Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Slova, která ve vztazích nesmí chybět

Ve vztazích slyšíme nejrůznější věty a slova. Na začátku vztahu často příjemná a laskavá, postupem času neutrální a pak možná sklouzneme k tomu, že vyřkneme slova, která bychom raději vzali zpět. Litujeme toho, ale to už není možné. Jsou ale slova, na která bychom ve vztazích neměli zapomínat nikdy. Ať už je budeme říkat potichu svým láskám nebo přátelům, mezi řečí blízkým nebo rodičům, pohladí je po duši. Díky nim se totiž dozví, že nám na nich záleží.

MILUJI TĚ

Tak to jsou dvě slova, která touží slyšet každý z nás… Když jsme zamilovaní, nemůžeme se dočkat, kdy toho druhého znovu uvidíme. Jsme netrpěliví a nedočkaví a očekáváme ten zvláštní čas, kdy uslyšíme ta dvě slova – MILUJI TĚ.

Je to jako zázrak! Prožíváme, že se nám chvěje srdce radostí a štěstím, máme pocit, že nám narostla křídla a my můžeme lítat.

A jak je to s námi? Pokud si někoho vážíme natolik, že ten druhý je pro nás vším, neumíme si představit, že bychom dál žili bez něj, je nám smutno, když s ním nejsme a naopak, jsme šťastní, když jsme spolu, pak to nelze vyjádřit jinak než - MILUJI TĚ. Je to nejvyšší možné vyznání lásky. Jiná slova určitou úroveň vztahu vyjádřit nemohou.

Slova MILUJI TĚ nejen rádi slýcháme, ale také je říkáme pár nejdražším lidem kolem sebe. Jsou to slova, bez kterých se neobejde žádný romantický film, básníci je vkládají do svých básní a spisovatelé do románů, když je políbí múza. Hudební skladatelé se je snaží vtělit do svých skladeb...

Snad každá žena se těší na ten velký okamžik, kdy před ní muž poklekne a požádá ji s prstýnkem v ruce, aby s ním sdílela život a stala se jeho ženou. Bez slov MILUJI TĚ bychom si takový jedinečný okamžik těžko představili.

Slova MILUJI TĚ bychom měli říkat tak často, jak to cítíme. Ať už je říkáme těm, kteří jsou okolo nás každý den, nebo svým blízkým, přátelům, dětem nebo rodičům. Měli bychom je však říkat často, protože nikdy nevíme, kdo nás předběhne, nebo je dokonce vyslovíme naposledy.

POTŘEBUJI TĚ

Je mnoho lidí, které ve svém životě nepotřebujeme, nechceme, nemusíme, nebo se s nimi jen tak v běžném životě míjíme a to nám stačí.

Slova POTŘEBUJI TĚ nám ale řekne člověk, který nás má rád, nebo nás miluje. Takový člověk nám zároveň vyjádří, že jsme pro něj důležití, nepostradatelní, cenní a život si bez něj nedokážeme představit. Kdyby takový člověk nebyl, zlomí nám to srdce, protože jej potřebujeme.

STÝSKÁ SE MI PO TOBĚ

Když vám ten druhý chybí, vy sedíte doma a kladete si stále dokola otázky: „Když už se ozve? Kdy už zavolá nebo mi alespoň pošle SMS?“, pak možná stačí, abyste vzali situaci do svých rukou a ozvali se jako první se slovy STÝSKÁ SE MI PO TOBĚ. Možná budete překvapení, jakou odezvu to vyvolá na druhé straně a jakou radost to učiní vám.

Ať už ta slova vyslovíme my, nebo je uslyšíme od někoho jiného, víme, že ten druhý na nás myslí a je mu po nás smutno.

ODPOUŠTÍM TI

Znáte to přísloví: „Chybovat je lidské a odpouštět je B-žské“? Všichni děláme chyby a v určitém smyslu na ně máme právo. Jsme jenom nedokonalí lidé.

To, co se však musíme učit při putování životem, je odpouštět. Všem, kdo nás zranili, urazili, ztrapnili… Odpustit lidem, kteří nám ublížili, je těžké, ale pokud tak učiníme z celého srdce, pak i osvobozující.

Slova ODPOUŠTÍM TI, která řekneme tomu, kdo nám ublížil, ho potěší. Dáme najevo, že jsme na cestě zpět k obnovení, ke vztahu. Také když nám někdo ODPUSTÍ, víme, že ten druhý chce smazat naši vinu, dát nám odpuštění a začít znovu. Čím častěji budeme lidem ODPOUŠTĚT, vyslovovat ona slova, tím lépe. Vztahům slova ODPOUŠTÍM TI pomohou, uzdraví je. Nikdy neublíží.

