Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Na svatého Martina vylézají duchové z praček

Svatý Martin zřejmě změnil své zaměření. Sníh došel, tak si možná otevřel prádelnu. ;-) Nebo si ho najala svatá Barbora, shání pro ni ponožky, aby měla do čeho zlobivým dětem nadělovat uhlí. ;-) 

Bylo to v sobotu po našem svátečním milování. Svátečním proto, že můj vyvolený je Martin. Ne ten svatý, ;-) ale prostě Martin a toho dne měl svátek.

"Přijď na snídani," psal mi ráno, a tak jsem přišla. "Všechno nejlepší k svátku," vlepila jsem mu pusu a objala ho. Chytil mě za ruku a vedl mě dál. Na stole byla zapálená svíčka. Hrály tam rockové balady a voněly čerstvé housky a káva. Jak to někde voní kávou, jsem tam prakticky doma. ;-) Usedli jsme spolu k snídani.

Naše romantická snídaně byla záhy přerušena telefonátem. Martinovi volal brácha, aby mu popřál k svátku. Jsou v kontaktu dost málo, takže než si stihli všechno říct, trvalo to celou věčnost.

Mezi tím se probudila Martinova dcera, která se chystala na trénink. Nemohla najít cyklistické brýle a rukavice. Martin se nejdříve snažil zvládnout obojí souběžně, telefonovat i hledat, ale brzy to vzdal a bráchovi se omluvil, že zavolá později, až vypraví dceru na trénink. 

Tak se i stalo. Dcera odešla a Martin znovu volal bráchovi, aby hovor navázali tam, kde ho skončili. Když bylo řečeno vše, co řečeno být mělo, a Martin se s bráchou rozloučil, naklonil se ke mně a přitlumeným hlasem řekl: "Konečně máme čas jen pro sebe." Musela jsem ho bohužel vyvést z omylu. Parkovné jsem si totiž zaplatila jen na hodinu a ta doba měla vypršet již za 5 minut. "Je mi líto, ale musím jít." vysvětlila jsem mu.

Podíval se na mě opravdu smutně, což jsem si v žádném případě nemohla vzít na svědomí tím spíš ne v den jeho svátku, a proto jsem rychle pokračovala: "Neřekla jsem ale, že si nemohu jít zaplatit parkovné na další hodinu nebo dvě?!" usmála jsem se a dala mu pusu.

"Jdu s tebou!" řekl a spěšně seskočil s barové židle, jako by se bál, že bych si to cestou snad ještě mohla chtít rozmyslet. Moje námitky, že jsem velká holka a zvládnu to sama, jako by neslyšel. "Půjdu rád s tebou a zaplatím to, mám spoustu drobných." pokračoval. U automatu jsme společnými silami zaplatili. Když se tam totiž drobné snažil vhodit Martin, tak se ten vstup pro mince zablokoval, a minci tam nešlo vhodit, takže jsem zaplatila já jeho mincemi. To šlo hladce. ;-)

Co se dělo těsně poté, když jsme se vrátili k Martinovi domů popisovat nebudu. To je jen mezi námi dvěma a ani to není publikovatelné před 22. hodinou. ;-) Nicméně když pak přišel ten čas, že se zase oblékneme, stalo se něco zvláštního.

"Chybí mi jedna ponožka." zahlásila jsem. "Už jsem prohledala všechno. Nemám ji ani v nohavici a ani tady kolem nikde není." Stála jsem tam už celá oblečená, jen jednu nožku jsem měla bosou. "Miláčku, nebudeš mi to asi věřit, mně jedna ponožka chybí taky." zkonstatoval po chvíli trochu zaraženě Martin. Vypadalo to fakt vtipně, jak jsme tam oba překvapeně stáli každý s jednou nohou bosou.

"Belinku tu dnes nemáte, ne?" zeptala jsem se, neboť občas mají na hlídání pubertální kokršpanělku, která miluje ponožky. "Nemáme," odpověděl zamyšleně Martin. Pak hledal pod gaučem, za gaučem, pod polštáři, .... Prostě ty ponožky nikde nebyly. "To přece není možný." dostala jsem záchvat smíchu. Vypadalo to komicky, jak jsme tam oba zmateně pobíhali kolem gauče na půl bosí, hledali své ponožky a přitom se snažili pochopit, co se to tam sakra děje. 

Nakonec Martin obě naše ponožky našel na druhé straně místnosti. Nemáme pro to ani jeden vysvětlení. Měla jsem těsné kalhoty, takže jsem se z nich vyprošťovala sama a s nimi jsem stáhla i ty ponožky. Tyhle kalhoty mě tak těsně obepínají, že je téměř nemožné je sundat, aniž bych s nimi zároveň nesvlékla i ponožky. Mezi tím, co já se snažila dostat ze svých gatí, Martin se vysvlékl. Já jsem měla všechno své oblečení na jedné hromádce na zemi před gaučem a Martin své oblečení měl na druhé hromádce, která byla hned vedle té mé. Jak nám odtamtud zmizely ty ponožky a ještě takhle spolu, když jsme se svlékali každý sám, je fakt záhada.

