Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Povadlá prsa, tricáky i zadky

Povadlá prsa, tricáky i zadky to je úděl nás všech, a pokud se z toho nechceme zbláznit, nezbývá než ten fakt přijmout. Gravitace zemská je potvůrka. ;-)

Jdu si zase naběhnout na pěst. ;-)

Neschvaluji tímto chování necitlivých či zlomyslných lidí, ale nemůžeme změnit chování druhých a ani se o to nemáme snažit, pokud se nejedná o dítě, za které jsme odpovědní, a tudíž jsme povinováni jeho výchovou. Jediné, co můžeme měnit, je naše chování a náš přístup.

Pokud má někdo výtku k našemu zevnějšku a nelíbí se mu naše povadlé poprsí, velký zadek, šikmé oči a já nevím co ještě, a nás se to dotýká, znamená to, že nejspíš máme mindrák a nejsme s tou danou částí svého těla srovnaní. To je ale náš problém, svět s tím nemá nic. A nechceme-li více prožívat ty bolavé pocity, které máme vždy, když okolí naši nepřijatou část těla či osobnosti komentuje, tak nezbývá než zapracovat na tom, abychom sami sebe přijali takové, jací jsme. Jinak budeme neustále vydáni napospas druhým.

Ti, kdo k nám přicházejí a svým chováním nám způsobují bolest, jsou učitelé, kteří nám ukazují, na čem máme zapracovat, abychom byli v životě spokojenější. Aha, bolela mě kritika, která padla na má prsa?! Chtěla bych si o nich myslet, že jsou krásná. Když mě ale rozhodí hloupá kritika, tak o té kráse asi nejsem úplně přesvědčená. Je to jen iluze, kterou si vytvářím, a která se rozplyne s každým nelichotivým hodnocením. Já jsem ta, jejíž spokojenost stojí na vratkých nohou, a zlobím se na toho, kdo mi nastavil zrcadlo a ukázal mi, jak nízké sebevědomí mám. Nebylo by tedy než cokoliv jiného efektivnější zapracovat na svém sebevědomí?

Ti lidé, kteří nás hodnotí, nenesou odpovědnost za to, jaký máme vztah sami k sobě. Tu odpovědnost máme vždy jen my sami. Zlobit se na ně, kritizovat je, postavit je na pranýř je stejně liché jak lichá byla jejich kritika, a pokud to uděláme, zachovali jsme se vlastně stejně jako oni. Nejsme o nic lepší. Jsme malí nejistí človíčci, kteří se zlobí, že jim někdo šlápl na kuří oko, a hledají další lidi s kuřím okem, kteří si s nimi zanadávají, hodí po kritikovi kamenem a pofoukají jejich bebínko.

A tak si opět vytváříme iluzi o tom, jak my jsme v pořádku, zatímco ti druzí jsou naprosto nemožní, a až přijde další nějaká taková prostořeká kritička nebo necitlivý kritik, tak to uděláme znovu a znovu a pak chodíme po světě s názorem, jak ta dnešní mládež je příšerná nebo jak jsou ti chlapi neurvalí nebo ženy drsné, namísto toho abychom tu energii, kterou vložíme do zloby, jež námi zmítá, raději věnovali sami sobě a změně svého přístupu. Vždyť to je to jediné, co můžeme změnit!

Jsme v pořádku takoví, jací jsme. Svět jen testuje, jak to sami se sebou máme. Můžeme brečet, stěžovat si, manipulovat druhé k tomu, aby se na ten „ošklivý“ svět zlobili s námi a pomohli nám ukamenovat všechny ty zlé kritiky, co nám způsobili bolest, ale nic tím nezískáme, neboť svět tím nezměníme a sami zůstaneme také stejní. A nejen že jej nezměníme, ale v podstatě ještě živíme negativitu v sobě i v okolí, se kterým sdílíme svůj názor.

Přitom se spíš patří poděkovat všem učitelům, kteří každý den přichází do našich životů a přinášejí nám příležitost povznést se nad všechny naše mindráky, předsudky, iluze a přesvědčení a naučit nás mít rádi svá povadlá prsa, velký zadek či řidké vlasy a brát život takový, jaký je. Hlavně se pořád nebrat tak strašně vážně. (pozn. autora: To říká ta pravá, ale stále na tom makám. ;-)) Když ono je to jednodušší, no, než něco na sobě změnit, říct, že za naši nespokojenost může svět. To si ale už musí se sebou vybavit každý sám.

