Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Zemědělci, pozor!

Na stávku a protesty máte v liberální demokracii právo. Naše společnost je nebezpečně rozdělená, a tak byste měli rozlišovat, zda vás k tomu vybízejí vaše zemědělské organizace nebo destruktoři státu.

Pondělní protesty vaše organizace neorganizovaly a dokonce se postavily proti těmto protestům. Místo zájmů pomoci zemědělcům jim jde o demisi vlády a o rozklad státu. To většina z vás nechce.

 

Naše země je rozdělena. Velkou část společnosti ovládá alternativní myšlení, jehož zdrojem je bezpochyby ruská desinformační hybridní válka připravující si obsazení našeho státu.. Toto alternativní myšlení mezi našimi občany dokonce semení celé strany ovládané proruským zákulisím.

 

A je dobré si přiznat, co je skutečnou příčinou těchto protestů. Dosavadní vlády rozhazovaly dotace především bohatým farmářům, kteří mají ohromné kolchozy po vládě komunistů u nás, které při stamilionových ziscích žádné dotace nepotřebují.

 

Dnes v ekonomické krizi vláda Petra Fialy napravuje rozhazovačné tendence minulých vlád a musí šetřit, abychom nedopadli jako v Řecku. Proto rozhoduje správně, že dotace pro svůj rozvoj potřebují především rodinné farmy, které přes veškerá komunistická pronásledování před Listopadem si uchovaly svůj vztah k půdě.

 

Zemědělci měli u nás za první republiky ve svých rukou prvozpracovatelské podniky zpracovávající zemědělské produkty., aby je zemědělci nemuseli prodávat pod výrobními náklady. Tyto podniky se po Listopadu snažil obnovit můj bratranec Jan Šimek. Postavil se proti němu překabátěný komunista Vlastimil Tlustý, již jako člen ODS, a za tuto iniciativu nadával mému bratranci, pronásledovanému komunisty, do komunistů! To nebylo úsměšné, to bylo od něho směšné!

 

Klausovští odeesáci s Vlastimilem Tlustým v čele tomuto vývoji zabránili, čímž donutili zemědělce prodávat své produkty pod výrobními náklady a dokonce, aby zemědělci mohli přežít, museli své produkty vyvážet za hranice ke zpracování! Tito klausovští odeesáci tak poškozovali rodinné farmáře a preferovali postkomunistické, postsovětské kolchozy!

 

Vláda premiéra Petra Fialy usilovala o napravení těchto křivd, čímž aktivovala lobující v zájmu postsovětských kolchozů proti současné vládě, která usiluje o dávání dotací těm, kteří je skutečně potřebují k rozvoji svých rodinných farem.

 

Vážení zemědělci! Všichni máme problémy po transformaci společnosti Václavem Klausem bez morálních a právních základů. Všichni se potýkáme s tím, že není možné v této zemi prosadit přirozené, pravicové, morální základy, a že se potýkáme s destruktivním levicovým myšlením, které dává přednost závislosti na státu než na síle vlastní dovednosti!

 

Proto si važme vlády premiéra Petra Fialy, která je první vládou napravující deformace předchozích vlád klausovského politického byznysu, klientelismu a postsovětské korupce! Jedou příliš opatrně při zdi, ale jedou do perspektivní budoucnosti!

 

Toto je moje osobní zkušenost. Nepředkládám ji k věření, ale k přemýšlení!

 

P.S. Vážení farmáři! Postřehli jste v televizi také, že polští zemědělci vozí i heslo “Putine, udělej pořádek na Ukrajině a v Evropské unii!“ Také prezentujete taková hesla?!?

Autor: Bohumír Šimek | pondělí 19.2.2024 16:07 | karma článku: 23,80 | přečteno: 692x
  • Další články autora

Bohumír Šimek

Jsme jako malé děti

Politika má být služba občanům, má být produktem vlády lidu. Místo služby občanským svobodám a služby právnímu státu, si jen hloupě hrajeme!

28.6.2024 v 12:49 | Karma: 4,99 | Přečteno: 77x | Diskuse | Miniblogy

Bohumír Šimek

Sbohem, Slovensko!

Spolu se Zuzanou Čaputovou mělo Slovensko šanci definitivně se vzdát komunismu. Místo toho nastoupilo cestu zpět od liberální demokracie k autoritativní demokracii s potenciálním návratem k totalitě a vstřícností k Putinovu Rusku.

