Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Ano! Hrozí nám nová totalita!

Člověk, který z komunistické totality blahobytně žil, dnes opakovaně křičí se svými kumpány, že demokratická Fialova vláda nám hrozí novou totalitou! Větší chucpe jsem dosud neslyšel!

Hrozí nám nová totalita? Ano! Vnímám, že dnes jsme ve velmi obdobné situaci jako ve Vítězném Únoru 1948! Po druhé světové válce byla veliká chudoba. Ta nám sice většinově tolik nehrozí, ale prý stokrát opakovaná lež se stává pravdou! Po koronavirovém ochromení společnosti nastoupil rozvrat ekonomiky.

 

Naše léta neřešená závislost na ruských energiích sehrála svoji roli v době nutnosti osvobození se ze závislosti na Rusku, zejména po agresi imperialistického, agresivního Ruska vůči Ukrajině a Putinovu bezhlavému vyvražďování Ukrajinců, ale i ukrajinských Rusů!

 

Po rozpadu Sovětského svazu utrpěly ruské tajné služby a mocenské síly příkoří a spolu se svým vůdcem se rozhodly, že svrchované, osvobozené státy se musí vrátit do společenství států Ruské federace, a že všechny státy Varšavské smlouvy jsou opět v mocenském zájmu imperialistického Ruska.

 

Záhy po rozpadu Sovětského svazu Vladimír Putin rozjel desinformační hybridní válku, jak o tom svědčí jeden bloger na „blog iDnes“, kterého dle způsobu vyjadřování a zajímavých, pro mne nedostupných informací, potenciálně vnímám jako amerického agenta. Dle svědectví investigativních reportérů Respektu, byl v Petrohradu zřízen ústav, jehož dobře placení zaměstnanci měli za úkol rozbíjet diskuse v Evropě, Americe a nejspíš po celém světě. Mluví se o trollingu, který v jednotlivých státech rozvracel smysluplné diskuse, nesmyslně převracel myšlení diskutérů a proměňoval pravdu v lež a lež v pravdu.

 

Pak se po světě šíří zvláštní narativ hybridní války, jakési alternativní myšlení protivládní, proti Evropské unii, proti obrannému společenství Severoatlantické aliance, obnovuje se narativ studené války proti USA, proti kapitalistům a proti nejrůznějším ideologiím Západu. Tento narativ je navíc vstřícný Putinovým ruským aktivitám.

 

Zpočátku jsem si myslel, že se tato hybridní válka týká jen Evropy, že dochází k ovlivňování společností zejména v oblasti politiky, ale i ekonomiky, že dochází k ovlivňování různých referend a voleb, ale stále je jasnější, že se to týká států i v Americe, v Africe a kdoví, kde ještě.

 

V Česku alternativnímu myšlení ruské hybridní války věří podle Elfů kolem patnácti procent (podle mého odhadu 30%) občanů. Narativ ruské hybridní války zde šíří především komunisti, ale i Okamurovi spolustraníci, ale i celé parlamentní strany. Věří mu i vysocí politici v naší politice.

 

Nepřekvapuje mne, že tento narativ vstřícnosti vůči ruskému imperialismu zde šíří především bývalí členové Prognostického ústavu, kteří zde pracovali pod dozorem ruských tajných služeb, jak popisovali invetigativci Respektu. Tito zaměstnanci Prognostického ústavu zde organizovali politiku po Listopadu, včetně předsednictví v nově vznikajících stranách.

 

Tento zvláštní ruský smradlavý kvas strachu, lží a nenávisti Putinovy hybridní války u nás prostupuje celou společnost a nabývá na síle! Mnozí z nás se vysmívají heslu Václava Havla, že pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí, ale ten výsměch je první krůček k totalitě!

 

V poválečné době byla naše společnost prošpikována agenty ruských tajných služeb, k anarchistickému, komunistickému narativu se přidali odboráři, milice a hecování společnosti k závisti úspěšným, nenávisti úspěšných, místo pravdy se šířily komunistické iluze.

 

Dnes je naše společnost prostoupena ruskými oligarchy, kteří si u nás za ruské korupční peníze nakoupili majetky v naší zemi v rámci pokračování hybridní války dalšími prostředky, jsme opět prošpikováni ruskými agenty, místo Stalinovy páté kolony zde máme Putinovu pátou kolonu českých občanů, kterým na naší vlasti nezáleží, i když se prohlašují býti vlastenci!

 

Na tomto puči se nebudou podílet komunisti, ti se připojí dodatečně, ale na tomto puči se mohou podílet noví, překabátění, postkomunističtí oligarchové, kterým je svrchovanost našeho státu lhostejná, kteří jsou zatím převážně v zákulisí, ze kterého se snaží organizovat politiku u nás.

 

Naše doba se velmi podobá době komunistického převratu v roce 1948. K boření naší demokracie se dnes vědomě nebo možná i nevědomě přidaly odbory, které místo péči o odboráře se věnují politice. Tvrdí, že jejich protesty se nedotknou naší ekonomiky, ale jen v automobilce v Mladé Boleslavi přijde naše společnost nejméně o 100-150 milionů korun!

