Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Politici: Hot nebo čehý?

Když sedíte na kozlíku a v ruce máte opratě tak platí celkem jednoduchá pravidla. Zatáhnete za tu pravou a křiknete hot a kůň zatočí doprava, zatáhnete za levou a křiknete čehý a kůň jde doleva.

Často a rád jsem za mlada řídil takto povoz s koňmi. Jsou to rozumná a pracovitá zvířata, ani nevím, na jakém vývojovém stupni bychom se nacházeli nebýt jich. Pravda, jsou i svéhlavá, a rozhodně nemilují lidskou hloupost. Třeba to, když na ně někdo křičí Hot a Čehý najednou a tahá zmateně opratí. To se většinou zastaví. A když ten na kozlíku nadává, tak si řeknou, který to blbec dnes vylezl na kozlík.

Řekl bych, občan reaguje podobně. A je mi smutno, že snad žádný z našich politiků nikdy neseděl na kozlíku s touhou pomocí těch chytrých koní vykonat třeba kus poctivé a záslužné práce. Vždyť se podívejte kolem. Jeden řve čehý a druhý hot, mnohdy obé a občan tu stojí a ptá se, co se vlastně po něm chce.

Pochopitelně, že mířím v myšlenkách tam, kam nás ten virus spolu s politiky zatáhl. Mám dokonce pocit, že nás svléká do naha, aby dokázal nejen naši bezmocnost ale i hloupost. Podívejme se třeba k našim sousedům. Takže u našich „bratrů“ Slováků dostanu 200 euro za to, že se nechám oočkovat. A v Rakousku dostanu pokutu 600 euro, když tak neučiním.

Nechápu ani jedno, ani druhé. Ono to totiž vypadá, že na jedné straně dostanu jako volič odměnu a u těch druhých budu potrestán, že jsem si jako zvolil špatnou politickou stranu. Že by šlo o moje zdraví mne už ani nenapadne. Ono se to totiž nějak vytratilo v té bouři bohužel již jen politických bojů. Pravda, je mi stále připomínáno, že neočkován mám větší naději, že zemřu. Je to milé, ale i nadále se domnívám, že to je má zcela privátní záležitost.

V popředí se ale ustálilo tvrzení, že jsem vinen na kolapsu zdravotnictví. Prý nestíhá. Věřím tomu. Statistiky ale i potvrzují, že tím největším problémem je nedostatek těch obětavých lidí, kteří se snaží druhým zachránit život. Pozoruhodné je, že o této tristní situaci jsem pravidelně informován již od roku 2012, kdy jsem po svém návratu do rodného města trochu pravidelněji sledoval děni kolem.

Takže se domnívám, že to vše, o co se politici dneška snaží, je jen pokus hasit požár, který byl již dlouho připravován. A ne občany, ale politiky. Většinou profesionálními amatéry, kteří myslí jen na přežití v rámci volebního mandátu. Bez ohledu na to, že občan má o přežití zcela jinou představu. Přemýšlet o tom, co se stane za dvacet či třicet let, převyšuje jejich mentální schopnosti podpořené nedostatkem morální odpovědnosti.

Nechat se tedy očkovat či ne? Nemyslím, že to je ten největší problém, který musíme řešit. Ono to nějak jako společnost přežijeme, tak či onak. Bohužel za vysokou cenu, jak morální, tak i ekonomickou. Řekl bych, že nás to srazí na kolena. Jenže to není to nejhorší. Já se obávám, že ta příští „krize“ nás zastihne zcela vysílené. A že přijde, o tom nepochybuji.

A co dělají politici? Řekl bych, že nám doporučují mít okna a utírat prach v našich domovech bez ohledu na to, že mnozí upozorňují, že se blíží tsunami. A já se ptám, asi zcela naivně, kdy se politici odváží hovořit o těch opravdových chybách, které nás zavedli tam, kde jsme. Myslím tím všechny bez rozdílu. Není mezi nimi ani jeden nevinný. Pravda jeden méně, druhý více. Jinak řečeno, kdy se konečně poučíme z vlastních chyb.

Asi nikdy. A proto budeme teď na „nejvyšší“ úrovní řešit pravomoci prezidenta. Asi nemáme nic jiného na práci, že. Rozumnou domluvu za cílem nalezení kompromisu nahradíme více méně ideologickým bojem, kdy ješitnost jednoho stojí proti ješitnosti druhého. Tož, dobrá, já se jen ptám, je to skutečný důvod, proč bych se měl nechat naočkovat? V podstatě jsem vždy pro pomoci spoluobčanům, ale zásadně odmítám podporovat neschopné politiky.

Prostě mám dojem, že ti na kozlících zběsile tahají za opratě a občan tu stojí bezradně a neví kudy kam. A tím stagnuje celá společnost, částečně degeneruje i intelekt, protože není žádán vysvětlit, že i jednoduché povely jako hot a čehý, by měly být vysloveny fundovaně a s plnou odpovědností. Stejně tak jako bezradné přešlapováni na místě není cestou k cíli, a tedy i budoucnosti.