21.6.2024 v 20:52 | Karma: 17,89 | Přečteno: 290x | Politika

Bohumír Šimek

Volby jako lakmusový papírek

Volby do EP byly testem, jaká část z nás usiluje o liberální demokracii, občanské svobody a právní stát, a jaké části je budoucnost našeho státu lhostejná.

13.6.2024 v 14:00 | Karma: 15,99 | Přečteno: 330x | Politika

Bohumír Šimek

Strany demokratické a nedemokratické

Takto můžeme naše strany rozdělit podle jejich směřování a podle vnitřního fungování. V zájmu naší budoucnosti se nad tímto zamysleme.

5.6.2024 v 23:51 | Karma: 12,80 | Přečteno: 319x | Politika

Bohumír Šimek

Právo veta v EU

Jde o současný vážný politický problém v Evropské unii, který rozděluje politiky po celé Evropě. Pojďme si vysvětlit, o co jde.

2.6.2024 v 0:13 | Karma: 21,04 | Přečteno: 1555x | Politika
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Kompletní OH 2024 v Paříži díky televizi Telly

15. července 2024,  aktualizováno  22.7 8:34

Získejte 100 televizních kanálů na 30 dní zcela zdarma díky internetové televizi Telly. Součástí...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

„Katastrofa pro Ukrajinu.“ Trumpův výběr viceprezidenta rozklepal Evropu

16. července 2024  10:28,  aktualizováno  12:04

Jméno J.D. Vance naznačuje, kam by se mohla ubírat zahraniční politika Spojených států v případě...

Vláda schvaluje „český“ Green Deal. Prudce zdraží benzin, uhlí i stavby

17. července 2024

Premium Benzin a nafta podraží od roku 2027 až o deset korun, stavět nové domy bude složitější kvůli...

Senátory udivila možnost dvojího hlasování u korespondenční volby

23. července 2024  10:41,  aktualizováno  12:22

Možnosti, kterou dá korespondenční volba Čechům v zahraničí, odvolit poštu a pak si případně...

Muže na Kroměřížsku zavalil strom, hasiči museli zdolávat těžký terén

23. července 2024  12:13

Strastiplné a bolestivé okamžiky prožil muž, kterého při práci v lese na Kroměřížsku zavalil...

VIDEO: „Bylo to jako zemětřesení.“ V Neapoli se zřítil balkon, dva lidé zemřeli

23. července 2024  12:10

Dva mrtvé a třináct zraněných má na svědomí zřícení balkonu ze třetího patra domu na předměstí...

Po srážce dodávky se třemi auty je sedm zraněných, jsou mezi nimi děti

23. července 2024  11:46,  aktualizováno  11:58

Silnice I/50 poblíž Slavkova u Brna na Vyškovsku je neprůjezdná poté, co se zde srazila dodávka se...

Jak vyzrát na citlivou pokožku miminek?
Jak vyzrát na citlivou pokožku miminek?

40 testerek vyzkoušelo intenzivní zklidňující balzám pro velmi suchou, citlivou i atopickou pokožku Atoderm Intensive baume od Biodermy. Jak balzám...

  • Počet článků 646
  • Celková karma 17,53
  • Průměrná čtenost 1073x
Celý život jsem studoval medicínu a pracoval jako klíč ke zdravotní péči, jako venkovský praktický lékař. Po Listopadu jsem se zabýval organizací zdravotní péče a diskutoval v různých odborných časopisech. Po Listopadu jsem se účastnil politiky zakládáním Občanského fóra a Občanské demokratické strany v jedné pohraniční obci. Pak jsem postrádal u ODS nejprve konservativismus, ale posléze i pravicovost. Tak jsem vystoupil. Celý život od dětství jsem se snažil řešit vztah mezi determinismem a svobodnou vůlí. Zajímavé jsou konsekvence v teologii a justici. Celý život jsem řešil problémy věřících Bohu a atheistů. Klíčovým je, že Bůh není součástí tohoto světa. Sleduji polistopadový vývoj politiky a obávám se o naši liberální demokracii, naše občanské svobody a o právní stát, protože na můj vkus zde příliš mnoho občanů podléhá alternativnímu myšlení, jehož zdrojem je již desetiletí trvající ruská hybridní válka v Evropě, v Americe i v Africe. Pokud si chceme uchovat demokratické hodnoty, musíme se navrátit k Václavu Havlovi, že pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí. Bez těchto hodnot nefunguje demokracie, občanské svobody ani právní stát!