Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Vážení farmáři!

Na rozdíl od totalitního státu, jako je Rusko, máte v liberálně demokratickém státě možnost a právo protestovat a stávkovat, ale vaše reálné protesty začínají mít velmi divný pach. Kým se necháváte organizovat?

Vážení přátelé! Nabízím vám svůj pohled na naši politiku, nemusíte tomu věřit, ale mohli byste se nad tím alespoň zamyslet.

 

Žijeme v podivně rozděleném světě. Někteří z nás si kladou otázku, zda nežijeme v počátečních fázích třetí světové války. Proč? Stupňují se vzájemné mezilidské a mezinárodní agrese a vzájemné podrazy. Dnes už asi nikdo nepochybuje, že záhy po rozpadu Sovětského svazu ruské tajné služby s Vladimírem Putinem v čele obnovily tažení Ruska za obnovením světové hegemonie.

 

Myslím, že nikomu z nás neuniklo, že Putin chce sjednotit bývalé země Sovětského svazu opět do jediného celku, a že po druhé světové válce připojené evropské satelity Varšavské smlouvy jsou nadále výsostným zájmem Ruska, a že by NATO tyto státy mělo propustit ze svého společenství Severoatlantické aliance.

 

Dle investigativního svědectví Respektu, v Petrohradě vznikl speciální ústav, jehož dobře placení zaměstnanci měli za úkol rozbíjet smysluplné diskuse ve státech Evropy a v celém světě formou trollingu. Usilovali o to, aby bílá se stala černou, černá aby se stala bílou, rudá aby se stala hnědou, a hnědá aby se stala rudou…

 

Pak šířili absurdní nesmysly, jako že primátor Böhm zcizil ze Staroměstské radnice Brožíkovy obrazy, šířili nedůvěru k lokálním politikům, nedůvěru k Evropské unii a Severoatlantické alianci, a naopak šířili důvěru v ruské politiky. Tvorbu alternativního myšlení cestou ruské hybridní války u nás podporovali a rozvíjeli komunisti a opatrněji bývalí členové komunistického Prognostického ústavu. Poslední dobou se o toto šíření formou hromadných mailů starají především členové SPD se svým vůdcem Tomio Okamurou.

 

Další formou ruské hybridní války bylo skupování klíčových podniků a dalších nemovitostí v bývalých satelitech Sovětského svazu za korupční peníze z šedé zóny ruské ekonomiky. Dnes už je zjevné, že cílem byla destrukce ekonomiky ve státech bývalé Varšavské smlouvy. Ale nelze vyloučit, že k tomu dochází ve všech státech Evropy, vzhledem k tomu, že kremelští vládcové sní o Veliké Rusi sahající od Lisabonu po Vladivostok.

 

I u nás máme rozsáhlou Putinovu pátou kolonu, která počítá s jeho ovládnutím Evropy. Spoléhají se na menší či větší potenciální pašalíky znovu pod ruským protektorátem, jako si to u nás zařídili komunisti v roce 1948. Situace je velmi obdobná, jen ten puč zjevně neudělají komunisti, že?

 

Ale vraťme se k zemědělským protestům. Zatím všechny vlády, včetně předchozí, převážně podporovaly postsovětské kolchozy před rodinnými farmami. Současná vláda premiéra Petra Fialy je první vládou, která nechce dávat zbytečné dotace dobře prosperujícím postsovětským kolchozům, které mají zisky až v miliardových hodnotách. Dokonce i některé zemědělské organizace v zájmu těchto postsovětských kolchozů pracovaly!

 

Nepochybuji, že zemědělce trápí vybujelá byrokracie, jako trápí všechny naše občany. Ale aby zemědělci vyjeli do ulic se svojí milionovou technikou, kterou získali z dotací našeho státu a Evropské unie, a aby protestovali proti našemu státu a EU narušováním ekonomiky, narušováním logistiky považujete za efektivní? Není přínosnější jednání s politiky?

 

Navíc si kladu otázku, kdo zemědělské protesty organizuje, když u polských zemědělců čteme na traktoru výzvu „Putine, udělej pořádek na Ukrajině a v Evropské unii!“ Páni farmáři! Zvažte, kdo vás organizuje! Abychom nepřišli o naši liberální demokracii, občanské svobody a právní stát!

Autor: Bohumír Šimek | pátek 23.2.2024 17:24 | karma článku: 37,12 | přečteno: 3598x
  • Další články autora

Bohumír Šimek

Jsme jako malé děti

Politika má být služba občanům, má být produktem vlády lidu. Místo služby občanským svobodám a služby právnímu státu, si jen hloupě hrajeme!

