Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Ministr her a kotrmelců!

Ano, aniž by to jeden mohl tušit, tak se nám objevilo nové ministerstvo. Respektive došlo k přejmenování. Ještě před několik dny neslo označení Ministerstvo zdravotnictví České republiky.

To bych rád zdůraznil, protože chci zabránit falešnému dojmu, že by se mohlo jednat o nějaký nový seriál naší duchaplné a nezlomně tvůrčí České televize. Tedy něco jako Boží mlýny. Ne, jde o skutečný příběh ze života. Tragické na tom je, že naši občané tento úřad pokládají v dnešní době za jeden z nejdůležitějších, protože rozhoduje o našem bytí.

Je opravdu pozoruhodné a vlastně nepochopitelné, že celkem vzdělaný člověk není schopen pochopit jaké povinnosti jsou spojeny s funkcí ministra. Prostě se i nadále nechává unášet na obláčku splněného snu o takovém postu. A vůbec mu nevadí, že se den ze dne stává přímo komickou figurkou našeho politického divadla a tragikomickou v rámci občanského žití.

Nutno však přiznat, že jeho role dvorního šaška celkem dobře zapadá do režijních představ amatérského režiséra Babiše. Tedy při pohledu z venku. Dovolím si totiž pochybovat o tom, zda tomu skutečně tak je, protože další propad důvěry v jeho vládu si teoreticky asi nepřeje. Ano, chtělo by to lepšího dramaturga pro tuto politickou grotesku. Jenže to není možné, protože pan režisér trvá na tom rozhodovat o všem vždy osobně. Budiž.

Ale vrátím se k realitě. Podle mého je již čas uvažovat opět o nějaké změně. Tedy na postu šéfa asi již neexistujícího ministerstva zdravotnictví. Mne osobně ty „srandičky“ současného aktéra stačí k tomu, abych došel k závěru, že jedinec, který asi nikdy nepochopí, jaká je jeho společenská úloha a odpovědnost, by měl velmi rychle zmizet za oponou.

Naděje, že vnese trochu logiky a rozum do toho chaosu zmatených, nelogických a již pro život společnosti nebezpečných nařízení se zcela rozplynula. Tak i nadále budeme za desítky miliónů zbytečně ne zcela spolehlivými „testy“ nejen komplikovat a zatěžovat, ale i mnohdy ohrožovat životy všech občanů, včetně dětí. Ne, takovým „vtípkům“ se již opravdu nemohu smát. Spíše se mi svírají pěsti.

A to nemluvím o všech těch zbytečně nošených rouškách, respirátorech a domácím vězení. V podstatě celostátnímu zákazu volného dýchaní. Já prostě nejsem ochoten akceptovat komika, který s milým úsměvem neguje názory, které se mu nehodí do krámu, ministra, který si vykládá zákony po svém. A za tu největší drzost považuji to, že se tím vším vůbec netají. Ba právě naopak. Má z toho všeho neuvěřitelnou radost, prostě mu to dělá potěšení. Blahobytně si hoví na výslunní společnosti. Jedno ale přeci jenom nechápu. Je prý dermatolog, a tak by měl vědět, že sluníčko může i spálit. Ale je to jeho kůže, kterou prodává.   

Na jeho omluvu je možno říci jenom jedno. Ono ani občanstvo si není jisto, jak by se měl skutečný ministr chovat, jakým nárokům by měl odpovídat. Není divu, příklady se v naší domovině hledají opravu těžko. Ale přesto všechno se domnívám, že je více než očividné, že náš nový nejvyšší zdravotní bratr, jenž projevuje zálibu právě spíše v politických hrách a kotrmelcích, není ten, který by byl zárukou, že to vše zvládneme tak, abychom v budoucnu existovali jako vyspělá, nezávislá  a rozumně se chovající společnost.          

Autor: Michal Kotyk | pátek 16.4.2021 9:16 | karma článku: 40,02 | přečteno: 4271x
  • Další články autora

Michal Kotyk

Trump, Johnson, Putin…

Opravdu zajímavé postavy současných dějin. Pokud by se jednalo o minulost, tak by to byl námět pro velkofilmy ala Hollywood. Smutné je, že se tito „hrdinové“ zásadním způsobem míchají do našeho života, ba dokonce ho i ohrožují.

8.7.2022 v 11:47 | Karma: 10,52 | Přečteno: 427x | Diskuse | Společnost

Michal Kotyk

Vždyť milovat diktátory je tak snadné!

