Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Diskuse nebo pindání egomanů?

Upřímně přiznám, že „pracovní úsilí“ poslanecké sněmovny v posledních hodinách nesleduji. Nemám rád žvanění. Celý život jsem byl placen za skutečně vykonanou práci, „veledůležitým“ poradám jsem se vyhýbal.

Zvláště pak těm, které byly organizovány od těch, kteří jinak neměli nic jiného na práci než právě veledůležitě hovořit o práci jiných. Politici jsou v tomto oboru přímo specialisté, možno říci je to jejich pracovní náplň. Jenže vše by mělo mít určité meze. V okamžiku, kdy všechny ty „moudrosti“ vypuštěné z jejich úst slouží jen k tomu se mediálně zviditelnit s cílem dokázat vlastní důležitost dokazují jen dekadenci politické kultury.

A to již ani nemluvím o tom, že mnohé tak sebejistě deklamované texty jsou možná produktem jejich mediálních poradců. Pak není pochyb o tom, že vlastně jen bojují o vlastní politickou budoucnost, kde se těžko nachází nějaká upřímná snaha o budoucnost každého občana. Je to v podstatě taková nekonečná volební propaganda, která se v současné době díky moderním technologiím stále více přesouvá do virtuálního světa, který se nezadržitelně vzdaluje od světa reálného života.

Když k tomu ještě připočteme fakt, s jakou rychlostí se dnešní hlavně technologický svět vyvíjí, tak je pravděpodobné, že ty sáhodlouhé a většinou neplodné diskuse vedou ke zpoždění ve všech oblastech rozhodování. V podstatě, tedy pokud se na něčem vůbec dokáží dohodnout, pak je to spíše reakce na již reálnou skutečnost, kterou ale již není možno nijak ovlivnit nějakým politickým rozhodnutím.

Není tedy na škodu si položit otázku: Kdo nám to vlastně vládne? Existují takzvané „spiklenecké“ teorie, že to jsou nadnárodní společnosti a skupiny mocných, kteří ovládají dnešní „kapitál“ našich společností. Nutno podotknout, že tento „kapitál“ již také nabyl víceméně virtuálního charakteru. Bohužel se domnívám, že je to spíše pravda než výplod chorobné fantazie. Příklady z dneška? Dokáže někdo analyzovat, zda to jsou farmaceutické koncerny, které diktují politiku vlád, či je tomu naopak? Dokáže někdo rozumně vysvětlit, zda exploze cen energií nejsou jen obchodní spekulace vytvořené na základě uměle vytvořené hysterie?

Pochybuji o tom, a to hlavně z toho důvodu, že kdyby se totiž o tom veřejně diskutovalo, tak by to vlastně bylo přiznání bezmocnosti mnohých vlád. V podstatě důkaz o tom, že se jedná o takové velkolepé loutkové divadlo. Základní otázkou však je, zda existují vlády, které před takovými vlivy dokáží ochránit občana, aby se nestával obětí takovýchto spekulací. Takový příklad by se asi našel jen v docela maličkých státech, které nejsou ve středu zájmu kapitánů „globálního“ pojímání světa, kdy je vytvářena moderní forma otrokářství.

A co tedy na to občan? Asi nic, protože je docela možné, že jeho mysl je již dokonale ovládána mediální záplavou informací, kde prakticky nemá šanci najít pravdu neboli základní informace, které by mu umožnily alespoň částečně nejen svobodně ale i správně rozhodnout o vlastním osudu. Takže, páni poslanci, směle do dalších neplodných diskusí, občan vám to ještě toleruje. Otázka je: Jak dlouho?

Historie ukazuje, že takovéto chování politiků v prvé řadě produkuje poněkud zvláštní třaskavinu emocionálního charakteru, která se ukládá v myslích občanů. A nebezpečí tkví v tom, že přijde doba, kdy toto množství dosáhne kritické hodnoty, asi tak jako u principu atomové bomby. Bohužel je těžko odhadnutelné, kdy k tomu dojde. Tedy k výbuchu. Jisté je jen jedno, dojde k němu. A pak je velmi zajímavé pozorovat reakce politiků. Většinou se tváří nevěřícně, ba jsou přímo zaskočeni. Následky jsou dvojí. Pokud se jedná o diktaturu, tak to končí ozbrojeným střetnutím, možná i občanskou válkou. V případě skoro „demokratických“ společenství jen rozpadem stávajícího vládního systému. V obou případech na to velmi tvrdě doplatí občan.

Takže my se snad můžeme spolehnout na tu druhou alternativu a jistotu, že se jednou budeme dívat na neuvěřitelnou hromadu problémů, které nám zanechaly všechny předešlé vlády. Nu, prapodivná to budoucnost, sice možná bez nebezpečí násilí, ale přesto neradostná a bez perspektivy. Možná je ale přijatelná pro mnohé občany, jejichž mysl se ukájí populistickými vystoupeními mnohých politiků, kteří je dokáží „věrohodně“ přesvědčit, že bojují za jejich práva a svobody.

