Diskuse

O bohatství

Chceme pro vás bezpečné a kvalitní diskuse, proto mohou diskutovat pouze přihlášení uživatelé.

Využijte nejrychlejší přístup do diskuse pomocí přihlášení přes Bankovní identitu.

Přihlásit / Registrovat

Foto

Šťastný je ten, kto činnosťou, ktorú robí rád a naplňuje ho šťastím, robí šťastnými iných. Tak to vidím ja.

Foto

Ano, je to přesně tak, Jani. Každý, kdo je opravdu šťastný, šíří radost, neboť jinak to ani nejde.

Foto

Ono to není zase až tak jednoduché. Není to černá a bílá. Mnozí bohatí (movití) přistupují ke svému majetku jako k něčemu co spravují. A snaží se to spravovat co nejlépe a nejzodpovědněji. Jelikož to umí, tak vytvářejí prostředí, ze kterého mohou mít prospěch další lidé. Netvrdím, že je to norma, ale děje se to a musí se to brát v úvahu. Černo-bílé myšlení dokáže být sakra nebezpečné.

Vašek

Foto

Vašku, bohatství je o nastavení mysli, a to je v podstatě jediná myšlenka toho článku. Vůbec tam není nic o tom, že by něco nebo někdo byl jen černý a něco nebo někdo bylo jen bílé. Jestli ti to tak vyznívá, tak je to zase o tvém nastavení.

IB

Materiální bohatství štěstí nepřináší.

Ivuško, pěkně a pravdivě napsáno.

Foto

Děkuji, Irenko milá, za návštěvu i komentář.

MB

Tohle bohatství mají malé děti. Na čmeláka v jetelu dokážou nadšeně koukat hodinu, suchý rohlík je lahůdka a rodinu nekriticky milují. Klidně se baví s namazaným bezdomovcem s parfémem eau de tchoř. Když někde někdo hraje na ulici, jsou to většinou děti, které to zaujme.

Nevím, kde a kdy se to děje, ale pak nás život nějak převálcuje a o většinu těch schopností přijdeme (kdo nepřijde je naivní husa ) a po letech se to znovu učíme

Foto

Ano, přesně tak to je. A proto si musíme každý v životě nejdříve něco odžít, abychom nezůstali naivními, a potom se vrátit k tomu čistému vidění, s tím že už víme to, co jsme jako děti nevěděli.

  • Počet článků 124
  • Celková karma 13,69
  • Průměrná čtenost 642x
JednoDuše jsem.