MZV na jedničku, takhle razantně se hájí české národní zájmy

Ministerstvo zahraničí dalo ruské straně nůž na krk. Buď v řádu dnů stáhnete diplomatického pracovníka Alexandra Těrentěva, který prokazatelně porušuje české zákony, nebo ho vyhostíme.  

Pondělní pořad České televize Reportéři ČT viz https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1142743803-reporteri-ct/219452801240011/obsah/684027-spravce-z-kremlu

přinesl jasné důkazy, že pracovník ruského velvyslanectví Alexandr Těrentěv, který má na starosti správu 200 bytů v Praze, patřících České republice, ale na základě mezistátní smlouvy využívaných Ruskou federací, jedná protiprávně. Ruská strana podle dotyčné úmluvy smí tyto byty poskytovat jenom svým diplomatům a jejich rodinám. Pan Těrentěv si z nich ovšem udělal výnosný byznys a pronajímal je v rozporu se zmíněnou dohodou.  Bydlely v nich mimo jiné prostitutky z nočních klubů nebo tam na několik nocí přespávali turisté. Docházelo ovšem i k napadání současných nájemců, kteří tam bydlí v souladu s českými zákony. Ti byli Těrentěvem a jeho pochopy zastrašováni, byl jim vypínán proud, nuceni k vystěhování v řádu několika dnů apod.

Ruská ambasáda v Praze -ilustrační foto

Žádný slušný stát si nemůže nechat takové gangsterské praktiky líbit. A proto jsme rád, že české ministerstvo zahraničí si povolalo na kobereček ruského velvyslance a dalo mu jasně najevo, víme o tom, že Vaši lidé porušují české zákony, tohle je nepřípustné a buď sami zjednáte nápravu, nebo se o to postaráme my.

To je perfektní práce. Takto se hájí české národní zájmy. My musíme dát najevo, že na našem území nedovolíme porušování našich zákonů. A to samozřejmě musí platit v každém případě dle zásady padni komu padni.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/urychlene-vyreste-pripad-terentev-vyzvalo-ministerstvo-zahranici-ruskeho-velvyslance-68816?fbclid=IwAR1zxE8slsnqvt__tc_5X1t9MP9WHrih9JpJIQA_OSJx0xc3IB_JkNa8peg

Autor: Jan Ziegler | úterý 26.3.2019 15:57 | karma článku: 39,08 | přečteno: 3713x

Další články autora

Jan Ziegler

Nebezpeční jsou zločinní čeští komunisté, nikoliv sudetští Němci

Velmi vyostřená je nyní diskuse kolem chystaného sněmu sudetských Němců v Brně. Já dokáži pochopit, že ten, kdo měl v rodině oběti nacistického teroru s tím může mít problém. Nicméně já tuto akci jako cestu k porozumění vítám.

15.4.2026 v 8:49 | Karma: 26,41 | Přečteno: 693x | Diskuse | Společnost

Jan Ziegler

Geniální vynálezce Erich Roučka vadil neschopným, komunisté ho vyhnali do emigrace

Říkali mu moravský Edison a dokázal vymyslet úžasné věci. Byl autorem zhruba 850 vynálezů, z nichž více než 450 si nechal patentovat. Továrny, které založil, stále existují, on se však stal obětí rudé ideologické nenávisti.

13.4.2026 v 18:31 | Karma: 15,30 | Přečteno: 265x | Diskuse | Ostatní

Jan Ziegler

Sudetští Němci mně nevadí, komunisté, Noční vlci a podobné bandy jsou daleko horší

Dělat strašáka ze sudetských Němců je v současné době hloupé. Němci se za nacismus stydí a omlouvají. Daleko nebezpečnější jsou Rusové, čeští komunisté a jim podobní, kteří hájí rudá zvěrstva a sovětskou okupaci v roce 1968.

10.4.2026 v 16:30 | Karma: 19,97 | Přečteno: 400x | Diskuse | Společnost

Jan Ziegler

Kapitalistický manifest je cestou k prosperitě, Komunistický manifest vede do otroctví

Skvělá kniha univerzitního profesora švédského původu Johana Norberga je přesvědčivou obranou kapitalismu a volného trhu. Na faktech autor dokazuje, že svobodné podnikání je nejlepší cestou k prosperitě.