JSEM NA TEBE TAK HRDÁ

Často nás při neúspěších napadne první negativní věta, co nám přijde na mysl. Ale zkusme se nedívat tolik na nezdary, ale v tom druhém najít něco, kvůli čemu můžeme být na své protějšky hrdé!

Každý z nás je v něčem jedinečný. Pokud občas řekneme doma svému muži JSEM NA TEBE TAK HRDÁ, povyroste nejen ve svých vlastních očích, ale i v našich.

JSEM TADY STÁLE PRO TEBE

Ptám se často sama sebe - kolik mám okolo sebe lidí, na které se mohu kdykoliv obrátit? Před pár lety jsem měla nejlepší přítelkyni, která se jmenovala Viktoria O.. Několik let jsme spolu bydlely, sdílely jsme spolu jako přítelkyně dobré i těžké chvíle. Ona byla člověkem, který mi byl kdykoliv na blízku a když jsme nebyly spolu, měly jsme pravidlo – že si můžeme kdykoliv (v jakoukoliv denní či noční dobu, v jakýkoliv den v roce) zavolat.

Viktoria mi často říkala – JSEM TADY PRO TEBE. I když jsem možnost obrátit se na ní např. ve 2 hodiny ráno nikdy nevyužila, byl pro mě důležitý pocit, že mám tu možnost. A co Vy? Máte někoho, KDO JE TADY STÁLE PRO VÁS?

MLUV SE MNOU

Ve vztazích, když si neporozumíme, když se pohádáme, nebo když uraženě mlčíme, bychom nikdy neměli zapomenout na větu – MLUV SE MNOU. Ať už to budeme my, kdo sebereme všechnu svoji odvahu a dokážeme ta slova vyslovit, nebo to bude druhá strana, je to znamením, že nám na vztahu záleží.

Často nechceme druhým naslouchat z mnoha důvodů. Častější potřebu být poslouchány mají ženy než muži. A právě muži možná často slýchají od svých žen - MLUV SE MNOU. Nepodceňujme tato slova, můžeme se dozvědět mnoho zajímavého a znovu k sobě najít cestu!

JSEM TI TAK VDĚČNÁ

Rodiče, přátelé, přítel nebo přítelkyně, manžel či manželka… Mnoho lidí pro nás dělá každý den spoustu věcí, někdy jsou to maličkosti.

Ať už jde o opravený kapající kohoutek v koupelně, vyměněné prasklé prkénko na toaletě, utřený prach v bytě, nebo nákup, přesto můžeme vyslovit ona kouzelná slova - JSEM TI TAK VDĚČNÁ. Potěší toho, kdo nám pomohl, protože ho svými slovy oceníme a že si ho vážíme.

Pokud v našich vztazích chybí taková slova, měli bychom si položit otázku, zda je všechno v pořádku. Někteří razí teorii, že slova v poslední době pozbyla významu a že když má někoho někdo rád, raději to projeví prakticky, např. pomocí, radou, financema...

Myslím, že mít někoho rád nebo milovat, je nutné nejen projevovat, ale také říkat. Slova i činy musí jít ruku v ruce. Pak lidé okolo nás budou vědět, že je milujeme, záleží nám na nich a jsou pro nás důležití. V časech štěstí, ale i v časech zlých.

A právě tato významná slova nám pomohou vyjádřit svoji lásku lidem, na kterých nám záleží.

Fotografie:

www.flikr.com

Autor: Hana Rebeka Šiander | čtvrtek 12.8.2010 9:02 | karma článku: 20,84 | přečteno: 4308x
  • Další články autora

Hana Rebeka Šiander

Moje 90letá přítelkyně

Člověk nikdy netuší, koho potká. A tak se mi poštěstilo, že jsem po přestěhování narazila na báječnou sousedku. Muži, vzdělání, knihy, filmy, hudba, móda, dějiny... V tom všem si skvěle rozumíme a nezáleží na věku.

24.6.2024 v 12:00 | Karma: 23,35 | Přečteno: 684x | Diskuse | Společnost

Hana Rebeka Šiander

Moje 90letá přítelkyně

Člověk nikdy netuší, koho potká. A tak se mi poštěstilo, že jsem po přestěhování narazila na báječnou sousedku. Muži, vzdělání, knihy, filmy, hudba, móda, dějiny... V tom všem si skvěle rozumíme a nezáleží na věku.

30.5.2024 v 14:33 | Karma: 8,78 | Přečteno: 139x | Diskuse | Společnost

Hana Rebeka Šiander

Jak ztratit kamarádku snadno a rychle díky sociálním sítím

Víc jak rok jsem se těšila z krásného přátelství. Pak jsem kamarádce poukázala na chybu v jejím životě, díky které trpěla. Následovalo ukončení vztahu. Jak negativně ovlivňují sociální sítě naše vztahy?