 

Co je cílem toho všeho dění kolem nás? Konec demokratické vlády pana premiéra Petra Fialy, vítězství autoritativních, nedemokratických stran a nakročení společnosti přes autoritativní pseudodemokracii k totalitě?

 

Moc rád bych se mýlil!

Autor: Bohumír Šimek | pondělí 27.11.2023 14:01 | karma článku: 24,06 | přečteno: 662x
  • Další články autora

Bohumír Šimek

Jsme jako malé děti

Politika má být služba občanům, má být produktem vlády lidu. Místo služby občanským svobodám a služby právnímu státu, si jen hloupě hrajeme!

28.6.2024 v 12:49 | Karma: 4,99 | Přečteno: 77x | Diskuse | Miniblogy

Bohumír Šimek

Sbohem, Slovensko!

Spolu se Zuzanou Čaputovou mělo Slovensko šanci definitivně se vzdát komunismu. Místo toho nastoupilo cestu zpět od liberální demokracie k autoritativní demokracii s potenciálním návratem k totalitě a vstřícností k Putinovu Rusku.

21.6.2024 v 20:52 | Karma: 17,89 | Přečteno: 290x | Politika

Bohumír Šimek

Volby jako lakmusový papírek

Volby do EP byly testem, jaká část z nás usiluje o liberální demokracii, občanské svobody a právní stát, a jaké části je budoucnost našeho státu lhostejná.

13.6.2024 v 14:00 | Karma: 15,99 | Přečteno: 330x | Politika

Bohumír Šimek

Strany demokratické a nedemokratické

Takto můžeme naše strany rozdělit podle jejich směřování a podle vnitřního fungování. V zájmu naší budoucnosti se nad tímto zamysleme.

5.6.2024 v 23:51 | Karma: 12,80 | Přečteno: 319x | Politika

Bohumír Šimek

Právo veta v EU

Jde o současný vážný politický problém v Evropské unii, který rozděluje politiky po celé Evropě. Pojďme si vysvětlit, o co jde.

2.6.2024 v 0:13 | Karma: 21,04 | Přečteno: 1555x | Politika
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Kompletní OH 2024 v Paříži díky televizi Telly

15. července 2024,  aktualizováno  22.7 8:34

Získejte 100 televizních kanálů na 30 dní zcela zdarma díky internetové televizi Telly. Součástí...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

„Katastrofa pro Ukrajinu.“ Trumpův výběr viceprezidenta rozklepal Evropu

16. července 2024  10:28,  aktualizováno  12:04

Jméno J.D. Vance naznačuje, kam by se mohla ubírat zahraniční politika Spojených států v případě...

Vláda schvaluje „český“ Green Deal. Prudce zdraží benzin, uhlí i stavby

17. července 2024

Premium Benzin a nafta podraží od roku 2027 až o deset korun, stavět nové domy bude složitější kvůli...

Po srážce dodávky se třemi auty je osm zraněných, mezi nimi tři děti

23. července 2024  11:46,  aktualizováno  12:40

Silnice I/50 poblíž Slavkova u Brna na Vyškovsku je neprůjezdná poté, co se zde v kopci srazila...

Senátory udivila možnost dvojího hlasování u korespondenční volby

23. července 2024  10:41,  aktualizováno  12:22

Možnosti, kterou dá korespondenční volba Čechům v zahraničí, odvolit poštu a pak si případně...

Muže na Kroměřížsku zavalil strom, hasiči museli zdolávat těžký terén

23. července 2024  12:13

Strastiplné a bolestivé okamžiky prožil muž, kterého při práci v lese na Kroměřížsku zavalil...

VIDEO: „Bylo to jako zemětřesení.“ V Neapoli se zřítil balkon, dva lidé zemřeli

23. července 2024  12:10

Dva mrtvé a třináct zraněných má na svědomí zřícení balkonu ze třetího patra domu na předměstí...

  • Počet článků 646
  • Celková karma 17,53
  • Průměrná čtenost 1073x
Celý život jsem studoval medicínu a pracoval jako klíč ke zdravotní péči, jako venkovský praktický lékař. Po Listopadu jsem se zabýval organizací zdravotní péče a diskutoval v různých odborných časopisech. Po Listopadu jsem se účastnil politiky zakládáním Občanského fóra a Občanské demokratické strany v jedné pohraniční obci. Pak jsem postrádal u ODS nejprve konservativismus, ale posléze i pravicovost. Tak jsem vystoupil. Celý život od dětství jsem se snažil řešit vztah mezi determinismem a svobodnou vůlí. Zajímavé jsou konsekvence v teologii a justici. Celý život jsem řešil problémy věřících Bohu a atheistů. Klíčovým je, že Bůh není součástí tohoto světa. Sleduji polistopadový vývoj politiky a obávám se o naši liberální demokracii, naše občanské svobody a o právní stát, protože na můj vkus zde příliš mnoho občanů podléhá alternativnímu myšlení, jehož zdrojem je již desetiletí trvající ruská hybridní válka v Evropě, v Americe i v Africe. Pokud si chceme uchovat demokratické hodnoty, musíme se navrátit k Václavu Havlovi, že pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí. Bez těchto hodnot nefunguje demokracie, občanské svobody ani právní stát!