A hlavně pohodlné, posiluje duši a dává pocit podílet se na moci, která jednoho povyšuje nad druhé. Je to přímo lákavé, a tak není divu, že se v každé společnosti najde mnoho těch, kteří jsou ochotni „hajlovat“.

14.4.2022 v 10:28 | Karma: 15,44 | Přečteno: 414x | Diskuse | Společnost

Michal Kotyk

Diskuse nebo pindání egomanů?

Upřímně přiznám, že „pracovní úsilí“ poslanecké sněmovny v posledních hodinách nesleduji. Nemám rád žvanění. Celý život jsem byl placen za skutečně vykonanou práci, „veledůležitým“ poradám jsem se vyhýbal.

13.1.2022 v 10:39 | Karma: 13,57 | Přečteno: 503x | Diskuse | Společnost

Michal Kotyk

Nová vláda, nové srandičky!

Už nevím, zda mám plakat, zda se rozčilovat, zda si pořídit dle rady pana prezidenta kalašnikov, či se možná oběsit, anebo se dívat na vše jako na podivnou divadelní hru psanou sice amatéry, ale věrně popisující absurditu dneška.

10.1.2022 v 8:43 | Karma: 43,98 | Přečteno: 5626x | Diskuse | Společnost

Michal Kotyk

Budování socialismu aneb boj proti covidu!

Je mi líto, ale je to paralela, kterou nemohu jen tak opominout. Budování „lepší“ společnosti byla dobrá myšlenka, jenže jaksi nefungovala. Současné „ideologické“ pojetí boje proti onomu viru, má pro mne stejnou hodnotu.

7.1.2022 v 19:07 | Karma: 29,47 | Přečteno: 864x | Diskuse | Společnost
  • Nejčtenější

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

Francouzský volební šok. Vyhrála levicová koalice, Le Penová je až třetí

7. července 2024  14:25,  aktualizováno  8.7 6:05

Druhé kolo předčasných parlamentních voleb ve Francii překvapivě ovládla levicová Nová lidová...

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

Vraťte se domů! Barceloňané stříkali vodu na turisty, ti opouštěli restaurace

8. července 2024  9:51

Zatímco turisté obědvali nebo se jinak občerstvovali v centru Barcelony, téměř tři tisíce místních...

Biden se znovu ostudně přeřekl. Prezident Putin, představil Zelenského

12. července 2024  6:35,  aktualizováno  11:22

Joe Bidenovi se opět nepodařilo přesvědčit veřejnost, že je duševně schopen vykonávat funkci...

Akvapark jako volební kampaň. Radnice stavějí bazény, ačkoliv na nich prodělají

15. července 2024

Premium Navzdory nedostatku peněz mají města velké investiční plány – alespoň co se týče zábavy a vyžití...

ANALÝZA: USA si koledovaly dlouho. A co bude dál? Atentát Trumpa nakopne

15. července 2024

Premium O to, že Donald Trump se stane cílem atentátu, si Amerika koledovala dlouho. Unikl o necelé dva...

Velká výměna elektroměrů. Dotkne se milionů lidí, umožní sdílení elektřiny

15. července 2024

Bezmála 1,5 milionu domácností v Česku čeká výměna elektroměrů. Nyní v červenci započala tříletá...

Střelec na Trumpa jednal sám, FBI hledá motiv. Zabil hasiče, zbraň koupil otec

14. července 2024  15:36,  aktualizováno  22:37

Atentátník na exprezidenta Donalda Trumpa jednal sám, uvedli vyšetřovatelé z FBI. Stále neznají...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 607
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1543x
Trochu jsem se toulal po světě - celých 32 let. Napsal jsem o tom i knihu s podtitulkem "aneb co se do zpráv nikdy nedostalo". K nalezení zde.Teď jsem se vrátil "domů" a mnohdy se velice divím, co to tu nacházím. Nemohu jinak, než se k tomu vyjádřit. Kdyby se o mně někdo chtěl dovědět poněkud více může tak učinit na www.mujcernobilysvet.cz nebo na www.mk-answer.com. Mimo jiné jsem také aktivní jako pedagog a snažím se mladým adeptům mediální tvorby předat něco ze svých zkušeností a názorů s nadějí, že by mohlo dojít v tomto oboru k lepšímu pochopení nároků veřejnosti na poznání duševního bohatství lidstva.

 

Seznam rubrik