Jak jsem šel manifestovat za svobodu.
Jsem pamětníkem skvělých časů budování socialismu. Byli jsme pevně svázání hospodářskými smlouvami v rámci Rady vzájemné hospodářské pomoci, kde v rámci nákupu a prodeje zboží nebyl v popředí zlolajný US dolar, ale poctivý směnitelný rubl. Naše zem byla střežena vojsky Varšavské smlouvy, ryze obranného společenství, v rámci kterého jsme měli v Pobrdí umístěné střely s jadernou náloží, což spolehlivě odrazovalo pikle imperialistů, hledících chtivě na šumavské dřevo a ocel z Krivého rohu.
Vládla nám osvícená strana, založená na principu demokratického socialismu (pozor, neplést s odpornou demokracií západního střihu), kde byli na volebních lístcích vybraní soudruzi, spolehlivě osvědčeni v režimu budování beztřídní společnosti. Občan - volič neměl žádné problémy s výběrem svých deputátů, neboť to za něj provedla moudrá strana. Žili jsme v bezpečí, dobře střeženi čackou Pohraniční stráží, které v jejím úsilí pomáhali cvičení psi, elektřinou nabité dráty okolo země a nahlašovači v civilu. V obchodech nebyl problém si vybrat zboží, neboť pokud bylo, šlo o jediný typ daného výrobku. Prostě - díky za každé nové ráno, ať se přidržím klasiky.
V listopadu 1989 se vinou oslabení našeho drahého přítele SSSR ujal moci skřet Havel a jeho klika. Došlo k vytvoření polistopadového kartelu, který hanebně upozadil zkušené soudruhy a nahradil je avanturisty všeho druhu, Došlo tím pádem k potlačení oněch jistot, které jsem popsal výše. Řada poctivých občanů byla ponechána na rozpacích koho zvolit z nepřeberného množství kandidátů různých stran. V obchodech byl problém si vybrat zboží, protože jeho záplava prostě neumožňovala zvolit ten správný a vyhovující. Rovněž odstranění drátů, tak užitečných na hranicích, způsobilo, že se k nám začali vracet Sudeťáci, různí migranti a jim podobní elementi. Vždyť tahle země je přece naše, jak odvážně pravila hlava státu.
Veřejnoprávní média se stala majetkem vládnoucí kliky, takže začala produkovat jen lež a samou lež, dokonce i v relacích o počasí. Nikde nebylo možné se dobrat té správné pravdy, kde by občan konečně zjistil, jaká je skutečnost a ne ten kašírovaný barvotisk, denně se valící z obrazovek. Nebýt samizdatů Aeronet či Parlamentní listy, člověk by zůstal zcela bez pravdivých informací.
Doba byla těhotná napětím společenských změn. Když se do Parlamentu ČR nedostal jediný správný zástupce lidu Lubomír Volný, bylo jen otázkou času, co se stane. Prapor vzdoru vztyčil pan Ladislav Vrabel. Jako první zavelel k revoluci, která ve finále povede ke svržení fialového hnusu a nastolí pořádek. Jsem bázlivý a demonstraci na Václavském náměstí jsem vynechal. Až konečně magické datum 17.11.2022 mi dodalo odvahy a sednuv do Pendolina, odjel jsem demonstrovat.
Už na nádraží jsem našel spřízněné duše. Několik z nich mělo tričko s Vladimírem Vladimírovičem Putinem, což jsem považoval za opravdový vrchol odvahy. Vždyť náš polistopadový kartel podporuje druhou stranu. Opravdu jsem se o tyto čacké spoludemonstranty bál. Bylo evidentní, že přisluhovači v policejních uniformách se našeho odhodlání a množství zalekli, takže nikdo nebyl zatčen. Někteří nesli i odvážná hesla jako například ta o fialovém hnusu, o zlu, které se na nás valí z Kavčích hor. Někteří v zástupu, jenž se šikoval na Nuselském mostě, byli skutečnými filosofy. Tak například jsem se dozvěděl, že všechno je lež. Všechno, úplně všechno. Byl jsem šokován tou odvahou a hloubkou této myšlenky. Takže ne pravda, ale lež je všechno. Jeho kolega mi sdělil, že on má skvělou intuici, kdy pozná, když někdo lže. Stačí se mu podívat do očí, nesklopit zrak a je jasno. Lež a jen samá lež.
Takto povzbuzen jsem vyrazil se svými novými druhy směrem k sídlu veškerého zla, což je samozřejmě Česká televize. Cestou jsme statečně zahnali několik provokatérů, kteří se nás ptali, kam a proč jdeme. Přeci jim nebudeme prozrazovat, že se chystáme dobýt Kavčí hory. Podařilo se nám zahnat i toho cigoše Korantenga, který provokoval už barvou své pleti. Na místě samém jsme postavili pódium a pod ním kasičku, kam jsme všichni jako bájní husité házeli bankovky pro našeho vůdce, aby měl čím platit své vymyšlené dluhy. Byla nám trochu zima, ale skřeti, kteří hájili Českou televizi, nám neotevřeli svůj bufet s možností zajít na WC a dokonce nám ani nanatáhli elektrický kabel, abychom mohli naši demonstraci správně prožít se správným echem.