27.4.2024 v 12:06 | Karma: 25,81 | Přečteno: 3935x | Diskuse | Společnost

Hana Rebeka Šiander

Proč mě přestalo bavit nakupování oblečení

Ačkoliv se obchodní řetězce dušují, že se zaměřují na ochranu přírody, šetrnost a udržitelnost, nic není vzdálenější realitě. Nekvalitní oblečení stěží přežije dva roky, nemá styl, ale zato je z mizerných materiálů.

25.4.2024 v 21:55 | Karma: 38,19 | Přečteno: 5559x | Diskuse | Společnost

Hana Rebeka Šiander

Tuberkulóza, záškrt, černý kašel a jiné pohromy

Poslední roky, kdy už některá očkování nejsou povinná, nebo byly vyvinuty slabší vakcíny, je možné onemocnět záškrtem, tuberkulózou a černým kašlem. Už jste se s nimi setkali? Jaké jsou příznaky? Kolik je v ČR nemocných?

11.4.2024 v 19:18 | Karma: 15,35 | Přečteno: 790x | Společnost
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Kompletní OH 2024 v Paříži díky televizi Telly

15. července 2024,  aktualizováno  22.7 8:34

Získejte 100 televizních kanálů na 30 dní zcela zdarma díky internetové televizi Telly. Součástí...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

„Katastrofa pro Ukrajinu.“ Trumpův výběr viceprezidenta rozklepal Evropu

16. července 2024  10:28,  aktualizováno  12:04

Jméno J.D. Vance naznačuje, kam by se mohla ubírat zahraniční politika Spojených států v případě...

Vláda schvaluje „český“ Green Deal. Prudce zdraží benzin, uhlí i stavby

17. července 2024

Premium Benzin a nafta podraží od roku 2027 až o deset korun, stavět nové domy bude složitější kvůli...

V Lovosicích hoří skládka pneumatik, zasahuje devět hasičských jednotek

22. července 2024  22:16

V Lovosicích na Litoměřicku hoří skládka pneumatik. Z místa požáru stoupá hustý černý kouř,...

Převážené baterie do elektromobilů se v kamionu vznítily. D1 čtyři hodiny stála

22. července 2024  22:06

Kvůli požáru kamionu ve Vražném na Novojičínsku byla čtyři hodiny neprůjezdná dálnice D1 ve směru...

VIDEO: Česká chovatelka uhodila psa na výstavě, pořadatelé ji vyloučili

22. července 2024  21:38

Během sobotní výstavy psů v maďarském Sarváru se neovládla česká vystavovatelka a po skončení...

Zoceleni z vesmíru i armády. Demokraté mají devět adeptů na viceprezidenta

22. července 2024  21:02

Už po oznámení amerického prezidenta Joea Bidena, že se nebude ucházet o znovuzvolení, začali jeho...

Jak správně ochránit děti před úžehem? Omezte nosítka i šátky
Jak správně ochránit děti před úžehem? Omezte nosítka i šátky

Úžeh je přehřátí organismu, ke kterému dochází při nadměrnému vystavení těla přímému slunečnímu záření. Nejčastěji se projevuje malátností, bolestí...

  • Počet článků 626
  • Celková karma 29,12
  • Průměrná čtenost 3805x
Narodila jsem se v roce 1979 v Hradci Králové. Baví mě studovat a vzdělávat se, a tak jsem vyučená švadlena a kuchařka, ale i sociální pracovnice. Vystudovala jsem theologii. Jsem absolventkou Policejní akademie PČR.

Během svého života jsem se věnovala mnoha povoláním. Pracovala jsem v McDonald´s, byla jsem asistentkou ve vzdělávací společnosti, realitní makléřkou i státní úřednicí na Ministerstvu obrany ČR.

Nejvíce mě zaujala práce v médiích (rádio, TV, noviny) a objevila jsem, že mě baví psát. Pracovala jsem jako novinářka v oblasti V.I.P. a politiky.

Píši recenze pro Palmknihy.cz. Jsem blogerka, spisovatelka a recenzentka knih a filmů.

V únoru 2012 mi vyšel můj první román pro ženy, kniha BRIGITA. V prosinci 2012 se objevila na světě druhá kniha HEDVIKA. V roce 2020 jsem napsala nový ženský román, který se jmenuje MARIANNE a hledám nakladatele, abych mohla knihu vydat. A pracuji na dalších knihách.

Najdete mě také na MÉM WEBU: http://siander.cz

Můžete mi napsat na E-MAIL: siander@siander.cz

Počet návštěv podle TOP listu:

');
//-->