Tečkou za tímto zážitkem byla ještě ta svíčka, co hořela na stole. Nešla sfouknout. Já jsem foukala jak o život, potom Martin foukal, ale plamínek ne a ne zhasnout, vždy se znovu rozhořel. A tak to trochu vypadá, že tam s námi laškoval ještě někdo třetí. ;-)

 

 

Autor: Iva Votočková | pondělí 13.11.2023 16:00 | karma článku: 14,39 | přečteno: 298x
  • Další články autora

Iva Votočková

Vocaď až pocaď aneb né, nemusim nic.

Jak se říká, vše zlé je pro něco dobré. Každé vykročení z komfortní zóny zpravidla něco přinese, a něco bývá vždy více než nic, neboť v sobě nese minimálně nějaké poznání.

12.6.2024 v 21:17 | Karma: 12,60 | Přečteno: 351x | Diskuse| Ostatní

Iva Votočková

Válka nebo láska? Aneb kořeny na kole kořena prověří.

Jak se říká, vše zlé je pro něco dobré. Každé vykročení z komfortní zóny zpravidla něco přinese, a něco bývá vždy více než nic, neboť v sobě nese minimálně nějaké poznání. Toto je zpověď jedné cyklo.......

10.6.2024 v 17:00 | Karma: 13,66 | Přečteno: 244x | Diskuse| Ostatní

Iva Votočková

Povadlá prsa, tricáky i zadky

Povadlá prsa, tricáky i zadky to je úděl nás všech, a pokud se z toho nechceme zbláznit, nezbývá než ten fakt přijmout. Gravitace zemská je potvůrka. ;-)

5.6.2024 v 23:16 | Karma: 28,53 | Přečteno: 3389x | Diskuse| Ostatní

Iva Votočková

Mimozemšťanka na trati

Není těžké užívat si život, když sluníčko svítí, ale je naprosto nezbytné umět si ho užít, když je slunce schované za černými mraky. A tak v sobotu vypustili mimozemšťanku na závodní trať v Lužických horách.

3.6.2024 v 16:30 | Karma: 13,99 | Přečteno: 344x | Diskuse| Ostatní

Iva Votočková

Vzkaz pro pána z naší ulice

Nikdo se sem nenarodil náhodou. Každý si sem přišel odehrát svoji roli. Někdo má roli velkou, že se o něm dozví celý svět, a někdo třeba zdánlivě maličkou, a přesto někde zanechá hlubokou stopu. Nikdo tady nejsme zbytečně.

30.5.2024 v 9:12 | Karma: 20,15 | Přečteno: 509x | Diskuse| Ostatní
  • Nejčtenější

Policie v pohotovosti kvůli hrozbě terorismu. Zadržela podezřelého cizince

8. června 2024  23:01,  aktualizováno  9.6 12:41

Policie dopadla cizince podezřelého ze zvlášť závažného zločinu, po kterém vyhlásila pátrání v...

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Dar pro Ukrajinu prostřednictvím Čechů vyvolal na Tchaj-wanu bouři

10. června 2024

Premium Dar, který má pomoci Ukrajině s obnovou tamního zdravotnictví, způsobil na Tchaj-wanu politický...

Volby vyhrálo ANO před SPOLU. Stačilo! i Přísaha mají dvě křesla, propadli Piráti

9. června 2024  20:29,  aktualizováno  10.6

Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO. Od voličů získalo 26,14 procenta hlasů,...

Začíná mírová konference o Ukrajině, zúčastní se i Pavel. Moskva summit kritizuje

15. června 2024  8:47

Zástupci desítek zemí světa se v sobotu sejdou v luxusním resortu nad Lucernským jezerem ve...

Prezident Pellegrini nastupuje do úřadu. Složí slib, mezi hosty bude i Zeman

15. června 2024

Vítěz dubnových prezidentských voleb na Slovensku Peter Pellegrini v sobotu složí slib a ujme se...

Páteční požáry ve středních Čechách způsobily milionové škody, uvedli hasiči

15. června 2024  7:30,  aktualizováno  7:54

Páteční požár skladové haly v Brandýse nad Labem způsobil škodu 50 milionů korun. Je dohašen, na...

USA tvrdí, že zničily sedm radarů Húsíů umožňujících zaměřovat lodě

15. června 2024  7:10

Americká armáda za posledních 24 hodin zničila v Jemenu sedm radarů Húsíů. Radary jim umožňovaly...

Opalovací krém pro miminka: Jaký vybrat?
Opalovací krém pro miminka: Jaký vybrat?

Pokožka novorozenců a kojenců je tenká, zranitelná a má méně melaninu, což je pigment, který chrání pokožku před slunečním zářením. Kůže miminka je...

  • Počet článků 123
  • Celková karma 13,44
  • Průměrná čtenost 644x
JednoDuše jsem.