Náš vůdce Ladislav nám pak vysvětlil, že válka na Ukrajině se nás vůbec netýká, že stačí jen trochu chtít a budeme se koupat v ruské ropě a plynu bude tolik, že si budeme moci roztopit byty na saunové teploty. Pak nám řekl, že ho zaprodanci z České televize nepustili do přímého vysílání, kde chtěl - stejně jako kdysi skřet Havel - vysvětlit své filosofické teze a objasnit národu, že pokud podepíšeme petici, president odvolá vládu a nastane ráj. To ve všech demonstrantech zapálilo ten správný plamen. Zakřičeli jsme si hromadně "fuj" a "hanba", kolektivně jsme prokleli Českou televizi, Adamovou-Pekarovou a Rakušana.
Pln nadšení jsem se vrátil domů, kde mne přivítala moje žena jako hrdinu. A plným právem. Konečně jsem něco udělal pro naši opravdovou svobodu.
Psáno pro www.blogosfera.cz
Tomáš Vodvářka
Nenažraní lékaři
Reportéři + dne 11.5.2026 v České televizi provedli průzkum ordinací se zaměřením na vybírání peněz „navíc“.
Tomáš Vodvářka
Tak jaký to bylo, pane Fico?
Slavnostní přehlídka na Rudém náměstí roku 2026 nejspíše do dějin nevejde. Bez raket a tanků, jen kabriolety a vojáci.
Tomáš Vodvářka
Ne mým jménem
Zdánlivě jde o jednoduchou věc, při hlubším zamyšlení je to právě naopak. Svědomí člověka nebo momentální výhoda?
Tomáš Vodvářka
Kde nic není, ani smrt nebere. Vyjma EET
Naše nejlepší ministryně financí všech dob se nechala slyšet, jak pozvedne české hospodářství opět na světovou úroveň
Tomáš Vodvářka
Nesmířený Václav Klaus
Lze očekávat další a další eseje či filipiky proti srazu sudetských Němců v Brně. Pan expresident se již vyjádřil...
| Další články autora |
Pavel se s Babišem neshodl. Prezident trvá na účasti na summitu NATO, hrozí žalobou
Jednání prezidenta Petra Pavla s premiérem a předsedou ANO Andrejem Babišem o zastoupení Česka na...
O kolik lze překročit rychlost za volantem v roce 2026? Tabulka tolerancí a pokut pro řidiče
Při rozhodování o postihu za překročení limitu přihlížejí policisté zejména k naměřené rychlosti....
Praha podporuje stovky dárců, za krev dostanou roční kupón zdarma. Kdo konkrétně ho získá?
Metropole znovu ocení dlouholeté bezpříspěvkové dárce krve. Celkem 321 lidí letos získá roční kupon...
Blíží se další výluka, metro C tři dny nepojede. Jak se dostat z Kobylis na Pankrác?
Kdo si na prodloužený květnový víkend naplánoval rychlou cestu přes centrum metrem, bude muset...
Jak dobře znáte úspěchy českého hokeje?
Česká hokejová reprezentace má za sebou desítky nezapomenutelných momentů, které se zapsaly do...
Dodávka srazila lidi měnící kolo, průjezd D11 na Prahu je možný jedním pruhem
Dodávka na dálnici D11 srazila ve čtvrtek v podvečer lidi měnící kolo, provoz je na 14. kilometru...
Letná se zaplní legendami MHD. Autobusový den nabídne svezení zdarma i program pro děti
Milovníci městské dopravy, historických vozidel i rodinných akcí si přijdou na své. Pražská...
Nehoda a německé svátky. D1 zablokovala kolona kamionů dlouhá 50 kilometrů
Neobvyklá, přes padesát kilometrů dlouhá kolona zkomplikovala ve čtvrtek odpoledne provoz na...
Policie hledá svědky nehody, při které v Ostravě-Proskovicích zemřel řidič auta
Policie hledá svědky nehody, při které v úterý v Ostravě-Proskovicích zemřel třiatřicetiletý řidič....

Je vám přes čtyřicet? Soutěžíme o přírodní doplněk stravy MenoVit Balance
Období po čtyřicítce přináší řadu změn, které mohou ovlivnit fyzickou i psychickou pohodu. Dopřejte si proto přírodní podporu v čase, kdy ji vaše...
- Počet článků 1177
- Celková karma 32,68
- Průměrná čtenost 2474x
Seznam rubrik
Oblíbené články
Oblíbené blogy
- L.A.Sulovská
- Vladimír Gottwald
- Jan Pražák
- Lubomír Stejskal
Oblíbené knihy
- Johnson: Dějiny 20. století
- Noa Tishby: Izrael, země, které nikdo nerozumí
Co právě poslouchám
- Phil Collins
- Pink Floyd




















