Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Iluze zdravotní péče

Po Listopadu jsme chtěli znovu postavit zdravotnictví na přirozených základech. Ani stát, ani lidé neměli peníze. Politici se rozhodli postavit vše na postkomunistických, konstruktivistických základech.

Někteří lékaři upozorňovali na potenciální zrady levicové politiky, že kvalitní zdravotní péče nemůže být bezplatná, že to bude mít vážné důsledky především pro chudší občany. Marně. Dnes je to zjevné. Zdravotní péče je oficiálně levná, ale ztrácí kvalitu i dostupnost! Je zneužívána pacienty i lékaři. Pokud ji nepostavíme zpět na přirozené základy, bezplatná zdravotní péče nemá žádnou hodnotu a vytváří hlubokou černou díru, takže i 500.000,000.000,-Kč je pak málo!

 

Nemáme na adekvátní zaplacení lékařů a zdravotních sester, nemáme dost peněz na léky, nemáme dost peněz na léčbu vzácných onemocnění! Navíc děláme z nemocničního personálu nesvéprávné otroky, kteří musí pracovat mnohem víc než ostatní občané a dokonce jsou donuceni porušovat naše zákony!

 

Politici nám nalhávali, že pacient je pánem zdravotní péče. Nesmysl! Pánem je ten, kdo platí! Pacient jen někde u zdravotní pojišťovny odevzdává zdravotní daň a pak žádá u lékaře ošetření bezplatné. Ošetření má platit zdravotní pojišťovna. Ta je pánem! A rozhoduje o tom, která zdravotní péče bude uhrazena, který pacient ošetřen bude, a který již ošetřen nebude!

 

Zdravotní pojišťovna také rozhoduje, který lékař smí pro ni pracovat a který nesmí, co smí lékař dělat a co nesmí (bez ohledu na jeho dovednosti!), co smí a nesmí ordinovat. Pánem není ani pacient, ani lékař. Je povinností zdravotní pojišťovny pacientovi sehnat lékaře. Ale lékaři nejsou, sestry nejsou, peníze nejsou!

 

Dnes lékaři podepsali s politiky dohodu. Za svoji normální práci dostávají průměrnou mzdu! To je ostuda naší společnosti! To se nezmění! Dostanou jen pár tisíc přidáno. Ale příčinu lékařských protestů to neřeší. Lékaři jsou také jen lidé. Mají své rodiny, měli by vychovávat své děti. Ale politici je zatím chtějí jen uplácet pár tisíci korun navíc! To je málo! Podstatu protestu to neřeší!

 

Bylo nás pár, kteří jsme si uvědomovali nutnost přirozených vztahů ve zdravotní péči. Politici byli hluší a stavěli jen na postkomunistické, levicové politice. Pacienti se tomu přizpůsobili, lékaři se tomu přizpůsobili. Občané ztratili svoji odpovědnost za svůj život a propadají se do závislosti na státu a na největších destruktivních křiklounech. Ale i lékaři ztrácejí svoji odpovědnost, pokud je jim bráněno v léčbě svých pacientů.

 

Pravicová politika, která je zodpovědná za budoucnost naší společnosti, zmizela již dávno po Listopadu. Zmizela? Neobnovila se! Tak jsem opravdu zvědavý na výsledek restrukturalizace naší zdravotní péče! V socialistickém systému snadno mizí peníze. Pak ani 500 miliard korun nestačí!

 

MUDr. Bohumír Šimek, praktický lékař v.v.

Autor: Bohumír Šimek | sobota 9.12.2023 19:56 | karma článku: 40,77 | přečteno: 7196x
  • Další články autora

Bohumír Šimek

Jsme jako malé děti

Politika má být služba občanům, má být produktem vlády lidu. Místo služby občanským svobodám a služby právnímu státu, si jen hloupě hrajeme!

28.6.2024 v 12:49 | Karma: 4,99 | Přečteno: 77x | Diskuse | Miniblogy

Bohumír Šimek

Sbohem, Slovensko!

Spolu se Zuzanou Čaputovou mělo Slovensko šanci definitivně se vzdát komunismu. Místo toho nastoupilo cestu zpět od liberální demokracie k autoritativní demokracii s potenciálním návratem k totalitě a vstřícností k Putinovu Rusku.

