O lidství

Komunisti usilovali o vyprázdnění kostelů čtyřicet let a nepovedlo se jim to. Nutili lidi, aby „svobodně“ přestali chodit do kostela. Andreji Babišovi se to podařilo během několika vteřin.

Pravda, pomohl mu koronavirus. Ten komunisti neměli k dispozici. A tak si pomohli vyhazováním ze zaměstnání, odpíráním vysokoškolského vzdělávání a vysmívání se věřícím. Ale o tom nechci psát.

V souvislosti se všeobecnou karanténou, která nás uzavřela v našich domech a bytech, jsem si uvědomil, jak je to nebezpečné pro staré lidi. Hrozí jim pyžamová kultura. Vstanou, mezi lidi nesmí, tak proč by se oblékali?

Jenže právě ta hygiena a oblékání patří k našemu lidství a k naší kultuře. Právě ta hygiena a oblékání je součástí našeho lidství. Pyžamová kultura člověka degraduje. Ve všední dny si obléknu montérky a pracuji na zahradě nebo v lese. V neděli si obléknu oblek a na internetu si pustím mši svatou. Mám pocit přímé účasti. Vytváříme tak sice pouze virtuální společenství, ale duchovně jsme propojeni s knězem a ostatními věřícími.

Tím jsem si uvědomil, jak důležité je pro seniory, zachovávat si svoje lidství a zůstat v současném omezení vnitřně svobodný, zůstat člověkem. Omezili náš pohyb, nemůžeme tak intenzivně pěstovat vnější mezilidské vztahy, ale o to víc můžeme kultivovat své vztahy s nejbližšími.

Jsem přesvědčen, že při pohybu v rouškách na veřejnosti, je další omezování zbytečné. Dokonce dvoumetrový odstup je v rouškách zbytečný. Ale nařízení se musí respektovat, i když hradní Pán s našimi politiky je nedodržují. Quod licet Jovi, non licet bovi! Jen si nedovedu představit realizaci současného příkazu, že při bohoslužbě smí být jen patnáct osob.

Snažím se představit si, jak u vchodu do katedrály svatého Víta bude stát kostelník a odpočítávat lidi, kteří smí být na bohoslužbě. Pan arcibiskup, varhaník, třetí člověk, čtvrtý...patnáctý. A dost! Je to humorné, a je to nesmysl! Jako vždy, když omezujeme svobodu člověka podle levicového inženýrství.

Přes všechna omezení musíme zůstat lidmi! Svobodnými, kulturními osobnostmi!

P.S. Ad informandum pro všechny, kteří vystrašeni vládou mne obviňovali, že chci, aby se u nás navýšila úmrtí na koronavirózu. V Otázkách Václava Moravce nám ředitel fakultní nemocnice v Motole Miloslav Ludvík sdělil statistické údaje, podle kterých je smrtnost chřipky více než sedmkrát vyšší u chřipky než u koronavirové infekce, a nakažlivost na spalničky je u nás nejméně devětkrát vyšší než u koronaviru a na spalničky je také mnohem vyšší úmrtnost ve srovnání s koronavirem. Úmrtnost se díky koronaviru nezvýšila.  Úmrtnost se zvýšila pouze při selhání zdravotní péče, čemuž naši politici úspěšně zabránili.

Autor: Bohumír Šimek | neděle 26.4.2020 22:33 | karma článku: 14,82 | přečteno: 372x

Další články autora

Bohumír Šimek

Nadlidi

Všichni jsou si před zákonem rovní. V liberální demokracii s občanskými svobodami a v právním státu. V autoritativních režimech to tak není, tam pro určité lidi zákony neplatí, zákonům se vysmívají a odmítají spravedlivé soudy.

6.3.2026 v 6:58 | Karma: 11,68 | Přečteno: 189x | Politika

Bohumír Šimek

Mikuláš Minář

Mladý muž, hluboce lidský, s vysoce nadprůměrnou inteligencí je ochotný obětovat svůj život ve prospěch našeho národa, ve prospěch Pravdy a úcty ke každému člověku, ve prospěch naší liberální demokracie a našich občanských svobod.

