Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Bloudící duše

„Upřímnou soustrast, Bohunko, můžu ti nějak pomoct?“ Zeptala se Maruška své dávné kamarádky, když se dozvěděla, že jí v sobotu po dlouhé nemoci zemřela osmdesátiletá maminka.

„Maruško, jsi hodná, děkuji. Víš, mám teď spoustu zařizování a odpoledne budu kousek od tebe. Můžu se na chvilku stavit?“

Pozvala jsem ji k sobě, Honzo, to by udělal každý. Měly jsme soukromí, kluci byli někde v trapu. Postavila jsem na kafe a nabídla zbytek bábovky. To víš, zase jsem pekla. Sedly jsme si do obýváku, začaly povídat a pak se stalo něco, čemu jsem sama mohla uvěřit jen stěží. Tak poslouchej.

„V noci na pondělí se mi zdál živý sen, Maruško,“ začala Bohunka. „Chodila jsem někde mezi paneláky a najednou slyším, jak na mě maminka volá jménem. Vešla jsem do domu, odkud vycházel její hlas a uviděla ji sedět v křesle v jednom bytě v přízemí. Byla ke mně zády, neviděla jsem obličej, ale cítila jsem, že její duše bloudí. Jakoby nevěděla, že zemřela a že se má vydat na cestu na druhý břeh. A tak na mě čeká, až přijdu z práce, jako to dělávala několik posledních let, když už nemohla chodit ven. Mám divný pocit, Maruško, jako by to nebyl jen sen. Myslíš, že to může být pravda?“

Já nejsem žádná vědma, Honzo, ale párkrát v životě se mi stalo, že jsem dostala vnuknutí. Vždycky to přišlo samo, netušila jsem jak, ale najednou jsem prostě něco věděla. A teď to tu bylo zas, prostě mi bylo jasné, že musím něco udělat. A přitom jediné, co trochu umím, je soustředit energii mezi dlaněmi. Není to žádné léčitelství, jenom se soustředím na dýchání a tu energii cítím.

„Bohunko, polož ruku dlaní vzhůru na stůl, pokusím se tě trochu nabít.“ Odpověděla jsem poněkud mimo souvislost a dala svou dlaň pár centimetrů nad její. Začala jsem pomalu dýchat a energii skrz svou dlaň posílat do té její. „Úplně cítím, jak mě to elektrizuje,“ řekla mi po chvilce a já v tu chvíli věděla, že musím udělat ještě víc. Myšlenkou jsem poprosila duchovní přátele o pomoc a najednou bylo všechno daleko intenzivnější. A pak jsem poznala, že duše Bohunčiny maminky je u nás, jako bychom ji přivolaly. Před vnitřním zrakem jsem uviděla její obličej, plula prostorem vedle nás.

„Ona je tady,“ řekla jsem Bohunce. „Věděla jsem, že vyřkneš přesně tahle tři slova,“ odpověděla mi. Cítila jsem, že mi ti duchovní přátelé pomáhají. Nevím jak, ale byli tu s námi. A tak jsem otočila dlaně tím směrem, kde byla její maminka a snažila se poslat co nejvíc energie jí. A soustředila jsem se na myšlenku: „Teď už jsi volná, jdi za světlem.“ Chvilku to takhle trvalo, pak jsem poznala, jak se usmívá. Nakonec jsem udělala kříž a poděkovala Bohu, že mi dal možnost pomoci.

Chvíli jsme obě mlčely, Bohunka pocítila obrovskou úlevu, spadlo z ní těžké břemeno. Zvedly jsme se, že se půjdeme projít, ale já se do toho obýváku ještě na chvilku vrátila. Vnímala jsem, že je tam stále hodně nahromaděné energie a k tomu ještě něco jiného. Takové nádherné prostředí, jako by tam bylo před chvilkou otevřené nebe. Nebo světelný tunel, nevím, jak to mám jinak říct.