21.6.2024 v 20:52 | Karma: 17,89 | Přečteno: 290x | Politika

Bohumír Šimek

Volby jako lakmusový papírek

Volby do EP byly testem, jaká část z nás usiluje o liberální demokracii, občanské svobody a právní stát, a jaké části je budoucnost našeho státu lhostejná.

13.6.2024 v 14:00 | Karma: 15,99 | Přečteno: 330x | Politika

Bohumír Šimek

Strany demokratické a nedemokratické

Takto můžeme naše strany rozdělit podle jejich směřování a podle vnitřního fungování. V zájmu naší budoucnosti se nad tímto zamysleme.

5.6.2024 v 23:51 | Karma: 12,80 | Přečteno: 319x | Politika

Bohumír Šimek

Právo veta v EU

Jde o současný vážný politický problém v Evropské unii, který rozděluje politiky po celé Evropě. Pojďme si vysvětlit, o co jde.

2.6.2024 v 0:13 | Karma: 21,04 | Přečteno: 1555x | Politika
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Kompletní OH 2024 v Paříži díky televizi Telly

15. července 2024,  aktualizováno  22.7 8:34

Získejte 100 televizních kanálů na 30 dní zcela zdarma díky internetové televizi Telly. Součástí...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

„Katastrofa pro Ukrajinu.“ Trumpův výběr viceprezidenta rozklepal Evropu

16. července 2024  10:28,  aktualizováno  12:04

Jméno J.D. Vance naznačuje, kam by se mohla ubírat zahraniční politika Spojených států v případě...

Vláda schvaluje „český“ Green Deal. Prudce zdraží benzin, uhlí i stavby

17. července 2024

Premium Benzin a nafta podraží od roku 2027 až o deset korun, stavět nové domy bude složitější kvůli...

Pořízek Oliver vážil po porodu přes pět kilo. Na svět přišel ve zlínské nemocnici

23. července 2024  13:04

Výjimečnou událost zažili v porodnici Krajské nemocnice T. Bati (KNTB) ve Zlíně. Před několika dny...

KOMENTÁŘ: Biden to vzdal, ale i tak má v ruce trumfy Trump

23. července 2024

Premium Joe Biden si přiznal, že je moc starý, aby obhajoval prezidentský post. Nahradit ho má...

Po srážce dodávky se třemi auty je osm zraněných, mezi nimi tři děti

23. července 2024  11:46,  aktualizováno  12:40

Silnice I/50 poblíž Slavkova u Brna na Vyškovsku je neprůjezdná poté, co se zde v kopci srazila...

V cizině hlasovat, pak si to rozmyslet a volit jinak. Senátoři návrh nechápou

23. července 2024  10:41,  aktualizováno  12:22

Možnosti, kterou dá korespondenční volba Čechům v zahraničí, odvolit poštou a pak si případně...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 646
  • Celková karma 17,53
  • Průměrná čtenost 1073x
Celý život jsem studoval medicínu a pracoval jako klíč ke zdravotní péči, jako venkovský praktický lékař. Po Listopadu jsem se zabýval organizací zdravotní péče a diskutoval v různých odborných časopisech. Po Listopadu jsem se účastnil politiky zakládáním Občanského fóra a Občanské demokratické strany v jedné pohraniční obci. Pak jsem postrádal u ODS nejprve konservativismus, ale posléze i pravicovost. Tak jsem vystoupil. Celý život od dětství jsem se snažil řešit vztah mezi determinismem a svobodnou vůlí. Zajímavé jsou konsekvence v teologii a justici. Celý život jsem řešil problémy věřících Bohu a atheistů. Klíčovým je, že Bůh není součástí tohoto světa. Sleduji polistopadový vývoj politiky a obávám se o naši liberální demokracii, naše občanské svobody a o právní stát, protože na můj vkus zde příliš mnoho občanů podléhá alternativnímu myšlení, jehož zdrojem je již desetiletí trvající ruská hybridní válka v Evropě, v Americe i v Africe. Pokud si chceme uchovat demokratické hodnoty, musíme se navrátit k Václavu Havlovi, že pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí. Bez těchto hodnot nefunguje demokracie, občanské svobody ani právní stát!