Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Nejsme v bezpečí

Včerejšími událostmi ve Vídni se islámský teror přesunul z pohodlně vzdálené Francie přímo za náš plot. Za plot, který vlastně ani neexistuje. Jako připomenutí, že příště se střelba může ozvat třeba v ulicích Prahy.

Nejsme v bezpečí, ale není to ani tak důsledek jakýchsi schopností muslimských teroristů, jako spíše neschopnosti či přímo zlotřilosti našich vlastních politiků, kteří nejen že zapomínají na svoji hlavní úlohu, kterou by mělo být chránit životy a svobodu českých občanů, ale někdy tuto úlohu vědomě zrazují. Jako například kníže Schwarzenberg, který před pár dny odsoudil postoj zemí V4 ve věci přijímání migrantů. Tohoto svého odsudku se dopustil, jaká náhoda, v rakouském deníku Tiroler Tageszeitung.

Omyvatelnost našich politiků je to, co tuto zemi ohrožuje a znemožňuje se účinně bránit. Všimněme si dlouhodobého postoje vlády vůči nelegální migraci. Očekával bych kategorický postoj, který bude hájit naši suverenitu, naši svébytnou azylovou politiku. Ve skutečnosti se to však vládní politici snaží hrát na obě strany. Je zřejmé, že migrace jako taková bude dříve či později i našimi politiky velmi ochotně přijata jako standard - stačí jen označit ji za legální, což lze pohodlně učinit z moci Evropské unie.

Všimněme si postoje našich politiků vůči útokům ve Vídni. Vidíme plačky, projevy soustrasti a pochopení, zděšení (nutná emocionální výbava současného politika), a pokud odsudek, tak nanejvýš odsudek terorismu. Nikoliv islámu nebo alespoň islamismu. Terorismu. Způsobu boje. Nikoliv ideologie, která je hlavním motivem boje. Je to jako odsuzovat nacistické tankové klíny, ale nacismus nechat velkoryse nebo spíše ustrašeně bez odsudku.

Naše politiky zaměstnává daleko více tzv. boj s koronavirem, tedy ve skutečnosti spíše boj proti svobodným občanům tohoto státu. Proti těm, kteří vytvářejí hodnoty. Zničením ekonomiky v důsledku plošných opatření a téměř úplného lockdownu však dlouhodobě podkopávají i obranyschopnost této země, schopnost bezpečnostních složek, tedy armády a zejména tajných služeb účinně bránit Českou republiku. Protože zchudlá země si prostě nemůže dovolit kvalitní armádu a tajné služby. Až se ekonomické důsledky zničení české ekonomiky opravdu plně projeví, kde budou socialistické vlády (ať už ji povede Babiš nebo třeba Fiala či pirát Bartoš) škrtat jako první? V sociální oblasti? V oblasti tzv. humanitární pomoci africkým zemím? Nikoliv. V oblasti bezpečnosti. Protože tam nikdo nebude křičet dost hlasitě.

Koronavirová krize navíc prověřila i názory těch, kteří se ještě donedávna stavěli za hodnoty západní civilizace a představovali hlavní bojovníky proti islamismu. Lidé jako Petr Hampl nebo Martin Konvička jsou dnes hlasitými zastánci tvrdých plošných opatření proti koronaviru - bez ohledu na ekonomické následky. Neuvědomují si, nechtějí si uvědomit, že by tím byla dále podkopána schopnost této země budovat smysluplnou obranu proti tomu, před čím oni sami léta varovali. Jejich dřívější vcelku správný postoj vůči islamismu je jejich dnešním postojem vůči koronavirové krizi naprosto zdiskreditován. S trochou nadsázky, pana Konvičku už dnes jen zajímá, zda měl islámský terorista ve Vídni správně nasazenou roušku.

V tuto chvíli na naší politické scéně neexistuje prakticky žádná síla, která by byla ochotna bránit svobodu vůči islamismu. SPD toho není schopna - chybí jí potřebná intelektuální a myšlenková výbava, o svobodu jí nikdy nešlo. A ostatní strany jsou vůči tomuto nebezpečí až trestuhodně nevšímavé. Důsledky musejí přijít, dříve či později.

Autor: Luboš Zálom | úterý 3.11.2020 11:22 | karma článku: 32,67 | přečteno: 1125x
  • Další články autora

Luboš Zálom

Eurovolby skončily. Nezapomeňte

Okřídlené rčení tvrdí, že kdyby volby mohly něco změnit, dávno by byly zakázány. Osobně jej pokládám za velmi falešné a vlastně předem poraženecké. Co tedy letošní eurovolby? Změní se něco, nebo bude politika EU stále stejnější?

11.6.2024 v 16:39 | Karma: 17,79 | Přečteno: 576x | Diskuse| Politická aréna - pro politiky

Luboš Zálom

Ministr Hladík straší občany ČR falešným pojmem ekologická stopa

Před několika týdny vydalo ministerstvo životního prostředí, jemuž šéfuje lidový socialista Petr Hladík, že od 18. dubna žijí občané ČR na ekologický dluh. Vyděsilo vás to?

