechtávala. Čímž jednak dokázala, že dámou opravdu není, ale jednak také to, že nejde o žádnou pronásledovanou oběť, ale naopak o bezcitnou a vypočítavou kariéristku ochotnou udělat pro získání dobrého fleku v podstatě cokoliv. A jde si tvrdě za svým. Dříve by se rozdala pro penzisty a dnes se vtírá do přízně mladým. Nerozhodí ji aféra s prodejem titulů na Mendelově univerzitě, kde rektorovala, nerozhodí ji škraloup s publikováním v predátorských časopisech a nerozhodilo by jí snad vůbec nic.

Potíž je, že tento její styl nenachází příznivou odezvu u potenciálních voličů hnutí STAN. Vždyť dokázala jeho preference stáhnout z nějakých 15 - 20 % zhruba na polovinu. A protože voliči STAN tvoří do značné míry spojené nádoby s voliči koalice SPOLU, mnou si nyní ruce právě jeho politici. Tento přesun voličů mu totiž umožňuje dotáhnout se na dosud vedoucí hnutí ANO a otázka vítezství v eurovolbách je tak zase otevřená. A pokud je nakonec SPOLU opravdu vyhraje, bude moci poděkovat právě paní Nerudové. Paní Danuše zkrátka porazí pana Babiše.

Jenom si to asi představovala jinak…

Psáno pro deník.to

Autor: Kateřina Lhotská | pátek 7.6.2024 9:02 | karma článku: 39,60 | přečteno: 1802x
  • Další články autora

Kateřina Lhotská

Občané EU rozhodli o pokračování Green Dealu

Ve volbách do evropského parlamentu u nás zvítězila parlamentní a mimoparlamentní opozice slibující mimo jiné výraznou revizi Green Dealu. Bohužel však nemá šanci tento slib splnit. Občané EU totiž rozhodli jinak.

14.6.2024 v 9:02 | Karma: 35,29 | Přečteno: 964x | Diskuse| Politika

Kateřina Lhotská

Předvolební selanka

V posledních letech jsme opakovaně zažívali předvolební kampaně, kdy obvyklé slibování nesplnitelného zastínily vzájemné útoky plné nechutností a kydání špíny. Proto překvapuje poměrně poklidný průběh té aktuální.

31.5.2024 v 9:02 | Karma: 29,80 | Přečteno: 682x | Diskuse| Politika

Kateřina Lhotská

Jak jsme to jen mohli nechat dojít tak daleko?

Při sledování roztáčející se spirály všeobecného společenského blbnutí, které nás obklopuje, si klade člověk otázku, kdy tohle všechno skončí. A taky jak jsme vůbec mohli dopustit, že to došlo až tak daleko.

24.5.2024 v 9:02 | Karma: 40,04 | Přečteno: 1652x | Diskuse| Společnost

Kateřina Lhotská

Fact-checking, co žádná fakta neověřuje

Agentura CEDMO vydala svůj pravidelný „fact-checking brief“, ve kterém hodnotí dopad některých „dezinformací“ na českou, případně slovenskou společnost. Při jeho vytváření si však s nějakým ověřováním faktů hlavu moc nelámala.

17.5.2024 v 9:02 | Karma: 36,45 | Přečteno: 1062x | Diskuse| Společnost

Kateřina Lhotská

Důchodová nereforma s jepičím životem

Vláda schválila návrh novely zákona o důchodovém pojištění zvyšujícím věk odchodu do penze. Říká tomu „důchodová reforma“, ale ve skutečnosti jde jen o parametrickou změnu. A nejspíš bude mít i jepičí život.

3.5.2024 v 9:02 | Karma: 34,42 | Přečteno: 1069x | Diskuse| Ekonomika
  • Nejčtenější

Policie v pohotovosti kvůli hrozbě terorismu. Zadržela podezřelého cizince

8. června 2024  23:01,  aktualizováno  9.6 12:41

Policie dopadla cizince podezřelého ze zvlášť závažného zločinu, po kterém vyhlásila pátrání v...

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Dar pro Ukrajinu prostřednictvím Čechů vyvolal na Tchaj-wanu bouři

10. června 2024

Premium Dar, který má pomoci Ukrajině s obnovou tamního zdravotnictví, způsobil na Tchaj-wanu politický...

Volby vyhrálo ANO před SPOLU. Stačilo! i Přísaha mají dvě křesla, propadli Piráti

9. června 2024  20:29,  aktualizováno  10.6

Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO. Od voličů získalo 26,14 procenta hlasů,...

Potyčka na ubytovně v Ústí skončila vraždou, podezřelého policie zadržela

17. června 2024  12:06

Policisté vyšetřují vraždu na ubytovně v Ústí nad Labem. V násilný trestný čin zřejmě vyústila...

Rusko chce vyvolat chaos, napětí i strach, říká k žhářství v Praze expert

17. června 2024

Při pokusu o teroristický útok v pražských autobusových garážích nehrála roli národnost útočníka,...

Cizinec svištěl po jihomoravské dálnici víc než dvoustovkou, přišel o řidičák

17. června 2024  11:53

Cifru, která bývá k vidění spíš na závodních okruzích, naměřili minulou neděli jihomoravští...

Kolotočáře soudí za zmlácení Ukrajinek. Nadávaly mi a byly opilé, odmítl vinu

17. června 2024  11:47

Před soudem stanul provozovatel kolotočů Zdeněk Holzknecht, který podle žalobkyně loni v srpnu...

  • Počet článků 285
  • Celková karma 36,76
  • Průměrná čtenost 4916x
Jsem člověk snažící se používat hlavu i jinak, než aby mu jen nepršelo do krku. Třeba aby bylo kde nosit náušnice.

Seznam rubrik