Zdar všem povadlým prsům a velkým zadkům. Spějeme k nim většina. Tak hlavně se z toho ne......!

Autor: Iva Votočková | středa 5.6.2024 23:16 | karma článku: 28,63 | přečteno: 3391x
  • Další články autora

Iva Votočková

Vocaď až pocaď aneb né, nemusim nic.

Jak se říká, vše zlé je pro něco dobré. Každé vykročení z komfortní zóny zpravidla něco přinese, a něco bývá vždy více než nic, neboť v sobě nese minimálně nějaké poznání.

12.6.2024 v 21:17 | Karma: 12,91 | Přečteno: 359x | Diskuse| Ostatní

Iva Votočková

Válka nebo láska? Aneb kořeny na kole kořena prověří.

Jak se říká, vše zlé je pro něco dobré. Každé vykročení z komfortní zóny zpravidla něco přinese, a něco bývá vždy více než nic, neboť v sobě nese minimálně nějaké poznání. Toto je zpověď jedné cyklo.......

10.6.2024 v 17:00 | Karma: 13,67 | Přečteno: 246x | Diskuse| Ostatní

Iva Votočková

Mimozemšťanka na trati

Není těžké užívat si život, když sluníčko svítí, ale je naprosto nezbytné umět si ho užít, když je slunce schované za černými mraky. A tak v sobotu vypustili mimozemšťanku na závodní trať v Lužických horách.

3.6.2024 v 16:30 | Karma: 13,99 | Přečteno: 344x | Diskuse| Ostatní

Iva Votočková

Vzkaz pro pána z naší ulice

Nikdo se sem nenarodil náhodou. Každý si sem přišel odehrát svoji roli. Někdo má roli velkou, že se o něm dozví celý svět, a někdo třeba zdánlivě maličkou, a přesto někde zanechá hlubokou stopu. Nikdo tady nejsme zbytečně.

30.5.2024 v 9:12 | Karma: 20,15 | Přečteno: 509x | Diskuse| Ostatní

Iva Votočková

Těžký život s čarodějkou

Život s čarodějkou není pro každého. Když se totiž zapletete s čarodějkou, nemůžete si být jisti vůbec ale vůbec ničím, snad jedině tím, že nudit se rozhodně nebudete. ;-)

20.5.2024 v 16:30 | Karma: 9,57 | Přečteno: 288x | Diskuse| Ostatní
  • Nejčtenější

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Dar pro Ukrajinu prostřednictvím Čechů vyvolal na Tchaj-wanu bouři

10. června 2024

Premium Dar, který má pomoci Ukrajině s obnovou tamního zdravotnictví, způsobil na Tchaj-wanu politický...

Volby vyhrálo ANO před SPOLU. Stačilo! i Přísaha mají dvě křesla, propadli Piráti

9. června 2024  20:29,  aktualizováno  10.6

Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO. Od voličů získalo 26,14 procenta hlasů,...

Turek: Nejdu rozbít Evropu, potřebuje ale rekonstrukci a velký šok

10. června 2024

Jedním z největších překvapení letošních evropských voleb se stal Filip Turek. Po vyhlášení...

Summit lídrů EU bude bojem o moc, von der Leyenové se rodí mocná nástupnice

17. června 2024  12:44

Pondělní summit lídrů členských zemí Evropské unie by měl alespoň zčásti rozetnout spekulace o...

Potyčka na ubytovně v Ústí skončila vraždou, podezřelého policie zadržela

17. června 2024  12:06

Policisté vyšetřují vraždu na ubytovně v Ústí nad Labem. V násilný trestný čin zřejmě vyústila...

Rusko chce vyvolat chaos, nespokojenost i strach, říká k žhářství v Praze expert

17. června 2024

Při pokusu o teroristický útok v pražských autobusových garážích nehrála roli národnost útočníka,...

Cizinec svištěl po jihomoravské dálnici víc než dvoustovkou, přišel o řidičák

17. června 2024  11:53

Cifru, která bývá k vidění spíš na závodních okruzích, naměřili minulou neděli jihomoravští...

  • Počet článků 123
  • Celková karma 13,47
  • Průměrná čtenost 644x
JednoDuše jsem.