Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Budování socialismu aneb boj proti covidu!

Je mi líto, ale je to paralela, kterou nemohu jen tak opominout. Budování „lepší“ společnosti byla dobrá myšlenka, jenže jaksi nefungovala. Současné „ideologické“ pojetí boje proti onomu viru, má pro mne stejnou hodnotu.

Nová vláda přijmula odvážně heslo: Musíme se naučit s covidem žít. Jistě dobrá myšlenka, ale měli by to být právě vládní činitelé, kteří by měli jít příkladem, což je v naší zemi asi poněkud obtížné, respektive většinou se jedná o příklady spíše negativní a mnohdy až nemorální. Ostatně i v této oblasti nám nová vláda přislíbila jistá zlepšení. To ale ukáže až blízká budoucnost.

Jenže občané čekají na to, že závažné problémy se budou řešit prakticky hned. A tím je i „boj“ proti covidu. Zkušeností za ty dva roky nemáme sice mnoho, ale postačují na to abychom se konečně rozloučili s chybami, které nás celé to období provázejí a které vycházejí spíše z úvah politického charakteru a jsou vzdáleny pragmatickému myšlení, které vyžaduje řešení situace, ve které se nacházíme.

Zatím je možno konstatovat jen jedno, Ministerstvo zdravotnictví se i nadále projevuje jako ta největší překážka bránící návratu k jakž takž normálnímu životu, který je již nezbytný pro zachování fungující společnost, a to ve všech ohledech. Šéf tohoto „zařízení“ zatím nevybočuje z řady předchůdců. Jeho velice „kompetentní“ vystupování totiž jen dokazuje, že se pustil na bojiště, které mu je zcela cizí.

Každé jeho „rozhodnutí“ totiž vzápětí doplňuje, opět „odborně“, že se musí ještě vyřešit způsob realizace, ba dokonce stupeň proveditelnosti. V této souvislosti pochopitelně nehraje žádnou roli ani fakt, že se mnohdy jedná o opatření, která, jak již minulost prokázala, jsou zcela neefektivní, ba dokonce nesmyslná. Jako třeba plošné testování všeho a všech, nošení respirátorů, prapodivná karanténa atakdále. A vůbec ho přitom nezajímá, že se kritika hrne už opravdu ze všech stran, včetně hlasů těch, které si povolal jako odborníky.

Podle mého je pan ministr zdravotnictví asi tak rovnocenným kolegou pana Blatného. Odborně fundovaný, pochopitelně ve zcela odtažité oblasti, a pokud jde o zásadní pochopení toho, jak funguje společnost, absolutní nováček, dalo by se říci človíček z jiné planety. Je mi opravdu záhadou, co předcházelo rozhodnutí, aby se tento právě ne zrovna málo ješitný „odborník“ stal vládním činitelem a zasedl na křeslo, které defacto rozhoduje o naší budoucnosti.

Aby bylo jasno, já nemám nic proti akademicky vzdělaným lidem, ale má životní zkušenost mi napovídá, že ne právě každý patří do vysoké politické funkce. Jsou to prostě lidé z „jiného“ světa a jejich hlas má být vyslyšen jen jako hlas poradní. Je mi velice líto, ale pokud se v následujících dnech nic nezmění na vystupování pana ministra přes naše zdraví a bohužel i budoucnost., tak se zcela vážně domnívám, že náš nový pan premiér by měl rychle přemýšlet o personální změně.

Jistě by to nebyla dobrá vizitka pro jeho vládu. Ale pak nezbývá než zatáhnout za záchranou brzdu a nového pana ministra poněkud „usměrnit“. Bylo by to asi i v souladu s „programem vlády“, která chce jen naše dobro. A možná, že by to byl i první důkaz, kterým by doložila, že to s naší budoucností myslí opravdu vážně. Nechci totiž abychom skončili tak, jako když jsme budovali „socialismus“ za pomocí ideologických „pravd“, které byly na hony vzdáleny nejen realitě, ale i životu jako takovému.

Ne, nová vláda to nemá lehké. Ráda neustále poukazuje na to, že bojuje proti chybám té předcházející. Prosím, i to je legitimní. Ale pokud začne opakovat ty stejné chyby, což doposavad částečné činí, nepokládám to zrovna za vhodný způsob boje o důvěru občanů. Důsledkem by totiž mohlo být, že by se možná nenašel nikdo, kdy by byl ochoten ztrácet čas čtením nějakého vládního programu, jehož obsah je starší generaci více jak známý. Poslouchali ho desítky let, znají ho skoro nazpaměť. Dá se i shrnout do jednoho hesla: Boj za lepší zítřky. 