28.6.2024 v 12:49 | Karma: 4,99 | Přečteno: 77x | Diskuse | Miniblogy

Bohumír Šimek

Sbohem, Slovensko!

Spolu se Zuzanou Čaputovou mělo Slovensko šanci definitivně se vzdát komunismu. Místo toho nastoupilo cestu zpět od liberální demokracie k autoritativní demokracii s potenciálním návratem k totalitě a vstřícností k Putinovu Rusku.

21.6.2024 v 20:52 | Karma: 17,89 | Přečteno: 290x | Politika

Bohumír Šimek

Volby jako lakmusový papírek

Volby do EP byly testem, jaká část z nás usiluje o liberální demokracii, občanské svobody a právní stát, a jaké části je budoucnost našeho státu lhostejná.

13.6.2024 v 14:00 | Karma: 15,99 | Přečteno: 330x | Politika

Bohumír Šimek

Strany demokratické a nedemokratické

Takto můžeme naše strany rozdělit podle jejich směřování a podle vnitřního fungování. V zájmu naší budoucnosti se nad tímto zamysleme.

5.6.2024 v 23:51 | Karma: 12,80 | Přečteno: 319x | Politika

Bohumír Šimek

Právo veta v EU

Jde o současný vážný politický problém v Evropské unii, který rozděluje politiky po celé Evropě. Pojďme si vysvětlit, o co jde.

2.6.2024 v 0:13 | Karma: 21,04 | Přečteno: 1555x | Politika
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Kompletní OH 2024 v Paříži díky televizi Telly

15. července 2024,  aktualizováno  22.7 8:34

Získejte 100 televizních kanálů na 30 dní zcela zdarma díky internetové televizi Telly. Součástí...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

„Katastrofa pro Ukrajinu.“ Trumpův výběr viceprezidenta rozklepal Evropu

16. července 2024  10:28,  aktualizováno  12:04

Jméno J.D. Vance naznačuje, kam by se mohla ubírat zahraniční politika Spojených států v případě...

Vláda schvaluje „český“ Green Deal. Prudce zdraží benzin, uhlí i stavby

17. července 2024

Premium Benzin a nafta podraží od roku 2027 až o deset korun, stavět nové domy bude složitější kvůli...

KOMENTÁŘ: Biden to vzdal, ale i tak má v ruce trumfy Trump

23. července 2024

Premium Joe Biden si přiznal, že je moc starý, aby obhajoval prezidentský post. Nahradit ho má...

Po srážce dodávky se třemi auty je osm zraněných, mezi nimi tři děti

23. července 2024  11:46,  aktualizováno  12:40

Silnice I/50 poblíž Slavkova u Brna na Vyškovsku je neprůjezdná poté, co se zde v kopci srazila...

V cizině hlasovat, pak si to rozmyslet a volit jinak. Senátoři návrh nechápou

23. července 2024  10:41,  aktualizováno  12:22

Možnosti, kterou dá korespondenční volba Čechům v zahraničí, odvolit poštou a pak si případně...

Muže na Kroměřížsku zavalil strom, hasiči museli zdolávat těžký terén

23. července 2024  12:13

Strastiplné a bolestivé okamžiky prožil muž, kterého při práci v lese na Kroměřížsku zavalil...

  • Počet článků 646
  • Celková karma 17,53
  • Průměrná čtenost 1073x
Celý život jsem studoval medicínu a pracoval jako klíč ke zdravotní péči, jako venkovský praktický lékař. Po Listopadu jsem se zabýval organizací zdravotní péče a diskutoval v různých odborných časopisech. Po Listopadu jsem se účastnil politiky zakládáním Občanského fóra a Občanské demokratické strany v jedné pohraniční obci. Pak jsem postrádal u ODS nejprve konservativismus, ale posléze i pravicovost. Tak jsem vystoupil. Celý život od dětství jsem se snažil řešit vztah mezi determinismem a svobodnou vůlí. Zajímavé jsou konsekvence v teologii a justici. Celý život jsem řešil problémy věřících Bohu a atheistů. Klíčovým je, že Bůh není součástí tohoto světa. Sleduji polistopadový vývoj politiky a obávám se o naši liberální demokracii, naše občanské svobody a o právní stát, protože na můj vkus zde příliš mnoho občanů podléhá alternativnímu myšlení, jehož zdrojem je již desetiletí trvající ruská hybridní válka v Evropě, v Americe i v Africe. Pokud si chceme uchovat demokratické hodnoty, musíme se navrátit k Václavu Havlovi, že pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí. Bez těchto hodnot nefunguje demokracie, občanské svobody ani právní stát!