26.2.2026 v 21:56 | Karma: 14,83 | Přečteno: 511x | Politika

Bohumír Šimek

Má Babišova vláda skončit?

Opozice vyvolává jednání o nedůvěře vládě, občanská společnost se bouří proti postupům a neurvalému chování vlády a vláda se jen bohorovně vysmívá, že dostala důvěru a teď si může dělat, co chce. Je to pravda?

14.2.2026 v 11:54 | Karma: 15,06 | Přečteno: 365x | Politika

Bohumír Šimek

Zničíme občanskou společnost jako komunisti?

Posláním „Milionu chvilek pro demokracii“ je střežení naší liberální demokracie s občanskými svobodami proti nedemokratickým tlakům. Zařaďme si občanskou společnost do demokratického systému.

11.2.2026 v 21:01 | Karma: 11,61 | Přečteno: 319x | Politika

Bohumír Šimek

O co jde? Jde o destrukci státu?

Od politika očekáváme cílenou péči o fungování státu, obranu státu, vnitřní bezpečnost, péči o fungující občanskou společnost, péči o občany přinášející do společnosti bohatství a péči o občany, kteří se neumí o sebe postarat sami

30.1.2026 v 20:17 | Karma: 15,50 | Přečteno: 336x | Politika

Nejčtenější

Galerie: Tramvaje ze Škody míří do Itálie i Německa. Takhle vypadají české vozy pro Evropu

Tramvaje ForCity Smart Bonn pro SWB jsou moderní obousměrné tříčlánkové a 100%...
4. března 2026  6:47

Většina Čechů zná tramvaje Škoda především z pražských ulic nebo z dalších krajských měst. Jen...

O solitérech v Praze. Některé stavby jsou jako pěst na oko. Třeba panelák v Braníku

Solitér v Branické ulici
1. března 2026

Kdo viděl film Tam na konečné z roku 1957, pravděpodobně ho zaujalo nejen zpracování v duchu...

Záhadné schody v Kunratickém lese mají vysvětlení. Sloužily při šlechtických honech

Zaniklé schody v Krčáku
3. března 2026

V srdci Kunratického lesa chátrají podivuhodné schody, které vedou „odnikud nikam“. Před bezmála...

Kam v březnu v Praze zdarma? 7 tipů od poslechovky po pochod ve Stromovce

Okolí holešovického Výstaviště a Stromovky změní podobu. (23. listopadu 2024)
28. února 2026  18:35

Vybrali jsme sedm pražských akcí zdarma – koncerty, festival, výstavy i přednášky, které můžete...

Provoz metra na části linky C přerušen. Na Hlavním nádraží zemřel člověk pod soupravou

Stanice metra Pražského povstání
2. března 2026  11:02

Provoz metra na lince C je v pondělí dopoledne přerušen mezi stanicemi Florenc a Pražského...

V ústecké galerii se umělci zamýšlí nad výzvami spojenými s bydlením

ilustrační snímek
6. března 2026  16:59,  aktualizováno  16:59

V ústecké galerii Hraničář se umělci v nové výstavě zamýšlí nad výzvami spojenými s bydlením....

Auto v pátrání bylo plné podezřelých věcí. Řidič zmizel, hledá ho policie

Policisté v ulici Sážečská na Praze 10 prověřují vozidlo, které je vedeno v...
6. března 2026  18:02

Policie v Praze prověřuje případ vozidla, které bylo vedeno v celostátním pátrání. Auto se podle...

Ostrava pro děti z ukrajinského Dnipra pořádá zimní tábor v Beskydech

ilustrační snímek
6. března 2026  15:57,  aktualizováno  15:57

Čtyři desítky dětí z válkou zasaženého ukrajinského Dnipra jsou na zimním táboru v Beskydech....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 751
  • Celková karma 13,93
  • Průměrná čtenost 1014x
Netoužím po Tvojí pochvale, ani po karmě. Toužím jen po zachování naší liberální demokracie s občanskými svobodami a zachováním naší státní svrchovanosti zabezpečené, nikoliv Ruskou federací, ale zabezpečené Evropskou unií a obrannou Severoatlantickou aliancí.
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.