Autor: Michal Kotyk | pátek 7.1.2022 19:07 | karma článku: 29,47 | přečteno: 864x
  • Další články autora

Michal Kotyk

Trump, Johnson, Putin…

Opravdu zajímavé postavy současných dějin. Pokud by se jednalo o minulost, tak by to byl námět pro velkofilmy ala Hollywood. Smutné je, že se tito „hrdinové“ zásadním způsobem míchají do našeho života, ba dokonce ho i ohrožují.

8.7.2022 v 11:47 | Karma: 10,52 | Přečteno: 427x | Diskuse| Společnost

Michal Kotyk

Vždyť milovat diktátory je tak snadné!

A hlavně pohodlné, posiluje duši a dává pocit podílet se na moci, která jednoho povyšuje nad druhé. Je to přímo lákavé, a tak není divu, že se v každé společnosti najde mnoho těch, kteří jsou ochotni „hajlovat“.

14.4.2022 v 10:28 | Karma: 15,44 | Přečteno: 414x | Diskuse| Společnost

Michal Kotyk

Diskuse nebo pindání egomanů?

Upřímně přiznám, že „pracovní úsilí“ poslanecké sněmovny v posledních hodinách nesleduji. Nemám rád žvanění. Celý život jsem byl placen za skutečně vykonanou práci, „veledůležitým“ poradám jsem se vyhýbal.

13.1.2022 v 10:39 | Karma: 13,57 | Přečteno: 503x | Diskuse| Společnost

Michal Kotyk

Nová vláda, nové srandičky!

Už nevím, zda mám plakat, zda se rozčilovat, zda si pořídit dle rady pana prezidenta kalašnikov, či se možná oběsit, anebo se dívat na vše jako na podivnou divadelní hru psanou sice amatéry, ale věrně popisující absurditu dneška.

10.1.2022 v 8:43 | Karma: 43,98 | Přečteno: 5626x | Diskuse| Společnost

Michal Kotyk

Jeden nevyřčený novoroční projev

Hnán možná vlastní ješitností, ale i touhou slyšet novoroční projev, který by ve mne vzbudil touhu začít nový rok s myšlenkou naplněnou tolik nezbytným optimismem, jsem se rozhodl si napsat sám pár řádek, které by mne uspokojily.

30.12.2021 v 10:43 | Karma: 12,82 | Přečteno: 330x | Diskuse| Společnost
  • Nejčtenější

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Východem Česka prošly silné bouřky a krupobití. Padající strom zabil člověka

19. června 2024  7:32,  aktualizováno  20.6 6:37

Velmi silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Moravu a Slezsko, mají jednu oběť. V Českém...

Tři dny v práci, poté domů s majákem. Ministr Bek jel záchranářskou uličkou

19. června 2024

Premium Ministerstvo školství proplácí coby přespolnímu politikovi Mikuláši Bekovi (STAN) přes 57 tisíc...

Pravda o střelbě na fakultě. Unikátní rekonstrukce, vrah přišel ve 13:23

17. června 2024

Premium Pravda o střelbě na filozofické fakultě se vynořuje postupně a některé detaily jdou proti tvrzením,...

Východem Česka prošly silné bouřky a krupobití. Padající strom zabil člověka

19. června 2024  7:32,  aktualizováno  20.6 6:37

Velmi silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Moravu a Slezsko, mají jednu oběť. V Českém...

Pátek přinese tropické teploty i silné bouřky, některé doprovodí kroupy

20. června 2024  6:30

Přímý přenos Podle meteorologů bude ve čtvrtek slunečno, jen na západě se k večeru mohou objevit přeháňky. „V...

Kdyby evakuovali školu, žil by, říká bratr oběti. Rakušan podle něj něco kryje

20. června 2024

Premium Rodiny obětí střelby na fakultě kritizují policii – ta i ministr vnitra mlčí. „Kdyby policie řekla,...

Romance dvou diktátorů. Severokorejský vůdce Kim kuje pikle s přítelem Putinem

20. června 2024

Premium Tak už to prasklo: severokorejský diktátor Kim Čong-un si našel nového „nejlepšího přítele“....

  • Počet článků 607
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1543x
Trochu jsem se toulal po světě - celých 32 let. Napsal jsem o tom i knihu s podtitulkem "aneb co se do zpráv nikdy nedostalo". K nalezení zde.Teď jsem se vrátil "domů" a mnohdy se velice divím, co to tu nacházím. Nemohu jinak, než se k tomu vyjádřit. Kdyby se o mně někdo chtěl dovědět poněkud více může tak učinit na www.mujcernobilysvet.cz nebo na www.mk-answer.com. Mimo jiné jsem také aktivní jako pedagog a snažím se mladým adeptům mediální tvorby předat něco ze svých zkušeností a názorů s nadějí, že by mohlo dojít v tomto oboru k lepšímu pochopení nároků veřejnosti na poznání duševního bohatství lidstva.

 

Seznam rubrik