... na půl žerdi
Visel v metru obouručně na dvou tyčích u stropu a stavěl na odiv své spodní ošacení.
Dáma vedle mě koukla významně na kamarádku, a její oči, vyvrácené v sloup, jasně určily výši bodového ohodnocení módní policie.
Domnívala jsem se, že tato móda je už poněkud out a teď nově frčí krátké kalhoty a kotníkové šály, ale jak je vidět, někteří si spuštěné kalhoty zkrátka zamilovali.
Pokud někomu, tak jako mně, vrtá hlavou, kde se tahle móda vzala, doví se to zde. Ovšem jiný výklad říká, že móda spuštěných kalhot v amerických věznicích vznikla proto, že muklové dostávali ústavní prádlo bez ohledu na jeho velikost a z bezpečnostních důvodů neměli na kalhotách pásek. Od nich to pak přebrali hiphopeři a kalhoty na půl žerdi se staly jejich poznávacím znamením.
Zkrátka inspiraci jak zaujmout a být kůl se meze nekladou a tak se móda od hiphoperů lavinovitě šířila světem, aby, jak už to tak bývá, omrzela a nahradila ji jiná ptákovina.
Při pátrání po historii tohoto nápadu mne zaujal článek, kdy soudce v Americe řešil spor, týkající se právě svěšených kalhot. Byl nucen konstatovat, že každý má právo vypadat komicky, protože "ústava ponechává lidem určitý prostor pro to, aby se chovali bláznivě, pokud chtějí."
A tak to má být. Ponechme lidem právo být komičtí, i když se přitom budeme chytat za hlavu. Je to určitý výrazový prvek a hned si můžeme o dotyčném udělat obrázek a lépe ho zařadit.
Mimochodem jsem si ohledně tohoto tématu spuštěných kalhot vzpomněla na jeden starý vtip – „... na tučňáka“. Ale protože jeho přesné znění ani autorství, ponechávám ho jen skrytý.
Poznatky k tématu nalezeny v těchto studijních textech:
https://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/amerika/kalhoty-na-pul-zerdi-nejsou-pekne-ale-jsou-legalni_177005.htmlhttps://fungate.cz/historie-noseni-kalhot-na-pul-zerdi/https://www.extra.cz/konec-svesenych-kalhot-a-pohledu-na-cizi-pradlo-bud-je-vytahni-nebo-zaplat-pokutuhttps://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ridici-texaskych-autobusu-mohou-vykazat-floutky-se-svesenymi-kalhotami.A110604_184544_zahranicni_stf
Štěpánka Bergerová
… veřejně sdílená klidná místa přestávají být klidnými
Aneb o momentech, když se okouzlující komorní záležitost stane frekventovanou dálnicí s části návštěvníků a instagramových lovců bez „kinderstube“.
Štěpánka Bergerová
... na stopě školního výletu
Rozdíl mezi vnímáním dětskýma a dospělýma očima pochopí člověk v momentě, kdy se po letech ocitne na stejném místě ...
Štěpánka Bergerová
… o pocitu reklamního ignoranta
Když už i do mého mobilu a sítí dorazil fenomén nepřeskočitelných reklamních přestávek, mělo a má to na mne zcela opačný účinek.
Štěpánka Bergerová
Tón … aneb jak tři vteřiny ovlivní, jestli má smysl poslouchat dále
Očím stačí i vteřina, uši potřebují o malinko déle. Ale i tak krátké vjemy stačí na to, aby si člověk udělal úsudek.
Štěpánka Bergerová
O divné vůni masa a nevykastrovaných vepřících ...
Bylo to pátrání téměř detektivní, ale po letech tápání a hledání příčiny jsem konečně nalezla odpověď.
| Další články autora |
Kolik toho víte o vesmíru?
Planety, černé díry, Měsíc nebo slavné vesmírné mise. Vesmír fascinuje lidstvo od nepaměti a dodnes...
Jste milovníkem italské kuchyně? Tak se ukažte!
Pizza, těstoviny, tiramisu nebo Aperol Spritz. Italská kuchyně patří bezpochyby k nejoblíbenějším...
V Letenských sadech hořelo, na nábřeží se odkláněla veřejná doprava
V Praze v Letenských sadech hořelo. Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů. Podle policie byl...
Tichý zabiják neodpočívá ani v létě. Horko umí zamávat se zdravím, pozor na tlak
Léto je období, kdy máme konečně pocit, že se život zpomalil. Dny jsou delší, kalendář méně...
Tesco může v Česku změnit majitele. Ve hře je i polská Biedronka, ta ale míří jinam
Britští vlastníci Tesca zvažují prodej svých aktivit ve střední Evropě. Pokud by k němu skutečně...
Do Hradozámecké noci se zapojí za týden deset památek z Libereckého kraje
Do Hradozámecké noci se v Libereckém kraji zapojí příští týden v sobotu deset hradů a zámků. Lákat...
Hasiči likvidují požár lesa na kopci Skalka na Frýdecko-Místecku
Hasiči likvidují od dnešního rána požár lesního porostu na kopci Skalka v katastru obce Košařiska...
Oprava hotelu musí počkat, ve Volarech jsou důležitější akce, zaznělo na zastupitelstvu
Zastupitelé Volar na Prachaticku neschválili záměr, který měl umožnit rekonstrukci městského Hotelu...
Dítě se v bikeparku vážně zranilo po pádu z kola. Zasahovat musel vrtulník
Vážná nehoda nezletilého cyklisty se stala v sobotu v bikeparku Kopřivná na Bruntálsku....
- Počet článků 556
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 2257x
Knihy MOUCHA V LIMONÁDĚ a ZÁKLADY ŽENSKÉ ŽÁDOSTIVOSTI si můžete objednat zde: stepanka.bergerova@seznam.cz,
www.stepankabergerova.cz
Více informací na Facebooku -(https://www.facebook.com/mouchavlimonade)
Seznam mých publikací najdete na Databázi knih




