PS: Marušku možná znáte z mých předchozích vyprávění. Je to normální racionální ženská, která stojí oběma nohama na zemi a nenechá se jen tak zmanipulovat k nějakým bludům. Nemám nejmenší důvod ji podezírat, že by si toto své vyprávění vymyslela nebo nějak přikrášlila. Možná jen podlehla síle okamžiku, možná se jí však na moment podařilo dotknout neznámých oblastí všemocné přírody, které my lidé nemáme vědecky zmapované. Měl-li bych si dovolit vyjádřit svůj osobní názor, věřím, že to bylo skutečné.

Autor: Jan Pražák | středa 1.3.2017 21:56 | karma článku: 24,53 | přečteno: 735x
  • Další články autora

Jan Pražák

Oheň ve vlasech

Já vím, jsem potvora a s chlapy si jenom užívám. Jednou si začnu něco s tím, jsem s ním pár měsíců, poté ho pošlu k vodě a jdu do toho pro změnu s jiným. Odsuzujete mě? Možná na to máte právo, ale napřed si poslechněte můj příběh.

20.7.2024 v 7:07 | Karma: 16,79 | Přečteno: 286x | Diskuse | Ostatní

Jan Pražák

To je jenom náš Pepíček, toho my tu máme skoro pořád

„Je mi strašné vedro, nevadilo by ti, kdybych dneska vyměnila kávu s větrníkem za zmrzlinový pohár? A přidáš se ke mně?“ Zeptala se Maruška jednoho odpoledne minulý týden, když jsme se po práci sešli v naší oblíbené cukrárně.

16.7.2024 v 14:34 | Karma: 24,59 | Přečteno: 805x | Diskuse | Ostatní

Jan Pražák

Příběh jednovaječných dvojčat

Rodiče mi dali jméno Kamila a přišla jsem na svět jen o pár chvil dřív než moje sestra Radmila. Už od samého začátku jsme byly úplně stejné, rozeznat nás od sebe dokázala jedině maminka.

13.7.2024 v 7:07 | Karma: 25,56 | Přečteno: 692x | Diskuse | Ostatní

Jan Pražák

Proboha, lidi, pohlídejte mi ji!

Do toho vlaku jsem se dostal vlastně náhodou. Původní záměr byl cestovat z práce domů jako obvykle metrem a busem, ale když na náměstí Republiky zahlásili náhlé přerušení provozu, otočil jsem to na Masaryčku a sednul na Elefanta.

9.7.2024 v 14:34 | Karma: 30,69 | Přečteno: 934x | Diskuse | Společnost

Jan Pražák

Usmíření na poslední chvíli

Maminka odešla od tatínka, když mi bylo pět let. Jednoho dne rozhodla, že se stěhujeme ke strejdovi Romanovi. Sbalila všechny svoje a moje věci, ani mi neumožnila se s tátou rozloučit a odjela se mnou do jiného města.

6.7.2024 v 7:07 | Karma: 30,19 | Přečteno: 913x | Diskuse | Ostatní
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

Za online výuku osobní data. Stále není dostatečná ochrana, varuje expert

20. července 2024  17:54

Ministerstvo školství v červnu oznámilo, že připravuje novelu školského zákona, která by měla...

Lukašenko slaví 30 let moci, chtějí jej vyznamenat. Blahopřál mu i Putin

20. července 2024  17:38

Běloruský vůdce Alexandr Lukašenko v sobotu oslavil 30 let u moci. Na konferenci u této...

Na traktoriádě v Žebnici se převrhl traktor se závodnicí, skončila v nemocnici

20. července 2024  17:13

Na traktoriádě v Žebnici na Plzeňsku se převrhl s jedinou ženskou závodnicí traktor....

Srážku s vlakem na Opavsku nepřežil člověk, pohyboval se v kolejišti

20. července 2024  17:01

Muž zemřel v sobotu odpoledne při srážce s vlakem na Opavsku. Pohyboval se v kolejišti. Vlaky v...

  • Počet článků 2155
  • Celková karma 27,21
  • Průměrná čtenost 1308x
Psavec amatér, životní optimista, milovník svobody, prostě Střelec jak má být:-).

Články o výstavách opuštěných koček jsou na hlavní stránce blogu publikovány se souhlasem redakce.