9.4.2026 v 14:35 | Karma: 13,13 | Přečteno: 249x | Diskuse | Společnost

Jan Ziegler

Izrael nikoho neohrožuje, pouze brání svoji existenci před íránskými islamisty

Člen radikálního islamistického hnutí Hizballáh Sámir Kuntar vešel ve známost především kvůli chladnokrevné surové vraždě z roku 1979, kdy čtyřleté izraelské holčičce rozrazil lebku opakovanými údery pažbou své pušky.

8.4.2026 v 12:44 | Karma: 18,75 | Přečteno: 379x | Diskuse | Společnost

Nejčtenější

Dvorecký most promění také pražskou autobusovou dopravu v Praze. Máme velký přehled

Dvorecký most
10. dubna 2026  7:34

Příští pátek se slavnostně otevře Dvorecký most, nová 361 metrů dlouhá spojnice přes Vltavu mezi...

Speciální tramvaje i plavby zdarma. Slavnostní otevření Dvoreckého mostu bude velkolepé

Testovací jízdy tramvají a autobusů po novém Dvoreckém mostě v Praze (12....
14. dubna 2026  13:38,  aktualizováno  15. 4. 12:45

Spojuje lidi s prací, školou, rodinou, zábavou i kulturou. Je neodmyslitelnou součástí životů...

Dvorecký most otevře za týden. Zatím je tu staveniště se schovaným „vodníkem“

Dvorecký most, který spojí Prahu 4 a 5, se otevře 17. dubna, pravidelný provoz...
10. dubna 2026  20:09

Už příští týden se po novém Dvoreckém mostě projedou první tramvaje a autobus. Most, který propojí...

StarDance 2026 se blíží. Zatančí rockerka, spekuluje se o populární herečce i tenisové legendě

Marta Jandová (2025)
9. dubna 2026  9:58

Na podzim se na televizní obrazovky vrátí oblíbená taneční soutěž, ve které známé osobnosti usilují...

Putin poručil, ale soudruzi nesplnili. Legendární Kukuruzniky zase vytáhnou z hangárů

Antonov An-2
13. dubna 2026  18:30

Čeští parašutisté ji dobře znají, dodnes létá na kdejakém letišti. AN-2 zvaný Andula posloužil k...

Unikátní jízda napříč Prahou 6: Dvoupatrový autobus míří na linky 143 a 191

Světový den veřejné dopravy.
15. dubna 2026  15:15

Praha 6 se letos připojuje k oslavám Světového dne veřejné dopravy pod záštitou Mezinárodní...

Vystřílím vás, vyhrožovala žena personálu nemocnice. Došla si pro ni zásahovka

V Plzni-Skvrňanech se střílelo. Policie v této souvislosti zadržela jednoho...
15. dubna 2026  15:12,  aktualizováno  15:12

Zásahová jednotka zadržela v úterý na Plzeňsku osmapadesátiletou ženu, která vyhrožovala personálu...

Členové kutnohorské sekty měli strach z vůdce, ale věděli, co dělají, řekli znalci

Krajský soud v Praze pokračoval ve středu v projednávání případu šesti...
15. dubna 2026  15:12,  aktualizováno  15:12

Členové takzvané kutnohorské sekty souzení kvůli úmrtí muže při lesních rituálech u hradu Český...

Škola získala humanoidního robota. Při uvedení předvedl Jacksona, Elvise i kung-fu

Zlínská škola Orbis představila humanoidního robota, který se zapojí do výuky....
15. dubna 2026  15:12,  aktualizováno  15:12

Humanoidního robota vysokého asi 135 centimetrů pořídila zlínská mateřská, základní a střední škola...

Ideální na snídani i rychlou večeři? Test čerstvých sýrů s jogurtem Hollandia
Ideální na snídani i rychlou večeři? Test čerstvých sýrů s jogurtem Hollandia

Jemná krémová textura, svěží chuť a univerzální využití v každodenní kuchyni. Redakce eMimina otestovala dva čerstvé sýry s jogurtem od české...

  • Počet článků 3712
  • Celková karma 16,97
  • Průměrná čtenost 1692x
Jsem publicista, žiji v Českých Budějovicích, mám rád historii i jižní Čechy. Jsem rád za rody vladařů z Rožmberka a knížat Schwarzenberských, které mají zásluhu na zvelebení této půvabné krajiny.

Kontakt: jan.ziegler@seznam.cz

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.