Autor: Michal Kotyk | sobota 11.12.2021 9:56 | karma článku: 13,71 | přečteno: 256x
  • Další články autora

Michal Kotyk

Trump, Johnson, Putin…

Opravdu zajímavé postavy současných dějin. Pokud by se jednalo o minulost, tak by to byl námět pro velkofilmy ala Hollywood. Smutné je, že se tito „hrdinové“ zásadním způsobem míchají do našeho života, ba dokonce ho i ohrožují.

8.7.2022 v 11:47 | Karma: 10,52 | Přečteno: 427x | Diskuse| Společnost

Michal Kotyk

Vždyť milovat diktátory je tak snadné!

A hlavně pohodlné, posiluje duši a dává pocit podílet se na moci, která jednoho povyšuje nad druhé. Je to přímo lákavé, a tak není divu, že se v každé společnosti najde mnoho těch, kteří jsou ochotni „hajlovat“.

14.4.2022 v 10:28 | Karma: 15,44 | Přečteno: 414x | Diskuse| Společnost

Michal Kotyk

Diskuse nebo pindání egomanů?

Upřímně přiznám, že „pracovní úsilí“ poslanecké sněmovny v posledních hodinách nesleduji. Nemám rád žvanění. Celý život jsem byl placen za skutečně vykonanou práci, „veledůležitým“ poradám jsem se vyhýbal.

13.1.2022 v 10:39 | Karma: 13,57 | Přečteno: 503x | Diskuse| Společnost

Michal Kotyk

Nová vláda, nové srandičky!

Už nevím, zda mám plakat, zda se rozčilovat, zda si pořídit dle rady pana prezidenta kalašnikov, či se možná oběsit, anebo se dívat na vše jako na podivnou divadelní hru psanou sice amatéry, ale věrně popisující absurditu dneška.

10.1.2022 v 8:43 | Karma: 43,98 | Přečteno: 5626x | Diskuse| Společnost

Michal Kotyk

Budování socialismu aneb boj proti covidu!

Je mi líto, ale je to paralela, kterou nemohu jen tak opominout. Budování „lepší“ společnosti byla dobrá myšlenka, jenže jaksi nefungovala. Současné „ideologické“ pojetí boje proti onomu viru, má pro mne stejnou hodnotu.

7.1.2022 v 19:07 | Karma: 29,47 | Přečteno: 864x | Diskuse| Společnost
  • Nejčtenější

Policie v pohotovosti kvůli hrozbě terorismu. Zadržela podezřelého cizince

8. června 2024  23:01,  aktualizováno  9.6 12:41

Policie dopadla cizince podezřelého ze zvlášť závažného zločinu, po kterém vyhlásila pátrání v...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Dar pro Ukrajinu prostřednictvím Čechů vyvolal na Tchaj-wanu bouři

10. června 2024

Premium Dar, který má pomoci Ukrajině s obnovou tamního zdravotnictví, způsobil na Tchaj-wanu politický...

Volby vyhrálo ANO před SPOLU. Stačilo! i Přísaha mají dvě křesla, propadli Piráti

9. června 2024  20:29,  aktualizováno  10.6

Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO. Od voličů získalo 26,14 procenta hlasů,...

Policie prověřovala nákup vojenského materiálu pro Ukrajinu. Zajistila 300 milionů

5. června 2024,  aktualizováno  8.6 21:12

Premium Česká policie v tichosti prověřovala třaskavý případ, který může mít negativní dopad na zbrojní...

Slovenská prezidentka Čaputová obdržela od prezidenta Pavla Řád Bílého lva

13. června 2024  9:31,  aktualizováno  12:12

Přímý přenos Prezident Petr Pavel ve čtvrtek předal končící prezidentce Zuzaně Čaputové Řád Bílého lva. Nejvyšší...

Mladistvý vyhrožoval školám výbuchem. Policii nezmátl ani maskováním IP adresy

13. června 2024  12:08

Ani maskování IP adresy nezabránilo kriminalistům odhalit anonymního pachatele výhružných zpráv, v...

Bezcitně zabil otce dítěte. Za vraždu řidiče Boltu soud potvrdil 17,5 roku

13. června 2024  11:56

Ivan Pašku, který ubodal řidiče Boltu na pražském sídlišti Černý Most a odjel s jeho autem, si...

Poslanci schválili navýšení podpory investic, budou řešit i status umělce

13. června 2024  8:37,  aktualizováno  11:30

Přímý přenos Poslanci ve čtvrtek schválili navýšení peněz pro Státní fond podpory investic. V prvním kole by...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 607
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1543x
Trochu jsem se toulal po světě - celých 32 let. Napsal jsem o tom i knihu s podtitulkem "aneb co se do zpráv nikdy nedostalo". K nalezení zde.Teď jsem se vrátil "domů" a mnohdy se velice divím, co to tu nacházím. Nemohu jinak, než se k tomu vyjádřit. Kdyby se o mně někdo chtěl dovědět poněkud více může tak učinit na www.mujcernobilysvet.cz nebo na www.mk-answer.com. Mimo jiné jsem také aktivní jako pedagog a snažím se mladým adeptům mediální tvorby předat něco ze svých zkušeností a názorů s nadějí, že by mohlo dojít v tomto oboru k lepšímu pochopení nároků veřejnosti na poznání duševního bohatství lidstva.

 

Seznam rubrik