2.6.2024 v 15:16 | Karma: 24,20 | Přečteno: 524x | Diskuse| Politická aréna - pro politiky

Luboš Zálom

Kingdom Come, svoboda a trh

České internetové vody rozbouřil článek zveřejněný na jistém blogu na serveru idnes.cz. Autor textu v něm z jakéhosi ekonomicky-morálního hlediska rozebírá chystané vydání počítačovými hráči toužebně očekávané hry Kingdom Come 2.

20.5.2024 v 13:55 | Karma: 28,75 | Přečteno: 3939x | Diskuse| Politická aréna - pro politiky

Luboš Zálom

Chvála neposlušnosti

Austrálie zavedla tábory pro odpírače karantény. Kanadský Quebec zavádí pro neočkované občany speciální daň. Řecko jim zase uděluje pokutu 100 euro měsíčně. Itálie se chystá zakázat neočkovaným chodit do práce...

14.1.2022 v 18:43 | Karma: 40,86 | Přečteno: 2258x | Diskuse| Politická aréna - pro politiky

Luboš Zálom

Vydržme!

17. listopad je nebo spíše měl by být svátkem těch, kteří se neohnuli a nepodvolili. A dokázali se v pravý čas postavit za svou věc a za svoji svobodu.

18.11.2021 v 15:20 | Karma: 35,07 | Přečteno: 1107x | Diskuse| Politická aréna - pro politiky
  • Nejčtenější

Policie v pohotovosti kvůli hrozbě terorismu. Zadržela podezřelého cizince

8. června 2024  23:01,  aktualizováno  9.6 12:41

Policie dopadla cizince podezřelého ze zvlášť závažného zločinu, po kterém vyhlásila pátrání v...

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Dar pro Ukrajinu prostřednictvím Čechů vyvolal na Tchaj-wanu bouři

10. června 2024

Premium Dar, který má pomoci Ukrajině s obnovou tamního zdravotnictví, způsobil na Tchaj-wanu politický...

Volby vyhrálo ANO před SPOLU. Stačilo! i Přísaha mají dvě křesla, propadli Piráti

9. června 2024  20:29,  aktualizováno  10.6

Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO. Od voličů získalo 26,14 procenta hlasů,...

Pavel naznačil, že návštěva ČR by mohla být symbolem usmíření, míní Pellegrini

16. června 2024  13:44,  aktualizováno  13:56

Český prezident Petr Pavel podle nového slovenského prezidenta Petera Pellegriniho naznačil, že...

Neukázněným tetkám vstup zakázán. Posilovnu kritizují za diskriminaci

16. června 2024  13:38

Posilovna v Jižní Koreji zakázala vstup „neukázněným tetkám“, což vyvolalo novou debatu o...

Německá policie v Hamburku postřelila muže, sekerou útočil na fanoušky

16. června 2024  13:37

Aktualizujeme Německá policie v neděli po poledni poblíž hlavní hamburské třídy Reeperbahn postřelila muže...

Marian to slíbil, řekl Zdechovský o Jurečkově záměru skončit v čele lidovců

16. června 2024  11:22,  aktualizováno  13:31

Zvolená poslankyně do europarlamentu Markéta Gregorová za Piráty v pořadu Partie Terezie Tománkové...

Realita práce s dětmi: Nikdy neuhádnete, co o svém povolání říká setra Lucia
Realita práce s dětmi: Nikdy neuhádnete, co o svém povolání říká setra Lucia

Dětská sestra a laktační poradkyně Lucia Berešová se pohybuje ve zdravotnictví již 19 let. Přestože se ke studiu střední zdravotnické školy dostala...

  • Počet článků 282
  • Celková karma 23,58
  • Průměrná čtenost 2470x
Jsem zastánce svobody jednotlivce a laissez-faire kapitalismu a hlásím se k odkazu myslitelů jako byl Ludwig von Mises, Murray Rothbard nebo Frederic Bastiat. Především jsem však stoupencem filozofie Objektivismu americké filozofky a spisovatelky Ayn Randové, podle mě nejvýznamnější obhájkyně svobody jednotlivce a kapitalismu. Od začátku 2014 člen Strany svobodných občanů, od 2019 místopředseda strany, dříve předseda středočeského krajského sdružení, lídr koalice Svobodných a Soukromníků pro volby do středočeského krajského zastupitelstva pro rok 2016 a středočeský lídr do parlamentních voleb 2017. V současné době zastupitel v Berouně za sdružení Lepší Beroun, které kandidovalo s podporou Svobodných a prosazuje jejich zásady komunální politiky. Dále mě lze charakterizovat jako příležitostného cyklistu, malíře, berounského patriota, příznivce jazzu a art-rocku a špatného hráče billiardu.