Takže znovu, páni poslanci, klidně diskutujte, občan je zatím spokojen.   

Autor: Michal Kotyk | čtvrtek 13.1.2022 10:39 | karma článku: 13,57 | přečteno: 503x
  • Další články autora

Michal Kotyk

Trump, Johnson, Putin…

Opravdu zajímavé postavy současných dějin. Pokud by se jednalo o minulost, tak by to byl námět pro velkofilmy ala Hollywood. Smutné je, že se tito „hrdinové“ zásadním způsobem míchají do našeho života, ba dokonce ho i ohrožují.

8.7.2022 v 11:47 | Karma: 10,52 | Přečteno: 427x | Diskuse| Společnost

Michal Kotyk

Vždyť milovat diktátory je tak snadné!

A hlavně pohodlné, posiluje duši a dává pocit podílet se na moci, která jednoho povyšuje nad druhé. Je to přímo lákavé, a tak není divu, že se v každé společnosti najde mnoho těch, kteří jsou ochotni „hajlovat“.

14.4.2022 v 10:28 | Karma: 15,44 | Přečteno: 414x | Diskuse| Společnost

Michal Kotyk

Nová vláda, nové srandičky!

Už nevím, zda mám plakat, zda se rozčilovat, zda si pořídit dle rady pana prezidenta kalašnikov, či se možná oběsit, anebo se dívat na vše jako na podivnou divadelní hru psanou sice amatéry, ale věrně popisující absurditu dneška.

10.1.2022 v 8:43 | Karma: 43,98 | Přečteno: 5626x | Diskuse| Společnost

Michal Kotyk

Budování socialismu aneb boj proti covidu!

Je mi líto, ale je to paralela, kterou nemohu jen tak opominout. Budování „lepší“ společnosti byla dobrá myšlenka, jenže jaksi nefungovala. Současné „ideologické“ pojetí boje proti onomu viru, má pro mne stejnou hodnotu.

7.1.2022 v 19:07 | Karma: 29,47 | Přečteno: 864x | Diskuse| Společnost

Michal Kotyk

Jeden nevyřčený novoroční projev

Hnán možná vlastní ješitností, ale i touhou slyšet novoroční projev, který by ve mne vzbudil touhu začít nový rok s myšlenkou naplněnou tolik nezbytným optimismem, jsem se rozhodl si napsat sám pár řádek, které by mne uspokojily.

30.12.2021 v 10:43 | Karma: 12,82 | Přečteno: 330x | Diskuse| Společnost
  • Nejčtenější

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Hasiči měli stovky výjezdů

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  22:58

Přes Česko prošly velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

Češi vjeli do vojenské zóny, fotili se u tanku. Dítě pak usmrtil nalezený granát

21. června 2024  8:52,  aktualizováno  18:16

Chorvatská policie propustila Čecha vyšetřovaného kvůli výbuchu u města Obrovac, při němž zemřelo...

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Východem Česka prošly silné bouřky a krupobití. Padající strom zabil člověka

19. června 2024  7:32,  aktualizováno  20.6 6:37

Velmi silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Moravu a Slezsko, mají jednu oběť. V Českém...

Kritiku od pozůstalých nesu těžce, Bek využil majáček legitimně, říká Rakušan

25. června 2024

Premium Nerezignuji a nikoho neodvolám. Ministr vnitra Vít Rakušan trvá na tom, že policie při pátrání po...

ANALÝZA: Ukrajina vyhlíží stíhačky F-16. Její spásou však spíše nebudou

25. června 2024

Premium Vytoužené americké stíhačky F-16 se ještě neobjevily na ukrajinské obloze, ale už je na ně vypsaná...

V belgickém Lutychu hoří rezidenční budova, jedna z nejvyšších v zemi

24. června 2024  22:55

V Lutychu na východě Belgie hoří jedna z nejvyšších rezidenčních budov v zemi. Výšková budova...

Požár budovy u Moskvy má osm obětí, zůstaly uvězněny v ohni uvnitř

24. června 2024  15:34,  aktualizováno  22:05

Nejméně osm obětí si podle předběžných údajů vyžádal požár v budově ve Frjazinu u Moskvy, uvedla...

  • Počet článků 607
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1543x
Trochu jsem se toulal po světě - celých 32 let. Napsal jsem o tom i knihu s podtitulkem "aneb co se do zpráv nikdy nedostalo". K nalezení zde.Teď jsem se vrátil "domů" a mnohdy se velice divím, co to tu nacházím. Nemohu jinak, než se k tomu vyjádřit. Kdyby se o mně někdo chtěl dovědět poněkud více může tak učinit na www.mujcernobilysvet.cz nebo na www.mk-answer.com. Mimo jiné jsem také aktivní jako pedagog a snažím se mladým adeptům mediální tvorby předat něco ze svých zkušeností a názorů s nadějí, že by mohlo dojít v tomto oboru k lepšímu pochopení nároků veřejnosti na poznání duševního bohatství lidstva.

 

Seznam rubrik